Nové mapy od Lv 90 - k čemu?

  • Ahoj, nedávno jsem dodělal level 90 a konečně jsem se mohl kouknout do těch né tak dávno přidaných map, jako jsou Nefritový záliv, Záliv dračího ohně nebo třeba Bouřné hory. Po hodinách a hodinách prolézání všech map, rozbíjení všech nových metinů, vybíjení všech nových mobů a bossů jsem měl v hlavě pořád jednu a tu stejnou otázku, na kterou jsem až do konce průzkumu nenašel odpověď... "Proč?"

    Proč tvůrci vytvořili tolik nových map, tolik nových mobů, metinů, bossů, když je to prakticky k ničemu? Z absolutně ničeho, nepadá žádný drop, kvůli kterému by mělo smysl tam jezdit. Nepočítejme samozřejmě alternativní drop, který padá všude. Jediné, co je v těch mapách nové jsou ty cetky na vylepšování věcí od vyššího levelu, které se nonstop válí na náměstí, protože je každý háže na zem. Ale kvůli pár surovinám na vylepšení přece nebudou vytvářet X nových oblastí s hromadou nových mobů. Tak tedy proč?

    - Expit se tam prakticky nedá, podle wiki jsem se dočetl, že klasičtí mobové nedávají ani z daleka tolik expů, jako třeba mobové v jeskyni vyhnanství od levelu 75, takže exp je tam nemožný

    - Dropovat itemy z metinů? Ne, padají z toho jen ty bezcenné cetky na vylepšování + klasický drop stejný jako z ostatních starých metinů

    - Dropovat itemy z bossů? Stejný případ


    Tak proč by tam někdo tedy jezdil? Spousta nového území a zdá se mi naprosto zbytečná. Přijde mi, že člověk si víc vydělá víc tím, že vezme prut do ruky a začne rybařit, což je pro mě tedy velké zklamání z nových map.


    Moje otázky tedy zní:
    1) Jezdí tam z vás někdo pravidelně? A jestli ano, tak proč? Přehlédl jsem snad něco?

    2) Co mapy od vyšších levelů? Mění se tam něco? Má smysl expit dál na 95 / 100+ (pokud člověk hraje sólo, nepočítám skupinové boje)

  • Nové mapy se vytvořily třeba proto aby v red nebylo pořád narváno, je to přechodka mezi red lesem a mapou zakletý les. Navíc od lvl 105 je rozdíl na drop ne 10 lvl ale 15, protože v zakletém lese krom metinů 120 je drop 0 ( ze 100 padá jen když padá třeba plátno, cor apod.). Jenže to už není pro lvl116 ty musí jezdit na metiny 105. Navíc věci,, které tam padají na vylepšení, je potřeba ke kování nových brnek (na příšery) a zbraní.


    Souhlasím s tebou, že co se týká dropů, hra nějak stagnuje. Na druhou stranu aspoň příšerky se mění :D


    Solo hra není nic moc. Zkus se k někomu přidat.

  • Mapy od 90 - máš tam bosse (tj. temnoty, z nich titány), máš tam metiny s pláštěma a expákama, co jdou prodávat. Plus z toho padají pergy.

    Fénix

    Neverwish
    TheGodness
    Endurancee

  • Jo presne, Dropovat plášte,expáky,zelené fazole,pergáče. vše obchodovatelné. + bossovia jak už písali vyššie truhly temnoty. Pre Mňa je to aj príjemné oživenie po červenom lese kde už je to fakt preplnene ludmi. A prersne Metin solo je nuda skus najst nejaky aktivny cech alebo nahovorit par kamosov aby hrali tiez ovela viac si to uzijes potom.

  • Mapy od 90 - máš tam bosse (tj. temnoty, z nich titány), máš tam metiny s pláštěma a expákama, co jdou prodávat. Plus z toho padají pergy.

    Tak toto mě opravdu nepřesvědčilo.

    Popořadě:

    Bossové - Truhly temnoty. Super, 99% dropu z truhel temnoty je totální odpad, kterej člověk rovnou háže na zem, nebo do mazlika, protože to má nulovou hodnotu. Když vyhraješ jackpot a jednou z 1000 truhel padne titán, tak dobré, ale to abych se nechal požehnat nějakou čarodejnicí, abych měl nadlidské štěstí, aby mi padl (ještě se mi to nestalo).

