Posts by Mezaigakure

Neuvěřitelné, že se tohle děje. Já se každých pár dnů zlobím a v duchu si nadávám na vedení společnosti, když vidím ty tuny botů na 5 různých mapách, i když je to záležitost, která by se dala naprosto jednoduše vyřešit a teď se místo toho banují normální hráči, zatím co si boti vesele běhají po mapách. Hru samu o sobě mám rád, ale ti lidi, co to spravují.... neschopnost a očividně i nekompetentnost jsou extrémně slabé slova, ale silnější tu bohužel použít nemůžu. Tento nezájem a naprostá neschopnost jsou opravdu k vzteku.

1) Nelze, to jde tuším až od nějaké úrovně nevím přesně které, ale to je úroveň kterou neuděláš ani, takže to je zbytečné zjišťovat.

2) Vylepšuješ to ohnivýma/ledovýma runama, které ti vylepší kostým a kostým nezmizí nikdy pouze uděláš nějaké BZK a úroveň sem tam, selhat může pouze přes ledové runy, které máš jako alt drop.

Děkuji alespoň za zodpovězení otázky č.2 :)

Ahoj, mám pár dotazů ohledně Běžného kostýmu s aurou, který se dnes objevil v IS.

1) Lze s ním obchodovat? Na wiki jsem o tom nic nenašel a zde na fóru pouze domněnku, že ano, ale až od nějaké úrovně, tak jestli je to pravda, prosím o info - od které?

2) Pokud se nezdaří vylepšení, zmizí, nebo ne?

Předem díky za odpovědi :thumbsup:

I dneska jsou ty mapy fajn... Nadropíš pláště na supermetinech, přehodíš na postavy, na postavách uděláš alchu. Náklady max elíky (nepočítaje výbavu postav). Za měsíc máš 20 - 30w (minus 4w za DM kupon na rukavice).

Jasně, přímej výdělek tak velkej nebude, nepřímej bude násobnej. Do toho knihy, kameny, eventové věci. To je dalších 5w.

Supermetiny jsou event, ne? Není to součást mapy.

Děkuji za názor, který dává smysl. Ačkoliv jsem ve hře již dlouhou dobu, vždy jsem hrál dosti lenochodím tempem a nikdy jsem se žádnou postavou nebyl na 90+, v dnešní době je to pro mě poprvé.

Teď mi už aspoň díky tvé odpovědi dává nějaká smysl, proč ty mapy existují - v minulosti k něčemu užitečné byly.

V dnešní době jsou tedy prakticky bez užitku, pokud člověku nestačí nadropovat si knížky a kameny, které jdou vysekat i z metinu level 10 s dropikem za pár vteřin a nebo levné expáky, popřípadě jednou za čas pláště statečnosti (A dropováním těchto věcí si na levelu 90+ nekoupíš nic ani za 2 roky)

Hate mapek to ani v nejmenším není, vzhledově je musím pochválit a upřímně jsem se na ně těšil. Jsem rád, že přidávají nový obsah do hry, jen mi množství map a druhů mobů přišlo zbytečné v porovnání s tím, co nového to přináší. Pokud z toho dokážeš denně vytáhnout 40kk (pokud to tedy nejezdíš ten den 12 hodin), tak je to slušné. Já včera strávil asi na 2-3 hodin na metinech 95 a drop co mi z toho padl můžu ocenit tak na 5kk, což opravdu není moc. Zlodějky jsem měl nasazené a jelikož jsem WP, tak ty metiny usekám docela rychle.

Nové mapy se vytvořily třeba proto aby v red nebylo pořád narváno, je to přechodka mezi red lesem a mapou zakletý les. Navíc od lvl 105 je rozdíl na drop ne 10 lvl ale 15, protože v zakletém lese krom metinů 120 je drop 0 ( ze 100 padá jen když padá třeba plátno, cor apod.). Jenže to už není pro lvl116 ty musí jezdit na metiny 105. Navíc věci,, které tam padají na vylepšení, je potřeba ke kování nových brnek (na příšery) a zbraní.

Souhlasím s tebou, že co se týká dropů, hra nějak stagnuje. Na druhou stranu aspoň příšerky se mění :D

Solo hra není nic moc. Zkus se k někomu přidat.

Díky za odpověď, to, že je to přechodka mezi red lesem a zakletým mi aspoň trochu dává smysl (i když mě to pořád nepřesvědčilo se vůbec zastavit na levelu 90 a zkusit si něco vydělat, když je to tu nemožné, tudíž mi pořád absolutně uchází smysl těchto map). Možná lidi, kterým stačí si vydělát pár kk denně a zbytek si doplatit z ISka, aby si vůbec něco mohli koupit, tyto mapy nějak využijí, ale já pořád nevidím nic, co bych tam dělal a mělo to nějaký smysl pro postup ve hře.

Mapy od 90 - máš tam bosse (tj. temnoty, z nich titány), máš tam metiny s pláštěma a expákama, co jdou prodávat. Plus z toho padají pergy.

