Diagnostické nástroje a informace

 • Tímto bych chtěl složit úctu k týmu vývojářů, že mají odvahu se k něčemu takovému hlásat. Hra padá, hodně často padá. Její rozjetí občas připomíná proces nahazování staré Jawy co ležela 15 let v garáži. Chytne se až po 7 neúspěšných pokusech po 25 minutách neustálého zkoušení. Obraz se zaskene při volbě postavy, při teleportování, asi 15 sekund po teleportování do první oblasti kde jsou stánky a cca 10 minut je úplně nečinná, pak dojde k samotnému pádu hry. Za celý svůj 20 - 25 letý život zasvěcený studiem elektra a programování, měl jsem i tu čest vytvářet programy na starý DOS, jsem neviděl méně stabilní software.


  Zpět k návrhu, když už se hra opravuje několik let a výsledek je, jaký je, bylo by možné do hry a do nastavení zabudovat přepínače pro měření a zobrazení diagnostických informací jako je počet fps, využití CPU, využití RAM, využití sítě (upload/download), případně detekce zráty paketů? Už mně přestalo bavit řešit výkon PC, který několikanásobně přesahuje doporučené požadavky metinu (CPU 4x cca 3GHz, 16GB RAM DDR4, 4GB grafika DDR5). Nebo i po pádu hry zobrazit informaci, proč hra spadla nebo ukládat někde lokálně Log, ke kterému by se dostal i uživatel.


  Můžete se zde také vyjádřit, například: "Mám podobné problémy" + rozvést jestli máte něco dalšího nebo "S tím co píšeš jsem se v životě nestkal(a), máš problém asi někde u sebe".

 • Takové problémy co popisuješ postihli každého, někoho méně často jiné častěji. Popravdě už těch problémů je tak tolik, že se ani nepozastavuji nad tím, že mi zase padlo okno, že se to zase seklo a že zase se to nechce vůbec rozjet. Děje si mi to cca každé 4 okno, ale to odhaduji, jelikož si fakt čárky nedělám, je to už jaksi na denním pořádku. Pár lidí tu psalo o pekelně starém jádru, které nikdo nechce překopat nebo lépe vytvořit úplně nově. Ta hra má hodně let a nějak se asi doufá, že se to vsákne. Do technické stránky se vrtá jen v momentě, co jim to přestane úplně fungovat, menší problémy se neřeší, takže nějaké vychytávky asi nebudou reálné. Ale vzhledem k posledním událostem, GF úspěšně pracuje na vyhnání i zbytku hráčů, takže jedině pak upravovat hru kvůli boterům.

 • v prvom rade to je zlá optimalizácia, jedna nemenovaná hra, stará RPG, začína na G končí na C , presne nespomeniem aby mi náhodou fufčo nedal warnik, mala tiež malé požiadavky na plynulý beh, ale optimalizovaná bola snáď ešte horšie ako Metin, lagovala a sekala sa aj na počítači na ktorom by si mohol ovládať jadrový reaktor v Jaslovských Bohuniciach.

  Čiže keby máš aj počítač z programovania vesmírnych rakiet z NASA, tak ti to nepomôže keď je hra zle optimalizovaná. HOLD. Za tie roky sa to nezmenilo.

  120lv:growup:

  ninja

  LÉČKA: P:pump:

  VÍŘENÍ KORDU: P :minigun:

  JEDOVATÝ OBLAK: P :beer:

  BLESKOVÝ ÚTOK: P :chinese:

  ZAMASKOVANÍ: P:sniper:

  ZÁLUDNÝ JED: P :shit:

 • Metin2 je totiž spíše amatérský počin :D Kdyby bylo kloudně udělané jádro hry a optimalizace, tak věřím, že tu dnes máme druhou hru jehož zkratka má 3 písmena, která stejně jak začíná na w tak na něj i končí :D , to jen kdyby s tím měl fifík bo jak se jmenuje problém. Protože by byl možný další vývoj. Ten je ale téměř nemožný, protože se v samotném Webzenu nevyznají ve svých datech :D. Ono to ani P serverům, kde jsou kolikrát daleko lepší programátoři nedává moc prostoru, proto nejsou skoro žádné originální resp. totálně všechno běží úplně stejně jak ofík, jen to trošku jinak vypadá.

