Posts by wend

    Dřív brávali 1 - 4 dmg, dneska je to myslím změněný na instamiss... Takže ano, pak tě ani nehitnou :)


    Celkově by ti na té lvl 25 mohl třeba 80 oheň stačit, do toho talisman se silou proti broukům... S velkým množstvím ohně to ustojíš, ale DMG bude nejspíš mizerná - pavouci mají slušnou obranu, a za předpokladu, že nebudeš mít načtený kouzlo na čepel nebo fajn alchu, tak to budeš pižlat. Talík na 30 brouky sice pomůže, ale nezachrání.

    Děkuju všem za reakce.

    Určitě bych ze začátku chodil hodně dropovat, abych dohnal nějaké věci, ve kterých mám ještě resty.
    Nicméně, teď budu hlavně pořizovat nějaké hezké BS, které chci, aby mělo 10% absorbace ZB a minimálně 1500ZB. Další mám v plánu jedák 40%+, ale otázka je jaké zvolit šperky, apod?

    Helma je asi jasná maska strachu, náhrdelník hádám od 54, náramek totéž, naušnice ebeny, štít 61 a boty jaké? Asi ostnaté kvůli odvrácení?

    Helma správně, bonusy ďábel + blesk ideálně...

    Náhrdlo lvl 54 - ZB + kritik, ale v topu tě bude stát klidně 40 - 50w (bez 6. a 7. bonusu). Do wattery měděné náhrdlo (14 % blesk na +9 s tavbama)

    Náramek lvl 54 - v topu je strašně drahej, já osobně mám dva - ZB, abs ZB, průnik na metiny a normál drop a pak jeden do jeskyně - ZB, abs ZB, blesk, ďábel.

    Pokud nechceš utrácet za náramek do wattery tolik, určitě půjde sehnat něco levnějšího, ale přijdeš o kritik z toho slzovýho.

    Náušky ebeny, stačí ďábel, šíp je výhodou

    Štít lvl 61 - ďábel, a ideálně antistun. Pokud nebudeš mít antistun ve štítu, tak pořídit kostým s aurou a dát antistun tam.

    Boty - já používal fénické ZB + kritik na normál drop a do watterky dřevěné (10 % blesk na +9). Nad lvl 80 pak stejně budeš shánět ohnivky.


    Generály nemáš to je fakt, ale dá se expit v pohodě před drakem a nějaké bonusy mít musí. Nej je krvák a otrava, pak samozřejmě blesk a ďábel. Jen jsem chtěla říct, že se to dá dohnat i kostýmem. To třeba dřív nebylo. A mýtiku nepotřebuje, stačí obyč alcha :-) Jinak pokud to chce pojmout spíš jako dropení stačí mu seťáci i dole, nebo někde vepředu ve 2 :-)

    Mno, před drakem je to to minimum, co jsem psal... Krvák a otrava... Hodí se, zvlášť na komandanty, ale zase bych tu důležitost nepřeháněl :D Blesk, ďábel klasika, hlavně blesk, aby jako aurák neležel (ještě k tomu se zuřkem na P).


    Kostýmem se to samozřejmě dohnat dá, ale pak je otázka, jestli stihne za 14 dní až měsíc vyexpit 95, aby se tam už nevracel... Než mu ty kostýmy vyprší. Já hraju sporadicky, takže za mě by to třeba nemělo smysl.


    Mýtik alchu sice nepotřebuje, legenda stačí... Ale je to oproti legendě zase trochu boost a časem by to stejně přezbrojoval. Ale tady zase záleží, jak dlouho je ochotnej se zdržet s alchou :) Přece jenom full mýtik je asi 5 - 6x dražší než full legend.

    Tak jasně, nepotřebuješ bonusy, můžeš se s tím drbat po staru... Já tu píšu takové nějaké minimální nároky pro relativně pohodové expení v maxi.


    Je taky důležité si uvědomit, že i ta watterka prošla menším rebalancem... Rebalanc síly monster, pak elementy...

    Navíc dřív se expili generálové, to dnes už nemáš.

