Špatné zobrazování jmen ve hře

 • Zdravím všechny,


  Setkal se tu někdo s problémem kdy ve hře mu problikává jméno nad postavou a při běhání kolem monstra se za monstrem zobrazuje jméno a potom až nad ním, jako kdyby název se nezobrazoval stejně rychle jako ta příšera? Příšera běží a to jméno zkrátka souběžně není nad ní, ale táhne se za ní a tenhle problém je i při surfování na internetu texty zanechávají za sebou obraz. Stalo se vám něco podobného a mohli by jste přispět do diskuze nějákým názorem prosím? Případně můžu dodat video.:(

 • Jestli ti to dělá i mimo hru, nezbývá než, v lepším případě, vinit windows, nebo, v tom horším, hardware.

  Jako první, než do toho začneš sahat, zazálohuj data.


  Předpokládám, že staré dobré rady jako reset PC jsi zkoušel, takže se odpíchneme odtud.

  Jako první bych asi zkusil nabootovat do safe modu s internetem, a zkusit něco pustit na netu (ideálně něco, u čeho víš, že se problém vyskytuje). Pokud to bude opravené, chyba je nejspíš v driveru nějakého HW. Takže postupně zkusit aktualizovat drivery, hlavně grafiku.


  Pokud ne, bude to buď core věc winů, nebo HW.

  V prvním případě můžeš zkusit spustit checkdisk (občas to opraví i nesmysl, docela vtipné je pak projíždět logy a dohledávat chybu), zkusit kouknout do event vieweru, jestli tam něco není... A pokud nic, pak reinstall winů.


  Pokud ani čistá instalace nepomůže, pak je problém HW. Podle popisu nejspíš grafika, ale může to být i monitor, vzácně i jádro nebo motherboard. RAMky budou nejspíš v poho (pro sichr se dá stáhnout memtest a nechat ho pár hodin cyklit), u zdroje nevidím způsob, aby to dělalo, co to dělá.

  Tam už není moc možností testování, jediná spolehlivá metoda je vyměňovat kus za kus a zkoušet, kdy se to opraví (dedikovaná grafika se dá otestovat i bez výměny, většina procesorů má dnes integrovanou grafiku, tj. stačí přenastavit priority spouštění grafiky a kouknout na výsledek).

  Fénix

  Neverwish
  TheGodness
  Endurancee

 • Doporučuji udělat veškeré aktualizace a to hlavně hardwaru. To bývá největší problém. Následně udělat údržbu na počítači. Tj. mezipaměti, scandisk a defragmentaci. Podle toho co popisuješ je třeba aktualizovat hlavně grafiku. Jak je řečeno v příspěvku výše :-) A co takhle přenastavit hlavní nastavení metinu?