    Metiny s pláštěma a expákama: Alternativní drop, to stejné padá ze snažších metinů v lese, navíc to není moc dobrý výdělek, ceny expáků jsou malé a pláště mi i s dropkama padají tak málo, že i přes jejích slušnou cenu na nich téměř nic nevydělám, i když létám v lese celý den.

    Pergy jsou alternativní drop od levelu 50, ty padají všude jednou za čas.


    Stále ani jeden důvod, proč jezdit do těchto map, v porovnání s cenami itemů v dnešní době, kde pod 10W nekoupí level 90 na sebe absolutně nic, mi dropování expáků a prodávání je po 500k +- opravdu nepřijde jako výdělečná činnost. A mohl bych to dělat do důchodu, než bych na něco našetřil.

  • Pred pár mesiacmi som bol na tvojom mieste, tiež som vyexpil 90ku, a nevedel som čo skôr, či ísť na bossov, alebo metiny, alebo expiť ďalej.
    Jednu vec je si treba uvedomiť, že dropy z metinov (možno aj bossov, ale nemam to otestované), ti budú padať len ak budeš +- 5lvlov od lvlu metinu, takže ak budeš 90ka, zo 100ky metinu ti nič nepadne, ak by si bol 95, myslim že už nejaký drop by si tam mal.
    1. Ak si 90ka, jazdi iba záliv dračieho ohňa, sú tam len metiny 95, takže z nich bude drop dostatočne dobrý, ak máš talismany s odolkami, môžeš skúsiť aj bossov ktorý tam sú, z nich je tiež schopný drop.
    2. S tým expením súhlasim, ano má zmysel expiť na 100+, ja sám som sa zastavil na lvloch 90, 95 a teraz stojím na 105, kým nezoženiem lepšiu výbavu.
    Ak chceš ešte ostať malý lvl, a teda neexpiť na 105+, ostaň na 96ke, kedy môžeš otraviť/krvnuť bossov, a pôjdu ti o dosť ľahšie.
    Na 95-96ke dropy z metinov a bossov sa ti vôbec nezmenia, furt to bude rovnaké, aspoň ja som nepoznamenal žiadnu zmenu.


    Dôvody prečo by ich niekdo jazdil:
    - drop ukončovák na bio poznámky - z tých bossov v mapach padá ten kameň, a keď máš 1 sílu ľadu, talík s 20 odolkou ľadu a aspoň 40+ na ďabel (PRE MAPU NEFRITOVÝ ZÁLIV), ti bossovia nebudu robiť problém, taktiež, krvko a otravko je výhoda, a pomôže ti to so sekaním bossov, keďže sa dosť healujú. Samozrejme, dmg do metinu a do bossov vieš vyboostiť veľa spôsobmi, odporučam aspoň rubín, postačí aj leg, ale myt by bol lepší.
    - supermetiny - nedávno nás GF posvätili supermetinamy, kedy som si za cca 3 hodiny dokázal nadropovať asi 4+ inventáre kníh, veci +7, truhiel temnôt, kameňov +3/+4, + stihol som urobiť asi 6 corov, a to len s dropkami z metinu. (ano som lama, a nekupil som si IS dropky)

    - za ten čas čo som dropoval v týchto mapách je to, že to chodí pomerne málo ľudí, oproti údoliu, kde maju všetci topku 45 a dropuju na stinoch. Neviem ako sú ostatné mapy populárne, ale záliv dračieho ohňa je fakt chudý na popolaritu, neviem či som tam niekedy videl niekoho dropovať, za ten pol rok čo som 90+ka, som tam videl možno 2-3 ľudí, v nefriťáku chodí viac ľudí, minule na supermetinoch som tam videl asi 3 ľudí za cca 3 hodiny.



    Aj keď niesú žiadne eventy, mapy sa dajú chodiť, a dropovať, robiť cory. (Naviac, teraz sú eventy, takže zesilka, začarka padajú, no pozor len +- 5 lvlov)

    Ak ti mapy prídu stále ťažké (neviem či si aurak alebo WPčko), ako vravím, talík s odolkou pomôže, ak ale mapy stále nebudeš dávať, skús myt matnú alchu, pre zálivy diamant, a safír - zoženieš za 16w +-

  • Nové mapy se vytvořily třeba proto aby v red nebylo pořád narváno, je to přechodka mezi red lesem a mapou zakletý les. Navíc od lvl 105 je rozdíl na drop ne 10 lvl ale 15, protože v zakletém lese krom metinů 120 je drop 0 ( ze 100 padá jen když padá třeba plátno, cor apod.). Jenže to už není pro lvl116 ty musí jezdit na metiny 105. Navíc věci,, které tam padají na vylepšení, je potřeba ke kování nových brnek (na příšery) a zbraní.


