červená lišta 48+h

  • Ahoj měl někdo červenou lištu víc jak 24/48/72 hodin ? jak se to řeší podpora samozdřejmě nic pořádnýho nepíše nebo nepíše vůbec tak by me zajímalo proč mám kontaktovat podporu když stejně poradí uplný hovna chci nějaký řešení pač me konči kostýmy z TOP bonusama a nehodlám kvůly neschopnosti podpory která není schopná si za rok od GF sehnat pořádný informace co to způsobuje jak to opravit odpověd ctrl+c ctrl+v umí každý a neberu to jako odpověd takže chci řešení

  • Informace co s tím nebo jak se tomu vyvarovat, prostě nějaké lepší řešení než obecné rady jsem se z naší podpory snažila vytáhnout asi 3 měsíce pin pongem na ticketu. Čekala jsem, že si aspoň projdou účet, kde se tento problém vyskytl a pomůže to k vyřešení nebo aspoň nápovědě, kde je problém. Jelikož odpověď na ticket trvá i dva dny a do té doby blok skončil, tak odpovědí mi bylo: "Co vlastně řeším, když už to zase jede?". Výsledek je krásné a velké NIC. Možnost, že bych to hnala ještě výš přímo do Německa jsem odhadla, že by dopadla asi tak, že oni za nic nemohou a vše funguje jak má, vlastně si za to můžu sama, ale nevysvětlí proč a nebo mě jednoduše odpálkují. Možná, že bych již obdržela odpověď, že o problému ví a pracují na tom. Ještě teď mám z toho ne zrovna hezké pocity a celkem mě to odradilo od hraní a vůbec od nějakého handrkování s naší podporou, kde mám pocity, jestli vůbec všichni čtou na co odpovídají, čest výjimkám.


    Takže nepotěším tě, řešení není. GF jej ještě nevymyslelo. Ale přivedl jsi mě k myšlence, jestli na tom nebude něco schválně. Kostýmy vyprchají, mazlíci umřou, bonus exp skončí nebo zlodějky a já nevím ještě co a jestli to chceš zpátky koupíš to znovu. Jasně to je spekulace, ale možná důvod, proč jim to tak trvá to opravit. :D

  • Doporučuji zkontrolovat :

    - že v PC není a nikdy v minulosti ani nebyl přítomný žádný zakázaný program interagující s hrou Metin2
    - nevyužíváš a ani nikdy v minulosti jsi nevyužíval žádné programy interagující se hrou
    - Neobchoduješ nebo nějak jinak neinteraguješ s boty
    - Máš aktuální všechny ovladače? - graf. karta, základní deska + DOT.NET FRAMEWORK?

    - Máš vypnuté programy, které by tomu mohly bránit?
    - máš proveden poslední update Windows 10
    - že jsi provedl OPRAVIT hru tlačítkem OPRAVIT umístěné pod šipkou napravo vedle tlačítka HRÁT po kontrole výše uvedeného
    - dále doporučuji neměnit CH a hrát na jednom kanálu, pokud se chyba objevuje hráči pravidelně.
    - dále doporučuji se vyhýbat botům, nesbírat jejich předměty, neběhat za nimi, nedávat s nimi obchodní okno


    Další možné příčiny jsou :

    - připojení k velkému počtu účtů za krátký čas na stejné IP

    - výskyt bota na IP

    - přihlašování k účtu z více rozdílných geolokací za krátkou dobu

    - používání apliakcí pro maskování polohy- používání proxy



    Výše uvedená pozorování vychází z našich vlastních zkušeností získaných zpětným feedbackem a analýzou.


    Bohužel je to omezení ze strany Gameforge klienta, nikoliv hry Metin2, proto podpora hry Metin2 s tím nic neudělá (nic víc než výše uvedené doporučení). Samozřejmě jsme to hlásili dále. Bohužel to není něco, co můžeme "odblokovat" na naší straně.

  • NYSE ty máš ale nervy sem psát ty slavná doporučení na všechny problémy.:D:D

    - kde najdu ten seznam zakázaných programů, co se metinu potažmo klientovi nelíbí?

    - jak jako laik mám vědět, že nějaký program se dotkne GF svrchovanosti a ten se urazí (že s ním interaguje)?

