Posts by Pookie

    Ahoj,

    mapy, ktere zminujes i vsichni bossove je mozne dat i s healerem v dnesni dobe, takze na normalni behani po metinech a bossech v mapach 90 lvl neni potreba mit az tak extremne dobrou vybavu. Doporucuji zacit v bournych horach, kde ti pomuze vybava z jeskyne vyhnanstvi na blesky, ale celkove v techto mapach az tak moc potreba odolky nejsou. Spise se budes zajimat o dmg. Hlavni je to nevzdavat i kdyby si zuzlala metin 30 minut. Proste pokud te lecitel bavi, tak to hraj pro zabavu a on i ten dmg prijde. Nema smysl se honit za co nejvice wony, kdyz te ta hra potom nebavi.

    Vzhledem k tomu, že třeba v chrámu je plno pořád nejedná se o nic zvýhodňujícího :D boti jsou spíše feature než cokoliv jiného :D

    Hovoří se o používání softwaru a dalších věcech, sběr ze země je zcela legitimní herní prvek a neměl by být postihován.

    Pokud na to dokážeš mít jakýkoliv vliv možná by stálo za to aktualizovat tu břečku co je nyní vydávána za pravidla a precizně formulovat požadavky.


    Chápu že na tobě se ničeho nedomůžu a GF si zase zcela arogantně a bez diskuze bude pravidla interpretovat a upravovat v průběhu procesu tak aby měli pravdu (viz Ranking event serveru Bohemie), ale tohle je prostě tragédie do jak zoufalého stavu se hra dostala.

    Specialne o tomto pravidlu se vi nekolik let, nevim kolika cestama ti to mame jeste vysvetlit, aby sis rekl "Dobre, je to pevne dane pravidlo, nebudu tu uz dale slovickarit". Stejne to pravidlo ve hre bude at uz se tu budes snazit presvedcit sebevice lidi, ze je to vlastne v klidku sbirat si veci po boterech. Takhle to proste nechodi.

    Jak jsem psal, staci k tomu selsky rozum. Nejde o to se kazdeho hrace vyptavat jakou cestou predmet ziskal a podobne, ale pokud je to zcela ocividne, tak to uz je problem. Nemuzes vedet, kdo pere spinave yangy/wony. Ale pokud jsi u toho daneho cinu, tak ti musi byt jasne, ze pokud se obohatis, tak muze nasledovat trest. At uz je to v realu nebo v metinu, at uz se jedna o hackera, bug, cokoliv..

    Tu se bavime o tom, ze u toho bota vylozene stojis, jak jsem zminil, jakmile o tom cinu vis, vidis to, a ted je mi jasne, ze se budete obhajovat, ze bota nepoznate, ackoliv pridali do hry efekt pro plaste a zabijet prisery bez sekani neni vubec divne.. kazdopadne radsi ruce pryc od takoveho dropu. To ze nekde probehnes, boter uz je o kilometr dal a predmet spadl pred 2 minutama, to uz je neco jineho. V takovem pripade v tom jsi nevinne a urcite to zaspamuje konzoli mene nez kdyz dany predmet seberes 100x.

    Dracone, co se tyce sbirani po botech, tak to rozhodne neni v souladu s VOP, jelikoz se obohacujes z toho, ze jiny hrac podvadi. Pokud by jsme to prevedli do extremu, tak je to jako bys byl u toho, jak nekdo vykrada banku, mel z toho urcitou sumu, napriklad, abys mlcel nebo sebral par bankovek ze zeme a pak se u policie ohanel, ze ty si preci nic neprovedl. V tu chvili jsi spolupachatel. Takze i bez cteni VOP, pouze selskym rozumem jsem presvedcen, ze toto tam urcitou formou nekde bude. Jinak si alenemyslim, ze by jako duvod za takovy cin dali software treti strany, i kdyz mozne to asi je.

    Co se tyce banu, sleduju situaci, lidi okolo me maji bany kolikrat i na skladni ucty, kde buh vi jak dlouho nehrali. Takze ten jejich program bud funguje uz pekne dlouho a rozhodli se ted udelat boom a nebo ta jejich 100% jistota, ze jsou vsichni zabanovani opravnene je uplne mimo misu. Nemluve o tom, ze na jinych uctech ti dani lide ban nemaji i pres to, ze za vsechny ucty hraji na stejnem pocitaci. Rozhodne vam fandim a snad se to da brzy do poradku. Zatim patrim mezi stastlivce, kteri nemaji ban, ale za 5 minut muze byt vse jinak. V nejistote jsme ted vsichni a to urcite neni neco, co by jakykoliv hrac ocenil.

