optimalní sestavení pc

  • Zdravim. chtěl bych se zeptat jake je asi tak optimalní sestavení pc tak aby věž ,jeskyně atd šlo bez sekaní a i aby se člověk bez problemu mohl pohybovat na ch1 na namku? díky za rady

  • Hodně často jsem četl, že AMD na tom je hůř, vypadávání textur, zamrzání atd. Na Youtube je plno videí, jde hlavně o starší procesory / grafiky.
    Ovšem po dlouhé době jsem koupil opět AMD v notebooku (konkrétně Ryzen 5 2500U a Radeon RX560X 4Gb) a ikdyž je papírově méně výkonný než intel i5 7300hq a Nvidia GTX 1050 Ti (bývalý notebook), tak jsem si všiml, že mi věž ani náměstí CH1 v modré, kde je plno stánků, úplně nezamrzne a běží to okolo těch 20fps a je to docela hratelné. Dříve se mi to seklo i na 5 sekund třeba než se znovu obraz začal hýbat.
    (Pozn. u obou notebooků jsem vynutil spouštění metinu s dedikovanou grafikou RX560X nebo GTX 1050 Ti, na integrovaných grafikách moc nehraju - nejsou k tomu ani určeny, oba notebooky měli 8Gb ddr4 ram a SSD)
    Toť mé zkušenosti, občas se mi sekne postava při jejím pohybu na jednom místě a musím vypnout metin přes správce úloh (v něm metin využívá 100% CPU), ale to je chyba co se mi stávala na všech strojích || .


    Hře by taky prospěla optimalizace (nějaké ty interní změny by se mohli psát do changelogu, aspoň náznak, třeba lepší správa paměti, lepší využití CPU atd. ať ví hráči co mají testovat a sledovat).
    Další chyba, se kterou jsem se setkal všude, jsou názvy obchodů nad příšerama, které se objeví náhodně. Nejčastěji se mi to stává vě věži nebo v lese, kde je hodně stromů.