Na jakém seriálu aktuálně ujíždíš?

  • Ahoj!


    Přijde mi, že je na fóru poslední dobou dost mrtvo. Zkusíme ho trošku oživit, co vy na to? Jak jsem už v jiném vlákně psala, mám zlomenou nohu a nudím se - tzn. sleduju jeden seriál za druhým :D A tím pádem se nechám ráda inspirovat nějakým tipem od vás, na co stojí za to kouknout :)


    Před nedávnem jsem dokoukala seriál Stranger Things - a nemůžu se dočkat pokračování. Úvodní díl seriálu mě dost děsil, takže jsem ho vypla a po čase se k němu vrátila.. A pak sjela všechny 3 série v podstatě jedním dechem :D Za mě 10/10, na IMDB 8,8/10.


    Jelikož začala nová seriálová sezóna, koukám i na nějaké z novinek:

    • Prodigal Son (2019 - 7,6/10) - za mě 9/10 - seriál je přesně pro ty, co mají rádi šťourání se v něčích zvrácených myšlenkách. Trochu mi to připomnělo Dextera (2006 - 8,7/10) a seriál You (2018 - 7,7/10) - ten je mimochodem taky perfektní, nicméně jen pro silné povahy.
    • Carnival Row (2019 - 8,0/10) - za mě opět 9/10 - Úplně nevím, k čemu tehle seriál přirovnat. Těšila jsem se na něj už od doby, kdy na net přistál první trailer a já zjistila, že se seriál natáčí v Praze, na dalších místech v ČR a hlavně, že na něm pracuje jeden z českých nejšikovnějších maskérů - Jakub Zombí Gründler. Vidět, jak vznikaly masky zrovna pro tento seriál určitě stojí za to. Nicméně pokud máte rádi takové.. Dramaticko-hororové, potemnělé fantasy, směle do toho!
    • Unbelievable (2019 - 8,6/10) - 10/10 - Doporučuji všem, co mají rádi krimi seriály, milují nečekané zvraty a zápletky a opět - mají rádi seriály, kde se rozebírá psychika hlavních postav do nejmenšího detailu.

    No, to by bylo pro jeden příspěvek asi dost, ať zbyde někdo i na příště.


    Budu moc ráda za jakékoliv tipy a hodnocení třeba i mnou zmíněných seriálů.


    Hezký prosluněný den,

    A.

    :gamer: Xandy & majka :gamer:

    Více o mých postavách zde

  • Dle mého nejlepší seriál je určitě Wentworth nebo Orphan Black.. Ale je to fakt těžký říct, co je nejlepší. :D Jinak mám rozkoukaný Cougar Town, už potřetí na to koukám, to je taky moc hezký. :D


    Edit: Další super seriály jsou třeba Lost Girl, The end of the fucking world, 2 broke girls, Russian Doll..

  • Já sleduju aktuálně The walking dead. Před nedávnem začala 10.řada a ten seriál je pořád stejně kvalitní. Stranger things a game of thrones, už jsou bohužel minulost, ale ST bude další řada a GOT bude mít spin off. Takže kdo třeba ještě neviděl, může dohnat mezitím. Jinak za 50 dnů bude poslední, 6 řada Vikings a chvíli na to seriál Zaklínač. A ještě v tom období listopadu: první hraný seriál ze světa Star Wars- Mandalorian. Tvůrce je Jon Favreau (Marvel). Nakonec můžu doporučit seriál Counterpart (2 řady), který nedávno skončil.

