Polské banány v2.0

  • Tak mimo eventů jde hlavně o alchymii. Nebylo by špatný udělat to ,že alchymii si může vyzvednout pouze postava co má například hotové zuby orka. Sám dělám denně 50 corů ,ale radši bych si to na všech dodělal než je to teď. Někdo může namítat že nový hráči budou v nevýhodě, ale ruku na srdce kolik těch nových hráčů přibývá :)

  • Opisování kódu je rak... Nikdo nemá chuť každou hodinu opisovat kód, je to akorát otrava. Nehledě na to, že každej trochu rozumnej programátor je schopnej toto zautomatizovat v rámci několika málo set řádků kódu. Navíc bys do toho musel zatáhnout autolov, kterej je dle mého (neznám kód hry, takže pouze odhaduju) názoru řešenej úplně jinak, tudíž další problémy.


    Alcha po zubech taky nic moc neřeší, naopak dodá další problémy. Boter zapne miliardu postav s rukavkama na BO, nechá je dropit pár týdnů až měsíců, a pak to bude průměrně 22 dní odevzdávat. Až to dokončí, máme původní problém, pouze o pár týdnů - měsíců posunutej. Mimo jiné těch pár týdnů až měsíců nepůjde expit na BO, protože to bude zamořeno boty.

    Fénix

    Neverwish
    TheGodness
    Endurancee

  • Opisování kódu je rak... Nikdo nemá chuť každou hodinu opisovat kód, je to akorát otrava. Nehledě na to, že každej trochu rozumnej programátor je schopnej toto zautomatizovat v rámci několika málo set řádků kódu. Navíc bys do toho musel zatáhnout autolov, kterej je dle mého (neznám kód hry, takže pouze odhaduju) názoru řešenej úplně jinak, tudíž další problémy.


    Alcha po zubech taky nic moc neřeší, naopak dodá další problémy. Boter zapne miliardu postav s rukavkama na BO, nechá je dropit pár týdnů až měsíců, a pak to bude průměrně 22 dní odevzdávat. Až to dokončí, máme původní problém, pouze o pár týdnů - měsíců posunutej. Mimo jiné těch pár týdnů až měsíců nepůjde expit na BO, protože to bude zamořeno boty

    Co se týče opisování kódu, dělo by se to jen v případě expení, nebo dropení, neboli pokaždé, když postava bojuje s příšerami. Takže pokud jsi s postavou v obchodce a obchoduješ, nebo chodíš na namku PvP, či cokoliv jiného, žádné kódy by se neopisovaly. Vždy jen po střetu s monstrem. Navíc podle mě lepší vteřina opisování za hodinu, než metin plný botů... A jsem si jistý, že nejsem jediný, kdo tu vteřinu za hodinu obětuje pro server bez botů, podle mě spíš každý kromě boterů by s tímto souhlasil, pokud by to opravdu fungovalo.
    A to s tím obejitím ve stylu automatizace za pomocí řádků s kódy... To by muselo fungovat na principu pokus omyl, dokud se robot netrefí do přesného čtyřčíslí, což by za prvé chtělo více než stovky řádků na čtyřčíselnou kombinaci a za druhé neexistuje nic jednoduššího, než tam dát např. maximálně 5 pokusů. Protože nikdo přece není takový retard, aby to spletl 6x ^^- Poté kick.

  • Chápu, jak jsi to myslel, ale i tak - pořád to bude pain in the ass. Samozřejmě bych chtěl metin bez botů, ale z důvodů výše uvedených to bude akorát rak pro hráče, bot to bude mít zautomatizované.


    Co se týče té automatizace, asi jsme se nepochopili. Ty nemusíš zkoušet brute-force, v tomto případě by to ani nefungovalo (za předpokladu, že to po neúspěšném zadání kódu kód změní).

    Tyto kódy na opsání se většinou vyskytují jako obrázky s písmeny/čísly + nějaký šum na zmatení botů.

    Obrázky bez šumu jsi schopen na první dobrou rozklíčovat nějakým rozumným pattern matchingem ve více jak 80 - 90 % případů.

    Se šumem je to těžší, tam už to chce alespoň malou neuronku na rozpoznávání těch znaků, ale i tak se bavíme o malých tisících řádků kódu... Což je třeba týden nebo dva práce pro zkušeného programátora.


