Vypínání hry každých pár minut

  • Ahoj,


    narazil jsem na chybu při expení v sd2, vypíná mi to neustále hru, zde hláška ze syserru:


    1220 15:09:10161 :: CInstanceBase::RegisterEffect(eEftType=267, c_szEftAttachBone=, c_szEftName=d:/ymir work/effect/affect/damagevalue/nontarget.mse, isCache=1) - Error

    1220 15:09:10162 :: CInstanceBase::RegisterEffect(eEftType=270, c_szEftAttachBone=, c_szEftName=d:/ymir work/effect/affect/damagevalue/poison.mse, isCache=1) - Error

    Recyklitarus - Sura WP (Lv.94)

    TuzemskyRum - Shaman Buff (Lv.65)

  • Kde přesně je ta složka? Koukal jsem do složky a prohledal, každopádně nic takového tam nemám

    Recyklitarus - Sura WP (Lv.94)

    TuzemskyRum - Shaman Buff (Lv.65)

  • Bohužel ani tam ji nemám :D Doufám, že nemůže být problém, když mám gfclient na C a hru na D.

    Recyklitarus - Sura WP (Lv.94)

    TuzemskyRum - Shaman Buff (Lv.65)

  • Bohužel ani tam ji nemám :D Doufám, že nemůže být problém, když mám gfclient na C a hru na D.

    I já to mám takto rozhozené, ale problém jsem dříve neměla, nevím jak teď. Zkus dát opravit hru přes klienta, jestli si tak ještě neučinil.:/

  • Bohužel i to jsem zkoušel, stejně jako reinstall hry :/ Musel jsem kvůli tomu přestat expit, protože se to už nedá :chainsaw:

    Recyklitarus - Sura WP (Lv.94)

    TuzemskyRum - Shaman Buff (Lv.65)

  • Ještě mě něco napadlo, ale to střílím úplně od boku. Podle errorů je problém s efekty. Máš je zapnuté? Třeba je zkusit úplně vypnout? Prostě vypnout i názvy stánku, jména, dmg a vše co půjde. Ale to už hraničí s alchymií. :saint:

  • Případně v nastavení zkontroluj nastavení rozlišení, vypnout mlhu, stínování. Jinak pokud ti to dělá když naplášťuješ místnost, může to taky znamenat, že nestíhá grafika. V tom případě - aktualizace grafiky, nastavení herního módu (já to mám přes program advance system care). Víc už mě asi nic nenapadne :(

  • Ahoj,

    Mít GF klienta a hru samotnou na jiném disku není ideální - může to dělat nepořádek. Doporučuji oboje přeinstalovat a jak GF klienta tak Metin2 nainstalovat na stejný disk (ideálně SSD kvůli rychlosti spouštění klientů).

  • Díky za odpovědi, nicméně problém v podstatě vyřešen, dost možná byl problém v tom, že jsem měnil neustále CH při expení a pak to kopalo. Jinak to běží normálně.

    Recyklitarus - Sura WP (Lv.94)

    TuzemskyRum - Shaman Buff (Lv.65)

  • Otevírám toto téma znovu, věřím, že tento problém má více z nás a není to jen kvůli změně CH.


    Při snaže expení postavy mi neustále hra padá i přes to, že ch neměním. Rád bych si též expil postavu přes autolov v noci, avšak tento problém mi to neumožňuje. Buď se hra vypne úplně a nebo klient zčerná a vidím jen lišty a ikonky, nicméně hra je "zamrznutá" a potřebuje restart.


    Je tedy dost pravděpodobné, že se jedná o chybu v klientu a lze ji snadno opravit.


    0103 18:59:06463 :: CInstanceBase::RegisterEffect(eEftType=267, c_szEftAttachBone=, c_szEftName=d:/ymir work/effect/affect/damagevalue/nontarget.mse, isCache=1) - Error

    0103 18:59:06464 :: CInstanceBase::RegisterEffect(eEftType=270, c_szEftAttachBone=, c_szEftName=d:/ymir work/effect/affect/damagevalue/poison.mse, isCache=1) - Error


    Proč se s tím tedy nic nedělá? O problému se již ví dlouho a řeší se to i na cizích fórech, nicméně gameforge dělá mrtvého brouka i přes to, že by to opravil i nevzdělaný člověk, který metin2 server nikdy neprovozoval.