    Jak bylo řečeno, wattery. V SD už to expí strašně pomalu, nemá to smysl tam pokračovat. Navíc tam potřebuješ pláště nebo autolov.

    Ve watterce pak najdeš 2 druhy monster - podzemní ledová monstra a setaou, s tím, že expit na ledových moc nedoporučuju (trvá to a je to tak max do lvlu 80).


    Na ledová monstra jsou bonusy různý, obrany pak odolnost ledu.


    Na setaou platí ďábel a pololidi na damage, na obrany pak odolnost blesku.


    Nejvíc se expí na červených setaou, ty jsou až ve wattery 2, a jsou silnější než běžní setaou. Akorát tam expím auráka, právě už od lvlu 75, a minimum počítej 70% odolnost blesku. Pokud budeš mít míň, budeš umírat.

    I přes antistun dávají stuny nehorázně často, takže bez antistunu tam ani nechoď.

    Na damage mám Jedák 42 %, full mýtik alchu a 55 % ďábel/lidi a je to naprosto v klidu. Nemusíš se bát mít klidně míň, koneckonců s aurákem není moc problém to usekat rychle i s menšíma bonusama.

    Eventy, popř. redko - pergy z metinů. Čistě teoreticky něco málo vyděláš i v 7. patře věže (endless spawn metinu lvl 70, hromady a hromady knih)


    Ačkoli říkáš cokoli mimo alchu, tak právě na 75 je to s tou alchou konečně relativně OK - pláště máš z metinů z redka, rukavky taky + našetříš na DM kupon a máš i rukavky z IS. Celkově to pak padá solidně, uděláš 5 postav na účtu s aspoň nějakou výbavou do věže na lvlu 42 - 55 a plášťuješ přízemí.


    Něco málo se dá vydělat i ve wateře, ale bez věcí se dostaneš maximálně na ledová monstra (kusy ledu+, ledové kuličky), setaou budeš pižlat po skupince nebo dvou, abys nelehnul. Z těch pak padají zbraně na žrádlo mazla (zbraně lvl 70), ale drop je tam malej i s IS + metinovýma rukavkama.


    Azraela se nevyplatí chodit, navíc bys ho bez pořádné výbavy ani nedal (v prvním patře katakomb je to ale fajn na úlomky), nevyplatí se taky ani bossové lokací (Devítiocas, Král plamenů, Žlutej tygr).

    SD2 určitě, popř. SD3.

    Předně říkám - zuřko P byla chyba, stačilo nechat na G1. Takhle budeš dostávat bomby. Auru dojeď co nejdřív na P.


    Co se týče výbavy -

    FMS bude stačit v pohodě

    DGA nic moc, ale postačí

    Do štítu chceš ideálně antistun, bez něj tam sem tam umřeš

    Boty nic moc, ale stačit by mohly, těžko soudit...

    Náramek dejme tomu

    Náhrdlo ok

    Náušky v pohodě

    Helma dejme tomu


    Nemyslím, že bys s tím udržel plnou místnost pavouků, ale můžu se mýlit. Nemáš prakticky skoro žádnej kritik, stejně tak odvrátit nebo absorbaci...

    Pavouci berou dost, určitě by bylo fajn mít buď buffku, nebo alespoň 15 - 30 % oheň, jinak to bude pain.


    Taky si určitě udělej biologa, pokud ho ještě nemáš - za lvl 50 je obrana, za lvl 60 útok


    EDIT: Není to tak dávno, co jsem to zkoušel utáhnout s o kus lepšíma věcma, buffkou G1, aurou M7 a ještě k tomu na kanci... A bylo to jen tak tak, občas jsem místnost utáhl, občas ne (bavíme se o SD2, v SD3 jsem byl mrtvej okamžitě).

    Věř nebo ne, ale nebýt boterů, je hra sice pomalejší a složitější, ale mnohem víc fér. Že by nebyly věci +9? :D Ale no tak. Tentýž výsměch obdržíš i na tu věc s alchymií. Jasně, trvá to dlouho, ale matnou mýtik uděláš za pár měsíců klidně sám.

