Má zkušenost

  • Zdravím,


    Rád bych se podělil o svojí zkušenost s hraním metinu za poslední rok,byl bych rád,kdyby i další lidé přidali svou zkušenost.


    Je to už přibližně rok co jsem začal aktivně hrát Metin,musím říci,že i když je to dosti stará hra,tak má své kouzlo.Baví mě hrát,protože hra nabízí možnosti,které jiné hry nemají a i určitou obtížnost,která vám krásně prodlouží čas strávený ve hře.Postupem času si člověk začne všímat věcí,které nejsou vůbec dobře.Neustále píšou samé falešné GM.Není problém za pár hodin stání ve městě nasbírat 5 zpráv od těch to "GM",ale co člověk se pobaví nad gramatikou a středně těžkou labilitou.Postupem času jsem si našetřil na nějakou dosti průměrnou výbavu,nebyla nic moc,ale byl jsem za ní rád a patřičně hrdý.Z pravidelného nakupování IS rukaviček se mi vytvořil zbytek DM,které dohromady dalo pár začarek.Rozhodl jsem se,že je krásně prodám hráči i za cenu,že se nedají prodat,všichni známe metodu zálohy.První obchůdek krása,druhý také a na potřetí jsem přišel o svojí zálohu (moje šerpa na kterou jsem poctivě šetřil měsíc a půl )a zbyl mi krám téměř bez ceny.No co byla to má chyba a člověk se musí také někdy poučit.Život na Metinu šel dál a čím víc jsem trávil na metinu,tím jsem začínal nabírat lepší věci a dost peněz.Občas mě tedy už zaráželo,jak si v prvním městě a jeho okolí mé říše ("červená") běhají 3 boti každý na jedno CH - 1-3.No co řeknete si boti tu jsou a budou,každopádně tohle je už asi nový level.Běhají tu tyhle 3 postavy se stejným jménem měsíc,možná už to bude 2! To už si takový poctivka jako já začíná říkat proč si také nepořídit takového bota,nemusím se tu přece dřít takových měsíců,když mi tu může 2 měsíce běhat bot v první městě,portovat se po metinech lv 5-15 s nesmrtelností,s dmg na dálku.No každopádně jsem se těšil na dobu kdy přijde nějaký řešení v podobě anticheatu.Všichni víme o novém cheat blockeru.Kvalitka když ani né po hodině po jeho spuštění běhají boti jako by se nic nestalo.Pobavilo mě to,ale ještě víc mě pobavilo jeden komentář člověka na jedné nejmenované FB skupině. - Ten okamžik,když GF vydá nový anticheat,velké části normálních (poctivým) hráčům metin nejde najednou spustit a botům to jde hned :D. No co řekněme,že GF se nedaří stává se.No a tím se skoro dostáváme ke konci,díky kterému toto píši.Jak jste se dočetli měl jsem období,kdy jsem byl dosti při penězích,měl jsem našetřeno cca 8 wonů,které jsem vydělal přeprodejem,jelikož docela již pozdě jsem si uvědomil,že dropování nesmyslů nevynáší moc,když mužete natahovat hráče s cenou o Xkk.Stačí mít stánky nonstop a je to téměř bez práce.Jednoho dne jsem přesněji 17.3. jsem přehazoval všechny své wony z "obchodní" postavy,jelikož jsem využíval postavu,která měla nad lv 15,tak mě neustále zabíjeli,když jsem byl stánek a na modré v kruhu bylo věčně narváno,že stánek nebyl tak moc na očích.Krásně jsem si přehodil wony,nechal jsem poslat na Email mazací kod postavy,zadal kod ještě značně rozespalý a co se nestalo,překlikl jsem se při mazání postavy a omylem vymazal svojí postavu,kam jsem naházel veškerý svůj peněžní majetek.To jsem byl ještě v klidu s myšlenkou rychlého vyřešení,určitě GF za těch X let provozu má zpětné obnovení postavy.Prolezl jsem stránky,forum a zjistil,že asi ne no :D.Stále ještě v klidu jsem si napsal na ticket systém,kde je záložka v angličtině něco jako "obnovení" předmětu nebo tak nějak tuším,nejsem angličtinář,ale něco v tom podobném významu tam je.Tak si říkám pohoda,určitě nejsem jediný komu se něco takového přihodilo,naházel jsem GF slušnou částku do IS,určitě mi pomohou,přece si váží každého hráče (víme jak je to s počtem hráčů na serveru).Po 1 dnu a půl čekání mi přišla krásná odpověd - Ahoj Regins,
    pokud jsi smazal svou postavu, tak je mi líto, ale nemůžeme ji nijak obnovit. No co si budeme,čekal jsem tedy,že mi nějak pomůžou,nebo se aspoň trošku rozepíšou.Po přečtení jsem v podstatě okamžitě odinstaloval metin,protože po roce dřiny během doslova minuty přijít o vše a dřít znovu s nejistou budoucností této hry ? Nejsem blázen.Nejspíš si říkáte,že je to moje chyba a také že je,ale všichni jsme jen lidé a prostě se to stane.Teď už si jen pohrávám s myšlenkou,že když jde rollback všech postav na serveru,tak očividně je problém obnovit jednu . Doufám,že se někdo dostal až na konec a ještě více doufám,jestli se tu najde člověk s podobnou zkušeností.