  Od toho se dá lehce odvodit kvalita admin týmů, totální amatérismus. Nejen, že to jsou lidé, kteří se za tebe nepostaví, ale často tě ještě seřvou a dají ti mute/chat ban. Podle mě to dělají jen proto, že jako odměnu mají DM kupony, nechápu jiný důvod. Pořád si stěžují, že mají svázané ruce a nemůžou nic. Opravdu si myslíte, že má cenu dělat dobrovlně něco, co postrádá smysl ? Zeptejte se sami sebe, zda by jste dělali práci zbytečně. To je jako koždoročně zorat půdu, ale nikdy tam nic nezasadit - nesmysl.

  Po mapách nám běhají boti a je snadné určit jejich stáří, vidíme boty s věcmi +9, šerpou, načtenými kouzly atp., to prostě za dva dny neuděláš. Běhají tu boti level 105, to taky jen tak ze dne na den neuděláš. Kdyby byla pravda, že ti boti nakonec bany dostávají, tak by nebyli tak vymakaní. Nově máme boty i ve věži, super, to totálně zabilo hráče 40-60. Takže nejen, že noví hráči jsou bez šance, ale už i ti starší. Na mapách je omezený počet metinů, jedeš dropovat a minimálně u poloviny z nich se ti točí bot.

  Říkám to narovinu, moje investice do této hry skončily, jakmile bude možné se účtu "zbavit", tak to udělám.

  Zabanováním poctivých hráčů děláte hru pouze méně hratelnou. Vedete čím dál více lidí na temnou stranu třetích stran a hru ničíte více, než si uvědomujete.:growup:

 • Pár měsícu zpět jsem viděl ve hře admina (nebo co to bylo za post), který se ptal, kde jsou boti a po chvilce opravdu ze hry zmizeli. Někdo tam ty pravomoce teda má.


  Boti jsou furt ty samé lokace (chrám, žaby, sd, údolí ...). Strážný dostane za úkol pohlídat stodolu a taky mu může být jedno jestli ta stodola je prázdná nebo co v ní je, prostě ji má pohlídat a měl by to dělat dobře a nikoho tam nenechat chodit. Jestli má farmář poorat pole, tak by to měl taky udělat bez ohledu na to, jestli tam majitel pak sadí řepku, brambor nebo to nechává zarůst... Prostě by měl udělat svou práci, za kterou dostane odměnu a měl by ji udělat dobře. V jiném případe by si toho měl aspoň všimnout majitel a něco udělat.


  Tímto bych chtěl i poprosit lidi, kteří mají to oprávnění banovat,aby se domluvili a třeba se střídali po 4/6 hodinách, a každou hodinu prošli aspoň kritická místa a ty boty zablokovali.


  Moc bych chtěl poděkovat lidem, co se za nás postavili a vrátili nám 6ch, ten vliv tam určitě někdo má. Ale pokud na to jiní nemají čas (rodina, práce, milion dalších důvodů), tak by ty pozice měli pustit dálším. Jezdit kamionem a starat se o rodinu taky moc dobře nejde a většinou trpí jedna, druhá nebo obě strany.


  A s tím, jak funguje ten anti-cheat, by ho mělo GF ze hry odebrat (možná se zlepší i výkon) a raději zainvestovat do lidí, co tu hru pohlídají. Ten anti-cheat je tam teď jak páté kolo u vozu, akorát problémy navíc.

 • Stačí se podívat na priváty, ty jsou dělané prakticky od 0, v dnešní době už nikdo nevychází z upravného původního klienta a prostě jen poberou data a seskládají si je podle svého a světe div se, za rok je hotový metin s minimem bugů atd, kdyby GF sestaavili tým co by udělal nový metin na moderní bázi tak by udělali nejlépe, za pár měsíců by velký tým vše vyřešil a do budoucna by měli mnohem méně problémů. Současný metin je jen skládačka která pořádně nedrží a rozpadá se, chraň bůh když chtějí připojit nový obsah.

