Posts by pista107

  Tak na ticket jsem psal a jedna z jejich otázek byla '' Kupoval jsi něco v poslední době na stáncích? '' docela me to rozesmálo jak kdyby řekli koupils neco co je od botera mas ban...

  To už bych byl sprostý i já. Dali ban oni, tak by sakra měli vědět proč. To mají za to, že nechávají program rozhodovat co je ilegální systém a co ne.

  To začnou vychytávat tím způsobem, že se nás začnou ptát, jestli jsme při hrání metinu neměli zapnutý jiný program.

  "Neměl jste náhodou zapnutý progam na zaštítění Ip adresy při stahování dětského porna a nebo hru piškvorky?" Ty piškvorky by neprošli.:ban:.

  Vida, máme nový rekord počtu přihlášených registrovaných uživatelů na foru. Zlomen rekord z roku 2018. Kombinace zavřených škol a nefunkčního serveru se projevila.:D

  Je tu toho ještě hodně co jsem vynechal. Ale kdybych měl napsat všechno, co jsem chtěl napsat, tak to není na článek ale na knihu.

  -kritika GM,

  -kritika GF,

  - tvoření pravidel po ukončení soutěže

  - po-soutěžní kontrola, při která byla u nás tak důkladná, že jí prošel i hráč, který získal na oltářích body tím, že prošel přes textury k oltáři, který byl bez nutností zabít bosse pro normální hráče nedostupný.

  Pak je tu ještě téma získaných bodů za killy u Evena a GF. Oba hráče jsem s tímto tématem konfrontoval. Ale není na mě tu psát, co mi řekli. Řekněme, že Even jisté věci připustil a nedělal ze mě hlupáka. Zatímco při rozhovoru s Fastrem jeho řečmi o zabíjení botu jsem si připadal,že se mnou jedná jako s náctiletou blondýnou, kterou natáčí při aktu a tvrdí ji, že je to jen pro jeho soukromé použití hodinu předtím, než se její zadek stane hvězdou internetu.

  Moje osobní hodnocení:

  - První místo pro Evena je naprosto zasloužené. Je to hráč, u kterého nová zbraň najde smysluplné využití. Hráč, který tu zbraň chtěl a taky prokázal tah na branku a vytrvalost v cestě za svým cílem. I když itemáky nemusím, Even má můj respekt. + jeho kamarádka, která na jeho účtu občas hrála, když Even nemohl. :)


  - Druhé místo pro GF. Hráč, kterému 10 dní snažení, vyneslo tolik bodu, jako nám celá dřina za měsíc a navíc bodů, kterých se nedotkla žádná zpětná regulace. Je velmi výmluvné to, že tento hráč zpochybnil pravidla získávání bodu na oltářích (zrovna těch pravidel, která mu nebyla vhod), ale neváhal ani vteřinu použít taktiku zamáčklého mezerníku, když mu to vhod přišlo (i když nemusel) jen proto, aby se nepředřel. Štěstěna mu vše nahrála do karet. Pro mě je to člověk, který dokáže dělat jen věci, co ho baví a ostatní se snaží ošulit. Mějme naději, že takto v reálném životě nefunguje. Jinak by ten první ročník vysoké školy dělal asi potřetí.

  - Třetí místo pro mě. Vzhledem k tomu, že jsem měl na pvp serveru aktivované jen zlodějky (a to jsem si je ještě původně aktivoval na Fenix) a přes katastrofální výbavu se dostat do TOP3, tomu se říká chyba Matrixu. Za mým úspěchem stojí jen jediná věc. A to je nepřítomnost hráčů. Jen díky vaši nepřítomnosti se pro mě uvolnilo 3. místo, které by bylo pro mě jinak nemyslitelné.


  Kritika emočního opovržení pvp serverem.

  I když byl pvp server jeden velký vtip, za účelem vyždímaní peněz z hráčů. Dalo se tam pěkně nabalit odměnami za top 50%. A tady jsem zklamán českými hráči, že toho nevyužili. Jedním z mých vedlejších plánu bylo udělat si co nejvíce postav a dostat je do top 50%. Jelikož naexpit 3 postavy na lvl 60 + farmení bodů za dosáhnutím zbraně 60% mi sebrala veškerý čas, nedosáhl jsem svých plánů. Do žebříčku se dostalo 182 nebo 192 postav ( už si přesně nepamatuji) z toho 14 bylo mých. 9 jsem měl v top 50% z toho 2 top10% + Armstrong. 5 jen doplňovalo počty postav v žebříčku.

  Pokud bych se nesnažil hrát o meč, situace umožňovala dostat za 2 dny do top 50% 10 postav (jelikož expit se mohli najednou v automatu). Během eventu mohl kdokoliv z vás dostat do top 50% 100 postav i víc a nikdo toho nevyužil (a to ještě Even nechával uhrát na svých postavách pár bodu. Aby bylo co nejvíc míst v žebříčku, aniž by se sám snažil dostat nějaké další své postavy do top 50%).

  I když to byl z jisté strany nejistý podnik (nevědělo se jistě, jestli dají odměny na všechny postavy v žebříčku se společnou ID), mohl zkusit každý aspoň 10 postav .

  Honili jste se na Fenixu za metinama celé hodiny, abyste nakonec získali pár začárek B a na Bohemii byste jich měli za 2 dny práce 70.