    I tak to nebude dokonalé, ale úspěšnost kolem 60 - 70 % jsi schopnej dosáhnout docela jednoduše.

    Pokud povolíš 3 pokusy, bude to dropovat i hráče, co 3x schytají pitomej obrázek. Pokud povolíš 5 pokusů, už máš docela velkou šanci, že to bot uhádne (okolo 50 %, jsem ve vlaku, počítat to teď nebudu).


    Takže to omezíš, ale nezamezíš tomu, + navíc budeš každou hodinu otravovat hráče kódem. Z hlediska game designu jedním slovem - katastrofa.

    Fénix

    Neverwish
    TheGodness
    Endurancee

  • A jeste bych asi k tomu napsal vzhledem k tomu ze tu mame autolov a vetsina lidi nechava expit pres noc a kupujou to i v IS tak jak by ten kod davali preci nebude kazdy vstavat kazdou hodinu na to aby zadal naky pitomy kod aby mohl expit to by pak cely autolov ztratil uplne vyznam i cenu a mohli by ho zrusit a to si myslim ze je pomerne nerealne

  • Toto by samozřejmě v případě implementace do hry museli vyřešit. Tady záleží, jestli mají možnost poznat, zda daný člověk používá autolov - pokud tu ta možnost je, tak easy, pokud to však běží pouze na straně uživatele (tudíž bez jakékoli kontroly ze strany serveru), což předpokládám (ale neznám kód, jen můj odhad), tak doimplementovat to by asi byl docela solidní shit (jak jsem už psal v tom prvním postu reagujícím na návrh kontroly skrz kód).

    Fénix

    Neverwish
    TheGodness
    Endurancee

  • Proč se neposílí tým čistě na boj proti botům ?

    co motivovat hráče hráče aby botery natáčely a hlásili ?

    pokud boter s videem dostane hned pernaban jak těžké by bylo mít chrám bez boterů ,, pokud chceme argumentovat stylem že v chrámu budou boteři stejně furt ,, tak je přeci něco špatně

  • Tak ono se stačí podívat na tržiště pod sklad shopy ..... Tyto hráče jsem viděl několikrát kovat i jsem to nahlásil, ale bohužel nic.
    Ano je mě jasný ,že si založí jiný shop, ale když tam má 30 staro růbínů mohlo by to alespoň trochu zamrzet a člověk by alespoň viděl že se něco děje.

    Edited 2 times, last by Oromiss ().

  • Proč se neposílí tým čistě na boj proti botům ?

    co motivovat hráče hráče aby botery natáčely a hlásili ?

    pokud boter s videem dostane hned pernaban jak těžké by bylo mít chrám bez boterů ,, pokud chceme argumentovat stylem že v chrámu budou boteři stejně furt ,, tak je přeci něco špatně

    Tým je skupina lidí, kteří nejsou zaměstnanci GF. To, co dělají, dělají ve svém volném čase. Rozšířit tým o aktivnější lidi by možná šlo, těžko říct... První krok je ale sehnat ty lidi. GF to zaměstnávat nebude, takže musíš najít dostatek lidí, kteří budou mít čas a budou ochotní ho obětovat za nějakej kupon do hry jednou za měsíc.


    EDIT: Videa hráčů se (pokud se nepletu) jako důkaz neberou, takže musíš napsat někomu z týmu. Stejně tak náš tým nemá právo banovat, videa (asi) posílá na vyšší místa. Tudíž je klidně možné, že náš tým vše stíhá, ale ti nad nimi na to kašlou :)

    Fénix

    Neverwish
    TheGodness
    Endurancee

  • Nejsem expert na programování, takže tě v tomto konfrontovat nebudu, ale věřím, že by šlo vypilovat tabulku natolik, aby to bylo náročné rozklíčovat. I omezení botů je alespoň něco a časem to pilovat víc a víc, a jednou bychom třeba měli metin téměř bez botů. Samozřejmě obrázky by musely být čitelné, ale pro zmatení programu klidně různých velikostí, nebo třeba fontů.
    A game design? Vážně? Co odradí hráče víc? Dvouvteřinová tabulka jednou za hodinu při expení, nebo plné mapy botů, kteří ti brání expit a navíc si vydělávají v rozporu s pravidly a působí jako totální výsměch poctivým hráčům? Myslím, že odpověď je jasná každému. Při zavedení by tým napsal důvod této tabulky a je jasné, že by to drtivá většina hráčů přivítala.
    I když tvé poznámce o game designu rozumím a vím jak to myslíš, v této situaci je to jen zanedbatelný detail, nebo to lze nazvat i nutným drobným zlem, proti MNOHEM většímu zlu.