    - jak mám poznat stánek botera? Myslíš, že když se ho slusně zeptám, tak mi to prozradí? Jo vlastně to už nesmím, to je ta interakce že? Stejně tak, když mi bot vleze do kamene metin, tak mám asi rychle utíkat pryč a raději mu nechat vše co padne?

    - opět jaké programy by tomu mohli bránit?


    Toto jsou zrovna body, které nejsou jasně definované. A celá zodpovědnost se pak hází na hráče. Vím, problém je na straně GF ne podpory. Taky by mohli napsat, co je opravdu problém a ne to tady luštit jak knowhow na wikinu. Hlavně jim to trvá jak lačnému sr..ní.

  • - Jsou to vypozorovaná doporučení, které velké části lidí s daným problémem nakonec pomůžou. Není to úplný výpis, protože to i my zjišťujeme za běhu.

    - kde najdu ten seznam zakázaných programů, co se metinu potažmo klientovi nelíbí?
    * Úplný výpis programů není, každopádně opět z pozorování to jsou kompilátory, debugery, programy pro analýzu běžících procesů, cracky, neplatné/kradené windows licence apod.

    - jak jako laik mám vědět, že nějaký program se dotkne GF svrchovanosti a ten se urazí (že s ním interaguje)?
    * Nepoužívat a nemít v počítači cracky, aplikace na dekompilaci aplikací, dissasemblery. Obecně aplikace co mohou interagovat se hrou. A nemusí ani běžet.

    - jak mám poznat stánek botera?
    Pokud stánek obsahuje 200ks věcí za cenu za kterou by jsi to nikdy nedropoval a neprodával nebo je těch věcí tolik, že jako zkušený hráč víš, že to není reálné, tak lze předpokládat, že to je stánek bota.

    Žádné oficiální seznamy nemáme ani my jako členové týmu, kdyby je GF zveřejnilo, budeme rádi stejně jako hráči. Rovněž daná červená hláška by měla mít jiný text a neměla by obsahovat informaci "kontaktujte podporu", protože podpora může jen s hráči probrat nejčastější příčiny a doporučit věci, co pomohly, ale více udělat aktuálně nemůže, protože danou hlášku nedává hra Metin2, ale Gameforge klient a hráč kontaktuje podporu Metin 2.

  • tak jsem prošmejdil snad všechny fora a koukal jsem že z tím uživatelé měly také problémy dlouho neaktualizovaly launcher zejmána když měly stanky celý týden a během týdne přišla aktualizace launcheru. Pak to udělaly a daly config a oběvila se jim červená lišta od podpory zjistily že porušily pravidla a gameforce jim zablokoval launcher z tím že porušily dodatek 4.2 ale nikde sem se nedočetl jestli hrajou nebo ne co to je za chybu jak se toho zbavit a jestli to bylo tím že neudržovaly lancher aktualizovaný NYSE prosím jestli to můžeš nějak vysvětlit mám obavy že to bude asi můj případ

  • Jedno z doporučení je :

    - že jsi provedl OPRAVIT hru tlačítkem OPRAVIT umístěné pod šipkou napravo vedle tlačítka HRÁT po kontrole výše uvedeného


    Samozřejmě, že OPRAVIT hru jde jen pokud neběží žádná instance Metin2 (žádné okno hry). Opravu nelze dělat pokud máš stánek, co stojí už například několik dní. Po Opravě pak případně zkus ještě restart. Gameforge pravidelně vydává i mikroaktualizace hry i klienta, pokud máš neaktuálního klienta, tak samozřejmě do hry nemusíš být vpuštěn.

  • Mohli by ste si nájsť čas a tie stánky boterom nahádzať do oblasti pre lycanov ako cez Vianoce 2019. :D

  • NYSE to sem zkoušel ale pořád červená lišta co je to pravidlo 4.2 ? myslíš že by to mohlo být tím ?

    Všeobecné podmínky používání


    4.2

    Uživateli je zakázáno jakýmkoli způsobem manipulovat s online hrou. Uživatel zejména nesmí využívat prostředky, mechanismy nebo softwary, které zasahují do funkčnosti a průběhu hry. Uživatel nemá povoleno provádět takové akce, které by způsobily bezdůvodnou nebo nadměrnou zátěž technického zařízení. Uživateli je rovněž zakázáno blokovat, přepisovat nebo upravovat obsah, který společnost Gameforge generuje nebo jinak do online hry zasahovat.


