Rybaření

  • Ono je frustrující čekat, že se mi na háček dostane něco lepšího než nic a nebo malá ryba.
    Když už se mi na háček dostane aspoň candát, tak zas je frustrující, když se mi ho nedaří trefit. ( a to se musí 3x).
    Ale toto je zatím v pohodě. S tím se počítá.


    Ovšem co neberu je to, že i když se mi podaří 3x rybu zasáhnout v časovém limitu tak v polovině případu mi to napíše, že jsem ztratil návnadu a stejně jsem nic nechytil. :rocketlauncher:

    Stranger107 - Šaman healer , Thalion (Chunjo)

  • Mňa fascinuje to, že po pár minútach rybárenia sa mi postava vždy opakovane sekne a nemôžem sa hýbať, prehadzovať výbavu ani odhlásiť sa.
    Pomôže iba následne sa nechať zabiť a zase oživiť alebo to ukončiť cez správcu úloh . <X<X
    Čo sa týka lovenia rýb, odceňujem kreativitu nového spôsobu, ryba sa dá triafať v pohode len by mohla byť vyššia šanca že ju aj dokážem vytiahnuť :D .

    Edited once, last by Kontrola ().

  • V polovině případů nic nechytíš? Tak to jsi mega lucker :D já na 140 červů asi 100x chytil a z toho asi 10 malých ryb 6 normálních a 1 zlatej tučňák na prut +7. Ten systém se mi líbí, ale nelíbí se mi že prakticky nic nechytíš :D Jinak mi zabraly 3 nové "ryby" z těch 50 celkem co zabralo.


    Mimochodem, dostal někdo bod to prutu? Já ani jeden, což mi příjde dost divné na těch 140 červů.


    A má někdo tušení co dělá ten bonus za tuňáka? Měl jsem chvíli pocit že se více ryby drží v kruhu, ale pak si zase začaly lítat kde se jim chtělo, také se mi zdálo že mi zabíraly víc ty ryby, ale z těch 5 ryb co jsem dostal to moc poznat taky nejde :D

  • Ze 140 červů 100 ryb ? Tak to klobouk, já jsem na 200 červů chytil tak 20 a to není dle mého rukama, protože 3/3 jsem měl v drtivé většině případů. Chytím 3/3 a prostě návnada zmizí a ryba nikde.


    Za mě teda obrovskej krok zpět v rybaření.. Daleko menší šance, daleko menší úlovky, daleko větší nuda... To, že dáš 3/3 a chytneš rybu je čistá náhoda.. Předtím sem rybařil se šesti účty a byla to zábava.. Teď mě to teda po hodině krutě přestalo bavit.. Velký krok zpět.. Myslím, že nové ryby mohly implementovat do starého rybaření a opravdu dát, aby šly vytáhnout jen na větší prut, tohle je hruza... Nehledě na to ,že rybaření jako takové na výdělek už dávno není...

  • Přesně toho, co tu píšete, jsem se obávala. Už to není o umu, ale zase jen náhoda. Rybářský event je zřejmě s tímto pohřbený :( Pokud by byla kompenzace lukrativnější odměny, tak možná...

  • Ze 140 červů 100 ryb ? Tak to klobouk, já jsem na 200 červů chytil tak 20 a to není dle mého rukama, protože 3/3 jsem měl v drtivé většině případů. Chytím 3/3 a prostě návnada zmizí a ryba nikde.

    Špatně jsi mě pochopil, 100x jsem chytil já, ale moje postava chytila jen asi 10, 90x z toho nebylo nic :)


    Naprosto nechápu proč tam je tak malá šance na vytažení ryby, je krásné vidět že je ve hře zlatá rybka, ale hádám že ji chytím tak za půl roku denního rybaření.
    Podle mě nový systém lidi moc odsuzují, je to super, až na to že spousta lidí včetně mě přišlo o pokec u rybaření a občasné mezerníkování, to že se v tom nějaký idiot vrtal a tak snížil šanci chytit ryby je věc druhá, prostě se to rozhodli udělat teď a ne před půl rokem.
    Docela nechápu k čemu je teď koule na ryby nebo kniha o rybaření :D Asi aby jste viděli že tam ty zlaté rybky někde jsou a opravdu po 10 letech zvládli přidat novou rybu :D

  • Máš pravdu, blbě jsem to přečetl. :)


    Kdyby udělali, že od prutu +3 můžeš chytit já nevím velkýho candáta, od +4 lososa, +5 uhoře, +6 mušli, +7 třeba perlu... bylo by to určitě zajímavější.. Takhle si přišel jak tu někdo psal o chatování mezi lidmi a vůbec o zábavu.. Velmi špatný update.. velmi špatný.. a k rybaření tohle nikoho nenatáhne..