Tak toto mě opravdu nepřesvědčilo.

Popořadě:

Bossové - Truhly temnoty. Super, 99% dropu z truhel temnoty je totální odpad, kterej člověk rovnou háže na zem, nebo do mazlika, protože to má nulovou hodnotu. Když vyhraješ jackpot a jednou z 1000 truhel padne titán, tak dobré, ale to abych se nechal požehnat nějakou čarodejnicí, abych měl nadlidské štěstí, aby mi padl (ještě se mi to nestalo).

Metiny s pláštěma a expákama: Alternativní drop, to stejné padá ze snažších metinů v lese, navíc to není moc dobrý výdělek, ceny expáků jsou malé a pláště mi i s dropkama padají tak málo, že i přes jejích slušnou cenu na nich téměř nic nevydělám, i když létám v lese celý den.

Pergy jsou alternativní drop od levelu 50, ty padají všude jednou za čas.

Stále ani jeden důvod, proč jezdit do těchto map, v porovnání s cenami itemů v dnešní době, kde pod 10W nekoupí level 90 na sebe absolutně nic, mi dropování expáků a prodávání je po 500k +- opravdu nepřijde jako výdělečná činnost. A mohl bych to dělat do důchodu, než bych na něco našetřil.

Ahoj, nedávno jsem dodělal level 90 a konečně jsem se mohl kouknout do těch né tak dávno přidaných map, jako jsou Nefritový záliv, Záliv dračího ohně nebo třeba Bouřné hory. Po hodinách a hodinách prolézání všech map, rozbíjení všech nových metinů, vybíjení všech nových mobů a bossů jsem měl v hlavě pořád jednu a tu stejnou otázku, na kterou jsem až do konce průzkumu nenašel odpověď... "Proč?"

Proč tvůrci vytvořili tolik nových map, tolik nových mobů, metinů, bossů, když je to prakticky k ničemu? Z absolutně ničeho, nepadá žádný drop, kvůli kterému by mělo smysl tam jezdit. Nepočítejme samozřejmě alternativní drop, který padá všude. Jediné, co je v těch mapách nové jsou ty cetky na vylepšování věcí od vyššího levelu, které se nonstop válí na náměstí, protože je každý háže na zem. Ale kvůli pár surovinám na vylepšení přece nebudou vytvářet X nových oblastí s hromadou nových mobů. Tak tedy proč?

- Expit se tam prakticky nedá, podle wiki jsem se dočetl, že klasičtí mobové nedávají ani z daleka tolik expů, jako třeba mobové v jeskyni vyhnanství od levelu 75, takže exp je tam nemožný

- Dropovat itemy z metinů? Ne, padají z toho jen ty bezcenné cetky na vylepšování + klasický drop stejný jako z ostatních starých metinů

- Dropovat itemy z bossů? Stejný případ

Tak proč by tam někdo tedy jezdil? Spousta nového území a zdá se mi naprosto zbytečná. Přijde mi, že člověk si víc vydělá víc tím, že vezme prut do ruky a začne rybařit, což je pro mě tedy velké zklamání z nových map.

Moje otázky tedy zní:
    1) Jezdí tam z vás někdo pravidelně? A jestli ano, tak proč? Přehlédl jsem snad něco?

2) Co mapy od vyšších levelů? Mění se tam něco? Má smysl expit dál na 95 / 100+ (pokud člověk hraje sólo, nepočítám skupinové boje)

Zdravím, zajímalo by mě, zda se to také někomu děje nebo jsem sám. Když zvolím platbu kartou v IS vyplním mé údaje na kartě a potvrdím skrze banku přesměrování se nepřesměruje a platba neproběhne - mince se nepřičtou, platba neodejde. Jsem jediný komu to nefunguje?

Podávám nové hlášení. Pár dnů zpátky jsem ti sem psal, že mám naprosto identický problém. Dnes je opět šťastná hodinka a tak nastala znovu chvíle, kdy jsem to zkusil a dopadlo to takhle:

Rozhraní na vyplnění karty vypadá jinak, než minule, takže se s tím asi něco dělo. Každopádně zkoušel jsem objednat mince za 500kč a dopadlo to naprosto stejně, jako minule, takže neúspěch. Každopádně jsem dnes zkusil něco, co jsem minule nezkoušel - zadal jsem objednávku za 1000kč... A hádej co.... Hned na první pokus byla objednávka úspěšná :thumbsup:

Nechápu to... Prostě mám asi zablokované objednávat DM za 500kč. Přitom minule i dnes jsem to za těch 500kč zkoušel hned několikrát v různé denní doby po celou dobu šťastné hodinky. Co na to říct... :shit:

Tak snad ti mé info nějak pomůže.

Mám takový pocit, že jsi absolutně nepochytil myšlenku toho, co jsem napsal. A teď, když už dva lidi (OnlyYours a Chalposs) tuto myšlenku pochopili, tak mohu s klidem říct, že jsem to vysvětlil srozumitelně. A jelikož to více výstižněji napsat nejde, nebudu toto dále řešit a raději si počkám na názory lidí, co mou myšlenku pochopili a nepíší úplně zcestné věci, kterých se má myšlenka a otázka absolutně netýkala. Každopádně děkuji za názor.

