Verzia 20.5

  • tak, mame tu roky ocakavany update s offline stankami... kazdeho poriadneho hraca tato sprava potesila, ze? no to by nebol metin, aby nemali prevedenie do praxe na katastrofalnej urovni...

    zacneme pozitivne... offline stanky ... FUNGUJU 8|


    koniec pozitivnych sprav...
    a ted trocha tej kritiky...

    doteraz za roky boli pridane 2 obchodne updaty... velky stanok a okular... obidve boli pridane do hry "zaplat real a mas nejake vylepsenie"... ok, fajn je ze casom sa to da ziskat aj z eventov, a nakonec to je v IS iba za zopar DZ, cize prakticky zadarmo pre kazdeho... ale uz od zaciatku to bolo "mas tu nieco, co mozes pouzit a bude sa ti hrat lepsie, ale ked nechces, tak je to OK a mozes hrat tak ako doteraz" ... tento krat je to vsak inak, a kazi to hru aj hracom, ktory tie itemy predtym proste ignorovali a hrali si dalej tak ako dovtedy....

    ako to?

    1. Dane za predaj itemov u npc... ok... chces vymenit mince za bankovky, zase dane... sice uz nie uplne v poriadku, ale da sa prekusnut... ale dane uz aj za to, ked das itemy do stanku a niekto iny to kupi? to uz je trochu na hlavu... chapem ze mna sa to moc netyka, ked mam vacsinu veci v stankoch za W, kde sa ta dan nevztahuje, a na tych par veciach to nejak prezijem, a skor to ublizi novym hracom... ale aj tak ma to nanajvys znechucuje, toto uz je fakt odpad... dalsi update co hadze hracom klacky pod nohy... dnes po update ze idem teda nahadzat postavy na trziste... no, ono sa musi zaplatit ked tam chcem ist? aha, tak stat pri obchodnici a hadzat yangy na vstup na kazdu postavu... samozrejme ze este cakat, lebo po prehodeni yangov sa nemoze cestovat... skoda ze som neni bot, ktorym je ta hra napr aj v tomto pripade ulahcena... ziadny vstupny poplatok, ziadne cakanie na port a podobne vymysli, co omedzuju iba normalny hracov...


    len dufam, ze k bodu dane sa mi nevyjadri niekto, ze "treba znizit obeh yangov v hre" ... to nemoze napisat nikdo, kdo ma o hre aspon minimalny prehlad... tymto sa osklbu hraci, co vydelavaju malo... ale ze top hraci dokazu solo denne ziskat desiatky, ak ne aj stovky kk, ktore su doslova nove peniaze v hre, to uz nikomu nevadi... ze su bossovia, z ktorych po zabidi vypadnu desiatky kk, to je OK... ze z meley sa do obehu dostanu STOVKY kk, to je v poriadku... ale ze chce novy hrac a mozno buduci prispievac do IS predat nadropene itemy za 50kk, a vo vysledku ani tych 50kk nedostane, aj ked to niekdo za tu sumu kupi... to je fakt vysmech


    2. Socializacia... jako, okej, kazdy vie, ze metin je hra, ktora nema pribeh... nejake pokusy o pribeh po X rokov od vzniku, to sa ani neda poriadne pocitat.... ale ze az takato neskutocna lenivost od tvorcov na zrusenie stankov v mestach... npc ti povi "prisery utovi, nemozes tu stankovat, chod na trziste, cau" ... no tak, pre toho kdo to vymyslel... chod do skolky a pozicaj si nahodne dieta na 10 minut, aby ti vytvorilo lepsiu "story o tom, preco mas ist na trziste" ... kazdopadne s miznutim stankov z ch1, uplne zmizli aj ludia... dnes online lidi ch1 pred skladom bol celu dobu asi taky, ako na ch5 doted... sklad ch1 v pyu bolo miesto, kde sa vsetci stretavali, ci uz na pokec, obchody, pvp, alebo len frajerenie "aha aku mam nablyskanu zbran" ... a to zmizlo spolu so vsetkymi stankami... jedine miesto, kde sa v hre ludia stretavali, uz neexistuje... gratulujem


    3. PVM... co ste to porobili? zvysenie obtiaznosti monster? nejaky bug, o ktorom sa ani den po aktualizacii nehovori? alebo nieco uplne ine? este rano pred udrzbou chodim po lese a mlatim si metiny 120... kedze vybava full vitr, neni treba jediny elik a klido mozem ist na wc a ked sa vratim, metin zosekany a postava stoji... poobede, po "top udrzbe" idem zas do lesa... metin 100 jaks tak ustojim... s alchou.. a docanymi kravinami... ale po vyskusani metinu 120, tak musim poznamenat ze ani so 105% vitr, 10% odol pred prumkou a 24k zb nedokazem ten metin ustat... uz par dni si hovorim, ze les uz zvladam, je cas sa posunut dalej, a vtom prijde takato facka...


