Posts by Rosambo

    na konci roku 2020 sa pytat, k comu su mapy, co boli pridane v 2012... ok, tak pre vysvetlenie, ked to chces z pohladu hraca co hral v dobe ked sa to pridalo
    -wow, mame navyseny lvl na 105? super :O
    -na 80lvl+ mozes ist nekam inam nez cats/cerveny les/jaskyna? super... a rovno niekam kde vyuzijes vacsinu elementov :O
    -nove sperky? nove zbrane? nove brnka? neda sa to ziskat inde nez na mapach od 90? ok, ved tie itemy su luxus, idem tam!
    -nova seria ukolov? super! /odmeny k hownu a dokoncenie kazdej casti je tak na 3 roky, ale stejne... aspon nejaka zabavka/
    -na 95+ nekde neco dropovat? no, konecne si mozem dovolit aj taku dotedka nemyslitelnu vec...
    -obchodovatelne plaste a expaky? super! :O
    -plno novych peknych priser, bossov, a prostredi...

    a podobne... je jasne ze pre niekoho kdo prijde do hry v casoch co sa da naexpit na 90 za 2 dni a zohnat full FI vybava za 20€ to je nieco co nepochopi, ale v tej dobe to bolo nieco ine...



    este ku komentarom ze to je prechod medzi lesom a podobne... no, les od 95 a s nim pridane navysenie max lvl na 120 bolo pridane v 2016, cize az 4 ROKY po tom co boli pridane mapy od 90... jako ok, medzi tym bolo pridanych plno veci pre hracov 100+ /raza, nemer a tak/, ale nic to nemeni na fakte, ze to bolo roky predtym nez boli pridane dalsie itemy, ci uz zvero alebo ja nevim co, takze napr co sa tyka zbrani... no, runak/slunce+9 pvp top, a na pvm taky hodne dobre, kedze to nebolo jak ted, ze vsade mas plno jedakov 50+... co sa tyka brneni... tak nieco co ma v zaklade % zb je urcite top, kedze dalsie v poradi bolo vodko a potom bs... priserove brnka neboli, zbrane zvero neboli... pridanie do hry runaku a rohu bolo nieco, co bolo v tej dobe top, a inac ako dropenim bossov/metinov na mapach od 90 sa to fakt ziskat nedalo...

    nejak nechapem kde vidis problem... tak mozes mat napr 120% obranu elementu, ale ked bude mat utocnik 150% silu toho elementu, stejne bude 30% v pluse... jasne ze u ineho to nejde, pri zbraniach neni dovod davat obranu 100%+, ked sila zbrane bude vzdy 100%... jednoducha matematika, ale to ze tomu ludia nerozumeju vim uz odkedypisu "nEfUnGUje Mi Stun" .... a pisu to este v dnesnej dobe, co by si clovek myslel, ze kazdy vie jak funguje stun

    Za nefrnutí elementů jsem upřímně vděčný a tleskám jim. Waterka bývala testpiece, kde se lidi scházeli aby mohli vůbec expit a po zavedení elementů ji jezdil sólo každý chudáček co za 10w nakoupil full blesk jednobonové dropnuté itemy, což podle mě nebylo správně. Pokud to udělalo některé lokace nehratelné, tak je to trošku problém, ale věřím že to se ještě odladí do nějakého smysluplného stavu.

    elementy boli v hre davno, len pridanim zverokruhu ich spravili blbuvzdornymi... aj predtym v jaskyni platil blesk, aj predtym v lese platil vitr... len ked to neni jak pest na oko, tak ostatny sa ti budu este vysmievat, ze "naco potrebujes vitr? aby ta z kona nesfuklo?"


    nic nezvýšil jen jim přestaly fungovat elementarni obrany což tu psaly .

    dakujem za informaciu, ktoru davno napisal GA... ale vidim ze umyselna ignoracia problemov, ktore boli do hry pridane zamerne ti celkom ide

    tak, mame tu roky ocakavany update s offline stankami... kazdeho poriadneho hraca tato sprava potesila, ze? no to by nebol metin, aby nemali prevedenie do praxe na katastrofalnej urovni...

    zacneme pozitivne... offline stanky ... FUNGUJU 8|


    koniec pozitivnych sprav...
    a ted trocha tej kritiky...