Jasně, ale on právě probíral drop do lvl 90, pak je jasné, že když dáváš bosse, tak to sype.
    Což je mimochodem jedna z věcí, které mi u toho vadí, že prostě musíš být vysoký level, jinak si pořádně nevyděláš.

OnlyYours to pochopil správně, jde mi o tu levelovou hranici.
    Konkrétně o to, že do levelu 90 nemá smysl dropovat, protože si stačí zajít jednou měsíčně na jednodenní brigádku (přímo za účelem dát to do metinu) a vyděláš si mnohokrát více, než kdybys dropoval MNOHEM více hodin i s perfektní výbavou. Jestli je zde i jiná cesta, nebo je to kompletně p2w až do takové míry, že je absolutní ztráta času hrát PvM do 90.

K metinu jsem se vrátil po cca 4-5 letech až nedávno, když vzinkl Thalohir. Od té doby hraji celkem aktivně a nemůžu si odpoustit nezeptat se na jednu věc - Co vás přivádí k tomu, v dnešní době ještě dropovat? A tím mám na mysli metiny, rybaření, nebo třeba těžba. Ještě doplňuji, že tím myslím hráče pod úroveň 90. V dřívějších dobách jsem sám chodíval dropovat na metiny kolem levelu 55 a občas mi to něco vyneslo, jenže tehdy ještě nebylo to co dnes. Hovořím zde o kuponech na DM v Itemshopu. Stačí se na minutu zamyslet a hned mi z toho plyne, že je kvůli této položce dropování v celé hře naprosto zbytečné. I když má člověk dropovací rukavice, fialové elixíry, dobrou výbavu na rychlé sesekání metinů a bůhví co ještě,
    absolutně se ani z daleka nemůže rovnat výdělku prodeje jednoho kuponu na 1000DM.

Zde menší srovnání:
    Člověk dropující na metinech, který bude dropovat 10 hodin v kuse. Kolik si může vydělat? Při velkém štěstí kolem 80-100kk, pokud občas padne aura, zbytek knih je téměř bezcenných. (A to se zde můžou objevit komplikace, kupříkladu více dropujících hráčů = nedostatek metínů, takže doba hledání jednoho se prodlužuje, poté je výdělek ještě nižší)
    Člověk, který dá do itemshopu 1000kč a koupí si tento kupón si vydělá 14-16W za pár minut (než to prodá).
    Můžete namítat, že né každý je itemák, nebo né každý na to má, ale zamyslete se. Nebudu brát v úvahu pracující lid, ten si tam prostě ten litr dá a má 14-16W a nemusí se zdržovat dropem, který by mu stejně ani z daleka tolik nevydělal. Ale tohle může udělat i student. Já za svých studentských let chodil na brigády. Chodil jsem občas i přes školní rok o víkendu, jelikož obchodní domy mají velmi často noční inventury zboží (tohle je příklad, brigád je milion druhů). Zde berou kohokoliv brigádně na jednu nebo dvě noci. Ta jedna 10-12 hodinová směna mi přinesla přes 1000kč = 14-16W na metinu.
    Člověk si může vybrat - Drop 10 hodin a mít pár kk, nebo si zajít na jednu směnu na brigádu a vydělat si tolik, co u dropování tak za 2 měsíce (při štěstí).
    O rybaření se již absolutně nevyjadřuji, zde je propad ještě mnohem vyšší.
    Upřímně - byl bych velmi rád, kdybych se spletl a celé to bylo jinak. Co já vím, nějaké tajné mapy plné metinů, nebo nějaké ultra drahé itemy, které se dají dropnout, ale já o nich nevím. Bohužel mě nic takového nenapadá a proto se ptám VÁS. Napadá vás důvod, proč ještě dropovat? (A doufám, že mi nikdo nenapíše, že drop je přeci zábava :D každý přece dropuje proto, aby měl yangy a né pro to, že ho baví se koukat, jak jeho postavička stereotypně bouchá do šutru).

Pro ty, kteří náhodou nepochopili co tím chci říct, tak ve zkratce: I neitemák si prostě jednou měsíčně může zajít na brigádu a mít nesrovnatelně lepší výdělek než člověk, který sedí u metinu X hodin denně a nonstop valí drop. Je toto v pořádku? Dá se to nějak řešit? Má smysl vůbec ještě hrát PVM do levelu 90, nebo je celá tato levelová etapa metinu totálně na dně a zbytečná? Váš názor? ?(

Zdravím,
    chci se zeptat, jestli je někdy v budoucnu možné, že se zpřístupní ta IS věc, která vám dovolí přehodit si postavu na jiný server? Je mi jasné, že to teď nepůjde, když je Thalrohir nový, ale jestli to třeba za rok půjde. Neví o tom někdo něco? Jak to bude fungovat teď, v době Fenixu? Díky za odpověď.