  Kdyby aspoň jeden z vás zkusil tu stovku postav. Měl by k dnešnímu dni

  5000DM + 700začárek + 700zesílek+ věci v hodnotě minimálně 500Wonů.

  Povězte, stálo vám za to zatracovat vše na Bohemii? Vydělali jste si na Fenixu více?


  K dnešnímu dni konečně používám nový počítač k tomu, k čemu jsem ho hlavně chtěl používat a doháním single-playerové resty, které jsem na starém Pc hrát nemohl. Začal jsem se hrou Divinity 2: Ego Draconis.

  Zatímco po očku sleduji, že český server zažívá další krizi. Jak velmi výmluvné je to, že se v IS objevili lístky poutníka ve chvíli, kdy česky server udělali snížením kanálu těžko hratelným. (samozřejmě nejdražší lístky jsou na servery 9- kanálové).

  Začínám zvažovat krizový plán. Nejde o to, že bych se stěhoval k polákům. Ale jde o to, že bych i si u nich mohl vytvořit dropera okolo levlu 75.


  Co si od toho slibuji:

  -Možnost hrát metinové eventy na 9 cháčkach.

  - hrát tam eventy, za které bych měl u nich větší zisk

  - Možnost nákupu věci, které u nás neseženu

  -střídaní komunit, je pro mě jistá vzpruha

  - Uvolnění dropících míst na česku pro čechy na úkor poláku ( i když nevím, jestli si to češi zaslouží. Ale v tomto případě lituji, že nemáme v clusteru němce. Hned bych věděl, na čí úkor bych šel dropit metiny)

  A po dosažení jistého stupně bohatství to všechno přetáhnout k nám

  Rizika:

  - Riziko, že na 9 cháčkových polských serverech bude tolik hráčů, že bude těžší získat metin než u nás

  - Problém s vytvářením si výbavy od 0

  - Riziko, že odstraní lístky poutníka a moje věci uvíznou za „hranicemi“

  - Riziko, že GF dojde co, dělám a zdraží lístky


  Zas je to cestička, která se může i nemusí vyplatit. Ale, já už jsem takový. Snažím se hrát jinak než většina a ono to nějak dopadne :).


  Ale každopádně jsem na GF naštvaný. Pokud se jim zdá, že je nás málo, tak ať nás poslučují a ne že budou vytvářet 3-cháčkové servery.

  + zápas konči až s hvizdem rozhodčího (kolikrát už týmy prohrály zápasy v nastavení)

  Samozřejmě jsem začal časem Evena pošťuchovat. „ Ještě se ti po mě bude stýskat“


  Hráč GF byl během mého působení v prosinci skoro nepřítomen. Jeho skoré se ode dne kdy jsem přišel na Bohemii, až do konce vánočních prázdnin moc nezměnilo.

  GF se podle svých slov prvně ujišťoval, jestli je můj systém legální, než se přidal.

  Vyhodnocení PvP serveru..


  Popis problému: Dobrý den, nevím zdá se jedná o přímo porušení pravidel, jelikož jsem nikde o tomhle nečetl, ale věřím, že je to z toho důvodu, že se to týká naší malé české komunity. Hraji na pvp serveru bohemia, který se ukázal, že vůbec není pvp. Ale k věci, již výše zmíněný hráč obchází systém skrze bitvu pěti oltářů, vím, že je zakázáno zabíjet kamarády či své postavy, za které jsou body do onoho hodnocení, ale nikde se nic nepíše o bitvě pěti oltářů a neustálém zabírání oltářů. Jelikož daný hráč má vícero účtů, se kterými vždy naběhne například za červenou říši do bitvy, zničí oltář a se svojí hlavní postavou, která je třeba na žluté říši ho zabere, tím pádem získá 50 bodů a vzhledem k tomu, že na serveru nikdo nehraje, může tohle dělat nerušeně celý den. 50 bodů vypadá nevinně, ale zrovna dnes z toho vytěžil 4000 bodů, což vychází na 80x zajetí oltáře =+- celý den zajetí a zabírání. Takhle to může dělat donekonečna a má s pěti killy již 14000 bodů. Chci se jen zeptat a popřípadě ujistit zdá je to v rámci pravidel normálně se to toleruje, abych toho mohl taky začít využívat a nebýt tak ochuzen o body.

  Děkuji za odpověď


  Pro mě bylo přemýšlení o ničení oltářů vlastními postavami různých říší jako o ekvivalentu zabíjení vlastních postav bezpředmětné. Pokud by na oltářích nešly získávat body, nebylo by jak získávat body a tudíž nemělo by smysl pokračovat v hraní.

  Vadí mi, že Gfasterův dotaz je v jistých směrech agitační. Faster se netajil tím, že by byl nejraději, kdyby server ukončili a rozdali odměny.

  Používá fráze, že obcházím systém.

  Dopouští se nepravdy, že to mohu dělat nerušeně. Přitom v bitvě 5 oltářů ti mohl kdokoliv mařit snahu, neboť se tam nedalo ukrýt. Což u domluvených soubojů například neplatí. A taky se tak dělo.

  A další nepravda je, že jsem uhrál 4000 bodů za den (můj rekord je 3200 za den a to ještě v době kdy jsme ničili já Even a Ezop oltáře společně, takže to šlo pěkně od ruky).


  No nic. Nastal Leden, a i když jsme neměli takovou příležitost jako Even a GF nahrabat si body kdy to ještě šlo a museli jsme se trápit na oltářích, kde to šlo o dost pomaleji a bylo to fakt nezáživné. Musel Gf taky začít jednat, pokud nechtěl přijít o zbraň.