  • Co se týče té programátorské části - upřímně, nedokážu si představit obrázky, které by boti nerozšifrovali a člověk ano. Dneska je tomu spíš naopak, algoritmy na pattern recognition dokáží dost často víc než člověk. Ale jasně, záleží na schopnostech kodéra a na množství obětovaného času.


    K game designu - jasně, tak to vidíme my, co tu hru známe a hrajeme dlouho. Vzpomínám si, když jsem tu hru začínal jako děcko hrát... Víc jak 10 let nazpět. Bavilo mě to, klidně jen běhat v prvním nebo druhém městě, sekat, dropit, bez toho, abych znal mechaniky nebo tušil, co je to bot (ano, byli i tehdy, nejspíš ne tolik, ale pamatuju si je). Tehdy by mi hodinová tabulka tu hru asi pěkně znechucovala.


    Neznám politiku GF, zdá se, že poslední dobou se snaží cílit na dlouhodobé hráče... Takže by to možná prošlo, zase ale záleží, jak moc by to ovlivnilo příchod nových hráčů do hry. Protože jak jsem naznačil výše - nějakou dobu to trvá, než se člověk zorientuje, a do té doby ho začne mnohem dřív prudit tabulka, než důsledky botování.


    Celkově je to složité. Já bych řekl, že to za zkoušku stojí, jenže GF (a ono celkově všechny tyto společnosti) je jak dinosaurus - nehorázně neflexibilní. A když to nebude fungovat, nebo to bude kancíř, tak pak bude bůhvíjak dlouho trvat, než je zase přesvědčíme, že to nefunguje (viz. CheatBlocker).

    Fénix

    Neverwish
    TheGodness
    Endurancee

  • Tým je skupina lidí, kteří nejsou zaměstnanci GF. To, co dělají, dělají ve svém volném čase. Rozšířit tým o aktivnější lidi by možná šlo, těžko říct... První krok je ale sehnat ty lidi. GF to zaměstnávat nebude, takže musíš najít dostatek lidí, kteří budou mít čas a budou ochotní ho obětovat za nějakej kupon do hry jednou za měsíc.


    EDIT: Videa hráčů se (pokud se nepletu) jako důkaz neberou, takže musíš napsat někomu z týmu. Stejně tak náš tým nemá právo banovat, videa (asi) posílá na vyšší místa. Tudíž je klidně možné, že náš tým vše stíhá, ale ti nad nimi na to kašlou :)

    já myslím že by se tu právě našli hráči kteří by ruku k dílu rádi přidali

    ono kdyby tu s náma diskutoval i tým věřím že by jsme k něčemu dospěli jen tam je to ALE ,,,

  • nebejt boterů tak nematé mýtickou alchimii věci+9 a tisíce wonů na prodej tak tu neplačte že vám vadí bez nich byste byly rádi za legendární alchimii a věci+6

  • Věř nebo ne, ale nebýt boterů, je hra sice pomalejší a složitější, ale mnohem víc fér. Že by nebyly věci +9? :D Ale no tak. Tentýž výsměch obdržíš i na tu věc s alchymií. Jasně, trvá to dlouho, ale matnou mýtik uděláš za pár měsíců klidně sám.

    A brilantní / excelentní by měla být velmi rare, ne jak teď.

    Fénix

    Neverwish
    TheGodness
    Endurancee

  • nebejt boterů tak nematé mýtickou alchimii věci+9 a tisíce wonů na prodej tak tu neplačte že vám vadí bez nich byste byly rádi za legendární alchimii a věci+6

    Nic ve zlém, hra by měla mnohem více legit hráčů než teď a dávala by větší smysl. A těch tisíce wonů na prodej mají max ti boteři...., kteří se tím živí.

    Nezlob se na mě, ale obhajovat botery a navíc tak uboze, je fakt trapné :cursing::!::!::!: