Posts by Aridorus

    Zdravím, mal by som otázku, keď chcem začať čítať 9tý spell, musim mať odolku/zesilení na P ?, pretože som minule skúšal kúpiť knihu na 9tý spell, a napísalo mi to niečo ako "Tuto schopnost nemúžeš trénovat.", tak neviem či som čítal zlú knihu, alebo potrebujem mať nejak načítané odolku a zesilení. Btw, odolku som mal na 1ke a zesílení nemám načítane vôbec.


    Ďakujem za každú odpoveď.

    Náušky jedine smaragdy +8 20 ďábel, poprípade 20 ork, ak by si niekedy chcel skusiť jotuna, náhrdlo slzové zb a krit samozrejme, zb a krit tak isto do ohniviek. Od lvlu 90+ už môžeš začať pokukovať po nejakom mazlovi, na sekanie z mounta odporúčam razadora, poprípade bashid, no ten dáva menej na prúnik.

    Pred pár mesiacmi som bol na tvojom mieste, tiež som vyexpil 90ku, a nevedel som čo skôr, či ísť na bossov, alebo metiny, alebo expiť ďalej.
    Jednu vec je si treba uvedomiť, že dropy z metinov (možno aj bossov, ale nemam to otestované), ti budú padať len ak budeš +- 5lvlov od lvlu metinu, takže ak budeš 90ka, zo 100ky metinu ti nič nepadne, ak by si bol 95, myslim že už nejaký drop by si tam mal.
    1. Ak si 90ka, jazdi iba záliv dračieho ohňa, sú tam len metiny 95, takže z nich bude drop dostatočne dobrý, ak máš talismany s odolkami, môžeš skúsiť aj bossov ktorý tam sú, z nich je tiež schopný drop.
    2. S tým expením súhlasim, ano má zmysel expiť na 100+, ja sám som sa zastavil na lvloch 90, 95 a teraz stojím na 105, kým nezoženiem lepšiu výbavu.
    Ak chceš ešte ostať malý lvl, a teda neexpiť na 105+, ostaň na 96ke, kedy môžeš otraviť/krvnuť bossov, a pôjdu ti o dosť ľahšie.
    Na 95-96ke dropy z metinov a bossov sa ti vôbec nezmenia, furt to bude rovnaké, aspoň ja som nepoznamenal žiadnu zmenu.


    Dôvody prečo by ich niekdo jazdil:
    - drop ukončovák na bio poznámky - z tých bossov v mapach padá ten kameň, a keď máš 1 sílu ľadu, talík s 20 odolkou ľadu a aspoň 40+ na ďabel (PRE MAPU NEFRITOVÝ ZÁLIV), ti bossovia nebudu robiť problém, taktiež, krvko a otravko je výhoda, a pomôže ti to so sekaním bossov, keďže sa dosť healujú. Samozrejme, dmg do metinu a do bossov vieš vyboostiť veľa spôsobmi, odporučam aspoň rubín, postačí aj leg, ale myt by bol lepší.
    - supermetiny - nedávno nás GF posvätili supermetinamy, kedy som si za cca 3 hodiny dokázal nadropovať asi 4+ inventáre kníh, veci +7, truhiel temnôt, kameňov +3/+4, + stihol som urobiť asi 6 corov, a to len s dropkami z metinu. (ano som lama, a nekupil som si IS dropky)

    - za ten čas čo som dropoval v týchto mapách je to, že to chodí pomerne málo ľudí, oproti údoliu, kde maju všetci topku 45 a dropuju na stinoch. Neviem ako sú ostatné mapy populárne, ale záliv dračieho ohňa je fakt chudý na popolaritu, neviem či som tam niekedy videl niekoho dropovať, za ten pol rok čo som 90+ka, som tam videl možno 2-3 ľudí, v nefriťáku chodí viac ľudí, minule na supermetinoch som tam videl asi 3 ľudí za cca 3 hodiny.



    Aj keď niesú žiadne eventy, mapy sa dajú chodiť, a dropovať, robiť cory. (Naviac, teraz sú eventy, takže zesilka, začarka padajú, no pozor len +- 5 lvlov)

    Ak ti mapy prídu stále ťažké (neviem či si aurak alebo WPčko), ako vravím, talík s odolkou pomôže, ak ale mapy stále nebudeš dávať, skús myt matnú alchu, pre zálivy diamant, a safír - zoženieš za 16w +-

    Zdravím, ako iste viete, čakajú nás väčšie EXP bonusy na pár týždňov, a ako tak som pozeral event schedule na česku... majú tam byť taktiež menšie EXP bonusy na pár hodín. Tak mi napadlo, či sa tie bonusy na týždeň (75 a 150%), prirátajú k tým bonusom na pár hodín (75 a 50%) ?

