problem s grafikou

  • Zdar,

    na mem pc ma problem pri jakemkoliv nastaveni rozliseni(monitor x metin) videt nektere veci. konkretne hlavne eventove tabulky,rybareni, karta priser etc. na noetbooku, kde jse do ted rybaril a eventoval problem nebyl. jenze ten mi ted odesel do kremikoveho nebe a jsem v loji.nemuzete mi nekdo napsat co kde mam jeste zkusit co nastavit? dekuju. preinstalovani hry nic nezmenilo a nastaveni rozliseni dle notebooku taky nic... jsem pc guma, takze se klidne s ironickymi odpovedmi racte vyradit....

  • PS: bystrozora zadam o shovivavost, neb co jsem si relevantniho vyhledal ve starsich prispevcich, uz je v archivu s access denied...



    Warn: Doublepost - bystrozor pozdravuje /Fufhiny

    Edited once, last by Fufhiny ().

  • Sice jsi za něco dostal banán, ale snad si to alespoň přečteš.

    Metin má rozměry nějak pevně zamknuté a různí se i stejný rozměr okna a fullscreenu. Já mám monitor notebooku a pak ještě 25'' monitor. Když si dám velký jako rozšíření malého, tak to vypadá tak, že mám vše v notebookové velikosti, i když mají oba monitory rozlišení stejné. Aktuálně to mám tak, že na FS mám 1366x768 a na okno to mám na 1720x1080, což i odpovídá rozlišení mého monitoru.

    Jediná rada, kterou ti tedy můžu nabídnout je, abys nešahal do Windowsáckého nastavení rozlišení, nechal si v systému to doporučené, ale našel si v tom metinovém okýnku config (otevírá se šipkou vedle Hrát v GF clientu) nějaké absurdní číslo, které jako náhodou vyplní tvojí obrazovku a bude ti fungovat. Podobně jako většina věcí v tomhle zmatlaném programu je to pokus a omyl a úspěchem je již 90% funkčnost :)

    Držím palce.

  • Zkus : Pravým tlačítkem myši klikni na plochu windows, poté si dej rozlišení obrazovky, tam máš napsáno jaké rozlišení je doporučeno a to si posléze zadej v nastavení metinu -nebavím se o nastavení ne ve hře, ale před spuštěním ( najdeš v GF clientu ). Kromě toho můžeš zkusit také v nastavení hodit - spustit hru v okně. Sice to trošku hru zpomalí, ale není to nějak znát.


    Pokud toto nezabere může byt špatně nastavená grafika přímo v počítači.

  • zdravim a dekuji za prispevky. zvlast fufhino byl velmi prinosny..... cekal bych aspon nejaky odkaz na starsi prispevky nebo frazi co mam dat do prohlizece, aby mi to nehledalo jen archivovane prispevky misto banana... ale asi me predstavy o BE+BM a vyznamu slova shovivavost jsou jine.....

    zpet k problemu. koukam, ze jsem se krapet podcenil. nastavit rozliseni v PC i ve hre zvladam. problem je, ze mi nefunguje ani jedna z kombinaci... projel jsme vse. co jsem jeste do ted nezkusil, je to spusteni v okne, coz jsem ucinil, zatimco jsem byl za katrem, ale bez vysledku... tedy zlepsila se grafika a vykresleni hry jako takove, ale textury v tech vyskakovacich oknech ne.....treba v okne cechu... vse vidim krasne, ale tlacitka, treba na odevzdani bzk, jsou jako kdyz nekdo den dupal v arbaitkach na plechovku... to s eventem je absolutne necitelne.... i hru jsem preinstaloval a nic....

    diky

  • V tom případě se obávám, že jsi přecenil Metin jako celek XD

    Ještě můžeš zkusit přeinstalovat ovladače grafiky, ale s tím ti už já neporadím.

    Obávám se, že pak už ti zbývá jen se modlit a šetřit na nové PC :D

    Čistě pro představu, co máš za máš grafiku?

  • No, jestli je chyba přímo ve tvém windowsu tak můžeš zkusit virtuální PC a tam jiný win, ale kvůli špatné optimalizaci bych se bál výkonu.

  • Čistě pro představu, co máš za máš grafiku?

    mam sedmicky AMD phenom II X3 720 grafikaATI RADEON X1950GT

    No, jestli je chyba přímo ve tvém windowsu tak můžeš zkusit virtuální PC

    no a tu me PC skilly konci, ale pokud nebudou jine navrhy, tak co te nezabije, to te posili, ze....

  • Ještě mě napadá jedna věc. Udělej pořádně antivir a to kompletní. Jestli se ti tam zavrtal nějaký těžební program sníží ti (a to dost značně ) výkon grafiky. I to může být problém.

  • Co tak vím tak Metin funguje nějak takhle - Máš AMD? Na*er si, už si nezahraješ XD

    Vím že tohle se hodně řešilo a jako obvykle se nikdo nezatěžoval s tím, že by to opravil.

    Obávám se, že výměna grafiky je jediná cesta :(

  • Co tak vím tak Metin funguje nějak takhle - Máš AMD? Na*er si, už si nezahraješ XD

    Vím že tohle se hodně řešilo a jako obvykle se nikdo nezatěžoval s tím, že by to opravil.

    Obávám se, že výměna grafiky je jediná cesta :(

    Bože to je trapné :D Já jedu na chip AMD, nemám herní noťas a spustím 3-5 účtů :D Jediná cesta to není. Zkus někoho,kdo se počítačema zabývá, třeba na něco přijde.

  • OK, odvolávám co jsem přivolal, já jsem to vzal tak, že jsem si po noťasu, který měl procesor AMD a NVidii grafiku(fungoval skvěle) koupil noťas s Intel i5, který běhá grafiku na CPU (jestli jsem to dobře pochopil) a nahodím jich max 10.

    Prostě co vím, tak AMD grafiky zlobily a nikdy jsem nikde neviděl řešení (neříkám, že neexistuje).

  • no diky vsem, ale co jsem se tak dokoukal i na en foru, tak to vypada na toho cernyho petra s CPU, ono se to netyka vsech AMD... o vikendu si zkusim jeste pohrat s grafikou...

    Ještě vbych ve hře zkusila nastavit CPU a GPU

    tak jsem to chtel zkusit a zrovinka todle nastaveni pokryva ten problem, takze je to nemozny....:monster:

    Edited 2 times, last by akihiro20: tak jsem vyzkousel vse co bylo navrhovano, i vypnout grafickou kartu i ovladac a nic. asi to bude tim amd.... lepsi nez rict ze moji nizkou IT gramotnosti pro bystrozora Edit Reason (optional) - bojim , bojim, nechci za katr.... ().