Průvodci pro verzi 20.4

 • Úrovně šampióna: Na nový kontinent!  Jsi připraven ovládnout Yoharu? Na novém kontinentu přežijí jen ti nejsilnější hrdinové. Proto musíš nejprve dokázat, že tam můžeš odcestovat. Zde najdeš popis Úrovní šampióna, jak se dostat na nový kontinent a jaké výzvy na tebe čekají, jakmile vstoupíš na Yoharu.

  Úrovně šampióna

  Staň se šampiónem ve čtyřech jednoduchých krocích:

  • Dosáhni se svou postavou úrovně 120
  • Naplň 1 Mramor BZK
  • Úspěšně dokonči Obranu lodi poražením Hydry
  • Promluv si se sochou v přístavu Od této chvíle začínáš na Úrovni šampióna 1. Můžeš dosáhnout až Úrovně šampióna 30. BZK pro Úrovně šampióna lze získávat pouze na novém kontinentě buď zabíjením příšer anebo dokončením úkolů. Ostatní věci starého světa, jako třeba padání předmětů a Yangů, je stejné, jako na úrovni 120. Učení z knih schopností stojí BZK starého světa. Nicméně, pokud zemřeš a ztratíš BZK, dotkne se to BZK šampióna.

  Úrovně šampióna jsou zobrazeny nad tvou hlavou modře, normální úrovně žlutě. To ti dává okamžitě zjistit, kdo se již vydal na svou cestu šampióna.

  Šampióni mají ve svém profilu postavy další stránku, která zobrazuje jejich atributy. Na tuto stránku je přístup již dříve, ale nelze tam zvyšovat hodnoty před tím, než dosáhneš Úrovně šampióna. Nejdůležitější jsou tam čtyři různé Vůle Sung Ma. Z každým plným Mramorem BZK šampióna obdržíš body, které můžeš přidělovat. O Vůlích Sung Ma se můžeš více dočíst v našem návodu.

  Svatyně Sung Mahi: kontinent Yohara

  Jakmile budeš povýšen na šampióna, socha v přístavu tě může přenést na nový kontinent. Přes oceán jsi sledoval Dračí královnu Meley. Ale bohužel nikdo neví, kde se tato ohnivá královna příšer nachází. Místo toho nacházíš strážce vesnice, který tě prosí o pomoc: jeho vesnice byla napadena démony Sung Mahi a nutně potřebuje tvou pomoc. Znič démony a jejich krále a na oltáři proveď speciální rituál, abys vyčistil cestu do vesnice!

  Na své cestě zjistíš, že jsou vesničané ve velkém nebezpečí - a vesnice že je kompletně zničena. Zachraň vesničany a poté jim pomoz s obnovou vesnice. Odmění tě předměty a službami. A možná se na této cestě dozvíš i něco víc o Dračí královně, která musela letět nad vesnicí...

  Dříve či později se opět spojíš s biologem Chaegirabem. Jako vždy zkoumá fascinující fenomény fauny a flóry nového světa. Pokud dokončíš jeho úkoly, tak se můžeš těšit na permanentní bonusy, jako například zvýšení Vůle Sung Ma! Čekají na tebe také nové předměty včetně rukavic do nového slotu výbavy, nová bludiště, další schopnosti a mnohem více. Pokračuj a ovládni Yoharu!

 • Vůle Sung Ma: Nové statistiky postav  Na novém kontinentu musíte čelit dosud nevídaným nebezpečím - posilte statistiky své postavy, abyste je překonali! Tento návod vysvětluje vše, co potřebujete vědět o čtyřech atributech Vůle Sung Ma, které můžete vylepšovat poté, co dosáhnete úrovně Šampióna.

  Vůle Sung Ma

  Jako Šampión získáte čtyři nové statistiky, které můžete zvyšovat pomocí Mramoru BZK. Vůle Sung Ma se vylepšuje ve čtyřech vlastnostech - RES, INT, VIT a SIL. Každá příšera a každá mapa na novém kontinentu má odpovídající statistiky, protože vůle temného boha démonů, Sung Mahi, je zde všudypřítomná.

  Vaším cílem je zvýšit hodnoty vašich statistik nad odpovídající statistiky mapy a příšer. Pokud jsou vaše statistiky nízké, pak budete ve velké nevýhodě. Nicméně, čím vyšší bude vaše Vůle Sung Ma, tím větší budete mít šance proti příšerám a také se budete rychleji pohybovat. V horní části obrazovky uvidíte ukazatel, jak vysoké jsou hodnoty Sung Ma pro aktuální mapu.