    po poslednych updatoch /yohara a potom oznamenie offline stankov/ som si myslela, ze metin sa snazi vzkriesit, a ide novou, lepsou cestou, ze uz nebude robit stare chyby, ked zrazu prisli /za mna/ najlepsie updaty od zaciatku metinu... dokym som nevidela tento update v praxi... o chvilku to bude 13 rokov co hram... uz je to vyse polovina zivota, odkedy som v metine... do IS nasypanych tisice eur, na tickete nahlasenych tisice botov, a stale som mala chut pokracovat.... ale po dnesnom update sa mi chcelo plakat, ked som videla, co sa s hrou stalo.. doteraz vsetky updaty co boli, aj ked ludia strasne nadavali, vzdy som bola na strane vyvojarov s tym, ze to je iba nieco nove, na co si treba zvyknut... ale z tejto verzie som nanajvys sklamana, a ak to ostane tak jak je, asi bude na case metin opustit... to ze to je pay to win, to je jasne kazdemu od zaciatku.. ze tu su miliony botov... dajme tomu ze aj na to sme si vsetci zvykli... ale predsa len, toto uz je moc... update na ktory sa cela komunita tesi roky, a vo vysledku to znici celu hru... uplne znizenie chuti dropovat, obchodovat, robit akekolvek pvm... este aj ten pokec pred skladom je prec... cele zle ...:(

    Rosi-maskot zo siony :thumbsup:



    vsude nenavidena kecalmi a vecne nespokojnymi deckami :thumbup:


    JESTENOUNAČAFAČASAFALAVATAJM 8)

  • Daně jsou kravina - snížit objem Yangů na serveru by sice bylo potřeba, ale takhle se na to fakt jít nedá, musel by se minimálně danit veškerý obchod za wony, ne jen těch pár šušňů v Yanzích.


    Socializace je v Metinu prostě marná, není důvod se scházet, PvM se sóluje (do 90 všichni, od 90 většina), PvP je po smrti, holt si lidi budou muset víc psát na přímo. Věřím že v novém stavu se lidi začnou scházet na jednom ch když se tam bude dát bez stánků hnout a společenský život bude


    Za nefrnutí elementů jsem upřímně vděčný a tleskám jim. Waterka bývala testpiece, kde se lidi scházeli aby mohli vůbec expit a po zavedení elementů ji jezdil sólo každý chudáček co za 10w nakoupil full blesk jednobonové dropnuté itemy, což podle mě nebylo správně. Pokud to udělalo některé lokace nehratelné, tak je to trošku problém, ale věřím že to se ještě odladí do nějakého smysluplného stavu.


    Momentálně hlásí hotfix údržbu kvůli dvěma výše zmíněným věcem - daním a elementům.

    Daně snižují a elementy zase posílí, myslím že budeme v pohodě :)

  • Za nefrnutí elementů jsem upřímně vděčný a tleskám jim. Waterka bývala testpiece, kde se lidi scházeli aby mohli vůbec expit a po zavedení elementů ji jezdil sólo každý chudáček co za 10w nakoupil full blesk jednobonové dropnuté itemy, což podle mě nebylo správně. Pokud to udělalo některé lokace nehratelné, tak je to trošku problém, ale věřím že to se ještě odladí do nějakého smysluplného stavu.

    elementy boli v hre davno, len pridanim zverokruhu ich spravili blbuvzdornymi... aj predtym v jaskyni platil blesk, aj predtym v lese platil vitr... len ked to neni jak pest na oko, tak ostatny sa ti budu este vysmievat, ze "naco potrebujes vitr? aby ta z kona nesfuklo?"


    nic nezvýšil jen jim přestaly fungovat elementarni obrany což tu psaly .

    dakujem za informaciu, ktoru davno napisal GA... ale vidim ze umyselna ignoracia problemov, ktore boli do hry pridane zamerne ti celkom ide

    Rosi-maskot zo siony :thumbsup:



    vsude nenavidena kecalmi a vecne nespokojnymi deckami :thumbup:


    JESTENOUNAČAFAČASAFALAVATAJM 8)

  • Waterka tu byla dávno před zavedením elementů na všechny moby, blesk tuším platil jsem na Generály a úředníky.

    To jí dělalo těžkou a za mě jí to dodávalo hodnotu. Nemám nic proti zavádění nových herních systémů, ale nemělo by se tím roz*ebávat to co už dobu funguje. Tím, že přidali do hry bonus který jde vytáhnout přes 100% (což u ničeho jiného moc nejde) a který je jediný který potřebuješ podle mě hru rozbili a znehodnotili spoustu výbav.

    U waterky mě to vyloženě štvalo, protože ta tu byla dávno první. Že to bez toho v lese pořádně nejde je věc jiná a vítám, že to zase vytáhnou o kus výš (přeci jenom na těch výbavách se taky spousta lidí nadřela).