    Zbývajícím hráčům


    Regins

    Edited once, last by Regins ().

  • Gratuluji, osvobodil jsi se od téhle "nedodělané" hry s příšerným majitelem, který není ani schopný zajistit GM co by se občas veřejně objevili na serveru a nějak motivovali hráče vůbec ještě hrát (myslím že banováním botů kteří mají vše +9 v proměnách a botují už 2 roky je dobrý začátek, automaticky bez upozorňování hráči banovat automatické spamovací samozakládací shopy (ve kterých často ani nic není, protože je vše vyprodané, ale bot zakládá shopy vesele dál) by byl úžasný pokrok kterého se pravděpodobně nedočkáme nikdy) :D


    No, co na to říct, ostatní hráči mě okradli tolikrát že do tolika asi ani neumím, přestal jsem to počítat. Co se botů a mého znechucení z nich týče, to jde asi poznat podle předchozího odstavce, s některými boty se znám už lépe než s lidmi se kterými si píšu, vím kde se kdy objevují, co dělají, co prodávají, co mají nového za kostýmek...)


    Co se týče druhé půlky tvé slohovky, ano je to smutné že nemají po tolika letech řešení, asi by to chtělo lidský přístup který nějak chybí, ale je to spíše smůla že jsi udělal takovou chybu, mě by ani nenapadlo že by pro mě někdo něco mohl udělat. :D


    Jinak tě trumfnu s odpovědí na ticketu, já napsal 2x tak dlouhou slohovku co ty tady (kterou jsem několik hodin promýšlel a několikrát přepisoval aby perfektně dávala smysl) a odpověď byla "A co jako?" Pravděpodobně tam byl i podpis který se mu tam automaticky vytvoří, ale to si už nepamatuju.


    Jak jsem začal tak skončím, gratuluju a už se nevracej dokud neuslyšíš že GF něco začal dělat (nepočítám tím slučování do jednoho mezinárodního serveru), určitě se zabavíš nějak jinak a kvalitněji. :)

  • V tomto asi není jiného východiska jak přestat hrát metin nebo čekat, že metin převezme někdo jiný, GF už u mě nemá naději, moc dlouho to flákají.


    Já se již pěkně dlouho snažím někam dohrabat, netrávím u toho již tolik času, chvilka denně a jinak nárazovky. Takže progres není tak rychlý, když do toho již nějakou dobu nesypu. Naštěstí zlodějky vrátili. Ale jsou tu už takové kapky, kdy přemýšlím, že to tady zabalím. Cheaty jsou na denním pořádku, věčný problém s klientem, spousta bugů ve hře...Nechci to zase zabalit po takové době, když už nezačínám od píky, ale mám slušný základ, ale i ten základ pomalu přestává být slušný.