  Vůle Sung Ma (SIL)

  Tato statistika reprezentuje sílu vaší duše. Pokud bude vyšší než Vůle Sung Ma (SIL) příšer, se kterými bojujete na aktuální mapě, pak získáváte bonus ke způsobenému poškození. Pokud je nižší, způsobujete menší poškození.

  Vůle Sung Ma (ODO)

  Tato statistika reprezentuje sílu vaší duše odolávat zlé magii Sung Mahi. Pokud je její hodnota vyšší než mapy, pak se pohybujete rychleji. Samozřejmě, že pokud je nižší, pak se pohybujete pomaleji.

  Vůle Sung Ma (VIT)

  Tato statistika představuje vytrvalost vaší duše. Ovlivňuje maximální výši ZB: pokud je vaše hodnota vyšší než hodnota Vůle Sung Ma (VIT) na mapě, pak získáte bonus. Pokud je nižší, budete penalizováni.

  Vůle Sung Ma (INT)

  Tato statistika reprezentuje ostrost vaší mysli. Čím výše je vaše Vůle Sung Ma (INT) nad hodnotou vůle příšer nebo mapy, tím máte větší odolnost proti negativním efektům jako například omráčení nebo zpomalení. Pokud je hodnota nižší, jste více náchylní.

  Jak zvyšovat Vůli Sung Ma

  Pro zvyšování vůle existuje několik cest: můžete ji zvyšovat zvyšováním své úrovně, používáním různých předmětů výbavy a dokončováním úkolů.

  Zvyšování úrovně

  Nejsnadnější cesta na vylepšování Vůle Sung Ma je zvyšování úrovní: Za každý plný Mramor BZK Šampióna obdržíte body, které si můžete přidat do statistik dle vlastního uvážení.

  Výbava

  Existují různé druhy výbavy, které mohou vylepšit vaše statistiky:

  • Na Yohaře můžete těžit a zušlechťovat nové materiály: Kouřový nefrit, Sluneční nefrit, Nefritovou mlhu a Temný nefrit. Z nich lze ukovat náhrdelníky, náušnice a náramky, které na základě použitého materiálu vylepší jednu ze čtyř statistik.
  • Během plnění hlavního úkolu na Yohaře si odemknete další slot na výbavě pro rukavice. Rukavice mohou výrazně zvýšit jednu ze čtyř nových statistik na základě svého designu.
  • Nové talismany vůle +0 až +9 také zvyšují Vůli Sung Ma.
  • S trochou štěstí může z příšery padnout předmět, který vylepšuje náhodnou Vůli Sung Ma.
  • Nové Kameny ducha dávají rukavicím finální podobu s dalšími bonusy k Vůli Sung Ma. Při troše štěstí Kameny ducha ukořistíte na novém kontinentu. Sami si také můžete vyrobit Mocné kameny ducha, které mají speciální benefit - šanci na zdvojení hodnoty statistiky při osazení. Nové Kameny ducha můžete vylepšovat momentálně až na +3 s tím, že později bude možné je vylepšit ještě více.

  Úkoly

  Biolog Chaegirab prozkoumává na Yohaře příšery a flóru. V závislosti na vašem postupu na novém kontinentu mu budete moci nosit Stínové kapradiny, Křišťály Metin nebo Očištěná jádra. Při úspěšné pomoci jeho výzkumu můžete za odměnu zvyšovat svoji Vůle Sung Ma.

  Tak jako předchozí úkoly, ani tyto nebudou jednoduché při naplňování vysokých očekávání Chaegiraba na kvalitu materiálů. A bez Časové spirály budete muset čekat 24 hodin na další možnost odevzdat materiál. Pomocí Výzkumníkova pergamenu můžete zresetovat každý úkol a dokončit jej znovu, pokud byste si chtěli vybrat jiný bonus.

  Během plnění hlavního úkolu na také získáte jako odměnu zvýšení hodnot statistik.

 • Zažij vzrušující úkoly na Yohaře!  Nový kontinent Yohara nabízí vzrušující mix akcí nabitých úkolů, které zkušený veterán jako ty splní jako mistr.

  Zdvihni hozenou rukavici a přijmi výzvy, abys získal slavné odměny!

