Posts by wendysis

    F: Promiň, ale teď to zní, jako by si měl nějaký psychický problém, vedl si black list a pak si hrál na boha, co soudí. -_- (to si neber osobně)


    Nutno dodat, že na hře se většina schovává za monitor a v reálu to jsou absolutně jiné osobnosti. Už jen proto bych si nějaký black list na výchovu nevedla, ale řekla, že je neznám, a na netu se chová hromada lidí omezeně stejně jako po alkoholu. Je to pokročilá psychologie a je nutný na to brát ohled. :)


    Mortistia: Souhlas :)

    Zrovna co se týče rýpání, tak se asi nebudu vyjadřovat :D


    Nicméně mi přijde, že tu děsně lidí brečí, jak metin není to, co býval. Vy všichni, co tohle děláte, si v první řadě uvědomte, že si ZA TO MŮŽETE SAMI.


    Nikdo vás nenutí hrát sólo, jak to tu dělá kvanta lidí. Nikdo vás nenutí zlevňovat nebo zdražovat obchody, chovat se jak hovada. Tohle všechno je chování, který si URČILI SAMOTNÍ HRÁČI. Celou ekonomiku i chování na hře. Že si jeden řekl " a tak ten metin podojím, že se tu dá něco vydělat" neznamená, že to musí hned dělat všichni. Stejně tak jako že když je jeden blbec, nemusím ho akutně dělat ze sebe.


    Sloučení v případě, že na komunitách rozházeně bylo málo lidí, beru jako plus. Stačilo mi to rok před sloučením na ganymede, když jsem se procházela a bylo to jak po bouřce, nikde nikdo, odpoledne nikdo v údolí, ve městě sakumprásk dva lidi. Strašně smutný. Spojovat ale komunity v rámci šetření peněz je prostě totální kravina, speciálně na metinu, kde i GF ví, že je to uzavřená hra, kde si to všichni berou osobně a jakýkoliv zásah vyvolává vlny. V tuto chvíli je Fenix celkem dost aktivní a mnoho hráčů ze zase začíná vracet, nýbrž chtějí okusit novinky. (věc názoru, beru to tak že mi píše mnoho starších hráčů že se vracejí). Proč tedy z aktivního serveru udělat global server aktivnější, když už sloučení hromada lidí těžce skousla? To si vážně má GF kopat jámu, udělat global, nechat odejít dalších 25% hráčů, ne - li více, kteří slušně dojili IS, přijde tim o prachy? Těžko. Tohle přijde v úvahu, kdy přijdou stejné podmínky, jako před sloučením u nás. :)

    Souhlasím s F., sjednocení na jeden AJ by byla konečná pro všechny. Stávající komunity by se pravděpodobně semkli, nebylo by k hnutí a pokud už i já ve čtyři ráno do chatu řvu, že ty pitomé vejce prostě nikde nejsou, nedokážu si to představit po sjednocení. To by muselo na každý komunitě hrát tak 20 hráčů. Teď co během eventu je větší aktivita mi padá metin asi tak 10x za den. Se sjednocením věřím, že bych si zahrála hru "komu se povede spustit metin".


    Myslim že jsem to psala už jinde. Kromě nějaké grafické úpravy nějak moc nevidím řešení, jak si tu hráče líp zahákovat, přivést nové a ještě udržet. Proč tedy do toho investovat, když už je tak nějak všem jasné, že metin padne. (Pokud tady někdo tajně věří, že za deset let tu ještě budeme běhat v plné aktivitě, tak je u mě optimista roku). :)

    Já když přišla z noční (někdy v 06 ráno) tak kolem půl sedmé jsem sjížděla ch a taky tam ještě nikdo nebyl, pár vajec jsem stihla. Padla sedmá, sluníčko vycházelo, dětičky se probudili, a než si stihli vyčistit zubiska, už to tam lítalo :)


    Původně jsem si myslela, že čím více lidí tam bude lítat, tím spíše víc to bude padat. Prdlačky, hlídala jsem si spawn přes hodinu a půl a mizéééééééérie obecná. Zvažuju přesun do waterky a dropu klasicky zbraně pro výkrm, jako koneckonců to dělám furt. :D

    Já nevím, nepřišlo mi, že by to padalo málo, když si vezmu, že tam se mnou na zemi obrů lítalo dalších X lidí a klidně na stejném ch. Člověk by nečekal, že se tam bude hádat s prcky o vejce :D Mánie začala :D

    Tak určitě "odsaď podsaď" .. Jako místo škvaření by stačilo ožehnout do tmava :D (začuzení jako od kouře) a místo lítajících vnitřností by stačil nějaký efekt poničeného brnka (šrámy třebas). Krev bych tu celkem nerada viděla. Je to škoda, že metin v tuto chvíli nemá vhodné dispozice k úpravám. :(

    Takhle to nechodí Wendysis:)


    Představuješ si to všechno jak Hurvínek válku.

