Posts by DeJavu

    Také doufám, že tu "novinku" dají zase pryč, nevidím jediný přínos. Ideální, když vás mob zasekne do textury, musíte umřít, a nejde ani změnit postava (pak se většinou z textury dalo vyběhnout). Takže vstát, umřít, vstát, umřít.. dokud se nepodaří nějak dostat z textury ven, přitom se nedá vleže ani otočit obrazem. Změnit postavu v těch pár sekundách mezi agresivními moby samozřejmě nelze. A dávat město je až to poslední, kdo by chtěl běžet zpátky k metinu přes půl mapy..

    Kdyby alespoň banovali ty boty, všichni je hlásíme, a nic se neděje. Není to jen Bakra nebo chrám, i v jeskyni na všech třech kanálech vesele běhají boti 85+ (nahlášeno před dvěma týdny a NIC). Nějak už z té hry nemám vůbec radost..

    Metin hraji téměř od začátku, pravda, poslední roky sporadicky, protože i když má hra stále své kouzlo, je mi proti srsti věnovat čas a peníze za takovou frašku.

    Před lety se banovaly hlavní postavy i za sdílení účtů droperů nebo za fishbota na malé anonymní postavě - vše vyřešeno do druhého dne. Natož aby se účty nebo herní měna oficiálně prodávaly. Ne že by hra měla lepší ochranu, prostě si to nikdo nedovolil. Pravidla nikomu nevadila, brali jsme to jak to bylo, a vesele itemovali první bska a jedáky. Investování do hry mi nikdy nevadilo, byl to fajn koníček a odreagování, tak proč ne. Ve hře bylo spousty dospělých lidí (samozřejmě platících), takže měla úplně jinou úroveň než dnes. GM nebyli jen mýtus, chodili do hry, komunikovali a házeli nás za prohřešky do ohrady s poníky :)).

    Takže když to vidím dnes, připadá mi to, jako by hru koupilo a provozovalo pár náctiletých floutků, kterým je jedno, co se tady děje. Nemohou mít ze hry ani závratné příjmy, leda blázen by do ní nějak více investoval.. když, tak koupí wonů nebo předmětů od boterů, což jsou zase jen hráči, takže to obchodní propojení výměnou za přihmouření oka se tady přímo nabízí. Vím, že s tím jako komunita nic neuděláme. Mě je prostě jen líto té hry, která je už defakto opravdu nehratelná.