  Už jsem se těšil, že dalšímu hráči, který na svém kanále docela hýří sebevědomím, udělám ze života peklo. Problém byl, že jsem musel začít chodit do práce a jemu na škole začalo zkouškové období. Karty s volným časem hráli v můj neprospěch a hráči Gf defakto nic nebránilo si v pohodě zbraň uhlídat.

  Jenomže…. tady nastalo něco, co mě dost žere

  Během prosince jsem měl mnoho příležitostí, když jsem ve 2 hodiny v noci nedokázal udržet oči otevřené, nechat zapnuty mezerník a vyjet z okna hry (aby moje postavy sekali oltáře bez nutností být u počítače). Důvod proč jsem to neudělal je ten, že v jakékoliv hře kde hráči používají jakýkoliv způsob, který jím umožní hrát bez nutností být u počítače je porušení pravidel. Na metinu se od zavedení autolovu na to už nedívá. Ale oltáře byli přece jen něco jiného. Teď už jsem měl šanci získat zbraň nadosah a nechtěl jsem riskovat.

  Jenomže Gf i přes svoje časové možnosti neměl v plánu ztrácet čas s bohemii a přesto vyhrát. I když taktiku zamáčknutého mezerníku použil první Even. Tak ten kdo jí začal skutečně používat, byl GF.


  Teď jsem naopak začal reagovat já. Aby někdo uhrával rekordy a měl snahu jak boter, to jsem nepřekousnul:

  Mám dotaz. Od doby co jsem byl na postavě Miky diskvalifikován. Jsem s novou postavou začal farmit oltáře. Pokaždé jsem při ničení oltářu používal autoútok. Když byl oltář zničen, útok se zastavil a já musel při novém oltáři aktivovat další útok. Bál jsem se používat zamáčklý mezerník, protože to považuji za boterství. Jenže teď skupina postav (Energy, Caprio, IzyForU) používá metodu zámáčklého mezerníku. Tudíž jejich postavy sekají i po zničení oltáře a daní hráči nemusí být přítomní ve hře. A prochází jim to. Než to začnu po nich kopírovat, chci se ujistit zda mít zamačklý mezerník je v souladu s pravidly. A pokud ne. Tak abyste těmto postavám zabránili v tomto konání.

  Odpověď od Natika mi přišla docela brzy:

  Ahoj JoeArmstrong,

  za uvedení hráčů děkujeme. Uvidíme, co se dá dělat.
  Já osobně jsem proti tomuto a myslím si, že i v týmu se stavíme za to, že GF nezamýšlelo PvP event v duchu "zasekni si mezerník a vyhraj" - jejich nápad byl zcela odlišný od toho, co jsi tu popsal a proto si myslím, že takové případy budou řešeny jako podvod, takže ti to nedoporučuji. :)


  S pozdravem
  Natiko

  Napsal jsem Ezopovi ať tuto taktiků nepoužívá. Jenže co teď. Na jedné straně jsme měli doporučení od GM nehrát se zamáčknutým mezerníkem a na druhé si vysmátý Faster uhrával tímto stylem rekordy a my už jej nemohli kopírovat, protože jsme se báli diskvalifikace.

  Takže jsem opět zatlačil na GM:

  To je sice hezké, že je to asi jako podvod. Ale nechali jste tyto postavy patřící hráči GF (Gfaster) nafarmit tímto stylem přes týden 20K bodu na jeho hlavní postavu + jeho vedlejší. A dnes je sobota a oni vesele jedou dál. Postavil jsem svoji postavu k oltářům kde farmí, Protože takhle mě dožene s každou postavou, která měla ještě minulý pátek 0 bodů.


  https://www.youtube.com/[censored]

  Toto jsem dnes natočil. Pokud by postavy neměli zamáčkly mezerník, tak by se po zničení oltáře zastavili. A jejich majitel by je musel opět aktivovat. Takhle se majitel nemusí nervovat. Občas můžeme Těmto postavám škodit, ale z dlouhodobého hlediska to nemá smysl.

  Neutrální odpověď:

  Ahoj JoeArmstrong,

  z bezpečnostních důvodů neotvíráme externí odkazy.
  Situace na PvP serveru se bude prošetřovat.


  S pozdravem
  Natiko

  Zveřejnit přímý odkaz na video, které jsem natočil, tu nemohu. Dnes mi to video už přijde komické, vzhledem k tomu, že si Faster bezdůvodně zamáčknul mezerník i na své hlavní postavě. Kdo chce, tomu odkaz pošlu…..


  Vskutku GF začali pravidla pvp serveru měnit. Ale asi si nemusíme nalhávat, že to bylo kvůli nám Čechům. Německý pvp server ovládnul hráč s 0 killy a to tam asi zvedlo hodně nevole (GodInChains). Už nešlo získávat body za oltáře jen tím, že sis jen obsadil postavou oltář, který sis předtím zničil s postavou z jiné říše a taky když jsi někoho zabil víc jak jednou v řadě, započetlo ti to jen jeden kill. V tento moment se už nedali uhrát velké počty bodů. Ovlivnit pořadí se v tento moment se dalo jen na úrovni teorie.