    Po testu s helmou a botama je dmg cca na stejno. Po dalším hledání, je na německé wiki vzorec pro výpočet a podle něj není žádný rozdíl jestli budu mít hodnotu útoku % nebo silný proti něčemu %. Dále na německém fóru v diskusi, který mazel je lepší. Většina se shodla na razadorovi kvůli průniku v kombinaci s bersekrem a lovcem (popřípadě drak). Celkem má i 1% navíc v porovnání bersekr a lovec na Meley. Meley je zase dobrá do proměny, proč už jsem se nedočetla. Minimum pro získání plného bonusu je typ 5.

    Takže pokud nehodláš bazírovat na menším rozdílu v dmg nebo nesnažíš se maxovat průnik, jelikož raza může vytřískat více, tak i meley je ok. :)

    Ďakujem ze prieskum, ešte by ma zaujímalo ako je to s cenami raza a meley, stačia aj st5-6 81lvl kľudne bez kníh.

    Už pár dní hľadím na wikinách, na fórku a na youtube aký je najlepší pvm mazel, teda mazel, ktorý mi pridá najviac do útoku keď budem sekať z mounta, (do premeny viem že je najlepšia meley, a za ňou hneď raza, aspoň to som počul od ľudí).

    Práva včera som pozeral na jedného turka, s razíkom (predpokladám že to bol stupeň 6 s bersom 13% a lovcom 8% mám taký pocit) bral metinu 9,2k, čiže 18,4k kritom.

    Potom si zapol meleyku (taktiež predpokladám že to bol stupeň 6 s bersom 7% a lovcom 11%), dal si dole ohnivky +6 (čiže 7% na príšery), a do metinu bral cca rovnako 9,2k - 18,4k kritom.

    Obaja mazlovia neboli 96ky, to viem určite.

    Tak teraz nechápem ako je to možné, práve vlastním meleyku st5 a knihu lovca, tak neviem či to mám dať do nej (pridalo by jej to 11% na príšery).


    Ďakujem za každú radu.

    Zdravím, problém:

    po 10-15 minutách od zapnutia metinu mi vyskočí okno runtime error ..., keď to okno zavriem, vypne mi aj jedného z klientov, začalo to robiť od kedy som kúpil novú grafiku nvidia gtx 980 ti (pred tým som mal AMD a všetko šlo ako malo), potom som dokúpil aj procesor od AMD ryzen 5 2600 (pred tým som mal tiež ryzen), a príde mi to tak, že sa všetko začalo kaziť ešte viac, (8gb RAM)
    Pokúšal som sa to opraviť asi 4 dni (cca 12 hodín opravovania), po 11 hodinách som to opravil, ale len dočasne, pretože som reštartoval komp, a zas sa to dogabalo, čo všetko som skúšal:

    - stiahnuť najnovšie drivery na dosku, najnovší BIOS - nepomohlo

    - stiahnuť najnovšie drivery na procák, grafiku - nepomohlo

    - stiahnúť najnovšie verzie microsoft visual studia c++ - najskôr nepomohlo, ale potom som ich stiahol priamo od microsoft stránky a šlo to na ten týždeň, takže nepomohlo

    - vyčistil som registre - nepomohlo

    - prescanoval a vyčistil som komp s malware bytes a ccleaner - nepomohlo

    - hru som odinštaloval, nainštaloval - nepomohlo

    - odinštaloval som aj klienta a opäť nainštaloval - nepomohlo

    - najnovší windows update - nepomohlo

    - komp som resetoval asi 50x

    už som skúsil asi všetko, prezrel som google, yt a nič, prišiel som sem nájsť nejakú pomoc, ale všetky posty s mojím problémom sú nejako uzavreté či čo, pretože keď na nich kliknem, napíše mi "acces denied"

    pri ostatných hrách mi to nevypisuje.

    Ak by niekto vedel pomôcť budem rád za každú radu, pretože takto sa tá hra fakt nedá hrať, najmä keď máte 7 shopov zapnutých.

    Files

    • c++.png

      (9.61 kB, downloaded 3 times, last: )
    • 25.08. – Przepustka
    • 26.08. – Cor Draconis (surowe)
    • 27.08. – Niebieska Ebonitowa Szkatułka
    • 28.08. – Skrzynia Ksiąg Zwierza
    • 29.08. – Zwój Błogosławieństwa
    • 30.08. – Superkamienie
    • 31.08. – Wzmocnienie Przedmiotu (n)
    • 1.09. – Rada Pustelnika
    • 2.09. – Fioletowa Ebonitowa Szkatułka
    • 3.09. – Zwój Egzorcyzmu
    • 4.09. – Zaczarowanie Przedmiotu (n)
    • 5.09. – Zielona Ebonitowa Szkatułka
    • 6.09. – Superkamienie
    • 7.09. – Jasnozielona Ebonitowa Szkatułka

      Aha, takže stačí dojsť k poľakom a dopatrať sa k eventom.