    Ale kdeže, nikdo nechce, aby bylo vše dokonalé. Ale zvýšit hratelnost hry tak, aby každý druhý neměl s něčím v metinu problém, to si myslím, že by mohlo být reálné :) A že z výpisu toho, co opravili, opraví jednu věc z 25ti, co mě vysloveně nutí vykřikovat slovo znamenající chození na velkou, mi nepřijde jako bůh ví jaký úspěch. (což neznamená, že jim nefandim). Kdyby byl metin blbá hra, tak se sem lidi nevrací ;) Otázkou je, co lidi nutí odcházet ...


    Beztak, rozšíření animací se mi jako návrh líbí :) Co se týče proč při smršti není od krve apod., jsem četla někde jinde na blogu, že to snad dokonce je dělané schválně, aby metin mohli hrát děti (což je v dnešní době blbost) ale původně šlo údajně o to, aby ta hra nebyla až tak agresivní, jako že všude lítá krev apod. (nebo něco v tom smyslu).


    Btw. na druhou stranu, kdybych chtěla maximální reálné vizuální efekty, asi by to bylo vážně morbidní. Přeci jen šlehy od bm a vidina pálící se kůže a škvaření se protivníka, nebo krvácení, lítající useknuté hlavy a roztrhané trupy by dalo metinu úplně nový rozměr. To už by možná byla registrace na občanku :D Občas si sem tam ale říkám, že by bylo fajn jen pár kravin, jako třeba stopy ve sněhu, že vidím, kdo tam posledních třeba deset minut kam šel apod.. :) Ale to už jsou jen vážně zbytečnosti :)


    J.

    Já je moc chválit nechci, ono se k nim dostane, že hráči dávají přívětivé ohlasy, jsou spokojený, řeknou si to jim stačí a pak bude dál velký sloní exkrement :)

    Tak celkově schované vybavení mi přijde trochu i podkopávka, že nevím, co mám na sobě tak co čekat. Vizuální vidina toho, co má asi na sobě, podobně jako když vidím, co za brnko má na sobě, může trochu pomoct "očeknout" co čekat :) Sice si neumím moc představit (jak psal F. výše) šamanku se štítem, ale věřím, že i to by se dalo vymyslet. A že by to přidalo bugy? Paráda, PROTO JE NEJLEPŠÍ ČAS METIN UPRAVIT TAK, ABY TO NĚJAKÝ BUGY FURT NEDĚLALO :) :-*

    Předem říkám že jsem přečetla první 4 příspěvky, zbytek jsem přejela, takže pokud se budu opakovat, sorry.


    Animace všeobecně je podle mě absolutně výborný nápad. Konkrétně to se štítem asi úplně ne, protože si to taky nedovedu představit, ale rozšířit animace boje by bylo fajn. Jen tak pro příklad: Na metin stránkách je "lákačka" na lycana, kde tam krásně hopsá, graficky to vypadá pěkně, ve skutečnosti to až zas takový hopkání není. Co se týče těchto animací, fakt by se mi líbilo, kdyby to nebyla pouze "lákačka", ale opravdu to tak vypadalo vizuálně i na hře, a nejen u lycanů ale samozřejmě u všech postav. Obranu mečem si dokážu celkem živě představit. Vlastně celkově cokoliv co by podpořilo vizuálně ještě víc reálnost boje beru jako super nápad :)



    J.

    Taky jsem "brečela", když mi někdo všude lezl, něco mi bral, lezl do metinů.


