Planujete nieco robit s botmi?

  • Zdravim,
    podla fora mame dvoch GA, styroch SGM a deviatich GM.
    Chcel by som sa teda opytat kolko dalsich GM musite prijat aby sa s botmi a hackermi zacalo nieco robit?


    To si nikto z tychto 15 ludi, ktori maju na starosti dodrziavanie pravidiel a spravny chod hry nevsimol tych botov vsade? Ja zapnem hru na hodinku denne a presne viem kde sa nachadza aky bot, ake ma meno, co dropuje a ako casto je online...


    Co cely cas robite? Je taky problem prebehnut raz denne mapu (nie s GM postavou) a najst botov?
    Nikto z vas si napriklad nevsimol postavu pri chrame, KlatbyDropik, ktora tam 24/7 uz niekolko MESIACOV dropuje kletby pomocou nejakeho programu? Alebo celu skupinu postav na hore sohan, ktora dropuje bohvie co? Tiez tam su 24/7 niekolko mesiacov. Tie postavy su uz lvl 70...


    Som znechuteny, smutny a zaroven nastvany nad neschopnostou clenov timu, riesit banalne veci.
    To pred tymto vsetkym zatvarate oci? Alebo mate z vedenia prikazane s tymto problemom nerobit nic, aby ekonomika hry prosperovala?


    Predpokladam zmazanie threadu, nejaku vseobecnu vyhybavu odpoved, alebo ban, ale mojim cielom je aby kompetentni zacali nieco robit.

  • Máš tady desítky threadů o tom, proč se s tím nic nedělá.


    Když na podpoře nahlásíš bota, tak vždycky dostaneš podobnou odpověď.

    Quote from Podpora

    Ahoj Krys,


    diky za nahlaseni,proverime to

    Když smažeš bota, vytvoří se další.
    Hlavně většina z nich se automaticky vypne je-li GM poblíž. Nebo změní CH. Pak tu máš skupinku botů, kteří se portují ke smíšené obchodnici na námko a zase zmizí, že jo, ale to už je jiný příběh.
    Myslím si, že hlavouni tam nahoře o tomhle všem ví a plánují, jak tomu všemu zamezit. Pakliže ne, tak si budeš muset prostě zvyknout. Boti jsou, byli a budou. Většina je tady i spokojená s tím, že tu boteři hrajou. Máš tak snazší přístup k věcem, který by jsi dropoval x hodin.

  • Když smažeš bota, vytvoří se další.

    A to je prave to,ze se jim vyplati zalozit dalsi postavu na farmeni, duvod je jednoduchy, nez dostane ban, trva to hooooodne dlouho(pokud vubec dostane), dokud nebude team banovat rychleji, aby se jim to nevyplatilo, boti budou dal.
    Kdyz dnes napises ticket, za par dni dostanes nic nerikajici odpoved a kdyz budes mit kliku,tak za dalsich par dni dostane bot ban. To znamena ze zivotnost bota je minimalne tyden a za ten tyden si stihnou nadropit celkem slusne,takze se jim to vyplati. Pokud by byli boti banovani jeste v den nahlaseni, situace by byla na metinu podle mne mnohem lepsi, ne kazdeho by bavilo kazdy den si zakladat postavy a expit na urcity lvl,kdyby vedeli ze ban prijde rychle.

  • Myslím si, že hlavouni tam nahoře o tomhle všem ví a plánují, jak tomu všemu zamezit.

    Keby vedenie s tym nieco chcelo robit, tak to uz davno spravi. Boti funguju uz roky, a ziadna zmena. Viem o postave, ktora s "pomocou" hra uz roky, ma lvl 75, niekolko krat som to nahlasoval aj so screenami, videom, aj popisom... A tato postava je stale v hre aj po tolkych rokoch...


    Ale ako vidim aj admini tuto problematiku z daleka obchadzaju a vyhybaju sa jej... Celkom by ma zaujimalo co cele dni robia.


    Toto spravanie je vysmechom poctivim hracom. Kompetentni sa nevyjadruju a nic neriesia. Ziadne eventy, ziaden support, ziaden servis... hlavne ze ich je 15..
    Hanbil by som sa.. Len tolko k tomu.