  Pro Evena to znamenalo kýžené vysvobození. Pro GF asi nic moc. A pro mě poslední rundu na dohrání na pvp serveru. V lednu probíhal na serverech event věštců. Na Fenixu se hodně hráčů snažilo získat přes tento event DMka. Tento event měl skončit v únorů den poté co měla skončit Bohemie. Já si ovšem z loňského evetového serveru pamatoval, že server zavřeli až několik dnů po té než bylo oficiální ukončení soutěže. A tak jsem to risknul. Na dvou postavách jsem uhrál 2x po čtyřech bodech a získal odměnu za 3. a 4 místo (500+100DM), jelikož se mi Dm přičetla na celkový účet, mohu je v klidu utratit na Fenixu (nyní česku).

  Ke dni 20.3. jsem si vyzvedl z poštovní schránky poslední odměnu a tudíž je čas na mé osobní zhodnocení pvp serveru.

  Aby se dali co nejlépe pochopit moje myšlenkové pochody. Je třeba trochu napřed trochu pochopit mojí herní osobnost. S prvním ročníkem vysoké školy (rok 2004) jsem dostal i svůj 1. počítač a tím jsem získal přístup i k jiným hrám než ty co jsem hrál (NES platforma –želvy ninja, Mario, atd.). Kamarádi, co už měli počítače dlouho, mě samozřejmě začali zásobovat hrami. Střílečky, strategie, závodní hry. Jednou mi dal kamarád hru Jedi outcast. Pro mě jako fanouška star wars vyvolalo přejetí ze střelných zbraní na systém světelných mečů takové nadšení, že mi kámoš dal i další hry s tematikou jedi Knight. Byli to hry Jedi Academy a Knights of the old republic. Academy pokračovalo ve stejném duchu jako outcast. To samé jsem čekal i od old republic. Takže asi chápete, jaký mě čekal nepříjemný šok. Žádné svižné boje… nic. Hodně čtení, naklikávání typu útoku, levlování, nákup a prodej vybavení. (A to vše v angličtině, která byla pro mě jako bez-internetového člověka děs. (Co vás taky naučí ve škole, že jo.) Moje první setkání s RPG. Hru jsem dohrál s tím, že jsem někdy ani nevěděl, co dělám. Vrátil jsem se k ní až s nainstalovanou češtinou a to už bylo jiné kafé. Okamžitě jsem to rozjel za 2 charaktery najednou (světla temná strana). A okamžitě se stalo RPG mým nejoblíbenějším žánrem. Což vedlo k tomu, že jsem chtěl zkusit i jiná RPG a jsem se dostal ke hře Gothic. Hra mě absolutně vtáhla a byla to moje 1. zkušenost jaké to je být mágem (od té doby začínám každé fantasy rpg za mága). Válečník je vždy jen válečník, ale pozice mága se v různých knižních a herních světech liší. V některých světech jsou považováni za něco jako:

  - nelidi ( Pán prstenů, Zaklínač)

  -Lidé s prestižním povoláním, kterých není mnoho (Gothic)

  -prokletí (Dragon age)

  -A pak jsou světy, kde je magie na každém rohu a bez magických slipů se neobejdete. A prestiž mágů je asi na úrovni rolníků (Dungeons and Dragons).

  S internetem v roce 2010 jsem si zkusil nainstalovat i svoji první online RPG (metin 2). Jelikož metin neobsahuje charakter čistého mága, vybral jsem si jako náhradu šamana (sura mi z popisku přišel něco jako bojovník s magií). Jméno Stranger dávám každému svému mágovi (Pozor! Nepřekládat. Líbí se mi, jak to zní.)

  Bez jakéhokoliv povědomí o hře jsem se pustil do hry a snažil se vyhýbat ostatním hráčům a hrát to jako single. Se slabým brněním a vějířem, bez štítu a helmy mi to šlo vážně skvěle. Metin 15 se léčil pomalu skoro stejně rychle , tak jak jsem mu bral…Časem jsem se do hry dostal. I když jsem už vnímal okolí, neměl jsem žádné vážné problémy s jinými hráči (sem tam mi někdo vjel do metinu). Dokud nepřišel hůlkový event. (pro mě jediná šance jak získat itemy). Asi nemusím psát, jak probíhalo moje snažení jakožto free-play šamana proti naitemovaným warům. Bylo úplně jedno, jestli jsem našel metin na Sohanu jako první. Drop měli nakonec vždy oni. Tím se vytvořila moje nenávist vůči itemákům. Valentinské a další eventy tuto nenávist prohlubovali. Bylo jedno, že jsem na drop taky nakonec používal wary. Když nemáš průmku 50% a nějaký ten prsten z IS nechytáš se.

  Od 2010 do 2015 jsem hrál metin skoro pořád (kratké pauzy se nepočítají). Po získáni vodka +9 jsem nějak ztratil motivaci pokračovat v nekonečném kolotoči dropení a žádné zábavy. Vrátil jsem se v létě 2018 s eventem chyť krále (můj oblíbený) až do aktualizace 19.5, která mi znemožnila přihlásit se na metin. Toto období jsem využil k dopisování si holkami na seznamce. Vyšlo z toho pro mě 1 neúspěšné rande (já měl zájem ona ne). Takže jsem se nakonec mohl dál věnovat svým koníčkům. Načež od 2. prosince s novým počítačem i hrám. V té době už běžel 10 dní PVP server Bohemia. Server, který už od svého vyhlášení vzbuzoval ve mně nevoli: „ Jasně, ti největší itemáčtí zmetci si zas nahrabou.“