    A brilantní / excelentní by měla být velmi rare, ne jak teď.

    Co se týče té programátorské části - upřímně, nedokážu si představit obrázky, které by boti nerozšifrovali a člověk ano. Dneska je tomu spíš naopak, algoritmy na pattern recognition dokáží dost často víc než člověk. Ale jasně, záleží na schopnostech kodéra a na množství obětovaného času.


    K game designu - jasně, tak to vidíme my, co tu hru známe a hrajeme dlouho. Vzpomínám si, když jsem tu hru začínal jako děcko hrát... Víc jak 10 let nazpět. Bavilo mě to, klidně jen běhat v prvním nebo druhém městě, sekat, dropit, bez toho, abych znal mechaniky nebo tušil, co je to bot (ano, byli i tehdy, nejspíš ne tolik, ale pamatuju si je). Tehdy by mi hodinová tabulka tu hru asi pěkně znechucovala.


    Neznám politiku GF, zdá se, že poslední dobou se snaží cílit na dlouhodobé hráče... Takže by to možná prošlo, zase ale záleží, jak moc by to ovlivnilo příchod nových hráčů do hry. Protože jak jsem naznačil výše - nějakou dobu to trvá, než se člověk zorientuje, a do té doby ho začne mnohem dřív prudit tabulka, než důsledky botování.


    Celkově je to složité. Já bych řekl, že to za zkoušku stojí, jenže GF (a ono celkově všechny tyto společnosti) je jak dinosaurus - nehorázně neflexibilní. A když to nebude fungovat, nebo to bude kancíř, tak pak bude bůhvíjak dlouho trvat, než je zase přesvědčíme, že to nefunguje (viz. CheatBlocker).

    Proč se neposílí tým čistě na boj proti botům ?

    co motivovat hráče hráče aby botery natáčely a hlásili ?

    pokud boter s videem dostane hned pernaban jak těžké by bylo mít chrám bez boterů ,, pokud chceme argumentovat stylem že v chrámu budou boteři stejně furt ,, tak je přeci něco špatně

    Tým je skupina lidí, kteří nejsou zaměstnanci GF. To, co dělají, dělají ve svém volném čase. Rozšířit tým o aktivnější lidi by možná šlo, těžko říct... První krok je ale sehnat ty lidi. GF to zaměstnávat nebude, takže musíš najít dostatek lidí, kteří budou mít čas a budou ochotní ho obětovat za nějakej kupon do hry jednou za měsíc.


    EDIT: Videa hráčů se (pokud se nepletu) jako důkaz neberou, takže musíš napsat někomu z týmu. Stejně tak náš tým nemá právo banovat, videa (asi) posílá na vyšší místa. Tudíž je klidně možné, že náš tým vše stíhá, ale ti nad nimi na to kašlou :)

    Toto by samozřejmě v případě implementace do hry museli vyřešit. Tady záleží, jestli mají možnost poznat, zda daný člověk používá autolov - pokud tu ta možnost je, tak easy, pokud to však běží pouze na straně uživatele (tudíž bez jakékoli kontroly ze strany serveru), což předpokládám (ale neznám kód, jen můj odhad), tak doimplementovat to by asi byl docela solidní shit (jak jsem už psal v tom prvním postu reagujícím na návrh kontroly skrz kód).

    Chápu, jak jsi to myslel, ale i tak - pořád to bude pain in the ass. Samozřejmě bych chtěl metin bez botů, ale z důvodů výše uvedených to bude akorát rak pro hráče, bot to bude mít zautomatizované.


    Co se týče té automatizace, asi jsme se nepochopili. Ty nemusíš zkoušet brute-force, v tomto případě by to ani nefungovalo (za předpokladu, že to po neúspěšném zadání kódu kód změní).

    Tyto kódy na opsání se většinou vyskytují jako obrázky s písmeny/čísly + nějaký šum na zmatení botů.