    doteraz za roky boli pridane 2 obchodne updaty... velky stanok a okular... obidve boli pridane do hry "zaplat real a mas nejake vylepsenie"... ok, fajn je ze casom sa to da ziskat aj z eventov, a nakonec to je v IS iba za zopar DZ, cize prakticky zadarmo pre kazdeho... ale uz od zaciatku to bolo "mas tu nieco, co mozes pouzit a bude sa ti hrat lepsie, ale ked nechces, tak je to OK a mozes hrat tak ako doteraz" ... tento krat je to vsak inak, a kazi to hru aj hracom, ktory tie itemy predtym proste ignorovali a hrali si dalej tak ako dovtedy....

    ako to?

    1. Dane za predaj itemov u npc... ok... chces vymenit mince za bankovky, zase dane... sice uz nie uplne v poriadku, ale da sa prekusnut... ale dane uz aj za to, ked das itemy do stanku a niekto iny to kupi? to uz je trochu na hlavu... chapem ze mna sa to moc netyka, ked mam vacsinu veci v stankoch za W, kde sa ta dan nevztahuje, a na tych par veciach to nejak prezijem, a skor to ublizi novym hracom... ale aj tak ma to nanajvys znechucuje, toto uz je fakt odpad... dalsi update co hadze hracom klacky pod nohy... dnes po update ze idem teda nahadzat postavy na trziste... no, ono sa musi zaplatit ked tam chcem ist? aha, tak stat pri obchodnici a hadzat yangy na vstup na kazdu postavu... samozrejme ze este cakat, lebo po prehodeni yangov sa nemoze cestovat... skoda ze som neni bot, ktorym je ta hra napr aj v tomto pripade ulahcena... ziadny vstupny poplatok, ziadne cakanie na port a podobne vymysli, co omedzuju iba normalny hracov...


    len dufam, ze k bodu dane sa mi nevyjadri niekto, ze "treba znizit obeh yangov v hre" ... to nemoze napisat nikdo, kdo ma o hre aspon minimalny prehlad... tymto sa osklbu hraci, co vydelavaju malo... ale ze top hraci dokazu solo denne ziskat desiatky, ak ne aj stovky kk, ktore su doslova nove peniaze v hre, to uz nikomu nevadi... ze su bossovia, z ktorych po zabidi vypadnu desiatky kk, to je OK... ze z meley sa do obehu dostanu STOVKY kk, to je v poriadku... ale ze chce novy hrac a mozno buduci prispievac do IS predat nadropene itemy za 50kk, a vo vysledku ani tych 50kk nedostane, aj ked to niekdo za tu sumu kupi... to je fakt vysmech


    2. Socializacia... jako, okej, kazdy vie, ze metin je hra, ktora nema pribeh... nejake pokusy o pribeh po X rokov od vzniku, to sa ani neda poriadne pocitat.... ale ze az takato neskutocna lenivost od tvorcov na zrusenie stankov v mestach... npc ti povi "prisery utovi, nemozes tu stankovat, chod na trziste, cau" ... no tak, pre toho kdo to vymyslel... chod do skolky a pozicaj si nahodne dieta na 10 minut, aby ti vytvorilo lepsiu "story o tom, preco mas ist na trziste" ... kazdopadne s miznutim stankov z ch1, uplne zmizli aj ludia... dnes online lidi ch1 pred skladom bol celu dobu asi taky, ako na ch5 doted... sklad ch1 v pyu bolo miesto, kde sa vsetci stretavali, ci uz na pokec, obchody, pvp, alebo len frajerenie "aha aku mam nablyskanu zbran" ... a to zmizlo spolu so vsetkymi stankami... jedine miesto, kde sa v hre ludia stretavali, uz neexistuje... gratulujem


    3. PVM... co ste to porobili? zvysenie obtiaznosti monster? nejaky bug, o ktorom sa ani den po aktualizacii nehovori? alebo nieco uplne ine? este rano pred udrzbou chodim po lese a mlatim si metiny 120... kedze vybava full vitr, neni treba jediny elik a klido mozem ist na wc a ked sa vratim, metin zosekany a postava stoji... poobede, po "top udrzbe" idem zas do lesa... metin 100 jaks tak ustojim... s alchou.. a docanymi kravinami... ale po vyskusani metinu 120, tak musim poznamenat ze ani so 105% vitr, 10% odol pred prumkou a 24k zb nedokazem ten metin ustat... uz par dni si hovorim, ze les uz zvladam, je cas sa posunut dalej, a vtom prijde takato facka...


