Znechucení

  • Po mnoha letech jsem si zavzpomínal na kdysi srdcovou hru Metin2.

    A první dojem?

    každé místo je na všech kanálech obsazené boty, kteří 24h/7 dní v týdnu farmí a vůbec nikdo to neřeší.

    Správce hry? Co to je? Vždyť tu hru nikdo neřídí... Hra běží sama... Nikdo nehlídá, jestli někdo porušuje pravidla. Tenkrát se jednou za čas ukázal nějaký GM, který se sice asi hodiny šťoural v nose, protože se nehnul z místa, ale co... alespoň tam byl a budil respekt...

    Dnes??? NIKDO!

    Znechucený jsem práskl do klávesnice a zavřel hru se slovy... "počkám pár let, třeba s tím někdo něco udělá. Až bude hra normální, pak ji budu hrát"

    .

    .

    Po cca 3 letech jsem se znovu přihlásil do hry.

    Hned po přihlášení jsem proklikal klávesnici a při zjištění, že do hry přidali autolov jsem měl chuť strčit si prsty do krku, jakou jsem měl chuť z toho zvracet <X:ill: :puke: ... tak hra se už i hraje sama... jak hluboko to ještě může klesnout...

    Facka to byla pořádná, ale říkám - třeba to není tak zlé...

    .

    .

    BYLO TO JEŠTĚ HORŠÍ NEŽ PŘED LÉTY!

    přeci když dělám svou práci špatně, tak dostanu padáka... proč tým metinu2 padáka nedostane, když dělají svou práci špatně?

    To je vážně takový problém vybrat jednoho dobrovolníka (kterých jsou jistě celé zástupy), který by banánoval všechny boty, které potká? Alespoň trošku by omezil jejich populaci.

    Žeby špatné vedení? Nebo spíš podplacené vedení?

    .

    .

    Za 3 roky to zkusím znovu... Zvědavost mi nedá... Jsem strašně zvědavý, kam až hra klesne, když už je na samém dnu

    Třeba budou hráči začínat na lvl 99, nebo kolik že je to maximum... 115? 120? Čert ví. Při pohledu na cheatery jsem to vždy odinstaloval dřív, než jsem udělal pořádný lvl...

    papa


    PS: Ano, jsem ufňukánek, brečím, stěžuji si mamince a jsem nula. V životě jsem nic nedokázal a ani nic nedokážu... A teď mě zkuste urazit ;)

  • S tvým názorem z části souhlasím i nesouhlasím. Co se botů týče máš naprostou pravdu, je zvláštní, že údržba se koná každý týden, ale botů pouze přibývá... Ačkoli jim to hru třeba vypne nikdy je to nezabnauje... Mají vše zautomatizované drop. shop, atd... Čímž hru komplikují ostatním a jelikož by zabíjení hráče ze stejné říše (i když botera) bere hodnost, tak si s tím ledaskdo neporadí. :dash:

    Taktéž mi přijde zvláštní herní aktivita GM, které jsem ještě na této hře nepotkala. :)

    Ale autolov nemohu vytknout ten občas dosti pomůže a vzhledem jeho omezenému rozsahu hru přílišně neovlivňuje. :gamer:

  • Bohužel zapomínáš na jeden velice důležitý detail, GM do hry chodí ale jsou neviditelní aby je každý neobtěžoval, přeci, to je snad logický a jejich práce je jasně viditelná ( že dělaj ho*no je fakt vidět :D ) :) Ten detail který ti unikl je, že členové GM týmu jsou , jak sami říkají, stejně tak jen obyčejní hráči jako mi ostatní a taky si chtějí taky zahrát a ne jen celý den řešit přetupky proti pravidlum. ( velice hlasitě se tomu směju, být mi 13 napsal bych ROFL )

    Autolov, inu, co dodat, řeknu asi toto, hra je dělaná pro liný nemyslící fakany kteří chcou mít vše hned a ideálně bez práce.... Proto fasujou truhly se všim z IS po každým 10lvl, proto maj autolov, proto maj nacpaný

    pod svuj rypáček vše, o čem Nám začínajícím s hrou před 10lety a víc se mohlo jen zdát. Hra už je pro Hráče prakticky nehratelná, ať už kvuli boterum, nebo kvuli komunitě jako takový, která připomíná

    septik, ať už tim jak se tu lidi chovaj, tak i tim, co má 90% "hrajících" v hlavách.