    Obrázky bez šumu jsi schopen na první dobrou rozklíčovat nějakým rozumným pattern matchingem ve více jak 80 - 90 % případů.

    Se šumem je to těžší, tam už to chce alespoň malou neuronku na rozpoznávání těch znaků, ale i tak se bavíme o malých tisících řádků kódu... Což je třeba týden nebo dva práce pro zkušeného programátora.


    I tak to nebude dokonalé, ale úspěšnost kolem 60 - 70 % jsi schopnej dosáhnout docela jednoduše.

    Pokud povolíš 3 pokusy, bude to dropovat i hráče, co 3x schytají pitomej obrázek. Pokud povolíš 5 pokusů, už máš docela velkou šanci, že to bot uhádne (okolo 50 %, jsem ve vlaku, počítat to teď nebudu).


    Takže to omezíš, ale nezamezíš tomu, + navíc budeš každou hodinu otravovat hráče kódem. Z hlediska game designu jedním slovem - katastrofa.

    Opisování kódu je rak... Nikdo nemá chuť každou hodinu opisovat kód, je to akorát otrava. Nehledě na to, že každej trochu rozumnej programátor je schopnej toto zautomatizovat v rámci několika málo set řádků kódu. Navíc bys do toho musel zatáhnout autolov, kterej je dle mého (neznám kód hry, takže pouze odhaduju) názoru řešenej úplně jinak, tudíž další problémy.


    Alcha po zubech taky nic moc neřeší, naopak dodá další problémy. Boter zapne miliardu postav s rukavkama na BO, nechá je dropit pár týdnů až měsíců, a pak to bude průměrně 22 dní odevzdávat. Až to dokončí, máme původní problém, pouze o pár týdnů - měsíců posunutej. Mimo jiné těch pár týdnů až měsíců nepůjde expit na BO, protože to bude zamořeno boty.

    Nejpočetnější cz/sk komunitu najdeš na serveru česko of course. Server je starej, to znamená že není nouze o itemy, na druhou stranu může být trochu těžší začít - přece jenom low lvl věci dneska nikdo nekupuje, takže nějakej výdělek na první výbavu bude asi složitější. Zvlášť, pokud nebudeš dávat do IS vůbec nic, ani na rukavice.


    Tigerghost je mezinárodní server pro střední evropu, ale primárně tam najdeš rumuny. Jak je to s obsazením cz/sk komunity těžko říct, na začátku tam ty lidi byli, ale nevím, jak teď.

    Je to speciální server, takže nějaký události atd... To všechno se dá někde dohledat. Pro přihlášení si musíš stáhnout klient pro západní evropu a přihlásit se se speciálním kódem (dostaneš od některých streamerů metinu).


    Kanály - každej server má několik kanálů, např česko jich má 6. Kanály jsou z důvodu množství hráčů na serveru. Dejme tomu, že ti na levelu 45 hraje 40 hráčů, a všichni by běhali na jedné mapě. Prakticky bys nenašel metin, protože by byl server přeplněnej.

    Toto řeší kanály - jsou to vlastně instance toho samého světa, s tím, že teď nemáš jednu mapu pro lvly 45, ale máš 6 "totožných map" - každou na jednom kanále.

    Prej je plná poušť a prej jsou i v chrámu :(

    Okay, je to možné, v chrámu jsem byl jen chvíli, podívat se, jak to tam vypadá, hned první den eventu. Tehdy jsem tam neviděl ani nohu, ale klidně tam už můžou zase být nalezlí...

    Já mám v mailu napsáno 13.3.2021 do 12.20.52 :D For je v tom, že ban v době kdy není puštěný účet a tedy program nemohl nic detekovat.... V tom případě by to znamenalo, že program neběží rezidentně (souběžně) s metinem (klientem) a někdo ho třeba jednou za čas spustí na kontrolu účtu. Jinak nechápu jak by v danou chvíli mohl zaznamenat hack. Nebyla náhodou první vlna banánu, když se spouště eventový server?