    Teď už nebrečim. Je to jednoduchý princip, nechceš aby ti tam někdo lezl, tak si ubraň. Já na to nadávala furt, až jsem fakt dala na radu oplať jim to. Od tý doby jsem už neměla přes pár měsíců problém s tím, že by mi někdo někam zkoušel vlézt. Od toho je metin - přeci jen jak už tu v jiném tématu lidi psali, je to bojová hra, a pokud nejsi schopen si ubránit území / metin či cokoliv jinýho, kde zrovna něco podnikáš, tak se buď zlepši nebo nehraj. Fňukání nikomu nepomohlo :) :-* (tohle ber s nadhledem).




    J.

    Fufath:


    Řekla bych, že to máš nastavený právě ze zvyku, měla jsem úplně to samé do doby, než jsem si na metin nedávno přitáhla kamaráda. Hrál léta velice obdobnou hru jako metin, takže sledovat jeho první nováčkovské reakce byla celkem sranda. Blbý je, že tím, že viděl to, na co jsem si zvykla, jsem to začala opět vnímat. A to jsou prostě takové prkotiny, že se to furt stupňuje, pak tam na obrazovku prskám kvůli kdejaké pí ***** ... Např. taková procházka na kontrolu stánku na ch1 - když se nelaguje město obecně, zaseknu se s chvilkovými lagy o stánky. Jedu z pya od skladu směr bio - zaseknu se pokaždý o sloup, třikrát zkusím objet, ve finále stejně slezu, obejdu pěšky, naskočím letím. (A ne, pokaždý se trefim opět do sloupu). Málo propracovaná grafika a jednoduchost beru celkem jako výhodu, na druhou stranu všeobecně trochu tý propracovanosti tam vážně chybí. Ale kdybych si měla vybrat mezi lepší grafikou a lagy - radši jednoduchý metin na starý grafice bez lagů než propracovanou grafiku s lagy. Je prostě otázkou, do čeho by bylo spíše chytřejší když už investovat, jestli vůbec investovat. Mě spíše opravdu udivuje, že když vidím furt lidi permanentně řvát na to samé, - metin vs. programy, lagy, že s tím stále nikdo nic nedělá. Mám pocit, že ty lidi nejsou tak blbý, že jim jedna povedená aktualizace s výhodou rovné změny ch nezalepí tu hubu. To problém prostě neřeší. Ale tak třeba se jednou pomalými kroky dostaneme do fáze, kdy se GF rozhoupe.. I když asi nejsem takový optimista, moc tomu nevěřím. :D

    OnlyYours:


    Já upřímně nevím, zda jsou testovací servery, do toho už vážně nevidím, nicméně nevěřím, že by při úpravě grafiky apod. nedošlo k pozastavení metinu obecně. (A hlavně na jak dlouho).

    Basility: Myslím, že jsem to psala už před rokem, a stále si stojím za tím, že když všichni odejdem, GF už nebude investovat. Nevím jak ostatní, ale v tuto chvíli celkem vnímám nárůst počtu lidí, co začali hrát, ale i nárůst lidí, co se na to už vykašlali. Abych byla upřímná, nejsem si přesně jistá, co věčný problémy způsobuje, já jenom vím, že metin a chrome - nekamarádí se, metin a VLC - taky nic moc, metin a skype - zapomeň, metin a lagy ve waterce - hajej holka, hajej. Při představě, že by museli opravovat celkem hodně klíčových problémů si upřímně nedokážu představit, na jak dlouho by bylo nutné metin "pozastavit" (představuji si tak měsíc) a to je podle mě tak riskantní, že za ten měsíc si najde hromada lidí jinou zábavu. Fakt by mě upřímně zajímala nějaká oficiální odpověď GF, proč se nevykašlou na nějaké novinky, když by si stačilo část hráčů udržet aspoň částečným řešením některých "obecných problémů, co se tu snaží hodně lidí spolknout". Oni jsou to podle mě vcelku prkotiny, pokud se jich sejde hromada, máme tady nespokojenýho hráče.


    P.S.: Skončit na základě toho, že jsem idiot a neumím si postavu hlídat, když je v záporu a nenosit při sobě standart výbavu jako pláště, prsten, symbol - no nebudu sprostá. :D S buffem by se mi nestalo, že by se někomu z něho povedlo něco dropnout. A že ten buff hajá taky každou chvílu. ;)


    P.S.2: Btw, opravdu neznám osobu, ale opravdu ani jednu, která by mi řekla : "Metin mi nepadá, všude to super běží, věž se mi neseká a na CH1 se projdu bez problémů".