  • Ahoj, koukám, že česká tvorba je dost mimo ?(. Pokud bys měla zájem je fajn 7 dílný seriál Labyrint. 1 řada je super, 2 slabší a třetí zase dobrá. Nenavazují na sebe. Je sice český, ale kvalitně propracovaný. Misteriozní krimi. Jinak 5ti díný Černobyl nemá chybu. 8)

  • Ahoj,


    s tou nohou ti to nezávidím, já jsem po operaci kotníku a ještě 3 týdny se sádrou mi zbývají :D

    Aktuální seriály:

    - Blindspot - mysteriozni, krimi

    - NCIS: Los Angeles - krimi


    Nedávno dokoukané:

    - The Mentalist - dobrodružný, krimi


    Na co chci začít koukat (tj. v seznamu):

    - Black Mirror - mysteriozní

    - Stranger Things - mysteriozní

    - Star Trek: Discovery - dobrodržný, sci-fi

    - Westworld - dobrodružný, sci-fi

    - Stargate Origins, dobrodružný, sci-fi

    - Suits - sitcom

    - Once Upon Time - dobrodružný

    - Mr. Robot - dobrodružný

    - Rick and Morty (4. sezóna, vyjde v listopadu) - animovaný, dobrodružný

    - Narcos - dokumentární, dobrodružný

    - Dr. House (viděl jsem cca půlku, ale v televizi takže náhodně) - všichni víme o čem je House - buzeruje ostatní :D

    - Vikings - dobrodružný

    - Lost - dobrodružný, sci-fi od 3. řady :D

    - Chernobyl - dokumentární

    - Lucifer - dobrodružný

    - Scrubs - sitcom


    Srdcovky:

    - Doctor Who - sci-fi, dobrodružný

    - Warehouse 13 - sci-fi (lehké), dobrodružný, trochu té myteriozity tam je

    - Stargate - dobrodružný, sci-fi

    - Stargate Atlantis - dobrodružný, sci-fi

    - IT Crowd - sitcom

    - Marvel's Jessica Jones - dobrodružný, sci-fi

    - M*A*S*H - sitcom

    - Futurama - animovaný, dobrodružný, sci-fi

    - Gravity Falls - animovaný, dobrodružný

    - Rick and Morty - animovaný, dobrodružný, sci-fi

    - Star Trek The Next Generation - dobrodružný, sci-fi

    - Buffy The Vampire Slayer - dobrodružný

    - Sherlock (BBC) - dobrodružný, mysteriózní


    Ostatní dokoukané:

    - Grimm - dobrodružný (trošku buffy)

    - Stargate Universe - dobrodružný, sci-fi

    - Marvel's Luke Cage - dobrodružný, sci-fi

    - How I Met Your Mother - sitcom

    - NCIS (do 14. řady) - krimi

    - The Simpsons - všicni víme o čem je žlutá rodinka, dělá si srandu ze všeho :D

    - CSI: Cyber - dobrodružný, mysteriozni, krimi

    - Game of Thrones - drama, masakr (ehm, Red Wedding)

    - Sex Education (1. sezóna, 2. vyjde začátkem roku 2020) - "prostě sex education"

    - Torchwood (doprovodný seriál k Doctor Who) - dobrodružný, sci-fi

    - Brickleberry - animovaný, explicitní


    Rozkoukané / nedokoukané:

    - Family Guy - animovaný, explicitní

    - South Park - animovaný, explicitní

    - Misfits - explicitní, sci-fi

    - Arrow - dobrodružný, sci-fi

    - Hannibal (ten nový) - krvák (jíme oběti vraždy, mňam)

    - Elementary (Sherlock ale americký, NBC myslím) - dobrodružný

    - The Big Bang Theory - sitcom

    - Eureka - dobrodružný, sci-fi

    - My Name Is Earl (televize to ukončila a neobnovila pro poslední sérii, nikdo neví proč) - sitcom

    - Star Trek Voyager - dobrodružný, sci-fi

    - Cold Case (koukám v televizi) - krimi

    - Star Trek Enterprise - dobrodružný, sci-fi

    - House of Cards - drama

    - Dynasty - drama

    - Cable Girls (na to umím málo španělsky :D ) - drama (trochu do sitcomu)

    - Scorpion (zvrhne se to do děsný blbosti, to co řeší a jak je přitažený za vlasy, kdo má trochu rozumu uteče :D ) - dobrodružný, sci-fi

    - Terranova - dobrodružný, sci-fi


    A určitě mnohé další na které jsem si nevzpomněl popř. nedoscrolloval když jsem hledal.