    Jak hluboko hra může ještě klesnout? no, už asi moc hluboko ne, vždyť v IS předměty který bejvaly jen zcela výjimečně jsou teď každý týden minimálně jednou, každou chvíli % slevy, nebo % na DM, bedny, kostýmy,

    Kupony DM, a já nevim co všechno... no prostě zoufalost. Ubožejší by už bylo jen kdyby se GF rozhodlo oficiálně podpořit užívání botů přidáním nějakých s nadupanou multifunkcí do IS :D

    :D :D

  • Ještě bych tam dodal to krásné ničení stánků a ostatních v modré ve dne, člověk musí 4x za den přestavět shopa, jistě že to mám stavět v kruhu, ale kam když tam není místo a na ch2 to nikdo nekupuje vůbec... :)

  • od toho je mapa daeyami - obchodní mapa, kterou za tímto účelem cz komunita nepoužívá vůbec... a zřejmě se to ani nenaučí... a furt to budou cpát do měst, kam to nepatří... ani na námko... proto dali spawn bossů, kteří ničejí stánky mimo náměstí... led. čarodka, generál huashin... každý den vícekrát... aby nebylo příliš mnoho stánků mimo námku - nehodlají investovat do lepších serverů, tak to vyřešili spawny bossy do hry :D

    Pocházím z Mithgardu
    WP 120 lvl - Flokiii :arrow: Lycan lvl 116 - Athelstann

  • to já na ch2 kolikrát prodam více jak na ch1.


    Floki

    V daeyami a ostatních cech. Mapách také není safezona.


    Nejlepší by byl záliv kde je safe zona po celém městě ale vstup je bohužel od 90 .

  • Daemy je cechovní mapa, nikoliv obchodním, přitom by stačilo aby komplet město bylo safe zona, kde nejde nic spawnout, jak easy.. a to mi máme prd stánků... na DE a RO metinech jsou kompletně od mostu až po alchymistu, my máme minimum stánků...


    Co se boterů týče, je to smutné a GM s tím stejně nic neudělají... Zvykni si.. Bot GMko vidí, že je blízko, automaticky ho přelogne, vypne... a jelikžo v Německu je to samej druhej pitomec, tak na zabanování musí být video a podobné píčoviny, které dost dokazování stěžují, protože je to nemožné... A to, že je třeba hra králů, kde každý, kdo se hodně snaží má skore 10 tisíc a boteři 250 tisíc, to nikoho neusvědčuje, i když ten bot jede 24/7 v SDčku.. To samé boteři na alchu, jsou desítky lidí, co botujou, prodávají to za reál, klidně 30k měsíčně vydělají, ale to v německu neřeší...


    Takže si zvykni nebo to nehraj, protože hra je sice parádní, promyšlená, ale absolutně nehratelná.

  • Obchody tu nemá smysl řešit, místo jejích úžasného měšce za DM měli udělat aukční síně s přístupem za DM/ denní aktivitu/ questy, nebo prostě free jako to mají všechny normální hry.

  • Obchody tu nemá smysl řešit, místo jejích úžasného měšce za DM měli udělat aukční síně s přístupem za DM/ denní aktivitu/ questy, nebo prostě free jako to mají všechny normální hry.

    Souhlasím, navíc jiné hry u aukčních síní se platí poplaky (v herní měně) a čím vyšší je cena tím vyšší je i poplatek a je možné nastavit jestli jej platí prodejce nebo kupující.

    Funguje to celkem hezky jako díra na peníze a zabraňuje to inflaci, teda nezabraňuje, ale pomáhá jí to držet v nějaké (rozumné?) míře.