  • možno som divný ale mňa tento nový update chytil. predtým som vôbec nechytal ale teraz ma to baví :D za 2 dni 22 mušlí :thumbsup:

    Ganymede Fenix[font='Lucida Sans, Monaco, Geneva, sans-serif'][size=12][b][color=#990099]
    Aurák 90lvl full P

  • možno som divný ale mňa tento nový update chytil. predtým som vôbec nechytal ale teraz ma to baví :D za 2 dni 22 mušlí :thumbsup:

    Taky se mi to hodně líbí, ale 22 mušlí? Dělal jsi i něco jinéh? :D Já mám tak těch 10 ryb za půl hodiny, prostě neberou. :D Ale neptal jsem se stařeny jestli mám smůlu, jestli to má na to vliv.

  • Následující info pravděpodobně už neplatí (alespoň většina)


    Tak jsem si dnes ráno hrál 4 hodiny s rybama s knihou rybaření, mé hypotézy a výsledky:
    (Potom jsem si hrál ještě další hodiny a postupně to updatoval)


    Zlatý tuňák se objevuje cca každých 5 minut dokud ho nechytíte, poté můžete dalšího chytit asi až za 48 hodin. Pouze s bonusem zlatého tuňáka můžete chytit nové ryby.
    5 vypuštěných tuňáků = 3x bonus na hodinu, 2x zpomalení na 5 minut.
    16 otevření tuňáci = 2x mušle
    3x použitý jako návnada = 5 minut bonus



    Chycené ryby jsem si rozepisoval po 10 záběrech s rybou aby se mi to lépe počítalo. (např. u obyč prutu 3/10, 3/10, 4/10, 3/10, 2/10 = dostal jsem do invu z 10 3/3 kliknutí )


    Na prut +7 (úroveň 25) jsem chytil 108 ryb a z toho jsem dostal 32 ( asi 30% úlovků jsem opravdu dostal, průměrně to byly 3-4 z deseti jen vyjímečně to bylo více nebo méně)
    Ryby mi skoro vůbec nezabíraly, nebál bych se říct že jen tak 20 - 25%, to jsem nepočítal, ale čas od času jsem měl třeba 8x zasebou že nic nezabralo, potom jsem chytil 1-2 ryby a zase 8x nic.
    Hádám že ta úroveň 25 bude 25% na něco, otázka na co.
    Nezabrala mi žádná nová ryba.



    Na prut +7 s hodinovým bonusem zlatého tuňáka jsem chytil 108 ryb a dostal jsem 47 ( asi 44% úlovků jsem dostal, průměrně 4-5 z deseti, jen vyjímečně to bylo více nebo méně, další dny zase okolo 43%)
    Ryby zabíraly o něco více, ale taky občas 5x6x zasebou nic, ale nestávalo se to tak často.
    Zabralo mi 10 nově přidaných ryb, z toho jsem chytl 2 (Zlatá rybka se mi ukázala jen 1x, stejně jako ve čtvrtek a uplavala, mám podezření že je tam limit jako u tuňáka, s tím že ji ani nemusíte chytit)


    Z toho rozdílu usuzují že bonus zlatého tuňáka dává 15% na větší šanci zachytit a ulovit rybu, pokud se někdo nudí, může udělat stejný pokus a uvidíme jestli se to bude +- shodovat.


    V obou případech jsem chytal necelou 3/4 hodinu (nevydržel jsem chytat celé 2 hodiny vkuse, ani jsem neměřil missnuté ryby, počítal jsem jen ty chycené) Tak jako tak, v obou případech jsem dostal jeden bod do prutu, což je žalostně málo, při tomto tempu bych musel chytat nějakých 160 a více hodin na prut +8, ale tak hádám že je to lepší než dříve, kdy jsem každý měsíc udělal několikrát prut +7 na max bodů a zase porupal na +1 :D


    Potom jsem zkoušel chytat na pruty +1 (úroveň 20), ze začátku jsem měl o dost větší úspěšnost než s prutem +7, dokonce se mi na něj i lépe chytalo, ale to by chtělo asi zkoušet déle než hodinu a vše měřit, takže ne, díky.
    Chytal jsem na něj i 8 z 10 ryb, běžně 6 z 10 což je o dost více než na prut +7, jelikož jsem střídal postavy a chytal zlaté tuňáky tak se mi to nechtělo počítat tak nevím přesný výsledek.


