Najlepší pvm mazel

  • Už pár dní hľadím na wikinách, na fórku a na youtube aký je najlepší pvm mazel, teda mazel, ktorý mi pridá najviac do útoku keď budem sekať z mounta, (do premeny viem že je najlepšia meley, a za ňou hneď raza, aspoň to som počul od ľudí).

    Práva včera som pozeral na jedného turka, s razíkom (predpokladám že to bol stupeň 6 s bersom 13% a lovcom 8% mám taký pocit) bral metinu 9,2k, čiže 18,4k kritom.

    Potom si zapol meleyku (taktiež predpokladám že to bol stupeň 6 s bersom 7% a lovcom 11%), dal si dole ohnivky +6 (čiže 7% na príšery), a do metinu bral cca rovnako 9,2k - 18,4k kritom.

    Obaja mazlovia neboli 96ky, to viem určite.

    Tak teraz nechápem ako je to možné, práve vlastním meleyku st5 a knihu lovca, tak neviem či to mám dať do nej (pridalo by jej to 11% na príšery).


    Ďakujem za každú radu.

  • Mazlíci mají různá procenta, která můžeš dosáhnout u jistých schopností. Je jedno jestli je to opice nebo drak, pokud mají u stejné schopnosti stejná procenta. To samé platí i pro stupeň. V tvém příkladu bude největší rozdíl, že bersekr zvyšuje hodnotu útoku a lovec zvyšuje sílu proti příšerám. Podle toho je lovec účinnější jak bersekr. Popravdě nevím jak se tyto hodnoty vypočítávají a cucat z prstu si to nebudu :) Zkus prozkoumat video co máš pořádně ať máš jistotu jaké hodnoty se na mazlících vyskytují. Pokud je to tak jak si psal, tak lovec je lepší a lepší procenta získáš na Meley nebo Nessie. Meley má delší životnost a obě mají mít vždy 3 sloty.

    Bacha u lovce je rozptyl procent 9-12, jestli si pamatuji dobře záleží na stupni. Stupeň 5 není zrovna ideální pro nabírání % na ZB, ale pokud to tě netrápí a máš ji na pěkný počet dní, tak bych to neřešila :)

  • meley ma bonus na lovce, raza na berserk... tym padom by logicky mal byt meley lepsi, ale to zavisi od celej vybavy... ak mal na sebe nahodeny aj napr nejaky item co dava 30% monstra, tak vtedy by bol berserk s celkovym utokom lepsi, ale ak to je iba niekto kdo ma vsetku vybavu s max utokom /prisery v kameni, ohnivkach, brnku, utok v helme a podobne/, ale nema ziadne tie docasne vylepsovaky, tak bude skoro vzdy lepsi meley... a celkovo je meley asi top pvm mazel, lebo na lovce maju bonus iba 2 mazlovia, a okrem meley na toho druheho furt pocuvam, ze na CZ serveri sa neda ziskat... :rofl:

    Rosi-maskot zo siony :thumbsup:



    vsude nenavidena kecalmi a vecne nespokojnymi deckami :thumbup:


    JESTENOUNAČAFAČASAFALAVATAJM 8)

  • Tyhle hodnoty by neměly mít s koněm nic společného, nevím jak se přesně počítají, ale kůň na to nemá vliv. Jde jen o to vybrat, který z těch bonusů je účinnější a podle toho vybírat peta. Poradíš kdyžtak Tatsuhime , pokud o tom něco víš, jak se tyhle věci počítají, případně co je lepší jestli příšery nebo útok?

  • Tyhle hodnoty by neměly mít s koněm nic společného, nevím jak se přesně počítají, ale kůň na to nemá vliv. Jde jen o to vybrat, který z těch bonusů je účinnější a podle toho vybírat peta. Poradíš kdyžtak Tatsuhime , pokud o tom něco víš, jak se tyhle věci počítají, případně co je lepší jestli příšery nebo útok?

    Popravdě lovec se mi do rukou nedostal abych mohla sama otestovat. Zatím jsem nijak zvlášť nehledala materiály k této problematice. Ale vzhledem k tomu, že se tu moc lidí nevyjádřilo zkusím něco dohledat a dám vědět;)

  • Mě jako dobrý test napadá srovnat ohnivky a 100 helmu a sledovat rozdíl dmg.

    Bohužel lvl 100 ještě musím dodělat, takže sám teď nic neotestuju.

  • mam oba mazly meley a razadora s maximálními kouzly a dmg je hodně podobný razador bere asi trochu více jelikož má o 1% vetši dmg a dále má o 5% vice prunik.

  • Po testu s helmou a botama je dmg cca na stejno. Po dalším hledání, je na německé wiki vzorec pro výpočet a podle něj není žádný rozdíl jestli budu mít hodnotu útoku % nebo silný proti něčemu %. Dále na německém fóru v diskusi, který mazel je lepší. Většina se shodla na razadorovi kvůli průniku v kombinaci s bersekrem a lovcem (popřípadě drak). Celkem má i 1% navíc v porovnání bersekr a lovec na Meley. Meley je zase dobrá do proměny, proč už jsem se nedočetla. Minimum pro získání plného bonusu je typ 5.

    Takže pokud nehodláš bazírovat na menším rozdílu v dmg nebo nesnažíš se maxovat průnik, jelikož raza může vytřískat více, tak i meley je ok. :)

  • Po testu s helmou a botama je dmg cca na stejno. Po dalším hledání, je na německé wiki vzorec pro výpočet a podle něj není žádný rozdíl jestli budu mít hodnotu útoku % nebo silný proti něčemu %. Dále na německém fóru v diskusi, který mazel je lepší. Většina se shodla na razadorovi kvůli průniku v kombinaci s bersekrem a lovcem (popřípadě drak). Celkem má i 1% navíc v porovnání bersekr a lovec na Meley. Meley je zase dobrá do proměny, proč už jsem se nedočetla. Minimum pro získání plného bonusu je typ 5.

    Takže pokud nehodláš bazírovat na menším rozdílu v dmg nebo nesnažíš se maxovat průnik, jelikož raza může vytřískat více, tak i meley je ok. :)

    Ďakujem ze prieskum, ešte by ma zaujímalo ako je to s cenami raza a meley, stačia aj st5-6 81lvl kľudne bez kníh.

  • V tomto ti bohužel už neporadím. Pořizovací cena vejce je lepší na razadora. Ale pak je spousta proměnných. Stáří mazla, kolik % má do zb, kolik má slotů a popřípadě jestli už má nějaký skill. Snad ti odpoví někdo více znalý trhu :/