    Malé statistiky na závěr:

    Spoustu seriálů jsem viděl online, ale na externím disku mám přes 2500 epizod seriálů


    Zároveň koukám rád na filmy a těch je požehnaně též, na disku přes 500 snad.


    Dobrá zásoba :D

  • Acastus, tak jsme na tom stejně. Seriálů mám +- dokoukaných/rozkoukaných stejně. Jen mi to tu bylo blbý takhle vypisovat. :D Vidím, že máš Scrubs v seriálech na které se chceš podívat a určitě doporučuji. Je to moc hezký. :) Právě jak jsem psala, že asi po třetí dokoukávám Cougar Town, tak to právě napsal stejný člověk (Bill Lawrence) jako Scrubs. A v obou seriálech hrajou hodně podobní herci. Oba seriály fakt doporučuju! Akolrát na to Scrubs jsem nějak zapomněla. :D

  • momentálně neslesuji žádný dokoukané co jse mi nejvíce líbyly jsou Spartacus, vikings ,got.


    komedie malá británie,

    scifi primeval a primeval new world.

    Černobyl

    A dokument přežít.

  • Ja sleduji ted novy serial- Treadstone


    mezi starši-ty co tu uz byly vypsany taktez vše sčeknuto.


    Mezi topovky zařazuji GRIMM, Penny Dreadful,Lost in space,The Strain ,The 100, Walking dead- obě serie

    „Čím více poznávám lidi, tím více miluji psy.“
    Romain Rolland

  • Aktuálně? Už po asi 10. Grimm :D Neskutečná závislost :)

    Penny Dreadful celkem jde - něco mezi Liga výjimečných a Agresivní virus ( taky dobrej seriál, ikdyž přeobsazení toho malýho kluka mě dost naštvalo a od sledování odradilo, protože ten novej se věčně tvářil na pár přesdržku :D )

    Doctor Who ( Christopher Eccleston byl nejlepší - nejvíc mi sedl svym charakterem, ale těsně za nim jasně Tennent, to ostatní už je povl )

    Torchwood ( Když jsem byl kluk vyhrál jsem konkurz na reklamu, říkali mi Tvář z Bou :D )

    Přátelé - to je neodmyslitelná klasika.

    A akutálně pro mě nejžhavější novinka: Jak jsem ti přebaloval plenku, 1. sezona Vim že máš hlad ale mám jen dvě ruce, 2. sezona Spinkej muj maličký, 3. sezona Pokakaná plenka se vrací :D :D

  • Ahoj, nedávno jsem sledoval tyto série, opravdu se mi to líbilo! Také se mi líbí takové série jako Lucifer a Brooklyn 99. Velmi zajímavé a zábavné :)

  • Od mého posledního příspěvku uplynula nějaká doba, tak by to chtělo zase trošku oživit a přidat novou dávku seriálů, co vy na to? Navíc se blíží zima a to si prostě říká o seriál.

    Většinu z níže uvedeného jsem dokoukala v poslední době, u něčeho čekám na nové díly nebo novou sérii. Ale zaujaly mě tolik, že je prostě musím zmínit.

    Moje TOP 12

    - Prison break - Do vězení a ven... A ne jednou :evil:
    - Breaking bad - táta od rodiny, středoškolský učitel a drogový král v jednom? Jup, tady je to možné
    - Suits - právnické prostředí
    - Locke & Key - velice kreativní nápad a skvělé zpracování. Novou, druhou sérii, jsem ještě neměla možnost vidět, ale brzy se na ni chystám
    - Squid Game - kdo o nich neslyšel nebo je neviděl, jako by nebyl ^^
    - Killing Eve - chvíli mi trvalo mu přijít na chuť, ale pak jsem se zamilovala
    - La Casa de Papel - poslední díly už za 17 dní. Bude se mi stýskat ;(
    - Shameless - perfektní oddychová komedie
    - Ratched - z lékařského prostředí, ale zaslouží si být tady nahoře
    - The Queen's Gambit - minisérie, která je tak boží, že jsem jí už stihla sjet 2x
    - The Umbrella Academy - Asi jediná tvorba na základě komiksu, na které jsem kdy ujížděla
    - You - srdcovka. To se musí vidět.