  • nejak nechapem kde vidis problem... tak mozes mat napr 120% obranu elementu, ale ked bude mat utocnik 150% silu toho elementu, stejne bude 30% v pluse... jasne ze u ineho to nejde, pri zbraniach neni dovod davat obranu 100%+, ked sila zbrane bude vzdy 100%... jednoducha matematika, ale to ze tomu ludia nerozumeju vim uz odkedypisu "nEfUnGUje Mi Stun" .... a pisu to este v dnesnej dobe, co by si clovek myslel, ze kazdy vie jak funguje stun

    Rosi-maskot zo siony :thumbsup:



    vsude nenavidena kecalmi a vecne nespokojnymi deckami :thumbup:


    JESTENOUNAČAFAČASAFALAVATAJM 8)

  • nejak nechapem kde vidis problem... tak mozes mat napr 120% obranu elementu, ale ked bude mat utocnik 150% silu toho elementu, stejne bude 30% v pluse... jasne ze u ineho to nejde, pri zbraniach neni dovod davat obranu 100%+, ked sila zbrane bude vzdy 100%... jednoducha matematika, ale to ze tomu ludia nerozumeju vim uz odkedypisu "nEfUnGUje Mi Stun" .... a pisu to este v dnesnej dobe, co by si clovek myslel, ze kazdy vie jak funguje stun

    Bohuzial dracone ma pravdu... Dlhé roky odolnosti voči elementom vôbec nefungovali az od map 90+ ich spojazdnili a do zverokruhu trvalo aby ľudia nato prišli. A odolnosť elementu neprestala fungovať bola znížená tak na polovičnú hodnotu a myslím si že tak to malo zostať. Hráč bez alchy a 100lesu nemá bez žiadnych elikov dávat les to je nezmysel. A mám uplakaneho samana a 80vitr a v lese mi nebrali dokopy nič takže taký extrém to nebol akurát tam na deň zostal kľud lebo hráči bez výbavy nemali čo robiť.

  • Síla elementu je epizoda sama pro sebe, tam nechápu kde vzali odvahu použít symbol % když to skáče po úrovních a ne poměrem.

    Já osobně jsem proti elementům celkově, waterku jsem dal bez toho a na lese ještě zapracuju.

    Nevím tedy úplně přesně jak to funguje, ale pokud máš odolnost 100+, předpokládám že ti berou po jedničkách a to mi přijde OP přesně jak píše Avada.

  • dnes po update ze idem teda nahadzat postavy na trziste... no, ono sa musi zaplatit ked tam chcem ist? aha, tak stat pri obchodnici a hadzat yangy na vstup na kazdu postavu... samozrejme ze este cakat, lebo po prehodeni yangov sa nemoze cestovat... skoda ze som neni bot, ktorym je ta hra napr aj v tomto pripade ulahcena... ziadny vstupny poplatok, ziadne cakanie na port a podobne vymysli, co omedzuju iba normalny hracov...

    Takže... Pokud vím, tak čekání už tu nějakej ten měsíc je, co se týká obchodu. Za teleport se vždy platilo a děláš jako by tě zabilo 5k za vstup. To už bychom si snad mohli stěžovat i na to, že nás teleportace do map stojí 500k když chceš jít přes teleportéra ne? A že to takhle funguje už pár let... A mě osobně třeba nebavilo hcodit po stánkách a bezdůvodně se nechat zabíjet od nějakých vocasů. V této nové mapě máš možnost si v klidu nakupovat bez toho, aby někdo otravoval a zároveň se tam s dost lidma potkáš, vyřeší v klidu jak obchody skrze obchodování, tak skrze stánky. Myslím že je to celé zase o tom, jak si na to komunita zvykne. Očividně jako vždy. Závěrem bych asi napsal jen to, že některé věci jsou přehnané a prostě nefungují jak mají. Např. zmíněné daně. Ale povězme si na rovinu, že dříve se vymlouvali jak jim to server neudrží atd., že jim bude padat hra, proto prý nemohli přidat offline stánky. A voilá!!! Najednou to jde bez menších problémů.

    PS: Ještě by mě zajímalo jestli někdy vrátí in-game channel change. Taky jim to "údajně" způsobuje nějakou chybu a proto to odebrali. Ale za mě to byla skvělá funkce. Jasně, teď je sice auto login, ale pořád in-game ch change bylo rychlejší.

    Edit: Jó a málem bych zapomněl. Co třeba čekání na odhlášení? To tu je snad od začátku hry a taky si na to nikdo nestěžuje i když je to otravné.

    Since 2012
    :-S

  • ja tu k tomu len napisem


    POSLEDNY NECH ZHASNE DOBRU NOC METIN :D

    120lv:growup:

    ninja

    LÉČKA: P:pump:

    VÍŘENÍ KORDU: P :minigun:

    JEDOVATÝ OBLAK: P :beer:

    BLESKOVÝ ÚTOK: P :chinese:

    ZAMASKOVANÍ: P:sniper:

    ZÁLUDNÝ JED: P :shit: