Na jakém seriálu aktuálně ujíždíš?

• Ahoj!

Přijde mi, že je na fóru poslední dobou dost mrtvo. Zkusíme ho trošku oživit, co vy na to? Jak jsem už v jiném vlákně psala, mám zlomenou nohu a nudím se - tzn. sleduju jeden seriál za druhým :D A tím pádem se nechám ráda inspirovat nějakým tipem od vás, na co stojí za to kouknout :)

Před nedávnem jsem dokoukala seriál Stranger Things - a nemůžu se dočkat pokračování. Úvodní díl seriálu mě dost děsil, takže jsem ho vypla a po čase se k němu vrátila.. A pak sjela všechny 3 série v podstatě jedním dechem :D Za mě 10/10, na IMDB 8,8/10.

Jelikož začala nová seriálová sezóna, koukám i na nějaké z novinek:

• Prodigal Son (2019 - 7,6/10) - za mě 9/10 - seriál je přesně pro ty, co mají rádi šťourání se v něčích zvrácených myšlenkách. Trochu mi to připomnělo Dextera (2006 - 8,7/10) a seriál You (2018 - 7,7/10) - ten je mimochodem taky perfektní, nicméně jen pro silné povahy.
    • Carnival Row (2019 - 8,0/10) - za mě opět 9/10 - Úplně nevím, k čemu tehle seriál přirovnat. Těšila jsem se na něj už od doby, kdy na net přistál první trailer a já zjistila, že se seriál natáčí v Praze, na dalších místech v ČR a hlavně, že na něm pracuje jeden z českých nejšikovnějších maskérů - Jakub Zombí Gründler. Vidět, jak vznikaly masky zrovna pro tento seriál určitě stojí za to. Nicméně pokud máte rádi takové.. Dramaticko-hororové, potemnělé fantasy, směle do toho!
    • Unbelievable (2019 - 8,6/10) - 10/10 - Doporučuji všem, co mají rádi krimi seriály, milují nečekané zvraty a zápletky a opět - mají rádi seriály, kde se rozebírá psychika hlavních postav do nejmenšího detailu.

No, to by bylo pro jeden příspěvek asi dost, ať zbyde někdo i na příště.

Budu moc ráda za jakékoliv tipy a hodnocení třeba i mnou zmíněných seriálů.

Hezký prosluněný den,

A.

• Dle mého nejlepší seriál je určitě Wentworth nebo Orphan Black.. Ale je to fakt těžký říct, co je nejlepší. :D Jinak mám rozkoukaný Cougar Town, už potřetí na to koukám, to je taky moc hezký. :D

Edit: Další super seriály jsou třeba Lost Girl, The end of the fucking world, 2 broke girls, Russian Doll..

• Já sleduju aktuálně The walking dead. Před nedávnem začala 10.řada a ten seriál je pořád stejně kvalitní. Stranger things a game of thrones, už jsou bohužel minulost, ale ST bude další řada a GOT bude mít spin off. Takže kdo třeba ještě neviděl, může dohnat mezitím. Jinak za 50 dnů bude poslední, 6 řada Vikings a chvíli na to seriál Zaklínač. A ještě v tom období listopadu: první hraný seriál ze světa Star Wars- Mandalorian. Tvůrce je Jon Favreau (Marvel). Nakonec můžu doporučit seriál Counterpart (2 řady), který nedávno skončil.

• Ahoj, koukám, že česká tvorba je dost mimo ?(. Pokud bys měla zájem je fajn 7 dílný seriál Labyrint. 1 řada je super, 2 slabší a třetí zase dobrá. Nenavazují na sebe. Je sice český, ale kvalitně propracovaný. Misteriozní krimi. Jinak 5ti díný Černobyl nemá chybu. 8)

• Ahoj,

s tou nohou ti to nezávidím, já jsem po operaci kotníku a ještě 3 týdny se sádrou mi zbývají :D

Aktuální seriály:

- Blindspot - mysteriozni, krimi

- NCIS: Los Angeles - krimi

Nedávno dokoukané:

- The Mentalist - dobrodružný, krimi

Na co chci začít koukat (tj. v seznamu):

- Black Mirror - mysteriozní

- Stranger Things - mysteriozní

- Star Trek: Discovery - dobrodržný, sci-fi

- Westworld - dobrodružný, sci-fi

- Stargate Origins, dobrodružný, sci-fi

- Suits - sitcom

- Once Upon Time - dobrodružný

- Mr. Robot - dobrodružný

- Rick and Morty (4. sezóna, vyjde v listopadu) - animovaný, dobrodružný

- Narcos - dokumentární, dobrodružný

- Dr. House (viděl jsem cca půlku, ale v televizi takže náhodně) - všichni víme o čem je House - buzeruje ostatní :D

- Vikings - dobrodružný

- Lost - dobrodružný, sci-fi od 3. řady :D

- Chernobyl - dokumentární

- Lucifer - dobrodružný

- Scrubs - sitcom

Srdcovky:

- Doctor Who - sci-fi, dobrodružný

- Warehouse 13 - sci-fi (lehké), dobrodružný, trochu té myteriozity tam je

- Stargate - dobrodružný, sci-fi

- Stargate Atlantis - dobrodružný, sci-fi

- IT Crowd - sitcom

- Marvel's Jessica Jones - dobrodružný, sci-fi

- M*A*S*H - sitcom

- Futurama - animovaný, dobrodružný, sci-fi

- Gravity Falls - animovaný, dobrodružný

- Rick and Morty - animovaný, dobrodružný, sci-fi

- Star Trek The Next Generation - dobrodružný, sci-fi

- Buffy The Vampire Slayer - dobrodružný

- Sherlock (BBC) - dobrodružný, mysteriózní

Ostatní dokoukané:

- Grimm - dobrodružný (trošku buffy)

- Stargate Universe - dobrodružný, sci-fi

- Marvel's Luke Cage - dobrodružný, sci-fi

- How I Met Your Mother - sitcom

- NCIS (do 14. řady) - krimi

- The Simpsons - všicni víme o čem je žlutá rodinka, dělá si srandu ze všeho :D

- CSI: Cyber - dobrodružný, mysteriozni, krimi

- Game of Thrones - drama, masakr (ehm, Red Wedding)

- Sex Education (1. sezóna, 2. vyjde začátkem roku 2020) - "prostě sex education"

- Torchwood (doprovodný seriál k Doctor Who) - dobrodružný, sci-fi

- Brickleberry - animovaný, explicitní

Rozkoukané / nedokoukané:

- Family Guy - animovaný, explicitní

- South Park - animovaný, explicitní

- Misfits - explicitní, sci-fi

- Arrow - dobrodružný, sci-fi

- Hannibal (ten nový) - krvák (jíme oběti vraždy, mňam)

- Elementary (Sherlock ale americký, NBC myslím) - dobrodružný

- The Big Bang Theory - sitcom

- Eureka - dobrodružný, sci-fi

- My Name Is Earl (televize to ukončila a neobnovila pro poslední sérii, nikdo neví proč) - sitcom

- Star Trek Voyager - dobrodružný, sci-fi

- Cold Case (koukám v televizi) - krimi

- Star Trek Enterprise - dobrodružný, sci-fi

- House of Cards - drama

- Dynasty - drama

- Cable Girls (na to umím málo španělsky :D ) - drama (trochu do sitcomu)

- Scorpion (zvrhne se to do děsný blbosti, to co řeší a jak je přitažený za vlasy, kdo má trochu rozumu uteče :D ) - dobrodružný, sci-fi

- Terranova - dobrodružný, sci-fi

A určitě mnohé další na které jsem si nevzpomněl popř. nedoscrolloval když jsem hledal.

Malé statistiky na závěr:

Spoustu seriálů jsem viděl online, ale na externím disku mám přes 2500 epizod seriálů

Zároveň koukám rád na filmy a těch je požehnaně též, na disku přes 500 snad.

Dobrá zásoba :D

• Acastus, tak jsme na tom stejně. Seriálů mám +- dokoukaných/rozkoukaných stejně. Jen mi to tu bylo blbý takhle vypisovat. :D Vidím, že máš Scrubs v seriálech na které se chceš podívat a určitě doporučuji. Je to moc hezký. :) Právě jak jsem psala, že asi po třetí dokoukávám Cougar Town, tak to právě napsal stejný člověk (Bill Lawrence) jako Scrubs. A v obou seriálech hrajou hodně podobní herci. Oba seriály fakt doporučuju! Akolrát na to Scrubs jsem nějak zapomněla. :D

• Ja sleduji ted novy serial- Treadstone

mezi starši-ty co tu uz byly vypsany taktez vše sčeknuto.

Mezi topovky zařazuji GRIMM, Penny Dreadful,Lost in space,The Strain ,The 100, Walking dead- obě serie

• Aktuálně? Už po asi 10. Grimm :D Neskutečná závislost :)

Penny Dreadful celkem jde - něco mezi Liga výjimečných a Agresivní virus ( taky dobrej seriál, ikdyž přeobsazení toho malýho kluka mě dost naštvalo a od sledování odradilo, protože ten novej se věčně tvářil na pár přesdržku :D )

Doctor Who ( Christopher Eccleston byl nejlepší - nejvíc mi sedl svym charakterem, ale těsně za nim jasně Tennent, to ostatní už je povl )

Torchwood ( Když jsem byl kluk vyhrál jsem konkurz na reklamu, říkali mi Tvář z Bou :D )

Přátelé - to je neodmyslitelná klasika.

A akutálně pro mě nejžhavější novinka: Jak jsem ti přebaloval plenku, 1. sezona Vim že máš hlad ale mám jen dvě ruce, 2. sezona Spinkej muj maličký, 3. sezona Pokakaná plenka se vrací :D :D