Posts by Dracone

    Nejsem kompetentní osoba k tomu řešit herní záležitosti. Nicméně toto je obecně známá věc. Docela mě překvapilo, že se našli lidi, co to neví, i když to je vcelku logické.


    Bod 4.3, a) ve VOP mluví o používání programů třetích stran a konkrétně v bodě a je zmíněno používání cheatů. Ačkoliv je hráč přímo nepoužívá, využívá její funkčnosti a ostatní spoluhráče tímto znevýhodňuje, o čemž píše samotný bod 4.3. Podotýkám, že nad bodem a je věta "Za žádných okolností uživatel nesmí". Mezi okolnosti můžeme zařadit i zmíněný příklad profitace.
    Profitace nutně neznamená, že tu helmu s rohy hned půjde střelit obchodnici za 600 yangů. V tomto případě profitace znamená, že předmět získal nespravedlivou cestou - jinou cestou, než hra normálně umožňuje.


    Nezapomeňte na to, že právničina je o slovíčkaření a neberte mě prosím v tomto slovíčko od slovíčka. Opakuji - nejsem člen herního týmu a toto nespadá do mé kompetence.

    Vzhledem k tomu, že třeba v chrámu je plno pořád nejedná se o nic zvýhodňujícího :D boti jsou spíše feature než cokoliv jiného :D

    Hovoří se o používání softwaru a dalších věcech, sběr ze země je zcela legitimní herní prvek a neměl by být postihován.

    Pokud na to dokážeš mít jakýkoliv vliv možná by stálo za to aktualizovat tu břečku co je nyní vydávána za pravidla a precizně formulovat požadavky.


    Chápu že na tobě se ničeho nedomůžu a GF si zase zcela arogantně a bez diskuze bude pravidla interpretovat a upravovat v průběhu procesu tak aby měli pravdu (viz Ranking event serveru Bohemie), ale tohle je prostě tragédie do jak zoufalého stavu se hra dostala.

    Fufath v pravidlech ani ve VOP nic takového popsaného není a opravdu bych se divil, kdyby hráči měli povinnost kontrolovat co dropli boti a podle toho to směli nebo nesměli sbírat, pokud máš k dispozici předpis, který by to zakazoval tak mi ho tu prosím zkopíruj


    Je sakra rozdíl když živý hráč sbírá věci a než když je bot sbírá automaticky, třídí a možná i z místa odprodává/fraguje, časová náročnost a veškerá logistika s tím spojená je doufám evidentní.


    Nehledě na to, že jsou lokace a druhy dropu které se jinak než nákupem/sběrem po botech už téměř získat nedají, protože přes bota není kam šlápnout - pavoučí nohy, kuličky pavoučků, pavoučí oči.

    Pookie tohle v souladu s VOP je, sbírání věcí po jiných hráčích je naprosto legitimní a nikdo po tobě nemůže chtít abys kontroloval, jestli nehackují. Ono reál a hra fungují trošku jinak, protože spousta "méně závažných" defacto protispolečenských aktivit, které jsou irl právně upravené je na hře zcela legální.

    vzdát to by bylo skoro jako přiznat chybu...a já mám 100% čisté svědomí. Jen mám probléms tou jejich 100% detekcí....proč neřeknou, co přesně je ten problém .... nebo to snad taky nemusí???:dash:



    Doublepost - využívej tlačítko "Edit" u svého předchozího příspěvku k doplnění informací. /Fufhiny

    Nemusí fakticky nic, podle VOP jim stačí "důvodné podezření", což v jejich interpretaci může být přesně jako to, co nám píšou - CB je bezchybný, všechny vás našel právem, trhněte si. Otázkou je nakolik se tohle dá rozporovat, ale z presumpce neviny a určité uznatelnosti důkazů by se to mělo dát sporovat. Samozřejmě tohle je až jaksi v soudní rovině a na vnitrofiremní úrovni nás můžou odpálkovat.

    No nic no, stejná odpověď. Je na čase se konečně sjednotit a třeba napsat hromadný mail či dopis do Německa?