    Ano, CheatBlocker běží po delší dobu a sbírá data. Ta jsou pak vyhodnocena, (údajně) předložena ke kontrole lidem, a na základě poznatků pak jednou za určitou dobu proběhne "ban wave". Proto je vždy tolik banů najednou - protože bylo dokončeno nějaké období sběru dat, provedlo se vyhodnocení a teď se to tluče banhammerem.


    Na druhou stranu nutno uznat, že jsem v poslední době neviděl ani jednoho... Takže to ty tardy v chrámu nejspíš taky pláclo. Nebo se jenom bojí.

    Dracone, co se tyce sbirani po botech, tak to rozhodne neni v souladu s VOP, jelikoz se obohacujes z toho, ze jiny hrac podvadi. Pokud by jsme to prevedli do extremu, tak je to jako bys byl u toho, jak nekdo vykrada banku, mel z toho urcitou sumu, napriklad, abys mlcel nebo sebral par bankovek ze zeme a pak se u policie ohanel, ze ty si preci nic neprovedl. V tu chvili jsi spolupachatel. Takze i bez cteni VOP, pouze selskym rozumem jsem presvedcen, ze toto tam urcitou formou nekde bude. Jinak si alenemyslim, ze by jako duvod za takovy cin dali software treti strany, i kdyz mozne to asi je.

    Co se tyce banu, sleduju situaci, lidi okolo me maji bany kolikrat i na skladni ucty, kde buh vi jak dlouho nehrali. Takze ten jejich program bud funguje uz pekne dlouho a rozhodli se ted udelat boom a nebo ta jejich 100% jistota, ze jsou vsichni zabanovani opravnene je uplne mimo misu. Nemluve o tom, ze na jinych uctech ti dani lide ban nemaji i pres to, ze za vsechny ucty hraji na stejnem pocitaci. Rozhodne vam fandim a snad se to da brzy do poradku. Zatim patrim mezi stastlivce, kteri nemaji ban, ale za 5 minut muze byt vse jinak. V nejistote jsme ted vsichni a to urcite neni neco, co by jakykoliv hrac ocenil.

    Tady bych se odvolal na oficiální vyjádření produktového manažera k problému botů z minulého roku, a to konkrétně na čast popisující funkci CheatBlockeru.

    Samotné vyjádření se mi nechce hledat, takže musíte oželit citaci, nicméně ve vyjádření je jasně řečeno, že CheatBlocker funguje bezchybně a boti tedy ve hře nejsou.


    Logicky spějeme k závěru, že sbírat drop ze země je nezávadná činnost, a rozhodně nemůže být v rozporu s VOP, jelikož se dle vyjádření nemůže jednat o boty.

    Chápu tvůj názor já sem zastánce toho že nebudu měnit výbavu každejch pár úrovní radši koupim výbavu s neutrálníma bonusama (ty co sem vypsal) a případnej problém doladím talismanem. Žádný věci mimo talismanu na blesk nemám. Záleží co u tebe znamená tahat .... Pro mě to je okamžik kdy to tam dávám autolovem při koukání na film a přežiju alespoň 2-3 hodiny.

    V tom případě chápu... Tahat pro mě znamená nahnat maxi-místnost červených setaou a bez problému je sesekat :)


    Tady už dost záleží na přístupu, s autolovem to bude asi větší pohoda, ale trvá to dlouho a navíc stejně utratíš za IS. A bez IS ti to nebude healovat, takže bys bez blesku padl tak jako tak.

    Navíc na určité moby v mapách se ten blesk taky myslím hodí, ale nechci kecat... Takže ta výbava se stejně zužitkuje i dál :D

    Zrovna toto není moc dobrá rada, třeba setaou nebude schopnej tahat ve velkém a bude to expit po pár skupinách...

    Odrazit je zbytečnost, odvrátit sice pomůže, ale jen na útoky zblízka... Takže lukaři a duchovní mu stejně budou brát moc. V životě to neuabsorbuje, i s WPčkem jsem musel mít na tahání maxi aspoň 60 blesk :)

    Talík, když má mýtik alchu, je taky k ničemu btw :D