    1) Zamrznutí klienta pro moje pc bylo vcelku opraveno asi 3 týdny nazpět? Předtím to byla katastrofa, teď jsem víc v pohodě a nestává se mi to tak často. Kompatibilita metinu je velká slátanina a divím se, že to ještě spustí tolik lidí :D

    2) Pvp je mrtvé už dlouho. Hlavně proto, že z toho vlastně hráč nic nemá, pokud mu zrovna nejde o ego nebo nenarazí na problémistu. A hlavně pvp je o dotaci GF nebo vražení prachů do výbavy. Není zrovna ok když lvl 30, jen protože je pvp, sejme 100. Tady ten balanc hodně chybí.

    3) Yohara bude mít svůj čas. Update přišel poměrně rychle po posledním a nečekalo se dlouhé roky než bude mít plno hráčů lvl 120.

    4) Souhlasím jak s AndrejGizka tak i s Dracone. Boti hru kazí hlavně malým lvl a pokud jedou od nuly, tak se to rozdýchává fakt blbě. Za další co to vcelku komplikuje jsou aktualizace již stávajícího obsahu. Na něco seženu výbavu, udělají aktualizaci a já můžu shánět znovu a znovu a znovu. A pokud začínám jsem nestále o hodně pozadu oproti někomu kdo to hraje nějaký ten pátek. S tímto nesouhlasím, mají spíš přidávat nový obsah adekvátní lvlu, než neustále upravovat co zde již je :wacko:

    No, co se tyce updatu pro male lvly, neni tim mysleno menit to, co uz je zazite, spise jim tez udelat nejakou zabavu, vse je omezene na vysoky lvl. A boteri? To je pravda, bohuzel, clovek uz to na vysokem lvlu nevnima, jak je nema mezi sebou, ale to je tema, ktere se tu opakuje stale.. bohuzel vyvojarum do hlavy nevidime v cem je problem, tez je mozne, ze jsou jednoduse ti hackeri vzdy o krok na pred jak se rika a oni pouze dohani.. Kazdopadne napojit se, nevidet pomalu nikde hrace, pak jit expit, tam potkat 10 hackeru, tak tu hru vypnu okamzite, o tom neni pochyb.

    2. Samozrejme, nikdo nerika, ze jsem to mel rad, ale je to pvp hra, tedy.. byvala to pvp hra a na jine hrace a rivalitu mas byt pripraven, dalsi vec je, ze pokud se ti to nelibilo, stale ses mohl prepojit na jine ch, kde byla hrstka lidi a naprosty klidek.


    4. Lidi neustale hledaji hry, ktere by je bavily. To ze je hra stara neznamena, ze uz na ni nikdo novy neprijde. Ta hra dostava updaty, coz ji neustale posouva kupredu, tedy.. melo by, coz bohuzel zde neni uplne pravidlem. Prave tyto updaty, by mely prilakat zcela nove hrace, popripade pritahnout lidi z privatnich serveru.

    Dobrý den,
    chci se zeptat, jakým způsobem se testují updaty? Jelikož si pamatuji, že když se testovala pred spousty lety jeskyně vyhnanství, tak se nahnalo stovky, spíše tisíce lidí na beta server a update se pořádně otestoval. Dnes je na každý update totální embargo, aby se náhodou nedostal ven moc brzy a také to podle toho vypadá.

    1.Apekt loterie
    To, že metin je taková loterie, ať už koveme, točíme bonusy, otvíráme bedny a tak podobně, to je součástí metinu po dlouhá léta a myslím, že to je věc která k této hře patří. Bohužel, vývojáři to trošku nechtěně začínají přehánět. Téměř na každé tlačítko ve hře už začíná být určitá šance na úspěch. Ať už zakládáme stánek, to dříve v životě nedělalo, při kliknutí na založit se spousta lidí teď modlí, aby je to nevykoplo do přihlašovacího okna a nově i při dnešním updatu tu máme šanci na přihlášení. Při kliknutí na OK ve výberu kanálu najednou klient zamrzne, což před dnešním updatem nedělal a pak už je to loterie, zda to ustojí nebo spadne. Neděje se to pouze mně, to že to padalo dříve moc dobře víme, ale dnešním updatem se to zhoršilo neskutečně.

    2.PvP
    Ačkoliv nejsem PvP hráč, ani PvP neplánuji, tak yohara se mi zdála, že by mohla zvednout o něco zájem o pvp díky první mapě, což mi přišlo jako výborný nápad návrhářů. Ovšem co se nestane? Za měsíc - dva úplně tento potenciál zabijí. Ano, spousta lidí nesnášela, když je někdo zabil u skladu a tak dále, ale ta hra přeci původně byla hodně o pvp. Jelikož války vymizeli, bitevní zóna vypadá zhruba tak, že si tam každý napojí 10 svých postav a farmí body, tak vlastně toto bylo poslední místo, kde si trochu toho PvP užít. Takže tato obchodní mapa dala PvP hráčům totální KO a zřejmě po vzoru nejmenované hráčky mohou své věci prodat obchodnici.

