BM Sura - začátek

  • Zdravím, omlouvám se za částečný spam této sekce.

    Každopádně, chtěl bych se zeptat, jak začít BM suru. Nikdy jsem ho naplno nehrál a jako postava mě vždy zajímal.
    Přemýšlel jsem, že spelly bych jel v tomto pořadí:
    1) Ochrana 2) Duch (popřípadě naopak) 3) temná rána 4)tmavý kámen a pak by se uvidělo.

    Nechci ho vyloženě na PVP ani na PVM -spíš jen tak pro zábavu. Výbavu už bych si dořešil sám, spíš mi jde o ty spelly, díky.

  • Já právě nemám vůbec žádné zkušenosti.

    Ale vím že dříve byl problém s manou když byl duch a ochrana na malém lvlu.

  • Dnes je to hlavne o vybave a kedze DMG uplne pokryju zbrane mladych hrdinov, isiel by som do obrany, podla mna ochranou nic nepokazis, ako druhe kuzlo by som osobne isiel temnu ranu ale ak si zalovis v starych threadoch fora, najdes vela manualov na to ako spravit naozaj luxusneho BM suru ;) lovu zdar

  • BM suru jsem hrál kdysi na Elrohiru, hrál jsem bez itemu a nadělal spoutu chyb, ale dostal jsem se na lvl 72, což tehdy ještě bylo celkem hodně :D. Spoustu věcí se určitě změnilo, končil jsem, když se objevila alcha cca.


    K věci: na tom surovi jsem měl

    1) temnou ochranu

    2) ducha plamene

    3) ránu ducha

    4) tmavý kámen


    za sebe můžu říct, že to byla katastrofa :D. PvM s tímto složením bylo utrpení na lvl 30 i na lvl 70 (to trochu kecám, kolem té 65 se to začalo sbírat a bylo to nakonec celkem v pohodě). jediný použitelný spell na PvM


    asi základní informace, která by něměla zapadnout je funkce temné ochrany:

    jediný rozdíl mezi úrovní 1 a úrovní P je spotřeba many a obrana


    funkcí temné ochrany je snížení dmg v procentech (33% jestli si dobře pamatuju) pro každý lvl stejné (prostě to zapneš a dostáváš menší dmg. tečka)

    a přesun části dmg do many (myslím, že se přesune těch 33% nevím, kolik přesně, a pak to číslo, které vidíš u schopnosti znamená, kolik %dmg za které bys zaplatil manou bude zadarmo, ale tak nebo tak zůstane snížení dmg, který jde do HP o 33%), tohle se zlepšuje s lvl - čím vyšší lvl a inteligence, tím méně many se strhává

    a roste obrana

    ta spotřeba elíků je obrovská a to až do úrovně P a vysoké inteligence, pak se to výrazně zlepšuje, obrana taky hrozně moc pomůže, pokud nemáš dobrou výbavu, ale pamatuji se, že jsem utratil fakt nesmysly za modré velké elíky, které chlastáš nakonec vlastně stejně jako červené, jen stojí 92k/200ks a býval jsem si mohl koupit výbavu za to


    duch plamene, je dále fajn do pvp, ale jen 1v1 bez mobů okolo (praktické využití nakonec 0), nedává dmg z koně, jedná se podle mě o nejpřeceňovanější spell ve hře


    naopak rána ducha je nejpodceňovanější - jedná se o házený spell, který má ale rozsah stejný jako většina AoE spellů


    teď nedávno jsem si založil BM suru a můj plán je:

    1) rána plameny

    2) rána ducha

    3) temná ochrana (asi)

    4) temná rána - (duch plamene útočí random každé 3s, temnou ránu můžeš házet cíleně každých 7s, ale platí na ni %rychlosti kouzla čili se brzy reálně dostaneš na 4s + má trochu AoE efekt (fakt malý ale je tam), bohužel moc nescaluje

    5) tmavý kámen - hrozně dlouhý CD, ale tenhle spell nejvíc scaluje, nevím co vše na to má vliv, ale daly se s tím onehit vypínat lidi, nicméně s ním počkat na 3/4/5 spell, protože na nízkém lvl se jeho scaling ještě neprojeví


    a herní styl pro BM suru je podle mě jasný sekej z koně, sesedni - rána plameny - rána ducha (ideálně do lukostřelců pokud tam jsou sejme jich to velkou plochu) - na koně a sekat - rána plameny - a znovu (a pokud to je na hranici tvé výdrže než např. umře prvních pár mobů, zapni temnou ochranu a na pár vteřin se ti sniží dmg, který dostáváš)


    pokud zvolíš jiné spelly, budeš na tom úplně stejně, jen bez toho AoE dmg z rány plameny a rány ducha



    doufám, že je to vše pochopitelné, možná jsem někde trochu popletl čísla, ale principiálně by to mělo být vše dobře

  • Nazdar.

    Ja mám BMko lvl 70. Založené čisto na Pvp. Skilly som ťahal nasledovne: 1) Duch 2) Tmavý kámen 3) Temná rána 4) Rána plameny

    Ak chceš troška vynikať aj v PVM tak si namiesto rány plameny alebo temnej rány daj te,nú ochranu na M1.


    1. Duch plamene - V boji 1v1 je to naj efektívnejší skill ktorý dokáže vypnúť nepriateľa na 3 rany, ak ho máš na P a základnú myth alchu. Ďalšou výhodou je že keď ti už bude brať za 7-10k tak, súper bude požehy hltať o život a nedovolí mu to regenerovať HP.


    2. Tmavý kámen - Hej cooldown je 24s. čo je večnosť ale, oplatí sa počkať! So správnou výbavou našupeš aj 20k dmg a to večšina hráčou tolko HP ani nemá. A aj keď, dokončíš ho temnou ránou alebo sa o to postará práve duch plamene =)


    3. Temná rána - až si dosiahol úroveň P a schopnosť ti dokáže dealovať aspoň 7k dmg, 1v1 pvp máš isto vyhrané. Cooldown je 7sec. Zaobstaraj si troška vecí s rýchlosťou kúzla a bude to ešte menej. Napr s zober že do niekoho hodíš ten skill 3x za 12sex. 3x7k dmg = 21kHP.


    4. Rána plameny - Preto som si zvolil tento skill ako štvrtý lebo som potreboval schopnosť s AoE keby sa na mňa vrhlo viacej súperov a aby ich to poranilo na raz. Má t inpact effect čiže sa aj zo šlamastiky vieš vymotať keď dokážeš :D Neni to nejaký extra silný skill ale na P robí svoje


    5. Temná ochrana - mám ju na jendom bode kedže také isté je sníženie poškodenia nepriateľov ako na P. AKurát budeš hltať modré elíky alebo mnoho krát proti silnému súperovi ti ju aj vypne (ochranu) kvôli nedostatku many. Ale s obranami 60% + štít by toto nemal byť problém.


    Samozrejme potom všetko závisí od výbavy.

    Do PVMka s BM ti neporadím lebo sám som z toho somár ale keby mi to niekto vysvetlil tak ho rád zoberem za slovo a vyskúšam.