Posts by MirEso

    Ahoj, mne to dnes rano nejde spustit tiez, vcera mi po stlaceni "Ukoncit hru" hra zamrzla, tak som vypol jej task a dnes taketo prekvapenie, som zvedavy ci sa to vyriesi same lebo nemam cas a ani naladu sa s tym kaslat (:


    EDIT: 57 minut neskor a fungujem (neriesil som nic, ani restart)
    EDIT2: zrejme mi to islo spustit lebo je udrzba (=:
    EDIT3: po udrzbe to stale nejde
    EDIT4: 21:00 fungujem

    Caute,

    Pri prihlasovani sa na CH mi namiesto klasickeho "prihlasovani" napisali ze sa nedokaze spojit s klientom a mam sa prihlasit znova. Restart -> zapinam GF klient a: objavi sa nasledujuca sprava s HTML znackami:


    Quote

    SSL Error


    The SSL certificate used by ...://secure-asset-delivery.gameforge.com/partnersite_live_product/fab... is not valid received followin cer. infor:

    • Cerficiate: a248.e.akami.net (Akami Technologies, In.c [SHA-1 Fingerprint: ______________________________ (cisla,znaky)
    • Host:secure-asset-delivery-gameforge.com

    A possible reason for this is that smbdy is attacking your connection to the server. An attacked can do so to gain access to your data. Do you want to create a connection anyway and ignore the invalid certificate?

    Klasicka chyba? Mam cerstvu instalaciu windowsu takze o svoje data obavu nemam, mal by sa bat gameforge? :D Mate niekto podobnu skusenost? Idem reinstall a updatnem post neskor

    Ahoj,


    ja hram na West, server Amber a ten funguje normalne, stacilo sa napojit. Ak ti nejde napojit, skus vypnut GF klient(treba ho vypnut uplne) alebo dat repair, snad pomoze :)

    Zdravim,


    dobre tomu chapem ze bez VPNky sa nemozem zaregistrovat na zahranicne fora? Alebo je problem niekde inde? Ma niekto rovnaky problem?


    A ked uz som po dlhom case dosiela a rovno sa nastval, nebolo by odveci ten event scheduler urobit responzivnym:puke:

    Ahojky, je léto tak je všude - podle mě - míň lidí. Navíc obchody jsou ze všech království přesunuty do obchodní zóny. Je na tobě, zda naskočíš na rozjetý server nebo počkáš tak týden na nový server, kde ale budou všichni (poláci, rumuni, češi a maďaři).

    Prosim nevies ci novy server bude permanent alebo ho neskor vymazu?

    !Moje postavy sa zresetovali na level 0 na viacerych uctoch!


    Game-breaking bug alebo featura of gameforge? Robim si inventuru uctov na ktorych som expil postavy na autohunte na lv30 pre pergy. Uz na tretom ucte vidim ze doslo k resetovaniu postavy na lv1, ked ju zapnem je ako cerstvo vytvorena(mec+0, neotvorene bedne, vsetky start itemy atd).

    Na dvoch uctoch sa jednalo o jednu postavu a na tretom su to 3 zresetovane postavy(bojim sa nazriet do zvysnych 17 uctov), nemusim snad pisat ze som prisiel o pergy a equip ktory som na nich mal... Viac ma stve ze som svoj vykonny PC nechal bezat niekolko hodin, expenim na 6 uctoch naraz aby som ich za pol roka nasiel resetovane...

    Samozrejme budem submitovat ticket.. rad by som veril ze sa jedna o zvratitelny bug, ale co si budeme klamat... neprekvapilo by ma keby to bolo planovana odstavenie "podozrivych" neaktivnych ucotv. Zaujimalo by ma ci mate niekto podobnu skusenost, skontrolujte si svoje ucty ;)

    pro tyto thready je vytvořena speciální sekce. A to Novinky a změny v IS - Itemshop-news/updates.

    Ok cize ked je tu vytvorena sekcia OBCHODY mozem tam kazdy den postovat separatny thread o novinkach na mojom stanku?

    Upozornění na příspěvky k threadům by ti tedy tak i tak vyskakovaly, kdyby mělo být po tvém.

    Ano, vyskocilo by mi v undread threads 1 thread namiesto 12 za tyzden ktory by Lucyana updatovala, namiesto vytvarania novych ;)

    Tak či onak. Když si rozklikneš sekci "Forum", máš možnost napravo v cestě zmáčknout fajvku (Mark All Forums Read), kde se ti celé fórum označí, jako přečtené.

    Ja nechcem oznacit vsetko ako precitane, ja si chcem precitat co je nove, co sa tu riesi, a k tomu by dopomohlo keby tu neboli spamy v podobe novych threadov o 1$ akciach 12x do tyzdna ;)

    Fakt je nutny tento SPAM?

    https://prnt.sc/to46lm

    Vytvorit za tyzden 12 promo threadov? akoze ctfo will we?:lol:


    Chapem ze tu tieto veci patria, ale nepochybujem o tom, ze na jednodnove IS akcie staci single updated thread, moderatori by to tu mohli upratat, thanks<3

    GameForge je len prevadzkovatel, Metin2 povodne vytvoril korejsky Ymir, nepredpokladam ze GameForge zamestnava team developer, skor si myslim ze vsetky veci ako alchymia boli pridane bud na objednavku, alebo prevzate od Ymir(po spojeni dnes uz Webzen). S istotou to vsak neviem a tiez by ma to zaujimalo, no som moc lenivy po tom patrat :D

    Tiez hram tuto hru od detstva a vzdy sa k nej rad vratim, nevyhovuje mi vela veci, mozno som len stary :D ale bol by som ochotny si zaplatit za oldschool server, ziadna alchymia, ziadne zbrane hrdinov. Tu robi GF podla mna velku chybu, ovela vacsi dosah a uspech by mal server kde sa postupne budu spustat vsetky tieto newschool srandy. Prve 3 mesiace by sa islo na lvl99 bez alchy, mazlov, zbrani hrdinov,... nasledne by sa to spustalo. Bola by to 1000x vacsia vyzva a zabava nez si naklikat alchu za DM, zobrat mec z questu a sekat mesiac z kona na az do lv120...