  Kletba Boha Démonů: Přítomnost Sung Mahi

  Po velém kontinentu Yohara byly postaveny základny, které mají pomoci při obraně před vetřelci. Budeš muset tyto základny ovládnout, abys snížil vliv Sung Mahi a zachránil kontinent.

  Ale buď opatrný! Útok na základnu přivolá příšery, které ji budou bránit. Každých 10 minut bude postavena jedna základně na jednom z 20 náhodných míst. Každá mapa může obsahovat maximálně 10 základen.

  Pokud počet základen dosáhne maxima a budou stát po dobu 30 minut, všichni hráči v oblasti budou znevýhodněni. Pokud mapa obsahuje 7 a více základen, budeš varován. Věnuj tomu pozornost - protože další zpráva, kterou si přečteš, bude o tom, že jsi byl znevýhodněn! Aby ses zbavil znevýhodnění, musíš buď dokončit přidělený úkol, anebo zničit všech 10 základen na mapě.

  Základny

  • Na Planinách Dong Gwang najdeš až 10 Základen Trollů.
  • V Pustinách Seo Gwang může být až 10 Základen Quag.
  • Zrovna tak může být až 10 Základen Quag v Propastï Nam Gwang.

  Znevýhodnění platípouze na aktuální mapě. Pokud mapu opustíš, znevýhodnění zmizí, ale vrátí se, jakmile znovu vstoupíš na mapu.

  Ujisti se, že se o základny postaráš co nejdříve, protože hodnoty Sung Ma jsou nižší než hodnoty znevýhodnění a tím se na daném území dostaneš do záporných čísel.

  Úkoly

  Kromě útoku na 10 základen můžeš také přijmou opakovatelný úkol, který je také dostupný pro skupiny. Cíl je vždy stejný: ovládnout základny. Ovšem pokud úkol dokončíš, získáš posílení jedné ze čtyř Vůlí Sung Ma - a také se staneš imunním vůči znevýhodnění ze základen na 1 hodinu.

  Úkol mohou přijmout pouze hráči s úrovní Šampión. Před začátkem se můžeš rozhodnout, pro kterou ze tří map budeš úkol plnit. Pokud jsi na správné mapě, stačí následovat značku, pokud na mapě nejsi, musíš se na ni dostat, abys zahájil plnění úkolu.

  V Pustinách Seo Gwang můžeš získat i vedlejší úkol, ve kterém budeš muset dokázat svou sílu a statečnost. Promluv si s Obchodnicí se smíšením zbožím, dokonči úkol a získej BZK a předměty jako odměnu.

  Odměny

  Pokud dokončíš úkol se základnami když jsi znevýhodněn, efekt znevýhodnění zmizí a ty získáš imunitu na přítomnost Sung Mahi, která bude chránit tvého hrdinu po dobu 1 hodiny a vylepší tvé hodnoty o +5. Z imunity můžeš samozřejmě těžit i v případě, že jsi během plnění úkolu nebyl znevýhodněn.

  Za odměnu při dokončení úkolu získáš jedno z následujících čtyř posílení:

  • Nová vůle (SIL)
  • Nová vůle (VIT)
  • Nová vůle (ODO)
  • Nová vůle (INT)

  Nezapomeň, že za zabíjení příšer, bránících základny, nezískáš žádné BZK ani předměty.

 • Darcoon

  Approved the thread.
 • Nové bludiště: Věž Sung Mahi


  Velmi speciální bludiště pro jednoho hráče, které vyžaduje bojovou sílu, rychlost i inteligenci: 50 epických úrovní plných výzev a akce tě očekává ve Věži Sung Mahi. Tento průvodce ti řekne, proč je instance tak zvláštní a jak ji přežít.

  Začni ve Vstupní hale

  Věž Sung Mahi najdeš v Pustinách Seo Gwang. Její zlověstné obrysy jsou vidět již z dálky a jen ti, kteří mají Vlajku s lebkou jako propustku mohou vstoupit. Při této výzvě nemůžeš být členem skupiny.

  Ve Vstupní hale najdeš poštovní schránku a obchodnici poskytující různé konzumovatelné předměty pro použití ve věži. Je to z toho důvodu, že běžné konzumovatelné předměty nemají ve Věži Sung Mahi žádný efekt. Předměty zde zakoupené nelze použít mimo bludiště.