    Recyklitarus - Sura WP (Lv.94)

    TuzemskyRum - Shaman Buff (Lv.65)

  • Tak chyba autolovu se tady skutečně již probírala. Byla tady i domněnka, že na placeném autolovu to tolik nepadá. Nemám možnost porovnat.


    Ještě můžeš zkusit reinstall DirectX, ale moc tomu šancí nedávám. Pravděpodobně to již někdo zkusil.

  • Tak chyba autolovu se tady skutečně již probírala. Byla tady i domněnka, že na placeném autolovu to tolik nepadá. Nemám možnost porovnat.


    Ještě můžeš zkusit reinstall DirectX, ale moc tomu šancí nedávám. Pravděpodobně to již někdo zkusil.

    Právě, že mám placenou variantu autolovu, nicméně mě štve si platit na službu a ve výsledku nemůžu nechat postavu expit přes noc, protože to vydrží s těží hodinu expit. Nicméně tenhle problém je řešitelný, jen to chtít řešit. Syserr mluví za vše. Asi bude lepší neřešit žádné chyby a přehlížet je :-D

    Recyklitarus - Sura WP (Lv.94)

    TuzemskyRum - Shaman Buff (Lv.65)

  • Tak ono když se chce, jde všechno. Tady se prostě nechce a nejen tady. Opravdu nemá moc smysl investovat do něčeho co nepracuje jak má a akorát máš z toho nervy. Takže buď u toho seď a stále si to kontroluj nebo na placený autolov hoď bobek a jeď jako postaru. :D Jestli tě to stále nepřestalo bavit hrát, tak čekáním na vyřešení tohoto problému se taky nemusíš dočkat. :S Každopádně to hoď do ticketu ať to posunou do DE, ať si do nich rýpneš, třeba to padne na úrodnou půdu. Lepší jak vypisovat sem, kde z kompetentních GF to nikdo nečte. Ne že by jim ten ticket trhal žíly. Ale znáš to, stokrát nic umořilo vola.:saint:

  • S problémy s autolovem jsme se v minulosti setkal u AMD komponentů - ne všechny. Pokud máš něco od AMD (procesor/grafiku), tak to je hlavní problém, proč ti automatický lov nefunguje správně.

    Pokud ti automatický lov nevydrží ani přes hodinu, tak pokud se ti hra vypne úplně, tak na to řešení nemám, ale pokud ti zčerná obrazovka, tak to nemusí úplně znamenat, že ti postava neseká. V minulosti jsem toto testoval a i při zčernání obrazovky postava stále sekala. Při zčernání obrazovky tedy může hra fungovat stále, takže se ještě ujisti s jinou postavou, že postava nic nedělá.

    Nicméně toto je ovšem známý problém, který GF ví, ale není na nich, aby to opravili. Chyby musí opravit ve Webzenu.

  • Pokud ti automatický lov nevydrží ani přes hodinu, tak pokud se ti hra vypne úplně, tak na to řešení nemám, ale pokud ti zčerná obrazovka, tak to nemusí úplně znamenat, že ti postava neseká. V minulosti jsem toto testoval a i při zčernání obrazovky postava stále sekala. Při zčernání obrazovky tedy může hra fungovat stále, takže se ještě ujisti s jinou postavou, že postava nic nedělá.

    Nicméně toto je ovšem známý problém, který GF ví, ale není na nich, aby to opravili. Chyby musí opravit ve Webzenu.

    Podle popisu se nebude jednat jen o klasické zčernání obrazovky. Taky se mi občas stalo, že běžím a pak se mi postava jakoby zasekla v posledním kroku, tedy že to byla krátká smyčka. Ikony fungovaly a po zobrazení dialogového okna, se to "vytisklo" a zůstal viset jeho obraz. Nicméně mám pocit, že i po tomto ta postava fungovala a reagovala, ale už si nepamatuji jestli mi to okno zanedlouho nepadlo samo.:/