    Najdeš je i tady na stránkách dole na odkazu T&C

  • Ahoj, mne to dnes rano nejde spustit tiez, vcera mi po stlaceni "Ukoncit hru" hra zamrzla, tak som vypol jej task a dnes taketo prekvapenie, som zvedavy ci sa to vyriesi same lebo nemam cas a ani naladu sa s tym kaslat (:


    EDIT: 57 minut neskor a fungujem (neriesil som nic, ani restart)
    EDIT2: zrejme mi to islo spustit lebo je udrzba (=:
    EDIT3: po udrzbe to stale nejde
    EDIT4: 21:00 fungujem

  • Tak už hodně dlouho nehraji a fórum sleduji spíš jen pro zasmání, jak a co je ještě GF schopno vymyslet a pokazit, jen aby si skopci nahrabali. Nicméně jsem se musel pozastavit nad doporučením " jak poznat bota".

    Drahý NYSE, ono to obchodování s botery je tak trochu výstřel naslepo. Ještě v době, kdy jsem aktivně hrával, měl jsem jako spousty jiných hráčů také své menší postavičky a ty využíval k dropování. Mimochodem, také jsem velmi rád chodil do věže (snad tomu nebudeš ani věřit, ale ono se po večerech dalo sólo vyjít až k zubajdě třeba i 10x po sobě) a ve věži ještě sem tam padaly prstní kůstky. Když jsem po nějaké době s metinem skončil, hlavně kvůli těm novinkám co GF stále vymýšlí a přidává, aby se ze singleplaeyru stalo skutečné MMORPG (což se jim stále nedaří, jen tím stále víc kazí herní zážitek), tak jsem procházel sklady a dal jsem dohromady asi 400 kusů prstních kůstek. Jak snad sám dobře víš, kdo chodí věž, nepotřebuje, nebo spíše nepotřeboval, tyto itemy k ničemu. Tak jsem je hodil na stánek za cenu, která byla o něco nižší, než jsem vídal jinde. Taky jsem naházel na stánky spousty aur meče, čepelí atd. Protože proč prodávat něco jen po jednom kuse, když užitek budu mít z většího množství? Říká se tomu syslení a ono docela dobře fungovalo na stánek naházet třeba 10 aur, pár kůstek a nějaké další harampádí, co jsem měl zbytečné. Ovšem dle, nevím zda tvé či německé, logiky jsem musel být též boter, protože takovéto množství přece není logické, že? Ale nebyl jsem sám, spousta hráčů to takto dělávala také a dokázali třeba během týdne nafarmit na skejťácích kolem 50 perel. Ale je snazší vykváknout se na řešení problému a banovat pak ty, co jsou v tom nevině. Ostatně je to potíž celé této hry a německého přístupu k ní už snad od prvopočátku. Vláčky botů, které pobíhají sem a tam, boteři, kteří kopou z nalezišť na úplně opačné straně mapy než naleziště jsou atd atd. A když pak člověk chce, nebo chtěl vědět, kdo je ten hodný a poctivý a kdo je jen příživník, tak to vědět nemohl, protože prostě pravidla... A hlášení těchto podvodníků rovněž kapitola sama pro sebe. Díky za nahlášení, prověříme to. Že jsem pak toho stejného hráče potkával dalších 6 let těžit na začátku ledovky bylo v pohodě. Protože GF stanovilo přísná pravidla pro kontrolu boterů a podvodníků. No, dnes na to evidentně, s prominutím, zvysoka sejří a zas to odskáčou ti, co za nic nemůžou. Důležité ovšem je, že vláčky pobíhají dál, že? Inu, je snazší házet svoji odpovědnost na ty, co za nic nemohou. Ale co, dokud mezkové táhnou, kolona jde dál...

    Bída a hlad na světě není pro to, že bychom nedokázali nakrmit chudé, ale proto, že nedokážeme uživit bohaté


    Náboženství vzniklo tehdy, když první podvodník potkal prvního hlupáka


    Náboženství láme charakter dřív, než se v dětství zformuje, a to učením lží ještě před tím, než je dítě schopné lež rozeznat, odepřením zvyku myslet před tím, než se myslet naučí a vytvořením pokrytce z dítěte dřív než může poznat jiný postoj k životu

    Ayn Rand

  • Promiň, ale teď s tebou nesouhlasím. [GM]NYSE jen chtěl pomoci. On za to nemůže. Nedávno hráčům navrhl řadu alternativ, pomohlo mi například to, co popsal.