 • Já nevím jak vy, ale já jsem asi nějakej zázrak... něco jako chyba v Matrixu :phatgrin:. Můj main účet existuje od dob Siony nějakých 12 let, jenom jednou byl postihnut banánem za insult v šepotu jinýho hráče( dodnes nechápu jakože cože?!?!, tenkrát se vždycky všem tvrdilo, že za právy v PMkách nikdo banován nebude a pak mi tam přistane banán , well bad things happen), shop účet nepostihnut, pár ostatních úplně nevýrazných nepostihnuty nikdy ničím. Absolutně v nejlepším pořádku jsem byl schopen přežít VŠECHNY inovátorský a bomba nejlepší "zlepšováky a slučovačky" ze stran GF/Webzen( in past years Ymir). Okno mi padne v případě že opakovaně vlezu do ISka a následně IS skladu. Zcela vzácně při přihlašování. Asi to bude tím, že mám Adobe flash player a Javu v PC, basic Windows defender jako antivir. Jak to tak píšu tak vím, že jsem nějakým způsobem úplným protipólem těch kteří se tu s tímto problémem ozvali. K Metinu samotnýmu... Ten kód musí bejt výsměchem všem středoškolákům na IT školách. Ten snad musí bejt dávanej jako špatnej příklad. Klidně bych se vsadil, že Ymiru tenkrát Metin napsalo pár študáků po večerech, Ymirovští IT specialisti opravili překlepy a violá, Metin byl na světě. Nedávno jsem četl článek o hře( napiš si do Googlu 6 "V"), jejíž autor si nějakou úpravou kódu absolutně nelámal hlavu, prostě napsal kostru a další nápady psal na konec kódu. Šlape to tak co, who cares jak ten kód vypadá. Každej profík si nad tím kódem hry rval vlasy hrůzou jak to může někdo takhle napsat?!?! Vsadil bych se, že ti profíci doposud neviděli kód Metinu :lol::phatgrin:. Já fakt nevím co Webzen zamejšlí udělat s optimalizací Metinu, ale kdyby ho napráskali do Unreal Enginu( pane bože vždyť je úplně free ke stažení, what the hell?!?!), tak by se hratelnost a spouštění dostali na absolutně raketově super high space level. Ale proč si s tím dávat práci, že jo? Raději si budeme hrát s klacky a šutry, než abychom se dotkli smartphonu :pillepalle::phatgrin:. Ještě tenkrát před těmi 10 lety, kdy GMka fakt reagovali zde na fóru, to byl tuším Nettle, kterej řekl, že překlepy a opravy malejch bugů by v pohodě zvládl i školák základky za jeden večer :phatgrin::lol:. Možná si to nepamatuju úplně přesně, ale tak nějak v tomto stylu to bylo formulovaný. A banda lidí placenejch aby na ten kód dávala majzla a udělala ho lepším není schopná to doteď jakkoli opravit. Prostě výsměch.

 • . Ještě tenkrát před těmi 10 lety, kdy GMka fakt reagovali zde na fóru, to byl tuším Nettle, kterej řekl, že překlepy a opravy malejch bugů by v pohodě zvládl i školák základky za jeden večer :phatgrin::lol:ch.

  To je ten problém, před 10 lety to šlo, PC byly tenkrát na úrovni dnešních mobilů pro důchodce a utáhly bez problémů 20 clientů ve městě, jenže když se na špatný kód roky a roky nabaluje nový obsah a nikdo si nedal práci s rekonstrukcí samotného původního kódu, tak už je u líné firmy jako GF trochu pozdě to řešit a ani záplaty pořádně nefungují.

  Navíc jak tu je zmíněné snad každý update, ti programátoři co pracují na metinu jsou neschopní mimoni, to už potom nemůžeš od nich chtít vůbec nic.

 • Nemůžeme se bavit o enginu :D použití nějakého novodobého enginu by znamenalo, že si ho musí podle sebe upravit a pak udělat celou hru od začátku. Webzen = unreal :D.


  Nedávnu tu byl GM, který portoval postavy boterů do říše Lycanů, nechápu z jakého důvodu mu to bylo zakázáno, ale je to tak, je to další výsměch lidem, kteří se o tu hru snaží starat.


  Chtěl bych vidět jak Metin skončí a všichni ti "programátoři" si budou muset hledat práci a do CV napíšou, že od ukončení studia pracovali 20 let na Metinu2 :D :D Ani do fabriky je nevezmou :D :D

  Zabanováním poctivých hráčů děláte hru pouze méně hratelnou. Vedete čím dál více lidí na temnou stranu třetích stran a hru ničíte více, než si uvědomujete.:growup:

  Edited once, last by PhilBowl ().