Pomoc - šaman info

  • Zdravíčko,


    po letech jsem zavítal zpět a plánuji začít na novém serveru, ale potřebuji vědět jednu důležitou informaci.
    Byl opraven bug se šamanem a jeho rychlostí útoku? Šaman měl dříve problém, že jeho maximální rychlost útoku byla menší než u ostatních postav, a pokud měl člověk větší rychlost útoku + elixír, tak se jeho seky neregistrovaly.
    Rád bych začal hrát za šamana, ale pokud je tento problém stále ve hře, tak to nemá smysl.



    Dávám yangy zdarma! Přijďte si na adresu Ústavní 91, Praha 8 a na recepci řekněte, že si jdete pro zlaté, že Vás posílá Lycan a oni Vás nasměrují.

  • Zdravim,
    Ano tato chyba je opravena- Navic pro šamany přibyli 2 nove kameny- ANTIMAGIE- +4- mu přidava 25% prunik kouzly,osazene oba 50% na kamenech je psane prunik kouzly - na wiki je to sice divne popsane jako snizeni odolnosti protivnika proti magii- ale v podstate mu těmi 2kameny proraziš ignoruješ- 50% obran ktere na sobě má proti magii .(suram polovični častku. na ostatni chary nema vliv)

    „Čím více poznávám lidi, tím více miluji psy.“
    Romain Rolland

  • O kamenech vím, tak dlouho jsem mimo nebyl. Myslíš, že by bylo možné někde najít nějakou oficiální zmíňku o té opravě šamanů? Ne že bych nevěřil, ale rád bych to viděl od Gameforge. Koukal jsem se na update logy a nic jsem nenašel.
    A ještě jedna věc. Oni nějak upravili buffy, že? Něco ohledně buffování nebo tak. Nevíš o tom něco?
    Naposled jsem hrál, když otevřeli Mithgard server (myslím), takže už je to nějaká doba.



    Dávám yangy zdarma! Přijďte si na adresu Ústavní 91, Praha 8 a na recepci řekněte, že si jdete pro zlaté, že Vás posílá Lycan a oni Vás nasměrují.

  • Poupravili procenta, rapidně snížili procenta na pomoc draka, jak to zahejbalo s požehnáním nevím, ale to je asi +- stejné (teda je možné že požehnání bylo dřív i okolo 60%? ale ruku do ohně bych za to nedal) , taky to teď zesiluje kromě INT i pohyblivost a využiješ i SIL v zrcadlení, které teď lze použít jen na členy skupiny a sebe.


    Pro příklad buff 103 (128 INT 110 POH 16 SIL)
    46% požehnání (P)
    25.5% pomoc draka (P)
    39% zrcadlení (P)


    (90 INT 90 POH)
    35% požehnání
    19% pomoc draka


    Nejvíc je to poznat právě u začínajících šamanů, vždy jsem začínal s pomoc draka a požehnáním na 1, protože to mělo už okolo 10% (dokonce bez INT, pokud se nepletu) což je slušný boost, teď má můj šaman lvl 44 s 90 INT
    11% požehnání (7 bodů)
    1% pomoc draka (1 bod)

    Edited 3 times, last by xT7x ().

  • Poupravili šamana celého (sorač ze pišu ted az)
    -řev střiliš do dalky od postavy-moby ( ne uz pod sebe)
    -talisman je na více cilů ( dřive lure kouzlo na 1 cíl)
    -pomoc snižena o polovinu (dřive 50% nyni 25% -ve skupině pro tebe 35% ostatní 25%)
    -požehnani snižen čas o 1/3 působení (dřive při 90 INT 340 s -nyni mam pocit 180 s v podstate si se drzel ze kdyz skončila pomoc tak do 5 vteřin skonči požehnani,nyni musiš na 1 pomoc dobijet 2x požehnaní ) doba trvaní se prodlužuje podle toho čim vic maš bodů dane do INT.
    -zrcadlit taktéž čim vyši hodnota int -tim větši reflect u kouzla a doba trvaní.
    Taktez rozdelene chary -zbrane- Drak ma nyni bonus u skilu za pouzivani zvonu , lečitel vějiř.(momentalne nikde neni doted vypsano jake % je bonus za danou zbran u daneho charu)
    INT viš co navyšuje pro opačko alcha myticka excelent 16% + 3%bonus, slzove rubinove naušnice 14 + 5 tavky, perlovy,smaragd a turmalin nahrdelnik 4 + 3 tavky, pak zaklad vybava 12 vejiř -zvon, 12 štit. (můzeš při dobre navyšit int z 90 zaklad na 159) pro nižší lv - zlate naušnice,bile zlato naušnice.