    Souhlasím s tebou, že co se týká dropů, hra nějak stagnuje. Na druhou stranu aspoň příšerky se mění :D


    Solo hra není nic moc. Zkus se k někomu přidat.

    Díky za odpověď, to, že je to přechodka mezi red lesem a zakletým mi aspoň trochu dává smysl (i když mě to pořád nepřesvědčilo se vůbec zastavit na levelu 90 a zkusit si něco vydělat, když je to tu nemožné, tudíž mi pořád absolutně uchází smysl těchto map). Možná lidi, kterým stačí si vydělát pár kk denně a zbytek si doplatit z ISka, aby si vůbec něco mohli koupit, tyto mapy nějak využijí, ale já pořád nevidím nic, co bych tam dělal a mělo to nějaký smysl pro postup ve hře.

  • Ahoj, za mě to nejsou zbytečné mapy, naopak je dobře, že jsou. Máš tam široké spektrum dropování, já když potřebuju nutně krmení, jdu si na temnoty truhly + drop zbraní, to bossové dávají strašně moc, když nechceš kupovat jednu zbraň za 4-6kk z jeskyně. Další máš tam také šperky +6 až +7 slzy v temnotách, další co si můžeš vydělat, když je dáš na +9. Dále tu máme pak barevné šperky rubínové, smaragdové náušnice, těma se dá vydělat. Další jsou supermetiny na které také jezdím, ať už kvůli pergům nebo pláštům, hromada knížek na čtení, na tom se dá dobře vydělat, jen to chce trošku malinko lepší výbavu a alchu na ustání. Les už je takový přechod spíše na alternativní drop jako jsou fazole, cory, plátna apod. Z metinů 120 toho už tam tak moc nepadá jak v mapách 90 a metin je maličko silnější jak ty v mapách. Pokud chceš nějak vydělat tak si pro začátek najdi nějakou partu se kterou se posuneš trošku dál, můžeš jezdit prakticky ty silnější bosse jako drak, jotun a další. Na 90lvl nemá moc smysl stát.

  • Nedá se srovnávat redko a mapy od 90. lvl. V redku je ten drop docela osekaný, pláště a expáky neobchodovatelné a rukavice tam nepadají v takovém množství jako v mapách. Stejně tak pergy, na mapách jich padá mnohem více než jako alternativní drop. Největší plus jsou itemy +7, jestli budeš kovat ve věži, můžeš si na tom něco vydělat. Pro mě to bylo jako zpestření hry, dropování metinů a krmení mazla, těch věcí co může sežrat tam padá fakt kopa. Na expení to zrovna není, stejně tak ani v redku se neexpí že. Navíc není zde limit na respawn metinů jako v redku a není jen jedna cesta jak proběhnout mapu.

    Jestli tě zajímá jen výdělek, tak proto se ty nové mapy nedělají. Něco co mělo dříve velkou hodnotu, viz. BS díky mapám tu hodnotu ztratilo (padají tam +7 a v redku +1 nebo kolik), jelikož se stalo více dostupnější a tak je to se vším. Nový update, a co dřív bylo velmi raritní se stává pomalu bezcenné. Jedině stále být schopný reagovat na poslední update a dropovat "novinky" než se stanou též bezcennými. Jinak na vyšším lvl se už vyplatí si najít nějaké spoluhráče. Bossové jsou stále nejvýnosnější. GF popřípadě Webzen začínají sólistům zatínat tipec. Stejně je metin koncipovaný jako týmová hra, jen si to updaty rozhasili.

  • Přijde mi to jako vlákno spíš na hate mapek, než na serózní otázku :D jednoduchá rada - když tam jezdit nechceš, tak tam nejezdi :D

    V jádru je pravda že tam nepadá nic co by se nedalo dropnout jinde (výjimka jsou ty ingredy, ale ty jsou zase pro změnu bezcenné).

    Ovšem expáky pláště jsou obchodovatelné, což je dělá zajímavými (expáky nijak extra díky neskladnosti), na tom se dá klidně vydělávat.