    Pouvažujte o tom

    Rozhodně jsem pro, ve větším počtu nás doufám bude víc slyšet, zatím jsem psal za sebe mail Darcoonovi, je to pár dní a zatím bez odpovědi, v pondělí/neděli večer budu urgovat.

    Požádal jsem na české podpoře o kontakt na zodpovědnou osobu a čekám co mi dojde.

    Dále je tu Evropský portál o kterém jsem psal ve svém druhém threadu, to je asi další možnost, pokud by nevyšla komunikace s firmou na přímo.

    Samozřejmě pokud s nimi nebude řeč přes firemní kanály tak můžeme zkoušet sociální sítě všeho druhu, tam už bychom ale museli otravovat lidi jako CEO co mají jméno na stránkách, což mi nepřijde nejlepší.

    Poslední instance je žaloba, ale upřímně komu z vás by se to chtělo platit? :D

    1. a 2. se nedivím, ale pořád je na nich dokázat že dochází k dané aktivitě

    3. je v souladu s pravidly i VOP a rozhodně nemůže být penalizována


    Dám vědět až zase budu vědět něco nového, kdyžtak kdo by měl zájem se zapojit do nějaké skupinové akce, tak PM do soukromek.

    EDIT: Soukromý skupiny na fóru mají dost limitovaný počet osob, takže kdo má zájem tak si mě radši přidejte na Discordu Aleš#5052, na FB nejsem, ale pokud se tam někdo pustí do organizace skupiny budu jen rád.


    Jinak jak se tak nudím, tak mě napadlo jak by se asi choval Metin, kdyby ho člověk zavřel do sandboxu nebo rozjel na virtuální mašině, někdo kdo už se s účtem rozloučil může vyzkoušet :D

    Taky jsem obdržel toto vyjádření, nepřestávám a ženu to do vyšších pater. Svévole a arogance Gameforge nezůstane bez odezvy.

    Pokud se ke mě někdo přidá a bude nadále trvat na své nevinně tak budu rád když budete přispívat nadále pod toto vlákno.

    Všichni si doufám uvědomujete, že pokud jste byli chyceni tímhle špatně nastaveným systémem jednou, tak se to zákonitě bude opakovat a můžete se s účtem rozloučit už teď.

    To bych souhlasil s Marca2 že to opravdu chce záruku, že se to nebude opakovat.

    Můj počítač po včerejším sčítání obsahuje následující:

    Defaultní Win 10 s veškerým příslušenstvím

    Calibre - software na konvertování ebooků

    OBS - nahrávání obrazovky

    Free Pascal IDE - programovací prostředí

    Texmaker - programovatelný textový editor

    8 Zip, 9 Zip

    Adobe Acrobat

    Excel

    Firefox

    Gimp 2 - grafický editor

    GNU Octave - free alternativa MatLabu, matematický software

    PowerPoint

    Skype

    Word

    Teamspeak

    Discord

    Zoom

    VLC media player

    ovladač na myš


    Nic z toho odstraňovat nebudu a nic z toho do metinu nezasahuje v nesouladu s VOP.

    Vzhledem k tomu, že nic měnit nebudu, protože jsem v VOP v souladu, dále protože tento ban může mít povahu warnu a protože mi bylo upřeno právo na užívání, tak se budu bránit až do konce.

    Ahoj,

    jak tu kdekdo tuší, tak mám dočasný ban a jako správný nolifer + oběť domácího korona vězení mám hromadu času a špatnou náladu, takže si čtu VOP.


    A tak jsem vám tak narazil na zajímavou věc - VOP se odkazují na Pravidla, pokud existují.

    Teď se chyťte židle, Pravidla pro Metin 2 jsou takový ošklivý mrzák, který má v prvním postu čistě nadpis a dále pokračuje cosi co se jmenuje Komunitní průvodce, tedy na bezvýznamný canc, ze kterého nepoznáte že je právně závazný a Pravidla tedy prakticky neexistují.


    Teď přijde ta VOP část:

    4.1

    Vyjma případů, ve kterých pravidla stanovují výjimky, může uživatel v každém herním kole online hry (např. světě, vesmíru) používat pouze jeden uživatelský účet. Není povoleno používat více účtů („multiúčty“).