  Můj plán po návratu k metinu byl jednoduchý. Uvědomil jsem si, že pokud chci hrát, chce to mít aspoň zlodějky a využil jsem nabídku 40% DM extra a nakoupil DM za 2000Kč (Což činí můj celkový vklad za 10 let 2100Kč). Jelikož Zlodějky na měsíc stojí 89DM a každý měsíc nejsou eventy. Mělo by mi to na nějaký ten rok vydržet. A s nakoupenými zlodějkami jsem se rozhodl využít velké množství eventových události na Fenixu, které prosinec nabízel. Ale než se do toho pustím, bylo třeba vyzkoušet, jestli je výhodné/nevýhodné získat nějaké ty tygří mince a zamířil jsem na Bohemii. Jelikož jsem začal na Bohemii s 10 denním zpožděním a DM, které jsem nabil, byli určeny jen na zlodějky, byli moje předpoklady takové, že hráči co budou v top, budou mít už tolik bodů, kolik já nebudu mít ani za celý měsíc. Expil jsem, sbíral nějakou tu šroťáckou výbavu, co má aspoň nějaké zb a začal testovat jak získat tygří mince (dále jen TM). Ničil jsem oltáře (za oltáře se dali získat TM, jen pokud vámi obsazený oltář přešel na stupeň 3 a ještě nějakou tu hodinu vydržel. Tehdy jsem si to ale neuvědomil a nedokázal jsem přijít na to, za co se mi občas nějaké ty mince přičtou), zkoušel jsem testovat zabíjení vlastních postav (0 bodu 0 mincí),s na konec přišlo na řadu zabíjení jiných hráčů. Tady nastal ale první velký problém. NEBYLO KOHO ZABÍJET. Měl jsem lvl 46+ a bylo třeba mé úsilí nějak zužitkovat do TM. A vyloženě jsem začal hledat soupeře pomocí žebříčků a zkoušet jestli dotyčný hráč je ve hře. Nakonec jsem tímto způsobem našel 2 potencionální protivníky, a jak to s námi třemi dopadlo, už asi víte.

  Vyhodnocení PvP serveru..


  Teď nastal zlomový moment. I s tím malým počtem bodu než mě diskvalifikovali, jsem se dokázal dostat do TOP10 (pro mě překvapení). A počet bodu hráčů v top 10 se nijak nezvyšoval. A já si vzpomněl na oltáře. Neboť když jsem v úterý přebarvil oltáře do žluté barvy. Tak mi tam vydrželi až do čtvrtka večera.

  Situace byla taková: V práci jsem měl tolik staré dovolené, že mi dali 10 dní volno, pak na týden do práce a potom vánoční prázdniny. A na Bohemii nikdo nehrál, nikdo nezískával body. A Já vycítil příležitost. Byl to risk, ale věděl jsem že pokud odejdu na Fénix bude mi to ležet v hlavě (co kdyby)..

  Vytvořil jsem si postavu JoeArmstrong a začal testovat oltáře. Jak lze z oltářů získat body?

  Je potřeba, aby mi oltáře pokročily na vyšší stupeň, abych z nich měl body? Započítají se mi body, pokud si je předtím přebarvím s jinou postavou? Nedostanu za to diskval?

  Testování probíhalo 2 dny s pro mě překvapivým výsledkem. Nejenže jsem si je nemusel dávat do jiné barvy. Ono bohatě stačilo, když jsem oltář zničil s postavou z jiné říše a obsadil s tou, na které jsem chtěl body. Třetí den jsem se pustil plně do práce. Nenahrával jsem body jen sobě, ale i hráči jménem Ezop, který jako jediný byl svědkem mého testování, vzal mě k sobě do cechu a jako první to po mě začal kopírovat a vytvářet postavy lvl. 30 na modré říši. Já jsem na ničení oltářů využíval jen 2 postavy (jednu na modré a jednu na červené říši). Občas mi tam škodil hráč Antimage, který obsadil oltáře, ale místo aby mi je dovolil zas obsadit do žluté a pak je vracel do modré, tak mě zabíjel (a nezískával body). Vadila mi ta jeho nelogičnost (item výbava, dokonce kostým aury, možná i nejsilnější hráč na bohemii, ale žádné ponětí o tom jak získávat body).

  Sestavil jsem plán, jehož součásti bylo to, že do konce prosince budu mít zbraně hrdiny 40 první polovinu ledna 50 a druhou 60. Což znamenalo vyexpit 3 postavy do poloviny ledna na lvl. 60. (tudíž jsem nemohl být jen na oltářích, ale musel jsem i expit).

  Tehdy jsem taky začal přizívat i jiné hráče na oltáře ať tam nejsme tak sami. :-)

  Bohemi body za pvp


  Továrna na body se rozjela, a teď už zbývalo to, jak na to zareagují hráči, co jsou v TOP (Even a Gf).

  Even zareagoval poměrně brzy. Jeho taktika spočívala v tom, že stál na stráži a bránil komukoliv získávat body. Občas mu s tím pomáhal Antimage, který s ním měl dohodu o neutočení. Tato taktika úplně rozlítila potvůrku a vzdala to.