    Pergy ti padají jak z mobů tak z metinů, takže jich nadropíš celkem dost a cenu mají.

    Pak jsou tu bska, která zaberou hodně místa a nedají ti kdovíkolik peněz a samozřejmě knížky a kameny.

    Já osobně hodně užiju zbraně na krmení mazla, takže to je pro mě další plus.

    V kontextu doby kdy mapy přidali to byla super zajímavá lokace - bylo to dalších cca 20 metinů na ch, ze kterých se dalo dropit cenné věci, což místo původních 4 v redku byla příjemná změna. Než je narvali do temnot, tak ingredy z mapek byla jediná cesta k barevnm šperkům, brněním a zbraním. Dneska už to je poněkud přežité, ale pořád se tam dá vydělat.

    Jezdím denně na hodinku dvě, udělám na metinech úlomky a podropím, nemám IS zlodějku a denně z toho vytáhnu 30-40kk, podle toho jak to padá. Výbavu teprve dodělávám, zatím nemám na to jezdit těžší bosse, takže jsem rád že mapy jsou.

  • Hate mapek to ani v nejmenším není, vzhledově je musím pochválit a upřímně jsem se na ně těšil. Jsem rád, že přidávají nový obsah do hry, jen mi množství map a druhů mobů přišlo zbytečné v porovnání s tím, co nového to přináší. Pokud z toho dokážeš denně vytáhnout 40kk (pokud to tedy nejezdíš ten den 12 hodin), tak je to slušné. Já včera strávil asi na 2-3 hodin na metinech 95 a drop co mi z toho padl můžu ocenit tak na 5kk, což opravdu není moc. Zlodějky jsem měl nasazené a jelikož jsem WP, tak ty metiny usekám docela rychle.

  • Nějak nevidím moc, že by sólistům zatínali tipec, já teda aspoň to tak ještě nevidím, pořád je hodně věcí co se dá jet sólo, ale je to nuda to musím přiznat :D.

    Neříkám, že to co je se už nedá jet sólo, ale novější věci už tolik sólovat nejdou. Přidali podmínky, že na bosse musí jít více členů. Neustále drbají do dmg a bosse ztěžují. Takže ta snaha tam je, ale předtím si to zvorali sami s tím co do hry přidali ;)

  • Neříkám, že to co je se už nedá jet sólo, ale novější věci už tolik sólovat nejdou. Přidali podmínky, že na bosse musí jít více členů. Neustále drbají do dmg a bosse ztěžují. Takže ta snaha tam je, ale předtím si to zvorali sami s tím co do hry přidali ;)

    Jestli máš na mysli hydru, tak to je snad jediné co se sólo nedá skoro jet, viděl jsem sice němce nebo rumuna co to dal sólo, ale ty jsou na jiné úrovni jak my. Zbytek se dá sólo jet furt...takže asi tak:)

  • na konci roku 2020 sa pytat, k comu su mapy, co boli pridane v 2012... ok, tak pre vysvetlenie, ked to chces z pohladu hraca co hral v dobe ked sa to pridalo
    -wow, mame navyseny lvl na 105? super :O
    -na 80lvl+ mozes ist nekam inam nez cats/cerveny les/jaskyna? super... a rovno niekam kde vyuzijes vacsinu elementov :O
    -nove sperky? nove zbrane? nove brnka? neda sa to ziskat inde nez na mapach od 90? ok, ved tie itemy su luxus, idem tam!
    -nova seria ukolov? super! /odmeny k hownu a dokoncenie kazdej casti je tak na 3 roky, ale stejne... aspon nejaka zabavka/
    -na 95+ nekde neco dropovat? no, konecne si mozem dovolit aj taku dotedka nemyslitelnu vec...
    -obchodovatelne plaste a expaky? super! :O
    -plno novych peknych priser, bossov, a prostredi...

    a podobne... je jasne ze pre niekoho kdo prijde do hry v casoch co sa da naexpit na 90 za 2 dni a zohnat full FI vybava za 20€ to je nieco co nepochopi, ale v tej dobe to bolo nieco ine...