    Info je jinak vypsane v roce 2017- update 17.5


    Viz odkaz :) doufam ze to bude pořadku :)


    Update log / aktualizace

    „Čím více poznávám lidi, tím více miluji psy.“
    Romain Rolland

  • Zajímavé. Já vám děkuji za info.
    Dřív jsem si vždy dělal buffku k hlavní, protože to byl sakra rozdíl, no udělám (respektive dělám) si ho i teď a to přesto, že je ten bonus menší, protože i tak ty procenta jsou znát.
    Taky jsem si všiml, že nějak šáhli na lycany... ach jo... každá nová generace těch postav je zdegenrovanější a zdegenrovanější, jak kdyby se množily v * osadě.



    Warn: Rasismus /Fufhiny



    Dávám yangy zdarma! Přijďte si na adresu Ústavní 91, Praha 8 a na recepci řekněte, že si jdete pro zlaté, že Vás posílá Lycan a oni Vás nasměrují.

    Edited once, last by Fufhiny ().

  • No ve zkratce z praxe,
    Dýkař je trochu zesílený (ale 6. skill nadále nemá skoro žádný dmg - na P bere tolik co war s 6. skillem na 1 bodu), oblak už mu neovlivňuje INT ale SIL stejně jako všechny ostatní skilly.
    Lykan je nějak utlumený ale pořád je to dle mého top postava, to chce pročíst ten update pokud tě to zajímá. (ostatně stejně jako u všech postav)
    Healer má tak rozhozené body že nemá nikdy šanci dostat maximální účinnost ze všech skillů.
    Nevím jestli vrtali do BM, ale ten je stále neporazitelný v PvP, pokud jede full obrany tak ho ani s full dmg prostě neprosekáš a pokud nemáš full magii a odolnost tak tě stejně časem sundá.
    U ostatních žádné postřehy nemám.


    Taky nevím jestli jsi postřehl že kritik v PvP už dává jen 10% bonus DMG místo 100% (teda je možné že to je 20%, nejsem si jist, tak jako tak je to zanedbatelné oproti minulosti), takže kdyby jsi chtěl jet PvP šamana tak se pomoc draka na malém lvl nevyplatí.

  • Ano, nakonec jsem se rozhodl pro Lycana s pomocnou buffkou. O PVP mi moc nejde, protože to stojí nehorázné prachy a bohužel tu není moc lidí, takže mi nějak PVP ani nestojí za tu námahu.
    Děkuji za info.
    Rozhodoval jsem se ještě mezi ninjou (nemám rád wary a za WP jsem nahrál tolik hodin, že bych si mohl udělat druhého bakaláře), ale prostě Lycan je lepší (mnohem) v PVM a v PVP (o který mi moc nejde) také není špatný. Takže tak.



    Dávám yangy zdarma! Přijďte si na adresu Ústavní 91, Praha 8 a na recepci řekněte, že si jdete pro zlaté, že Vás posílá Lycan a oni Vás nasměrují.

  • Ninja je pořád dobrý, ale do lvl 65 nestojí dýky za moc, dokonce ani ty začátečnické a na lvl 90+ zase trpí v PvM (stejně jako šaman, ale ten má aspoň vlastní buff), protože nemáš jak nahnat DMG.

  • Ninja je pořád dobrý, ale do lvl 65 nestojí dýky za moc, dokonce ani ty začátečnické a na lvl 90+ zase trpí v PvM (stejně jako šaman, ale ten má aspoň vlastní buff), protože nemáš jak nahnat DMG.

    ale zas od levlu 105 je díky luku zvěrokruhu v proměně top postava na meley.


    Nevíte kolik dává utok + na P ?

  • Jojo, s tím lukem je to pecka, ale zase komu by se chtělo všude běhat jen s kuličkama :D Zvlášť když jsou akce kdy padají věci z metinů, a to z vlastní zkušenosti vím že ani slušná šerpa 24% a jedák 50% průmka se nevyrovná surovi s čepelí bez alchy a dobrým fmskem :D