    po poslednych updatoch /yohara a potom oznamenie offline stankov/ som si myslela, ze metin sa snazi vzkriesit, a ide novou, lepsou cestou, ze uz nebude robit stare chyby, ked zrazu prisli /za mna/ najlepsie updaty od zaciatku metinu... dokym som nevidela tento update v praxi... o chvilku to bude 13 rokov co hram... uz je to vyse polovina zivota, odkedy som v metine... do IS nasypanych tisice eur, na tickete nahlasenych tisice botov, a stale som mala chut pokracovat.... ale po dnesnom update sa mi chcelo plakat, ked som videla, co sa s hrou stalo.. doteraz vsetky updaty co boli, aj ked ludia strasne nadavali, vzdy som bola na strane vyvojarov s tym, ze to je iba nieco nove, na co si treba zvyknut... ale z tejto verzie som nanajvys sklamana, a ak to ostane tak jak je, asi bude na case metin opustit... to ze to je pay to win, to je jasne kazdemu od zaciatku.. ze tu su miliony botov... dajme tomu ze aj na to sme si vsetci zvykli... ale predsa len, toto uz je moc... update na ktory sa cela komunita tesi roky, a vo vysledku to znici celu hru... uplne znizenie chuti dropovat, obchodovat, robit akekolvek pvm... este aj ten pokec pred skladom je prec... cele zle ...:(

    Rada bych poprosila o klid a slusny reakce. Kdo z vas vychytal, za jaka slova chatban dostal, ci dostava, napiste je prosim sem, nebo do PM, ticketu, atp.

    Bohuzel tyhle blokace vam nemuzeme zrusit, nicmene bych rada predala seznam slov o kterych vime a rada bych, aby se to resilo.

    moj prvy a doted jediny chatban... prihlasim postavu, prebehne obchod, do chatu napise "dekuju" ... a na dalsiu spravu uz mi pise "mas chatban, pockaj 24h"

    meley ma bonus na lovce, raza na berserk... tym padom by logicky mal byt meley lepsi, ale to zavisi od celej vybavy... ak mal na sebe nahodeny aj napr nejaky item co dava 30% monstra, tak vtedy by bol berserk s celkovym utokom lepsi, ale ak to je iba niekto kdo ma vsetku vybavu s max utokom /prisery v kameni, ohnivkach, brnku, utok v helme a podobne/, ale nema ziadne tie docasne vylepsovaky, tak bude skoro vzdy lepsi meley... a celkovo je meley asi top pvm mazel, lebo na lovce maju bonus iba 2 mazlovia, a okrem meley na toho druheho furt pocuvam, ze na CZ serveri sa neda ziskat... :rofl:

    posledny asi tyzden kazdy den polovina lidi z cechu pise ze ma chatban... :-D cize jo, chatbany sa davaju, ale jak tvrdi skoro cely zabanovany cech- je to bug a banuje to nahodne... /preto som skoro jediny clovek z cechu co chatban este nama :D /

    mazlik /maly exedyar/ by mal padat uz z akzadura, ale to, co pises, ze ho daji relativne vsichni... no, tak vidno ze si tam este nebol... ak vobec na CZ serveri nejaka parta sunda akzadura, tak to bude asi zazrak...
    co sa tyka mazlikov, tak dostalo sa mi info, vraj na CZ serveri nepadaju /nejak nechapem proc/

    inac tam padaju iba medaile, exp pre cech a potom veci, co mozes za tie medaile kupit ... /pridavace elementu a tie dalsie srandy/

    Na základě čeho soudíš, že jsem to šidil kde se dalo? Na základě toho, že jsem tě začal ke konci zase dohánět, že už si to neměl tak zadarmo a trávil jsem tam více času než ty? To tě tak užírá, že musíš psát takové bláboly? To, že si ale dělal stejnou taktiku už nenapíšeš co? Jak si tam stál a zabíral s námi oltáře, to bylo v pohodě? Omlouvám se ti strašně za to, že jsem dle tebe porušil pravidla hry, tím, že jsem nechal zaseknutý mezerník a vyjel z okna hry :D :D strašný podvod.

    uvedomujes si, ze priznavas na fore, ze porusujes pravidla hry? rovno moze nekdo napisat "pouzivam hacky", a bude to to stejne... ne, ban za to ze sa k tomu priznas nemozes dostat, ale myslim ze nic nebrani gm, aby po tomto priznani po tebe isli a pri prvom opakovani si skoncil v ban zone... pekny zvysok dna

    Mě by spíš zajímalo, dle jakého návodu se přidělovaly ty cechovní pozemky.... Jak sem čekal, budou tam pozemky, které nikdo nezná...