  U mě to zafungovalo trošičku jinak. Na pvp serveru se dalo počítat se záškodnictvím, takže jsem se jen tak nenechal odradit + nahromaděný vztek za léta příkoři od itemáku se taky ozval. „Chceš 1. Místo??? Tak to si ho budeš muset Kua vydřít!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A pustil jsem se do psychologické války. Výhoda byla, že Even byl na mě sám. Spál jsem 4-5 hodin denně, zbytek času jsem byl prakticky na metinu. Čas, kdy Even hlídkoval, jsem využíval k expení, spaní, domácím pracím. Když šel Even spát, šel jsem farmit. Samozřejmě jsem při jeho hlídce jej chodil občas otestovat, jestli je online :)).

  Ze začátku měl posměšné hlášky Even. Už si je přesně nepamatuji. Bylo to něco typu „tady se farmit nebude“. Pokud si Even vzpomene tak by mě mohl opravit. Časem, když se ukázalo,že mi jeho snaha stejně nebrání v získávaní bodu se karta obrátila a měl jsem posměšné hlášky já. „ Hlídej pejsku , hlídej!“

  Asi nejvíc jsem byl na koni, když jsem ničil oltáře od 5 hodin do 12. Sledoval u toho stáhnutou sérii Zaklínače a zrovna když jsem toho měl plné zuby a chtěl jít off, přijel Even . Zrovna v čas, aby hlídal oltář v době, kdy jsem šel spát (samozřejmě ten spánek byl přerušovaný. Musel jsem ho občas bouchnout, aby nešel off a vyčerpal se po psychické stránce). Uzavření míru mezi Evenem a námi přišlo myslím přesně na štědrý den. Na jednu stranu jsem byl rád, že bude klid, na druhou jsem mu nechtěl nechat první místo zadarmo, už protože měl u mě pifku za Potvůrku. A tak zněla i naše dohoda. Nebudeme na sebe utočit, ale pokud chce 1. místo, tak ať maka. Já nezastavuji.

  Nemusím, ani říkat, že Even byl ze mě nešťastný. Aby si udržel náskok, musel být denně na oltářích. Snažil se logicky argumentovat tím, že místo abychom ztráceli čas tam, mohli bychom vydělat nějaké ty yangy na Fenixu. („nám ty místa stejně nikdo nevezme a akorát ztrácíme čas“). Já byl v tomto směru ale nekompromisní.

  Poučení: buďte hodní na Šamíky, nikdy nevíte, kdy je chytí amok

  Když si myslíte že se to neřeší tak jste na omylu. Ono je těžký zabanovat všechny boty, protože zabanujou jednoho a další dva se vytvoří. Opravdu si myslím že neni jednoduchý se starat o to co každej napíše a co si přeje, je to nadlidskej výkon co to obnáší a ano je tu spousta věcí co nás štve ale tím že tu budeme psát nějaké negativní komentáře se to tím nevyřeší.

  Hrajte tak jak se teď dá a musíme vydržet co odpoví Německo s Cháčkama, a s botama to bude určitě na delší dobu buhužel. S vývojem hry se bohužel vyvíjí i negativní části této hry a s tím se buď budeme muset poprat sami a nebo nechat vedení aby se s tím popralo za nás. Tak je nechte pracovat a nespekulujte co a jak by mohlo a nebo bude. Je to jen hra a né život.:beer:

  Já nežádám aby GM banovali každou chvíli boty. To je jako bychom chtěli, aby přebírali čočku a hrách ( Popelka). Ale aby ukázali boterům mantinely a poctivým hráčům ukázali svoji přítomnost.

  Pokud například vím, že toho a toho dne budou od tolika do tolika hodin padat měsíční pokladnice. tak prostě jít a umožnit na ty 2-3 hodiny poctivým hráčům drop. Kdybych já byl GM s možností banovat. Tak dnes od osmi hodin bych šel prvně pod věž , Pak k orkům střed a nakonec bych zkontroloval SD2-3. Aspoň hodinku bych tomu věnoval a pak šel spát.:).

  Pokud jde o všední dny, tak bych banoval jen botery co mají lvl 75+, banovat nízké levly nemá smysl, člověk by se jen vyčerpal. To ať si řeší GF.

  Každý update představuje změnu, která není fér vůči někomu. Zrovna tato změna není tak katastrofální. Sic ti překazili plány. Ale pořád lepší než kdyby ses o něco dlouho snažil a nakonec zjistil , že zbytečně.

  (tvorba BS před mapami 90, tvorba legendární alchymie před mýticku)

  Osobně jsem doufal, že na Archagellusův tupý příspěvek nikdo nebude reagovat. Už první Draconeho věta mluví za vše.

  Vtipný, jak se tu nadřazuješ nad okolí a ještě u toho za nadřazování vynadáš ostatním do fašistů XD

  Jak si nadřazení Němci vůbec mohli dovolit zařadit chudáčka Archagelluse mezi takové podlidi jako jsou Poláci, Rumuni a Maďaři.  Pokud bych měl za úkol rozdělit těchto 12 latinkou píšících evropských zemí do (západního a východního clusteru), tak aby byli počty serveru rovnoměrné, neudělal bych to jinak.

  Momentálně je to 17 serverů západ a 13 východ. Další nejvýchodnější zemí je Německo. Pokud by Německo skončilo ve východní časti, tak by poměr byl opět 17:13.

  I když se nás dá z geografického hlediska zařadit jak na západ tak na východ. Jsme slovanský národ a Slované obývají východní část Evropy a ne západní.

