Posts by Lousos

    Ono to o tom ale je docela hodně. Dost lidí mývá od her něco jako pauzu, potom se k tomu vrátí. Je jedno, jestli má ten člověk level 40 nebo 90, všechno má vždycky na Fénixu. Nemá žádný důvod jít na nový server. Hrát se 3mi ch se dá, ale opět - díval jsem se na zahraniční nové servery a hraje tam výrazně méně lidí než na Mithgardu a 4 chčka mají - opět píšu, jsme JEDINÝ server se 3mi ch.
    Global EU je server pod UK, stačí si to najít, máš k tomu i oficiální žebříček. Server zažil velký boom prvního půl roku a teď je tam víc mrtvo než bývalo na Sioně při eventech.
    Ten nedostatek ch je hlavně problém u věcí typu klíčáky na draka. Tady jsou prostě 3 chčka jednoznačný omezování a konečná/časová ztráta pro docela velkou skupinu lidí.


    EDIT: Tak cca 8 hodin stará zpráva, že mají na UK metinech v plánu to sloučit všechno pod Sol - jak US, tak EU globál.
    https://board.en.metin2.gamefo…?postID=750270#post750270

    Fénix je 6 serverů dohromady, z nichž je většina nebo dokonce všechny víc než 5 let stará (Thal i 10 ne?). Tak co čekáte? Jděte na jakýkoli NESLOUČENÝ server a pak ten začněte porovnávat s Mithgardem, jinak se bavíme jeden o voze a druhý o koze. Pak vám bude připadat logické, proč tady nadáváme, že máme 3 chčka a né 4 jako všechny ty ostatní nesloučené servery, i když je na nich daleko víc mrtvo (globál).

    Mithgard hraju od konce června. Byl spuštěn v půlce května cca. Pokud tehdy měl 6 ch, pak ok, nicméně pak bylo období minimálně třech týdnů, kdy měl 4 cháčka. Za tím si stojím, tehdy jsem to začínal hrát. Poté se otevíral nový server u Němců a v tu chvíli to stáhli na 3 chčka. Jako jediný server ze všech, protože stále nemohu najít jiný se třemi.
    Co se sloučení týče, GF na zahraničním fóru prohlásilo, že nové servery bude slučovat dohromady s novými, tudíž se nestane, že se nový server sloučí s těmi nejstaršími (v jiných zemí je totiž druhá vlna serverů typu Mithgard, kterých je tam víc). A vzhledem k tomu, že pochybuji, že by se po Mithgardu otevřel další server, tak bude Mithgard pravděpodobně stát samostatně.


    EDIT: A promiň Beju, ale mám pololetí před maturitou, tak toho mám ještě s tréninky až nad hlavu :).

    Jo i tomu se dá říkat herní styl :D ale myslim, že to co jsi popsal je z velký části hodně i o zkušenostech a o tom, že znáš tu svou postavu a víš co zvládne a co už ne, a ne jen o hernim stylu :)
    Ale jo chápu, jak jsi to myslel.
    No jestli to sekal někdo s aurou na M3 a vercajkem na +6 a nějakejma jen základníma bonama nevim čeče, tomu snad ani ty sám nemůžeš věřit :)

    Tehdy nikdo jiný pořádně mapy 90+ dropovat nemohl a tolik BSek a bticů +7 nevím, kde by tehdy někdo sebral. A proč by je potom prodával tak levně.

    Uvedu to na příkladu, který se mi nedávno stal při expení buffky na red setaou. Sám si tam tahám dvě roomky, uprostřed stojí buffka. Sesekám, pokud nedostanu moc stunů v kuse tak není problém. Za 3 hodiny jsem jí level. Potom jsem šel do posilky a hrál na stejné sestavě kamarád. Byl rád, když usekal půlku jedné roomky a za 3 hodiny buffce naexpil necelých 30%. Tomuhle já říkám herní styl. Spousta lidí do Metinu vráží neskutečné peníze aniž by uměli pořádně hrát. A pokud se opravdu najde někdo, kdo má problém ty mapy od 90 dát (když na Mithu to sekal borec s aurou M3 a základníma bonusama aneb juchů mám věci +6 a 2K ZB v tom), tak je to dost smutný.

    Dokud ho nebudeš vylepšovat (na což potřebuješ další talismany) tak je to víceméně jedno. Každopádně co se odolností týče, tak oheň/led/zemi/temnotu tam natočíš, zbytek ne. Tudíž nejvýhodnější mi vycházejí talismany větru a blesku. Pak bych kvůli hentai lesu ve své situaci volil asi vítr, ale to už spíš záleží na tom, kam člověk chodí. Nejsem si teď jistý, jak je to s elementy ve zvěrokruhu, ale tam jde obecně spíš o to, co do toho talismanu natočíš (odolnost pádu, pouštní příšery, brouci apod). Samozřejmě pokud bychom se bavili o těch talismanech na hodně vysokém plus, kde už ty odolnosti budou větší než 20 - 25% v bonusu, tak se pak vyplatí mít každý talisman zvlášť na vysokém levelu. Ovšem je tady otázka, nakolik je užitečné ty talismany vylepšovat. Obecně bych to aktuálně viděl až jako úplně poslední věc, kterou by člověk potřeboval dělat.
    Jinak seznam bonusů je na anglické wiki.