  • Možnost ničení stánků není kvůli tomu, že bych jich bylo hodně mimo safe zónu a na jejich regulaci, to jenom páni z GF nedomysleli a stejně tak naše GM to nechává chladnými. Tohoto zneužívají akorát individua co mají prázdno v hlavě. A ikdyž ten zatrápený shop hodím na to namko, kde je nechutně přeplněno, že skoro se nedá ani mezi stánky procházet, tak dost často mi to ten shop kopne, protože to okno už je tak nehorázně zalagované. Změna byla třeba již velmi dávno, ale očividně to stojí GF prachy a nic velkého pro ně z toho nekouká, tak proč to řešit.

    Otázka botů je velice palčivá a s každým dalším eventem mi více znechucují hru. Neustále je jich přibývá a jsou taky více propracovanější ne-li agresivnější. Jako hráč mám velice omezené možnosti jak jim tu hru kazit stejně, jako oni mě. A naší GM ti maximálně napíší automatickou odpovědí: "díky za info prověříme to" a tím to hasne...hlavně, že uzavřeli ticket. Lituji malé lvl, kteří na ně naráží co chvilku a docela zásadním způsobem jim omezují hru. GF tak akorát vypustí zprávu jak zlepšili ochranu hry a bla bla, poplácají se po zádech jací to nejsou machři, že něco udělali pro hráče, ale to že ve výsledku vlastně neudělali nic a vše zůstalo při starém nebo někteří díky tomu mají problém se do hry vůbec přihlásit, už není relevantní. Klasická strategie fabrik.

    Co se týče autolovu, sama jej občas využiji, nemusím u hry být nonstop, stačí občas kouknout. Dřív jsem doufala, že hráči s malými lvl už nebudou škemrat o expení, jelikož to mají bez práce, ale to zůstalo, prostě i tak je to moc náročné. A zrovna tohle nenarušuje hru zásadním způsobem. Boti toto uměli dávno předtím.


    Bohužel, s tímto se nic dělat nebude, dokud z toho nebudou peníze. Ono to spíš vypadá, že za současného stavu z toho něco mají. A dokud na to GF bude kašlat, tak i naši GM se povezou na stejné vlně. A i nakrásně kompletní změna teamu by vedla k něčemu lepšímu tak možná na čtvrt roku, než by to skončilo úplně stejně. Čím dál víc je z toho vidět snaha vyždímat co nejvíce peněz na úkor hratelnosti.

  • No ohledně vyvolávání příšer pozor, to se zas musím zastat Německých GMek... Jak jsem říkal, tam je stánků 3x víc jak tady a jakékoliv pouštění bosse nebo v minulosti měsíček byl nekompromisní ban na nějakou dobu.. Tam si nikdo, slovy NIKDO !!!!!!!! nedovolí pustit jedinou příšeru ve městě, ale hold tady to většinou dělá jeden nejmenovanej ninja co překupuje a mnoho dalších a gmka to mají na párku...

  • No ohledně vyvolávání příšer pozor, to se zas musím zastat Německých GMek... Jak jsem říkal, tam je stánků 3x víc jak tady a jakékoliv pouštění bosse nebo v minulosti měsíček byl nekompromisní ban na nějakou dobu.. Tam si nikdo, slovy NIKDO !!!!!!!! nedovolí pustit jedinou příšeru ve městě, ale hold tady to většinou dělá jeden nejmenovanej ninja co překupuje a mnoho dalších a gmka to mají na párku...

    Nikdo si Nedevolí? nenech se vysmát. Oni si dovolí a nekompromisní banán za to fakt nebyl co pamatuju a že to tam dělali taky zcela běžně jednu dobu, ale po čase přestali v tak enormnim měřítku, taky proč by to dělali, oni maj jinou mentalitu jako hráčská komunita, než mentálně zmrzačený a zamindrákovaný čecháčci víš :) mimochodem... Slovy NIKDO... jak by to vypadalo číslicemi? a ještě vsuvka...

    jako dislektik většinou druhý neopravuju, ale tyvole HOLT!!! :D holD je vzdání pocty nebo úcty.