  Navíc já to mám k polským hranicím 40 minut na kole a v dětství jsem sledoval pohádky na polských televizních kanálech. Já problémy s polštinou nemám. Navíc u nás v práci pracuje hodně Poláků a teď v březnu pojedu s nimi do polská na výlet.

  No.... Já žádný kostým nemám. Expák aktivovaný nemám. Zlodějky taky ne, neboť není žádný event. A vlastně jsem vůbec neměl v plánu metin dnes hrát .

  ..............Hele, stejně se cítím ztratný. A nic menšího než drop měsíčních na 12 hodin to nespraví.


  Žádám GM o zaslaní stížnosti hromadného počtu českých hráčů ohledně kompenzace na adresu GF.


  Je někdo proti??????? :sniper:

  Bylo diskvalifikováno hodně hráčů. Jen to nešlo vidět, protože nebyli ani v top 10. Hodně lidí testovalo domluvené killy kvůli tygřím mincím. Diskval, diskval diskval.

  Jsem nechal na test zabíjet kamaráda 3 své postavy najednou (ten se nedostal ani do žebříčku) Já měl 10 killu pak 50 na stejném hráči a když jsem uhrál dalších asi 50 killů na jiném hráči taky diskval.

  Vtip je v tom, že oba mi společníci, byli jediní hráči kteří měli lvl 46+, které jsem dokázal najít, a taky dostali nakonec diskval. Ani jeden jsme se nakonec nedostali přes 100 killů.


  Počet aktivních hráčů znemožňoval uhrát přes killy férové body. Nechci o tom ale psát, protože si to šetřím na svůj článek.

  Lidí jsou naštvaní na Gfastera a Evena proč??? Protože asi uhráli pár nepoctivých killů?? A nebo protože je nikdo nediskvalifikoval (což není jejich chyba).

  Mě tu třeba za domluvené souboje skoro nikdo nekritizuje a přitom jsem je dělal :whistling:. Asi hodně lidí ve mě poznává sama sebe a má pochopení:saint:.

  Tu věc s oltáři si chci nechat na pak.

  Co se týče samotného Gfastera, Tak to je člověk, kterému chybí schopnost se vcítit do jiných lidí. On si třeba myslí, že jedná správně. Ale kdyby se třeba dokázal vcítit do mě, (a tudíž i všech lidi podobně uvažujících lidí) tak by zjistil, že hodně jeho kroku bylo dost pokryteckých. Ale to si taky nechám na článek.

  Například tady v příspěvku 6 se dopustil hodně rychlých soudů vůči mé osobě. A to na základě čeho? Znalosti mě samotného?? Ne jen vzteku z nařčení, že šidil kde se dalo.

  Já se dokážu vcítit do Gfastera, a proto na něj vůbec nejsem naštvaný. Je jen pak na něm až dám dokupy všechny souvislosti usoudit, jestli je jeho jednání i z jiných hledisek v pořádku a nebo jej přehodnotí.


  Každopádně můj článek se oddálil, protože GF není schopno dát dokupy ten bordel co jsme jako hráči vytvořili.

  Zabíjení vlastních postav nešlo, Pokud jsi se s někým domluvil a udělali jste velké množství killů, tak to systém upozornilo. A po opakování dálo diskval. Ale použít taktiku několika svých postav aby to nevypadalo, že se dokola třískají 2 stejné a ty též postavy mě nenapadlo, takže nevím jestli tento způsob systém dokázal/nedokázal podchytit. No nějakou tu mezeru ta superinteligence na rozpoznávaní podvodníku musela mít:)). Protože ve finále i kdyby se na Sohanu potkali 2 hráči, kteří se vůbec nedomluvili a šli po sobě navzájem, stejně by to systém vyhodnotil jako podvod.


  Jak psal Even. Od Gameforge bylo velmi podrazácké nezveřejnit jasná a pevná pravidla. Díky tomu si je pak mohli samolibě měnit k obrazu svému a nikdo se nemohl bránit, protože neměl zastání v pravidlech. A tím se dopustili největšímu prohřešku vůči čestnosti než jakýkoliv hráč.

  GFaster

  Nepsal podváděl, ale šidil kde se jen dalo. Vadil mi tvůj zamáčknutý mezerník. Aniž by sis to uvědomil překazil jsi mi tím plán. Získat co nejlepší umístění nebyl totiž jediný můj cíl na Bohemii. Měl jsem totiž i jiný důvod proč jsem hrotil body. Ale to až později.


  Já jsem se přihlásil do hry v době , kdy ty a Even jste měli na kontě to velké množství killů a nebyl jsem svědkem toho jak jste ty killy získaly. Proto o tom nebudu ve svém článku ani psát. Jedna věc mi ale neunikla. Když jsem začal farmit oltáře přes postavy různých říši. Tak první hráč ,který to po mě začal kopírovat byl Ezop. Do 2 dnů si vytvořil 4 postavy lvl 30 na modré říši.

  Proč lvl 30?? Protože lvl 30 je nejnižší lvl se kterým se dostaneš do bitvy pěti oltářů. Když jsme s Evenem uzavřeli mír a začal farmit oltáře s námi, přišel na oltáře s postavou lvl 46. Tehdy jsem tuto skutečnost ignoroval. Dokud jsi se v lednu neobjevil ty a nepřišel s armádou postav lvl 46.

  Tehdy mě napadla otázká. Proč Even a GF přechovávají postavy lvl 46?? Logika říká, že nejideálnější lvl. je 45. Lvl 46 je úplně k ničemu.