    KEKSIK, Hiragana, TWL, TARANIS, LostLegion, co to má bejt za cechy nebo už někdo viděl někoho z těchto cechů u skladu... Naprostý výsměch hráčům.... nehledě na to, že ty volné pozemky se nedají koupit... za mě opět naprostý výsměch a plivnutí do xichtu metin komunitě.

    ktere nikdo nezna? tak proc sem pises cechy, ktorych hracov denne mozes vidiet pred skladom? jeden z tych cechov je napr moj, a existuje asi 5 let, dalsi ma tedka velky boom a vsade milion hracov... pisat prave o tomto vybere, ze ich nikdo nezna...

    je fajn, ze forum sa snazi robit sutaze, len je skoda ze sa nerobi aj neco v hre... ked je na fore viac snahy o aktivitu ako priamo v hre, je jasne ze je neco v neporadku... kazdopadne k teme, napr tato velkonocna sutaz- ano, videla som tu o nej info uz od jej vzniku, ale nezapojila som sa hlavne z dovodu-ze todle fakt neni tema pre mna... ale ako nalakat lidi aby sa zapojili? odmeny su pekne, ale krom prvych miest nikdo nic nedostane... tak clovek si povie "budem stracat cas, stejne nic nevyhram, a ani to nebude nejaka zabava, ked si navzajom nevidime prispevky, prdim na to"... a potom vidi info "noo, tak zucastnil sa 1, takze aj tie odmeny pre dalsich par prepadli, aj ked boli iba pre najlepsich"... tym chcem povedat, ze aspon nejaku drobnost za ucast, aby z toho mali hraci aspon neco, ked uz tou anonymitou je zobrana skoro vsetka zabava

    co ak sa mysli 2. bonus na botach? napr ak mas 2. bonus 10 krit, tak +2%, mas 12%... nemas to tak? kukni do bonusov v profile a porovnaj ked nasadis a sundas...


    ne, tym nechcem obhajovat neschopnost programatorov v GF, lebo ak by to aj tak bolo, takto napisane je to nesmierne matouci aj pre ostrielanych hracov

    ked prehadzujem z hlavnej na sklady kramy, taky mi to dela... ak predtym s hlavnou neco davam/vyberam zo skladu, tak ked z malych postav chcem dat obchod-nende... ale ked dam obchod z hlavnej na sklady, ktore prave prihlasim-ide bez problemu

    proc bys do sirky dabla nedostal? natoc si do bitevaku +9 20 dabel, kovni to na sirku a mas 20 dabel bonus.... ale ked pises ze tak vseobecne, tak na 85 je na pvm najlepsi jednoznacne jedak

    prodat npc nendu, a nevim kde vidis problem.. v najlepsom pripade mas dalsich 9 inventov kam mozes hadzat veci s ktorymi nende obchodovat, tak odloz do buduceho eventu

    No, to by bylo super vědět, protože některý témata by byla určitě škoda ztratit.
    Jako třeba romány od Joedo? já jen,že už taky nejsou k nalezení

    jak tak koukam, joedo ma smazany ucet a s tym sa smazli aj vsetky prispevky, takze... asi len "draci buh nam zehna"

    2. naj pvp postava ma problemy s 3. pvp najsilnejsou postavou... no ked ti nerobi problem top pvp postava, ale niekdo kdo je slabis /berem do uvahy, ak by mali rovnake veci, bio a vse, cisto iba rozdiely medzi druhmi postavy/, tak je to fakt k zamysleni...


    inac nech som k teme... co ma prekvapilo-ono sa to zatvara? co sa toho tyka by som to nehala otvorene non stop, akurat nech to kazdu hodinu kopne vsetkych hracov na mape von a kdo bol pri kopani na mape by mal na dalsie kolo vstup zakazany :D