  Když jsi připraven, vstup do portálu a z rozbalovací nabídky si zvol úroveň, ve které chceš bojovat. Abys mohl nějakou úroveň vybrat, musíš mít nejprve dokončenou úroveň předchozí. Takže při tvém prvním vstupu budeš moci vybrat pouze 1. úroveň. V okně také uvidíš elementy příšer na vybrané úrovni, takže se budeš moci dobře připravit. Také obdržíš informace o odměně po úspěšném dokončení úrovně včetně žebříčku pro danou úroveň.

  Tři místnosti plné testů

  Čím je vyšší úroveň, tím je samozřejmě těžší - jen ti nejlepší se dostanou až na vrchol. To se nevztahuje jen na příšery a úkoly v místnostech, ale také na odpovídající Vůle Sung Ma - čím budeš výše, tím silnější bude mít na tebe vliv Bůh démonů. Pokud během hraní úrovně zemřeš, budeš vrácen do Vstupní haly. Jakmile vstoupíš do bludiště bude tvá mini mapa v pravém horním rohu nahrazena informace o místnosti, ve které se právě nacházíš.

  • Úrovně, kde bojuješ
  • Instrukce pro test
  • Zbývající čas
  • Klikni na X pro vzdání se a odchod z bludiště. Pak obdržíš svou odměnu včetně té za naposledy úspěšně dokončenou úroveň.

  Místnost 1: Boj na čas

  V Místnosti 1 musíš porazit hordu příšer v časovém limitu. Navíc se zde na tebe budou aplikovat speciální efekty, které udělají bitvu více obtížnou. Mělo by tě to rozehřát pro Místnost 2.

  Místnost 2: Strategická výzva

  V Místnosti 2 můžeš očekávat jednu z následujících výzev, které vyžadují nejen fyzickou sílu, ale také schopnosti a uvažování.

  • Vyhni se všem útokům
   • Objeví se Ničitel z věže a začne být horko. Musíš přežít všechny útoky až dokud příšera nezmizí.
  • Znič prokletý Metin
   • Ze 4 Kamenů Metinů musíš najít ten prokletý a zničit ho. Pokud zničíš nesprávný, budeš muset místo toho rychle pozabíjet příšery.
  • Šachy s příšerou
   • Odpovídající páry příšer budou proti sobě na šachovnici. Musíš najít pár příšer, které se neshodují a porazit je. Pokud zabiješ nesprávné, budeš muset místo toho rychle pozabíjet příšery.
  • Tajemný klíč
   • Pro odchod z místnosti budeš muset zjistit, jaký klíč funguje. Sbírej klíče příšer a zkoušej, zda některý bude pasovat.
  • Rozbij pečeť
   • Musíš rozbít 7 Pečetí věže ve správném pořadí. Pro rozbití pečetí budeš potřebovat Pečetní kameny.
  • Poraz kletbu Sung Mahi
   • Kletba Sung Mahi neustála vysává tvoje ZB. Kletba je aktivní, dokud nezabiješ všechny příšery anebo nezískáš Protijed Sung Mahi a nevypiješ jej.

  Místnost 3: Bitva s bossem

  V Místnosti 3 se nejprve utkáš s hornou normálních příšer a teprve pak přijde boss. Na bitvu si musíš připravit plán, protože podlaha se třese a způsobuje ti poškození. A navíc na tebe působí speciální efekty. Pokud tuto bitvu vyhraješ, budeš odeslán do Vstupní haly. Odtud můžeš buď pokračovat do další úrovně, anebo si nejprve vybrat odměnu z poštovní schránky.

  Využij své odměny.

  Příšery ve Věži Sung Mahi pro tebe nemají žádnou kořist. Místo toho obdržíš za každou dokončenou úroveň odměnu, doručenou do poštovní schránky. Jakou odměnu za dokončení úrovně získáš můžeš zjistit v nabídce před vstupem do bitvy - od výrobních materiálů na rukavice přes Lektvary Talentu, knihy schopností a požehnání až po Cor Draconis - možné je vše.

  Cyklus hodnocení

  Tvé umístění v žebříčku je založeno na čase, jaký dosáhneš při dokončení úrovně. Pokud úroveň ve stejném čase dokončí více hráčů, pak je nejvýše na žebříčku hráč, který času dosáhl jako první. Jakmile skončí cyklus hodnocení, obdržíš poštou odměnu za umístění za všechny dosažené úrovně, pokud budeš na 1. místě. Hodnocení se zresetuje a začíná nový cyklus.