  To už totiž musím vystřídat orky za Sohan a ještě tam budu nejslabší. Tehdy mě trkla teorie, že jste si vytvářeli postavy, abyste si je mohli navzájem zabíjet. Není to žádný přímý důkaz. Ale oba víme, že přechovávání postav lvl 46 nemá jinou logiku. Zkus mi to logicky vysvětlit.

  Já například ve svém článku napíšu proč jsem na všech třech svých postavách hrotil lvl. 60 a to do poloviny ledna.


  Co se týče mého samotného článku, tak "Nehrotím a nedělám žádnou důležitku". Je to už moje tradice , že po každém projektu (osobním nebo od GF) píši článek. A dělím se o dojmy.


  Tady je třeba krátké,ale pozitivní hodnocení eventového serveru za minulý rok

  Speciální server

  Letos je těch dojmů více a bohužel negativa totálně vyhrála.


  Tvůj problém je , že jsi youtuber. A youtubeři jsou jako politici. Svou lepší tvář ukazují a svou druhou polovinu tají. Neber si to osobně. Pro mě je to taková obecná pravda.

  To, že bude můj článek vůči tobě v jistých částech kritický by ani nebyl tak velký problém. Kdyby sis jako youtuber netvořil jakousi pověst (renomé).

  Taková maličkost, jako je to, že jsi po mě začal kopírovat taktiku na oltářích nic neznamená. Bohužel problém je v tom, že jsi ve svých příspěvcích nabádal hráče aby tuto taktiku nepoužívali.

  Ve jménu vítezství jsi porušil svůj vlastní morální kodex (káže vodu, pije víno).:stick:Tvůj problém, ne můj.

  Další problém je , že Baliss v jednom ze svých streamu připustil, že jste si ty, on a Even po domluvě zabíjeli postavy. A ty bys měl mít na tuto věc pevný postoj (buď je Ballis totální lhář a nebo připustit, že ne všechny body co jsi uhrál jsou tak legitimní jak se snažíš všude tvrdit. ) Vtip je v tom, že tato věc jde opět mimo mě. Zas je to jen tvůj osobní problém.

  Můj střet s tebou začíná v Lednu a upřímně. Nikdo kdo tam do té doby farmil oltáře to tak neošulil jako ty. A na tom si trvám.:grumble:

  Na druhou stranu ani si netvořím reputaci padoucha... V životě jsem neměl nainstalované hacky (ani na test). A jak říkáš, nemusím lhát. Vlastně se snažím své slovo dodržet, protože pověst má člověk i herní postava jen jednu (měnit jméno se mi nikdy nechce)

  A ohledně toho mého "podvodu" na bohemii.... Na to fakt kašlu ,že jsem nedodržel nepsaný koncept PvP. Stejně se proti mému postupu stavěla jen určitá zájmová skupina hráčů.

  Můj úhel pohledu na celou věc se dozvíte. Jestli se svěří i Gfaster se svým pohledem je jeho věc. Prozatím toho hodně mlží a snaží se odvracet téma jinam.

  Až tato záležitost bude u konce, napíšu článek o bohemii z mého uhlu pohledu. Co mi vadilo, nevadilo, zmíním se i o tobě. Vím, že z tvé perspektivy jsem podvodník já. Přinejmenším vyčuránek. :)) Ale z mé perspektivy to je naopak. Můžeš pak udělat to samé ( a například vysvětlit svou armádu postav lvl 46 :P) . + ještě další věci. Nebráním ti v tom. Až ten článek napíšu chci celou Bohemii a neshody na ní hodit za hlavu.


  P.S.: Já jsem podvodník ( dokonce řádně diskvalifikováný 8o)

  Jen je smůla, že já se svými činy na Bohemii nemusím tajit. Já si reputaci čestného hráče nebuduji:evil:

  Nejmenované hráče a hned je jmenuješ :)))

  Je to složité, kdyby je diskvalifikovali hned. Měli by ještě šanci to uhrát od 0. Takový Even by to uhrál ( ten se tam fakt snažil). Na druhou stranu GF, ten šidil kde se jen dalo.

  Diskvalifikace v této fázi by byla nefér. Ale to by se dalo říci i o zpětném strhnutí bodů za oltáře. Jenže podle pravidel od 13. ledna ti hra připočetla za víc jak jedno zabiti stejného hráče v řadě stejně jen jeden kill. Takže by to minimálně taky měli redukovat zpětně... Necháme se překvapit co vymyslí.  Edit: na arabských emirátech nebyl jediný hráč v top10 co by měl jen jediný bod za oltář. Hráč na prvním místě měl 575000 bodů za 57500 poctivých killů:S.

  Kam spěcháš? Psali, že tento týden dají vědět. To je týden co psali + nějaké to zpoždění. Mi seškrtali 70% bodů co jsem uhrál na oltářích do půl dne. Tak ještě musí vymyslet, jak mi seškrtat ten zbytek^^.

  Máš pravdu, dost kritiky GF něčeho co ještě neudělali. Možná spojí dokupy jen všechny Rubiny, neboť mají stejný eventový základ. a ostatní servery nechají nedotčené . To by pak ode mne dostali i pochvalu. :)

  Stejně se už pomalu blíží konec té události s Bohemii. Chystám se zas napsat článek až se vše rozleží. Loni dostali GF ode mne pochvalu.

  No letos to na pochvalu nebude.:/