    Holčičí seriály
    - Good trouble
    - Emily in Paris
    - Younger

    Z lékařského prostředí :chainsaw:
    - Grey's Anatomy
    - 9-1-1
    - The Good Doctor
    - New Amsterdam

    :gamer: Xandy & majka :gamer:

    Více o mých postavách zde

  • Tak já se teda taky přidám :)


    Kdybych tu měl vypisovat všechno, co mě bavilo, a na co jsem kdy koukal, byl by to asi docela dlouhý list, tak vyberu jen nějaký top.


    Chernobyl - Tuhle minisérku jsem viděl snad 5x, to je něco naprosto neskutečného. Zpracování, režie, kamera, střih. Všechno vyladěné do detailu. A k tomu navíc naprosto dokonalé herectví Stellana Skarsgarda a Jareda Harrise. Nejsem z lidí, co by ronili slzy u každé dojemné scénky, ale rozhovor těchto dvou postav v posledním díle, v momentu přerušení procesu, mě dostane pokaždé. Epilog je kapitola sama o sobě.


    Tom Clancy's Jack Ryan - zatím dvě řady po osmi dílech, netrpělivě čekám na tu třetí.


    Season 1: Úžasné intro, rozumné vykreslení CIA, a představení několika problémů moderní doby. Málokdy se vidí tak zdařilé vykreslení motivů záporáka, jeho psychiky, toho, co tyto lidi vede.

    Season 2: Slabší než první řada, ale stále docela dobré. Inspirováno politickou a ekonomickou situací ve Venezuele.


    The Queen's Gambit - Příjemná minisérka, paradoxně pro mě není vyvrcholením hra s Borgovem, ale hra s Lučenkem.

    Actually jsem si díky té minisérce udělal účet na jedné nejmenované šachové stránce a pravidelně hrávám. Jsem sice špatnej, ale baví mě to.


    Dr. House - Asi nemusím představovat, většina lidí zná. Jednotlivé případy ne až tak zajímavé, ačkoli najdou se díly, které si pouštím stále dokola (Three stories, All in, No reason, Both Sides now, dvojdíly a další). Krása seriálu ale vynikne až ve chvíli, kdy to člověk sleduje díl za dílem, a má tak lepší náhled na Housovu psychiku. Z tohoto úhlu je to propracováno téměř dokonale.


    Sherlock - Vtipné, moderní zpracování Sherlocka Holmese. Prvně jsem se toho hodně bál, nakonec mě to příjemně překvapilo. Ne všechno se mi líbilo (Moriarty mi nikdy nepřišel jako dobře vykreslený záporák), ale jakmile události nabraly spád a vynořila se temnější stránka věci (hlavně ke konci seriálu), byl jsem tomu schopen leccos odpustit a tu jízdu si užít.


    Bron (Most) - Drsné severské krimi, viděl jsem první dvě série. První excelentní, druhá trochu slabší, ale vyvrcholení hodně fajn (cliffhanger mě ale nepotěšil). Další dvě asi až bude chuť.


    Mr. Robot - Ano, konečně seriál o hackingu, kde to není jen o tom naklikat něco za pět vteřin do počítače. Na druhou stranu hodně ve dvojsmyslech odkazuje na technické a programovací znalosti, což neznalé nejspíš ochudí o silnější prožitek. Většina seriálu za mnou, akorát dokoukávám :)

    Fénix

    Neverwish
    TheGodness
    Endurancee