Posts by Fufath

    Metin hraju už 7 +- let. Hra není taková jaká byla předtím a ani nebude. Lidi se chovají jako kdyby jim patřil celý svět a jsou namyšlení. Když jsem začínal, tak jsme byli všichni v pohodě a pomáhali si. Což jsme byli i na Sioně. Není žádným tajemstvím, že Siona-Shinsoo před sloučením byla jedna rodina. Po sloučení odešlo spoustu lidí - Zdůrazňuji znovu, že po sloučení odešlo hodně lidí. Sloučení bylo pouze všech českých komunit. Co teprve, kdyby se to sloučilo se všema komunitama :)


    Ohledně spravování serverů to nemusí být tak komplikované, jak se na první pohled zdá. Spravování více serverů je spíše jen otázka financní, které nejsou až tak velké(Fenix), aby se kvůli tomu muselo slučovat do jedné globální komunity. Věřím tomu, že si je GF vědom toho, že by sloučení všech komunit do jedné zabilo hru, protože vědí, kolik lidí odchází jen při slučování stejných komunit do jedné.


    O komunitu se starají všichni členové týmu - Které spravuje jeden CoMa. Takže nevím co by na tom mělo být tak komplikovaného, aby to kolegové nezvládli. Máme poměrně OK komunitu, až na pár toxických nejmenovaných lidí, kteří budou pořád a pořád jen rejpat, protože se na to neumí podívat z té pozitivní stránky a být rádi za to co mají.


    Jen mi odpověz na jedno a to je to, proč tu hru hraješ nebo pokud nehraješ, proč se k ní vyjadřuješ pořád v té negativní stránce?
    Hodně lidí si je vědomo nedostatků ale nevidím důvod, proč by se to mělo pořád dokola probírat, že nedostatky jsou tam a tam ale nemusí se to řešit pořád dokola.
    Pamatuju si dobu, kdy jsem byl rád, že mi padlo FMS a měl jsem z toho radost do té doby, než mi ho vzal kovář :D Radosti z maličkostí a hra bude hned vypadat jinak - Minimálně z hlediska komunity. Vím, že lidi chtějí pořád víc a víc, což jsem už pokud se nepletu někde výš řešil ale Metin2 nebude nikdy takovej, jako jsou hry s úžasnou grafikou, všechno promakaný atp.


    Z hlediska WoW to nemá asi cenu extra komentovat, protože jejich komunita se rozčiluje nad aktualizacemi a dalšími blbostmi ale najdou se hráči, kteří jsou rádi za to, že si zahrají hru, která se jim libí a neřeší chyby hry, dokud je extra neomezují. A o tom se dá vést další debata z hlediska WoW&Aion. Bylo hodně ale vážně hodně lidí, kteří si WoW chtěli zahrát a neměli na to finance nebo si to chtěli napřed vyzkoušet. I teď je poměrně hodně lidí co by si to zahrálo, kdyby to bylo free-to-play minimálně jako Aion.

    Právě proto jsem předhodil Aion:)
    Hra byla placená a nemohl jí nikdo hrát, aniž by si za to nezaplatili. Poté co to převzalo GF, tak se z placené hry stalo free-to-play s omezením, které hráče dá se říct nepustí dál jak za 65-70 úroveň bez zakoupení toho Gold packu. Což pro lidi, kteří hráli předtím nic nemění. Pro hráče, kteří si nemohli dovolit tu hru zaplatit GF otevřelo možnost si jí zahrát. Vyzkoušet a když se jim bude líbit, možnost tu hru dál podpořit finančně tím stylem, že si koupí výše zmíněný Gold pack a budou moci pokračovat ve hře.


    Ke zbytku nemá smysl se vyjadřovat, protože to je jak házet hrách o stěnu s vyjímkou sjednocení hry do jedné komunity.
    Kdyby se Metin2 sjednotil do jedné hry, tak by to byla katastrofa :) Nejen z toho hlediska, že jak říkáš .. Usoplenci by to nehráli, protože by tomu nerozuměli ale i z hlediska toho, že spousta hráčů odejde a odejde větší počet lidí, než příjde. Proč? Hra už nebude taková jaká byla. Podívej se do Jinno na stánky, valné většině hráčů se to tam seká. Představ si todle minimálně 5ti násobně ve všech říších. Prostě katastrofa. A dřív než řekneš, že by se udělala obchodní mapa .. Heh, první města budou stále se stánky a obchodní mapa bude tak "přestánkovaná", že se tam pomalu nikdo nepohne.