    Gameforge‬ je oprávněna kdykoli podle svého uvážení zablokovat nebo smazat neoprávněné multiúčty.


    Prakticky tedy z důvodu praktické neexistence Pravidel (a neexistující úpravy tohoto bodu) jsou pořád zakázané, ale to není pro současnou situaci důležité.


    4.4

    Veškerá práva na virtuální zboží používané v online hrách a získané výměnou za platbu patří vyjma využití v v souladu s těmito Podmínkami výhradně společnosti ‪Gameforge‬.


    Takže pokud se ukáže, že dojde k unbanům pro jejich nedůvodnost existuje reálný nárok žádat autolovy, kostýmy a obecně cokoliv jste nemohli vlivem banu užívat nahradit.


    6.2
    Nezávisle na dalších právních nebo smluvních závazcích, zejména na právu o ukončení z důvodu podle ustanovení 8.2 těchto Podmínek, může ‪Gameforge‬ podle vlastní vůle proti uživatelům v případě, kdy existují okolnosti, které reálně naznačují, že uživatel porušil tyto Podmínky nebo příslušné dodatečné podmínky či Pravidla (vyjma případů, že za porušení není zodpovědný sám uživatel), použít jeden nebo více následujících kroků:


    a) upravit nebo vymazat obsah;


    b) varovat příslušného uživatele;


    c) zveřejnit provinění v příslušné online hře s uvedením jména uživatele;


    d) dočasně zablokovat uživatelský účet a


    e) vyloučit příslušného uživatele i pro budoucí případy.


    Formulace s tím, že něco reálně naznačuje je poměrně vágní a dává v podstatě nulovou oporu. Reálně jediná cesta je ukázat, že nejednáte v rozporu s VOP (což jde ztuha, ale věřím že to půjde).


    Na závěr optimistická zpráva ze sekce Tiráž:

    Řešení sporů online

    Evropská komise poskytla platformu pro řešení sporů online. Platforma je dostupná na následující adrese: ‪http://www.ec.europa.eu/consumers/odr

    Gameforge 4D GmbH‬ není povinna a nemá v úmyslu se účastnit tohoto nebo jakéhokoli jiného řízení pro řešení sporů online.

    Veškeré otázky týkající se této záležitosti lze zaslat na ‪odr@gameforge.com‬.


    Sice se na vás můžou libovolně vykašlat, ale existuje slušná šance, že budou reagovat a jako poslední šance se to může hodit.


    Banánům zdar!


    Lucyana zase jsem si jen tak cvičně kliknul linky ve tvém podpisu a ani jeden nefunguje :) respektive oba vedou na mainpage forka

    O.k. Kluci, ale pořád je to polský systém. Chcete mi říct že česko systém nemá? :D

    Je to mezinárodní, externě dodávaný (myslím) software, který je vyladěný úplně na nic. Zjevně generuje automatické maily a

    a) jazyk souvisí s serverem na kterém zachytí "porušení pravidel" - já ale na jiných než českých serverech nebyl

    b) každý cluster má jednu hlavní podporu a na tu vás to odkáže

    A bylo by lepší kdyby Česko žádný systém nemělo než tohle.

    1) Polský tým je spolehlivě největší a myslím si, že to na něj odkazuje genericky.

    2) Tenhle problém se tu objevuje periodicky a vždycky je k tomu velkopanské vyjádření že minimálně 150 ze 100 rozdaných banů je oprávněných, trhněte si a rozhodně po nás nic nechtějte.

    3) Český tým nesmí nic a tak si počkáme...

    4) Nedám si pokoj a tohle jim budu vracet tak dlouho dokud se neočistím. Nenechám si přišít warn za něco, co jsem neudělal, tohle je už třetí vlna banů o které vím, druhá která mě zasáhla a opravdu mě tahle zfušovaná "ochrana" nebaví.

    Taky jsem si to slíznul do 13.3, ale budu to řešit dokud mě neprohlásí za nevinného. Teď mám jak čas tak sílu tak šeredně špatnou náladu.

    Jen tak mimochodem všimli jste si, že kvůli tomu propásneme nejspíš kus velikonočního eventu?