    Dnes je to hlavne o vybave a kedze DMG uplne pokryju zbrane mladych hrdinov, isiel by som do obrany, podla mna ochranou nic nepokazis, ako druhe kuzlo by som osobne isiel temnu ranu ale ak si zalovis v starych threadoch fora, najdes vela manualov na to ako spravit naozaj luxusneho BM suru ;) lovu zdar

    MirEso takže teda když zapomenu kod k te apce tak už se nebudu moci přihlásit k účtu?

    Presne tak to vyzera, ako vravim nemal som cas to skumat, na manualny testing by mali mat svojich platenych ludi a hlavne by mal prebiehat pred launchnutim appky :D


    mozno som nieco prehliadol takze ak je niekto proaktivny a chce robit veci za ktore by mal byt plateny, tak otestujte:


    • je moznost sa po preinstalovani appky do nej prihlasit tak, aby sa obnovili povodne nastavenia?
    • aku podporu poskytne support team po raisnuti ticketu ze nemate pristup k svojmu uctu kvoli strateniu kodov z GF authenticator
    • je mozne jeden ucet pridat roznymi sposobmi viac krat do jednej / dvoch roznych aplikaci?

    este nieco mi vrtalo hlavou, ak si spomeniem, doplnim

    Uz som tu mal rozpisany dlhy post o tom ako katastrofalne to dopadlo, ked sa snazia robit tu najlacnejsiu dvojfazovu autentifikaciu bez pouzitia telefonneho cisla, ale potom som isiel nieco robit a vymazalo sa to...

    takze long story short rovno s nazornym prikladom:


    Linknes si GF ucet s appkou (NIE S TELEFONNYM CISLOM), ukaze ti to kod ktory si musis zapisat (kedze k nemu uz viac nedostanes pristup), predpokladajme ze si si ho nezapisal. Preinstalujes PC a telefon, nikto ti ho neukradol, stale mas svoj email, heslo k uctu, ale bez aplikacie nemas jednorazovy prihlasovaci kod, takze pri prihlasovani do GF uctu kliknes "nemam kod" a...


    Zadaj kod ktory ti bol zobrazeny pri linknuti uctu k appke.

    Marne sa pokusis aplikaciu stiahnut z Playstore s tym istym Google uctom, ta aplikacia sa neviaze na nic ine, nez sama na seba...

    Nemal som cas to dalej testovat ale nikde som nevidel moznost poslania nejakeho recovery kodu na email, takze takto lahko sa vylockujes zo svojho uctu. Dufam ze to dava zmysle, ako vravim, mal som rozpisany podrobny post, a teraz je vela hodin :D :D

    Ahoj dnes jsem se zaregistrovala na novy server pomoci kodu co jsem dostala. hrala asi 3 hodiny a pak se mi hra vypla a v gameforge clientu me to napsalo ze tato hra neni pro me momentalne dostupna at si napisu na podporu. Odesla jsem od pc mela ho vyply a kdyz jsem se chtela prihlasit uz me to nechce pustit a hlasi neplatne udaje k uctu i kdyz vse zadavam spravne. Kde muze byt chyba? hra i klient preinstalovano a stale nejde. Dekuji

    Ahoj, vypnutie hry mohlo byt kvoli nejakemu updatu, neviem presne, vcera som nehral. Kazdopadne tvoj problem vyzera byt v nespravnych prihlasovacich udajoch.

    Ak ide o prihlasenie sa do GameForge launcheru, vyuzi moznost zresetovania hesla, tu istu moznost mozes vyuzit aj pre herny ucet. Po zvoleni tejto moznosti postupuj podla pokynov, prihlas sa do svojho emailu a cakaj na spravu, vzdy skontroluj aj priecinok SPAM

    Myslim ze to je zalostny pokus o boj s veternymi mlynmi (hackermi). A ze z toho planuju urobit buducnost metinu



    • Silnější příšery - na miesta kde su hackery casto (asi GM) spawnuju bossov a ine silne potvory, zrejme si myslia ze toto nastavenie im ztazi hru
    • Yangy, pouze z Yangových bomb. Sbohem inflace - well... asi potrebujem nejaku lekciu z ekonomie, konkretne na to ako ma toto eliminovat inflaciu :D
    • Padání různých předmětů podle různých království - toto je dobry napad, akurat na to ze vzdy bude jedno kralovstvo zvyhodnene, ale na zaciatku serveru rozhodne dobry napad
    • BZK BONUS- meh...

    Myslim ze to bude zaujimave, rozhodne to vyskusam na zapadnom clustery, ale pravdepodobne ma to ale nedonuti prestat hrat na servery kde som uz nejaky ten rok, uvidime

    Ako neviem čo tu ďalej riešiš ... to čo som ti napísal neznamená že to maže GF účet.... ale iba účet čo máš pridelený ku GF účtu...a postavy sa dajú tiež normálne vymazať..

    pleties si pojmy s dojmami, precitaj si este raz co som napisal, ty si jej poradil ako vymazat cely herny ucet s postavami, nie ako odstranit herny ucet z GameForge uctu