    Potom co se mi o tolik lépe chytalo s prutem +1 tak jsem skočil ke stařence, ta mi řekla že mám smůlu :lol: Tak jsem se vrátil k řece a najednou to byla +- 1-2 ryby z 10, takže nevím co si o tom mám myslet :D Asi to chce mnohem mnohem větší vzorek a chytat od rána do večera, nebo jsem tou stařenkou tu smůlu aktivoval :D


    Btw, znovu gratuluju k těm 22 mušlím, já našel jednu za ty 4 hodiny šaškování :D



    Mezi ryby počítám všechny předměty, rukavice mi nezabraly žádné, symbol jeden ale uplaval, sem tam nějaký zlatý prsten a prsten lucye jsem neviděl taky žádný.


    Z toho co jsem nachytal mi příjde že vůbec nezáleží jestli tam jsou malé ryby nebo candáti, vše jsem chytal +- rovnoměrně, samozřejmě malé ryby a candáti zabírali nejvíce tak jsem jich nejvíce nachytal, ale třeba 3x mě navštívila lotosovka a tu jsem chytil hned 2x, ostatní vzácnější asi 1x od každé.




    EDIT: Po 25 hodinách mi stále nebere zlatý tuňák, otevřel jsem jich dalších 12 a jen 2 mušle.
    EDIT2: Po 52 hodinách mi zabral okamžitě, takže předpokládám že jde chytit každých 48 hodin.

    Edited 10 times, last by xT7x ().

  • Já po chycení zlatého "bluďišťáka" a následném vypuštění do nekonečných hlubin asi po 15sec chytil "Nebehled" (1 z několika nových ryb) smůla je, že jsem ji vyhodil, protože sem neměl místo v inventáři no takže ani nedokážu říct jakej dává bonus po usmažení na oleji :thumbsup:
    Tak jen pro info o názvech nových ryb :beer:

  • Já po chycení zlatého "bluďišťáka" a následném vypuštění do nekonečných hlubin asi po 15sec chytil "Nebehled" (1 z několika nových ryb) smůla je, že jsem ji vyhodil, protože sem neměl místo v inventáři no takže ani nedokážu říct jakej dává bonus po usmažení na oleji :thumbsup:
    Tak jen pro info o názvech nových ryb :beer:

    Upálit tebe i s rybou :D tak vzácná ryba a on ji vyhodí :D mě zabírala spolu s rakem nejčastěji, ale nikdy jsem ji nedostal.


    Mimochodem ten tuňák jde fakt chytit 1x za 48 hodin, to mi příjde celkem dlouhá doba, když ani s ním to chytání není žádná sláva.

  • Padl uz nekomu ten klic na novou truhlu?Za me,kdyz se nevezme bonus od zlataka neni sance chytit zadnou novou rybu.Uz 2x sem tenhle bonus mel a 3x nova ryba,bohuzel nechycena....A ze zlataka mi zatim padly jen musle a 1x truhla kelpie

  • Taky sem zkoušela a na 10 uspešne- sem vytahla jen 1 :D, to uz je větši šance u fishing planet :D tam si aspon zachytam pořadny rybky :D

    „Čím více poznávám lidi, tím více miluji psy.“
    Romain Rolland

  • Já zkoušel asi tak 400 návnad a z toho opravdu velká spousta nových ryb i s prutem +1 a asi 6 klíčů mám :) Navíc se mi to celkem i líbí. :)

    K lidem se chovej s úctou, pokorou a respektem.
    Nikdy nevíš, kdo je na druhé straně.

  • Já zkoušel asi tak 400 návnad a z toho opravdu velká spousta nových ryb i s prutem +1 a asi 6 klíčů mám :) Navíc se mi to celkem i líbí. :)

    Muzu se zeptat to jsi mel kouli,ktera ukazuje co je na hacku?Nebo z ceho presne ti padl ten klic,z ryby a nebo primo pri loveni?
    Ja dal totiz mozna vetsi pocet jak ty a zadny klic...

  • Muzu se zeptat to jsi mel kouli,ktera ukazuje co je na hacku?Nebo z ceho presne ti padl ten klic,z ryby a nebo primo pri loveni?Ja dal totiz mozna vetsi pocet jak ty a zadny klic...

    Kouli jsem měl i když asi není ani potřeba. Nezvyšuje žádnou šanci. Normál rovnou z vody stejně jako zlatou hroudu, pláště nebo rukavice císaře.

    K lidem se chovej s úctou, pokorou a respektem.
    Nikdy nevíš, kdo je na druhé straně.