    Nevzdávat to

    potvurka007 doporučuju zkusit založit nový účet na podpoře, když to nepustí, tak ti ten tiket klidně i pošlu

    Marca2 nahoře na forku je lišta a na ní špatně přeložený nápis "Podpory", tam když klikneš tak tě to hodí na oficiální stránku, link ti tu hodit nemůžu kvůli pravidlům, banovací mail mě odkázal na polskou, tam mě poslali na českou

    LeBalanced napiš si buď na naší nebo na německou, poláci prosluli svojí neochotou

    Díky všem nedobrovolným fanouškům, doufám že se účty vrátí do původního stavu a sejdeme se na hře.

    Vítejte v druhém dějství, polský support z toho překvapivě není moudrý a posílá mě aťsi jdu stěžovat na český.

    Přeloženo, zkopírováno, odesláno, uvidíme co se bude dít.


    Jinak díky všem nedobrovolným fanouškům, už mi dva lidi psali, že taky dostali ban.


    PS: Doufám že tato reportážní forma nebude považována za svévolné doublepostování, v případě že ano, prosím o upozornění a dále bych pokračoval editováním původního příspěvku.



    I "reportážní forma" je považovaná za doublepost. Využívej prosím zmíněnou možnost :) /Fufhiny

    Ahoj všem, mám pro vás takové live through.

    Hoši a hošanky z GF si zase jednou po roce udělali sjetinu z CheatBlockeru a tentokrát jsem v náhodném slosování vyhrál první cenu - ban na celý GF účet.

    Takže ráno začíná 12 maily na téma "blokli jsme vám účet, že prej používáte externí software (rozuměj hacky)".

    Odkaz dole vede na polskou podporu, nevím, zcela upřímně a vůůůbec netuším, proč to dělají těm nebohým polákům (předpokládám že na ně vede většina automatických mailů z východního bloku) a proč to dělají celýmu východnímu bloku (protože historky z polskýho supportu bývají fakt klasa, co jsem tak slyšel).

    Nechme stranou, že náš tým tady (GA, GM, SGM) má 16 lidí na celý server a my to musím řešit s poláky.

    Ale tak co už, takhle po ránu jsem si prosvištěl některá slovíčka a poměrně elegantní angličtinou jsem jim vysekl poměrně dlouhou a zklamanou výčitku a jednoznačný požadavek na odblokování. (Kdyby někdo řešil stejný problém a chtěl si textík půjčit, stačí napsat)

    Jako mnozí teď tvrdnu u počítače kvůli přednáškám, takže jsem si na koupeném autolovu s koupenými kostýmy sbíral žrádlo pro peta vpodstatě každou bdělou minutu.

    Uvidíme co se bude dít, posledně když jsem dostal ban tak byl asi za den, max dva pryč, tak uvidíme. S poláky to čekám trošku mastnější, tak si udělejte popcorn a těším se u dalšího dílu na téma: Jak podráždit hráče a nechat hackery běhat.

    Ahoj, základní předpoklad je tuším lvl 120, pokud vím dobře tak kamarádka to čte a má odolku M cosi a tudíž zesilko nemá, takže na tom by to nemělo záviset.

    Kamarádka taky hlásí totéž, volako nám to odborníčci z Ymiru v citlivé a harmonické spolupráci s GF rozdrbali.

    Nezbývá než se těšit co přijde příště :D


    UPDATE: Je to k nevíře, ale přišla oprava, možno zavřít.

    Ahoj,

    vyskytl se mi jeden takový zlý, řekl bych až nepěkná, věc.

    GF klient naběhne, klienta Metinu spustí, kliknu přihlásit a tudum, Neodpovídá a padáme.

    Nezáleží na účtu, prostě spadne.

    Někdo nějaké nápady co s tím nebo alespoň stejný problém jako já? :D

    Díky za cokoliv

    Tak jsem si tak psal s kamarádem o tom, jestli nekoupím tavky a co myslíte... napsal jsem mu že mám doPLNěno a tradá, chatban hadr.

    Prosím Lucyana  Fufhiny , jestli by se s tím nedalo něco dělat. Díky a umlčený nový rok :)