    3.Yohara
    Ať tu pouze nekritizuji, tak tu máme i jednu kladnou věc a tou je předposlední update, který má obrovský potenciál a ohromně se povedl narozdíl od mnohých jako byly mapy 110 lvl, kdy se pouze zkopírovala mapa a zvýšila se obtížnost příšerám. Jak jsem již psal výše, byla a je to nová výzva pro PvM hráče a zároveň to není až tak uzavřené PvP hráčům, pro které zde je mapa "Opuštěná pevnost". Ovšem ačkoliv je to naprosto výborný update, tak si stále říkám, ne každý je na tak vysoké úrovni, což mě přivádí k dalšímu bodu této kritiky.

    4.Noví hráči
    Jaká výraznější změna se za poslední léta zaměřila i na nové hráče? My, co hrajeme déle můžeme být spokojení, ale čím tato hra láká nové hráče, krom zakládání stále nových serverů, které se ovšem v konci vždy sloučí. Částky za výbavy pro nově příchozí jsou astronomické, hráči na nižších lvlech nemají o moc více možností, co ve hře dělat oproti době ve srovnání například před 10 lety. A opět jsme u dnešního updatu, dříve, když přišel nový hráč, tak viděl plné náměstí lidí, mohl si říct, že ten server opravdu žije, ale nyní? Přijde na naměstí, tam při velkém štěstí potká 50 lidí, do obchodní mapy se nedostane, protože tam je poplatek 5000 yang, takže si poví, že mrtvou hru nemá smysl hrát, ukončí hru, odinstaluje a je to. Jsem rozhodně pro, aby se vývojáři zaměřili i na nové hráče, protože i pro nás vysoké lvly jsou tito hráči velmi důležitý pro budoucnost této hry.

    Děkuji za každý poznatek a váš názor k tomuto tématu :)

    No, pravda je, ze slovo nedodrzeli, jelikoz mi kouzelne vejce padlo jeste dejme tomu hodinu po tom, co uz bylo 21.04., ale vzhledem k tomu, ze tu je kritika trochu odlisna, tak v tomto je musim obhajit :D

    Pokud za myslenkou tohoto eventu je z vydelku podporit zdravotnictvi, tak beru. Na druhou stranu by to mohlo byt aspon napsane, ze vydelane penize pujdou na to a na to, ovsem pokud jim jde pouze o to namastit si vlastni kapsu, kdyz moc dobre vi, jaky to je momentalne problem a spousta lidi na to umrela a jeste umre, tak je to snad nejmorbidnejsi event, co kdy byl vymyslen a vedeni GF by se minimalne mohlo prvne zamyslet nad tim, nez neco vlozi do hry. Nerikam, ze tu musi oplakavat nebo ukazovat nejakou litost, ale nejaky respekt by tam byt mel. :thumbdown:

    Ono celkove i to vyhledavani, kdy tak polovina veci je zarazena do jine podkategorie nez by mela je otresny. Abych si jeste pamatoval, ze pro predstavu v kramu bych sel pro pro maso do vylohy pro vegetariany, proste uplne nesmyslne zarazeni, ale v okularu to tak funguje :D Cely ten system by se mel predelat a dokud se to neopravi ani nedavat do hry. To uz radsi projdu stanky, nez 5x nahazovat klient a 30 minut hledal v jake podkategorii je dany predmet.

    Dobry den,
    mohl by uz nekdo presne a na rovinu rict, jak je vymyslen system pro diskvalifikaci? Lidi, co si pozabijeli sve postavy jsou na prvnich mistech, aniz by je nekdo diskvalifikoval. Pak tu je kamarad, ktery jezdi po orcich a zabiji normalni hrace, co najde a dostane diskvalifikaci. Lidi uz toho systemu zacinaji dokonce vyuzivat tak, ze vas chteji dostat ze hry ven tim zpusobem, ze se nechaji zabijet dokola, ackoliv dle nemcu toto by nemelo byt proti pravidlum (zabijet toho sameho cloveka vickrat, pokud to neni domluvene), tak tady v Cesku to je asi jinak, jelikoz za to je diskvalifikace. Je mi jasne, ze system pro toto je velmi tezke udelat a vzdy tam bude neco, co se da zneuzit, ale pardon, kdyz clovek jezdi cely den na orcich a pak ma diskvalifikaci a lidi uz jsou z toho systemu na tolik zkazeny, ze misto toho, aby se snazili utect, zmenili ch atd.. se nechaji zabit, pri nejlepsim nekolikrat.. ja uz to radsi ani nemlatim, proste je necham do sebe sekat a i tak si rikam, ze dostanu diskvalifikaci... Za me snad ten nejhorsi event s bezkonkurencne nejlepsima cenama, coz je trochu paradox a zaroven to je dost smutne.