    Chyby se zde neomlouvají, ani to navrácení itemu co můžeš použít jednou za hru není nic extra. Ale toto mi připomíná teď ten eventový server. Člověk dostal se zpožděním kupóny (technické problémy GF). V mailu s kódy napsáno, platnost 30 dní. Počítala jsem to od dne kdy mi došel mail. No ejhle, ono to bylo od jiného data. Tuto informaci později dopsali na fórum. Kdo nechodí denně, nemá důvod si něco k tomu zjišťovat. U jiných komunit, kde server nebyl, se ani informace navíc nezveřejňovali (minimálně tady ne). Na UK fóru (německy neumím, tak tam tolik nelezu :D ) tuto informaci dopsali do dřívějšího postu, jako kdo to bude pročítat každý den, jestli se něco nezměnilo a informace o změně (editaci) tam není. Naštěstí platnost kupónů prodloužili. Ale první odpověď byla, bohužel nelze nahradit ani navrátit. Taky pěkný výpek X/ Odpovědi na ticketu jsou občas pro silné povahy :D

  • Kdo nechodí denně, nemá důvod si něco k tomu zjišťovat. U jiných komunit, kde server nebyl, se ani informace navíc nezveřejňovali (minimálně tady ne). Na UK fóru (německy neumím, tak tam tolik nelezu :D ) tuto informaci dopsali do dřívějšího postu, jako kdo to bude pročítat každý den, jestli se něco nezměnilo a informace o změně (editaci) tam není. Naštěstí platnost kupónů prodloužili. Ale první odpověď byla, bohužel nelze nahradit ani navrátit.

    To je věčný problém u GF, údajně nejsou schopní komunikovat ani s CZ týmem, natož s CZ hráči, nikde pořádné informace, to je pak konec, naprostej bordel ve všem. To samé že lidé měli po sloučení 10 dní na vyzvednutí té truhly s odměnama za level, nechápu proč tam nedali aspoň měsíc (mě je to jedno, já nikdy žádnou na žádné postavě neměl a pravděpodobně je nenapadne hodit aspoň jednu truhličku na účty starší 5 let, jak to dělávali dřív s odměnama za věrnost.)
    Já bych zase metin tak nezatracoval, pořád je to pěkná hra, kdyby si k tomu někdo jednou sedl a pořádně se tomu věnovat, určitě by se hráči vrátili z privátů.

  • Ymir skoupil Webzen a ten vlastní práva hry. Nicméně GF je "vydavatel", on hru provozuje. Pokud se nemýlím tak GF si zadavá co by bylo třeba opravit, změnit atd.

  • Mám podobny zažitek, neřešim boty- ktere hlasim, a je mi odepsano ano děkujeme za nahlašeni pořešime podivame -a za tyden tam behaji furt dale a nic se neděje- že behaj po skalach kde nemaj co dělat , prochazi texturami, vodou / rybniky 1 i 2 mesto skrz, V chramu zdmi, opet vodou, na tech vodnich plochach. dokonce dodany screany jak probiha skrz tu vodu, nebo bezi po vodě- za 2dny opet tam je a odpoved, ze ja špatne vidim. ze sme tam stali 4 a všici hlasili to stejny - hmm hmmm, dale mizi a objevuji se okousek dale, a pokažde utikaji k metinu- sou od nej obrazne na kilometry daleko,ale monstra umiraji na mistě sami, a metin nez dobehne k nemu je sesekan uz dopůlky) pokud toto pro ne neni dukaz tak je asi něco špatne.


    Ale ktomu co chci, koupili sme si s kamaradem Amulet lásky- event končil datum v 10.00, ja zakoupila amulet - i ve vypisu IS historie- mam čas 9.58- nahrdelnik byl bez bonusu, 99DM pryč a nefunkčni vec na 7 dni :DDDD, řikam dobre fakt pořešime- neee podle plateb byla vec zakoupena az v 10.02 tak mam smulu. nevím teda ale čas by se mel řidit podle CET, a CET byl 9.58, nepočitaje ze tedy sem se zeptala kamarada jak to ma on, ktery si ten stejny amulet kupoval hned rano v 5, ten mi řekl podobny problem, amulet byl bez bonusů/ psanych/ ale realne přidaval pouze polovinu toho co bylo psano v IS u amuletu. Prvni odpoved- resetuj klienta- pokud nepomůze kontaktuj nemce, ok nebudu rst klienta. je to hovadina- kdyz to nemel ani kamarad rano psane na amuletu a přidaval mu pouze pulku hodnot. tak sem rovnou psala na němce se screnn, jak dany amulet vypada- odpoved nakup v 10.02 smula,bylo po eventu- ale ze ten nahrdelnik byl v nabidce az do 18.00 je v pořadku- 99DM nic nemam - nefunčni amulet- a prachy ani dm nedostanu zpet :D super řešeni.