    este ku komentarom ze to je prechod medzi lesom a podobne... no, les od 95 a s nim pridane navysenie max lvl na 120 bolo pridane v 2016, cize az 4 ROKY po tom co boli pridane mapy od 90... jako ok, medzi tym bolo pridanych plno veci pre hracov 100+ /raza, nemer a tak/, ale nic to nemeni na fakte, ze to bolo roky predtym nez boli pridane dalsie itemy, ci uz zvero alebo ja nevim co, takze napr co sa tyka zbrani... no, runak/slunce+9 pvp top, a na pvm taky hodne dobre, kedze to nebolo jak ted, ze vsade mas plno jedakov 50+... co sa tyka brneni... tak nieco co ma v zaklade % zb je urcite top, kedze dalsie v poradi bolo vodko a potom bs... priserove brnka neboli, zbrane zvero neboli... pridanie do hry runaku a rohu bolo nieco, co bolo v tej dobe top, a inac ako dropenim bossov/metinov na mapach od 90 sa to fakt ziskat nedalo...

    Rosi-maskot zo siony :thumbsup:



    vsude nenavidena kecalmi a vecne nespokojnymi deckami :thumbup:


    JESTENOUNAČAFAČASAFALAVATAJM 8)

  • Hate mapek to ani v nejmenším není, vzhledově je musím pochválit a upřímně jsem se na ně těšil. Jsem rád, že přidávají nový obsah do hry, jen mi množství map a druhů mobů přišlo zbytečné v porovnání s tím, co nového to přináší. Pokud z toho dokážeš denně vytáhnout 40kk (pokud to tedy nejezdíš ten den 12 hodin), tak je to slušné. Já včera strávil asi na 2-3 hodin na metinech 95 a drop co mi z toho padl můžu ocenit tak na 5kk, což opravdu není moc. Zlodějky jsem měl nasazené a jelikož jsem WP, tak ty metiny usekám docela rychle.

    Post od Rosamba pěkně vystihuje proč to bylo takový haló, když to bylo nové, ale ta doba je samozřejmě pryč. Pořád je to tam super, ale těžiště hry už je jinde.


    Jestli nemáš IS zlodějku (já jí nemám a asi už se k ní fakt dokopu, protože bez ní je to otrava), tak ti doporučím jet do hor, případně až na útes, kde jsou metiny 100 a 105, kde drop i s obyč zlodějkou z metinu je pro lvl 90 celkem dobrý. Já hraju za šamana, takže to není žádný fofr (105 metin je zábava asi na minutu a půl a to už na tom zlepšování už chvíli dělám), ale jak říkám, prachy v tom jsou.

  • Děkuji za názor, který dává smysl. Ačkoliv jsem ve hře již dlouhou dobu, vždy jsem hrál dosti lenochodím tempem a nikdy jsem se žádnou postavou nebyl na 90+, v dnešní době je to pro mě poprvé.

    Teď mi už aspoň díky tvé odpovědi dává nějaká smysl, proč ty mapy existují - v minulosti k něčemu užitečné byly.

    V dnešní době jsou tedy prakticky bez užitku, pokud člověku nestačí nadropovat si knížky a kameny, které jdou vysekat i z metinu level 10 s dropikem za pár vteřin a nebo levné expáky, popřípadě jednou za čas pláště statečnosti (A dropováním těchto věcí si na levelu 90+ nekoupíš nic ani za 2 roky)

  • Děkuji za názor, který dává smysl. Ačkoliv jsem ve hře již dlouhou dobu, vždy jsem hrál dosti lenochodím tempem a nikdy jsem se žádnou postavou nebyl na 90+, v dnešní době je to pro mě poprvé.

    Teď mi už aspoň díky tvé odpovědi dává nějaká smysl, proč ty mapy existují - v minulosti k něčemu užitečné byly.

    V dnešní době jsou tedy prakticky bez užitku, pokud člověku nestačí nadropovat si knížky a kameny, které jdou vysekat i z metinu level 10 s dropikem za pár vteřin a nebo levné expáky, popřípadě jednou za čas pláště statečnosti (A dropováním těchto věcí si na levelu 90+ nekoupíš nic ani za 2 roky)


    I dneska jsou ty mapy fajn... Nadropíš pláště na supermetinech, přehodíš na postavy, na postavách uděláš alchu. Náklady max elíky (nepočítaje výbavu postav). Za měsíc máš 20 - 30w (minus 4w za DM kupon na rukavice).

    Jasně, přímej výdělek tak velkej nebude, nepřímej bude násobnej. Do toho knihy, kameny, eventové věci. To je dalších 5w.

    Fénix

    Neverwish
    TheGodness
    Endurancee