    Ono obecně jestli máš problém usekat/ustát tyhle základní mapy od 90, tak bych kompletně přehodnotil herní styl, protože očividně stojí dost za ho***.

    Tak mládě bylo na konci prosince v těch zimních truhlách, tam byl nějaký ten medvěd na 30 dní se stejnými bonusy jako porky/khan. Ale je to bída no.

    Můžeme shrnout, že mimo lovečáky a biologa je v téhle hře jedna jediná na sebe navazující série opravdu dobrých questů. Počínaje Urielem a jeho stránkami, přes temné národy, ledové esence, červený pekelný křemen, klovatiny a konče dvěma výpravami do Katakomb. Ten zbytek je takový, no, meh. Akorát ta udice od kováře, to dá 500K yangů, to mi na tom malém levelu udělalo upřímnou radost :phatgrin:

    Globál je oficiální server, International je privát. A na globálu je daleko víc mrtvo než na Mithgardu a má 4 chčka. A co vím, tak to tam někteří z nás dotují taky celkem slušně. Každopádně chápu, před třemi měsíci jsem si i já říkal, jestli to nezabalit, protože tam nehrál skoro nikdo. Naštěstí se zvedla nějaká nová vlna hlavně díky umrtvení jistého jiného privátu AKA "offik jako v roce 2009". Navíc i na začátku toho července, kdy to čtvrté cháčko ubrali, to byl celkem problém v těch lokacích pro menší level. Dneska je na Mithu prakticky nemožný sehnat místo v SDčku nebo na jiných mapách pod level 90 (mimo jeskyni, tam snad nikdo s místem nikdy neměl - kromě draka, o něj se hádáme celkem slušně :D). Mithgard má větší hráčskou základnu než měly servery od Siony dolů před Fénixem. A ty všechny 4 chčka měly. Popravdě jsem nenašel jiný oficiální server, který by neměl 4 chčka.

    Osobně mi nevadí většina questů ve hře, těch pár od nízkého levelu + mihotavé tygří kožešiny (co má sakra hráč kolem levelu 55 dělat v prvním městě za quest proboha). I ty špičky šípů mají alespoň nějaký lehce logický smysl ohledně lokace.
    Jinak se osobně dost bojím questů typu: dropni tohle z tohohle bosse. Tyhle questy jsou hlavně na mapách od 90 a moje zkušenost je zatím taková, že jsem těch lordích gnollů zabil už asi 70 a pořád mi to nepadlo. Při představě toho, že bych měl takhle hledat a farmit Krále plamenů, který teď nemá pevný spawn bod a ještě ho jezdí hromada prcků, tak nevím nevím, kdy ten quest udělám. 2020 je taky datum.

    Mithgard opravdu není mrtvý server, stačilo by se tam někdy přijít podívat a porovnat to s jinými "novějšími" servery podobného typu (stačí se kouknout na Globál, i ten má 4 chčka). Nevím, kdy bylo na Mithgardu 6 ch, ale dost o tom pochybuji. Pamatuji si 4, což byl pro jeden server ideální počet a opět musím podotknout, že všude jinde ve světě ty 4 chčka mají, a to jsou podle videí z těch serverů hrané o dost méně než Mithgard, který se celkem slušně rozjel. Chápu, že někdo, kdo už skoro třetím rokem hnije na Fénixu, kde je 6 serverů dohromady a i těch 6 chček je dost často málo, to asi těžko pochopí, ale 3 chčka pro takovýhle server už je vážně málo.

    Úkoly na malém levelu - určitě nechat ten, za který je jako odměna stříbrný náramek (zabij Mi - Jung). Dost to pomáhá začínajícímu serveru, jestli ještě někdy nějaký začne :D
    Jinak na vyšších levelech jsou ty výdělky prostě vyšší, proto se většina lidí hrne výš. Pak jde o to, jestli na to mají, nebo jestli to bude další neschopná "nedám červený les dej plz yang" 75tka.

    Souhlas, tenhle event by mohl být klidně častěji než jednou za čtvrt roku. Včera jsem našel super metin v super metinu (2 95 v sobě), podle mýho z toho spadlo celý ch2 na tom konci :D. Zásahy jsem dostával ještě minutu potom, co jsem ležel mrtvý na zemi.

    Na hráče se slabšími PC se nesmí brát ohledy a už vůbec se kvůli nim nesmí zpomalovat vývoj. Ty píšeš o "náročnosti" hry, která je víc než 10 let stará proboha. Téhle hře by minimálně grafický upgrade hodně prospěl, a ty tady píšeš takovýhle nesmysly.
    Bez obchodních postav ti zaručuju, že neseženeš nic, protože se ti tady na to každý akorát tak vykašle. To samé buff - už teď vidím, jak si na Mithgardu najdu kamaráda, který hraje převážně v noci a bude hrát dračího šamana. Pojď, někoho takového najdi a koupím ti hodinky s vodotryskem. CSko už takhle víceméně funguje, stačí farmit na více účtech první level up v týdnu a máš garantovaný drop. Slzy za 2kk - co je na tom špatně? Pokud to někdo koupí, protože ty levnější budou vyprodané, tak co je na tom špatně? Že si ty neschopný si na to vydělat? Život není fér, zkus si na to zvyknout.