    „Čím více poznávám lidi, tím více miluji psy.“
    Romain Rolland

  • Mám podobny zažitek, neřešim boty- ktere hlasim, a je mi odepsano ano děkujeme za nahlašeni pořešime podivame -a za tyden tam behaji furt dale a nic se neděje- že behaj po skalach kde nemaj co dělat , prochazi texturami, vodou / rybniky 1 i 2 mesto skrz, V chramu zdmi, opet vodou, na tech vodnich plochach. dokonce dodany screany jak probiha skrz tu vodu, nebo bezi po vodě- za 2dny opet tam je a odpoved, ze ja špatne vidim. ze sme tam stali 4 a všici hlasili to stejny - hmm hmmm, dale mizi a objevuji se okousek dale, a pokažde utikaji k metinu- sou od nej obrazne na kilometry daleko,ale monstra umiraji na mistě sami, a metin nez dobehne k nemu je sesekan uz dopůlky) pokud toto pro ne neni dukaz tak je asi něco špatne.


    Ale ktomu co chci, koupili sme si s kamaradem Amulet lásky- event končil datum v 10.00, ja zakoupila amulet - i ve vypisu IS historie- mam čas 9.58- nahrdelnik byl bez bonusu, 99DM pryč a nefunkčni vec na 7 dni :DDDD, řikam dobre fakt pořešime- neee podle plateb byla vec zakoupena az v 10.02 tak mam smulu. nevím teda ale čas by se mel řidit podle CET, a CET byl 9.58, nepočitaje ze tedy sem se zeptala kamarada jak to ma on, ktery si ten stejny amulet kupoval hned rano v 5, ten mi řekl podobny problem, amulet byl bez bonusů/ psanych/ ale realne přidaval pouze polovinu toho co bylo psano v IS u amuletu. Prvni odpoved- resetuj klienta- pokud nepomůze kontaktuj nemce, ok nebudu rst klienta. je to hovadina- kdyz to nemel ani kamarad rano psane na amuletu a přidaval mu pouze pulku hodnot. tak sem rovnou psala na němce se screnn, jak dany amulet vypada- odpoved nakup v 10.02 smula,bylo po eventu- ale ze ten nahrdelnik byl v nabidce az do 18.00 je v pořadku- 99DM nic nemam - nefunčni amulet- a prachy ani dm nedostanu zpet :D super řešeni.

    Z toho tvého příspěvku mi plynou 2 věci, GF jsou zloději a ti boti jsou GM :D Dopracovali jsme to daleko :D Ty boty vidí každý idiot, jak jsem tu už někde psal tak jednoho potkávám několikrát denně už 2 roky co hraju a to se jen chodím dívat na své shopy a vyzvedávat plátna, takže otázka který GM je kryje, jinak nechápu o co jde.

  • Celkem dobře jsem si početl. A Moje zkušenost? Můj účet u Metinu existuje nějakých zdárných 10 let, ještě za stavu serverů Thalion, Elrohir, Siona a 4 CH. Reálná herní doba je tak cca 2 roky, protože potom co mi vyhořela grafika jsem si dal nějakých 8 let pauzu. Už tenkrát byla znát malinká prolhanost GM( vlastní zkušenost -> Když jsem plnil tehdy Q na Orky lítal za mnou jeden maňas co mi je schválně vybíjel, pořád mě sledoval na všech CH až jsem to nevydržel a nazval ho přizdisráčem. Důležité detail! V PMce!! Na to jak GMka na fóru pořád vykřikovali že screeny od hráčů vůbec neberou jako nějakej důkaz a screeny PM zpráv už vůbec neberou jako důkaz, že si důkazy opatřují sami a historie PM zpráv vůbec není nikde vedená, šmahem jsem obratem obdržel banána na den :D ), pamatuji i kauzu Gabtec "svatej GM", užil jsem i eventy jako Octaviovo superprase, kdy GMka skutečně byli k vidění ve hře a tehdy ten Metin žil. Sice měl mouchy v podobě spambotů, kdy průjezd náměstím znamenal 20 nových PM zpráv se spamem na pochybný nákupy DM a Yang, botů warů "obojschopníků" kdy chránění Silným tělem vesele sekali moby Aurou, nicméně tenkrát bylo vidět, že s tím GMka něco dělali. Servery se uzavíraly pro nové registrace než se server vyčistil od botů a poté se opětovně otevíraly a tak pořád dokola, než tenhle nápor ustal. Tehdy když jsem taky aktivně hlásil boty na IRC, během pár dní už ve hře nebyli. A to tehdy byli myslím 2 - 3 GM na JEDEN server a v područí měli ještě tak 2 TGM( TrialGameMaster -> GM v zácviku ve zkušebce) a šlo to. V dnešní době je na jeden jediný server celý tým čítající 15(!!!) členů! A boti lítají serverem holaj duša. V dnešní době bych řekl, že zájem o Metin oproti tehdejší době opadl asi tak o 300%, protože opravdu aktivních hráčů nonbotů je tak asi 200 možná míň, co mám takový pocit z toho co jsem poslední dobou hrál. Opět srovnání minulost vs. současnost: Tehdy bylo tolik hráčů a stánků ve hře že i druhý vesnice byly plný stánků, protože CH1 hlavní kruhová oblast byla zoufale přecpaná stánky, tak se stavěly i ve druhý vesnici. Taková situace byla... Ve všech říších. Dnes je přecpaný námko pouze na CH1 v Jinno. Ostatní říše jsou proti nim tak poloviční. Podle mojí konspirační teorie se boti neřeší a v životě už asi ani řešit nebudou. Nikdy. Protože než tahle mrňavá hrstka lidí dropne co potřebuje, bude to věčnost, tak tam nechme boty ti to nadropí a obratem prodají, takže matroše bude pořád dost a všude plno. Je to easy bez práce, takže jakýpak copak. Víkendový hráč jako já je co se týče výdělku bez šance, proti těmto 24/7 botům co dropí a stánkují. Teda pokud do toho nechci začít sypat xk real money na Cor dragonis a doufat, že snad se dědula Alchymista slituje a pustí mě párkrát až ke stupni Starověký nebo nedej bože snad Legendární. O Mýtické alše si můžu nechat zdát. Tehdy ještě šlo hrát Metin jako FreeToPlay a bavit se u toho,dneska už je to akorát hodně o PayToWinAndMakeProgress . Pro rejpaly ne nebrečím, že nemám na tohle a támto a že nemám Mýtickou alchu, jen konstatuju, že to prostě není co bejvalo. A už nebude. A co se týče zlodějů ve hře. Nikdy mě nikdo neokradl. Ani tehdy ani dnes. To že jsou tupí a používají pořád jednu a tu samou taktiku |GMBelial|:[GMBelial]: Dobrý den váš účet bude zablokován, protože se přišlo na to že je ukraden, jestli se chcete vyhnout blokaci předejte ho do našich rukou, bude proveden scan účtu..." bla bla bla bla... Nikdy nepochopím lidi co tomuhle fakt věří. Teda krom 8+ kids. Nikdy si na mě nepřišel nikdo s " Hele já ti tu zbraň naklonuju, hodím se 100% efektem na +9, vyexpím tě za 10kk fakt opravdu věř mi..." V dnešní době bych řekl, že Metin z 80% supluje akorát tak nějaký chat něco jak Messenger ve FB akorát teda s bonusem že si můžete zahrát hru.


    P.S. Už vidím jak tu Board modi zahoří aktivitou kvůli "přizdisráči" a přispěchají s warnem. To bude zase vydaná energie, že pak tejden budou muset odpočívat, na tohle jim ještě síly stačí, ale banovat boty už je nad jejich síly.... #staysarcastic :phatgrin:

  • Jestli máš dojem, že by jsi měl dostat warn, tak si přečti pravidla fóra, aby k tomu nedošlo ;)
    Jen dodám, že jsou zásadní rozdíly mezi Board týmem a Game týmem.

    Mám akorát dojem, že BYS měl dostat pravidla pravopisu do ruky :) . Jakožto starej Metin2 pardál pravidla znám. No insulting. ^^ Btw ten rozdíl znám moc dobře, ovšem vzhledem k tomu jaká je aktivita na fóru, vyjde to tuším na stejno co se týče množství práce. Jak ve hře tak na fóru :D . Hogw domluvil jsem 8)