  • Je to smiešne že sa tým nič nerobí a keby chceli GM napr. banovať bota prečo si nevytvoriť normálnu postavu a banovať ich ak majú niečo na ochranu proti gm (jednoduchý tip). Veď privátne servery majú lepšie ošetrený server proti botom :D:D každý druhý privát je na tom lepšie s botmi ako offik :growup:

  • Jerry. V každé online hře byli, jsou a budou programy které pomáhají hráčům při hraní. Můžu ti s jistotou říct, že botů se nikdy Online hry nezbaví. Prakticky ve stejný den jako je údržba tak se aktualizuje i software botů. Takže když od Ymiru vyjde nová záplata do hry tak lidi co provozují skripty jen program upraví a běží dál. Zminuješ tu nečinnost adminů, uvědom si že to jsou taky jen lidi kteří mají i soukromý život a nemůžou u metinu držet 25/8 hlídku. Druhá věc je ta že nemůžou na lusknutí prstu zablokovat účet. Stejní admini jako potkáváš ve hře z pravidla vyřizují i zprávy co lidi posílají na podporu. Není tu žádný automatický systém na vyhledávání boterů, proto nahlášení hráče co si v mapě dropuje nemá efekt. Botoval jsem 5 let na hře *, na českých serverech i na zahraničních. Používali jsme programy které přímo vyvíjel disributor hry. Z jednoho prostého důvodu...... měl z toho peníze. Odkud se asi berou programy na podvádění ? Někdo ho musí napsat a musí vědět co má dělat a podle čeho to dělat. Dělají to lidi co mají něco společného s vývojem her. Udělají program a za peníze ho pustí ven. A ty peníze jdou z části do firmy zpět a něco má podvývoj botů. Kdo zná * zná i *, *, *, *a jistě ví o co tam jde. A stejné je to i s *. * zapneš a jdeš do školy nebo do práce a večer přijdeš a máš vyděláno.... to je celé.... pro tebe Jerry bezbolestné, ten bot za tebou neběhá a neřeže do tebe. Metin je za mě tak ze 30% PVP jinak je to o dropu. * je pravý opak, tam musíš zabíjet ostatní hráče aby jsi byl lepší a lepší. A když jsi posilněný o programy které z tebe dělají buldozer tak lidi stojí v safe zonách nebo hru vypínají. Ach to byli časy :D. Koukni na YT na videa BHAAL91 z * jak jsme týrali s klanem KREV české servery. Pak si představ že takové hovado bude běhat na Metinu se softem a jednou ranou ti ničit metiny a brát dropy. Pak dojdeš třeba k tomu, že aktuální situace na metinu co se týče botů není tak zlá jako v jiných Online hrách. Není to schvalování botů jak to někomu třeba připadá ale ani je neodsuzuji. Ten bot je menší zlo než když ve hře potkáte ignoranta co vám schválně zničí metin, vyžene vás z místa kde dropujete a podobně. Že si lidi zapnout 7 účtů na noc aby těžili ve Chrámu a ráno na stáncích byli rudy není to co bych viděl jako problém.



    Reklama a názvy hacků cenzurovány /Fufhiny

    Edited 2 times, last by Fufhiny ().

  • Nikde netvrdim, ze admini maju robit svoju pracu 25/8.
    Len mi prosim ta vysvetli ako je mozne, ze pri chrame beha postava KlatbyDropik lvl 50, automaticke plaste, prisery zabija skor ako ku nim dobehne a okamzite zdvihne predmety zo zeme... Tato postava tam dropuje minimalne niekolko mesiacov a samozrejme je online 24/7. Chces mi povedat, ze ani jeden z adminov nesiel nikdy okolo tejto postavy? Ze na tuto postavu nebol poslany ani jeden ticket?? Vazne?


    KOLKO casu potrebuju GM na to aby si to vsimli?


    99% hracov metinu skusilo taketo programy, ale to neznamena, ze ked som admin tak sa tvarim, ze sa nic nedeje..


    Ako tu uz niekto pisal ako je teda mozne, ze na privatnych serveroch si vedia poradit s botermi? Toto obhajovanie GM mi pride ako maximalna ubohost... Su to admini, maju svoje pravomoci a ked maju nieco spravit, tak sa tvaria ze ich sa to netika... To uz je jak nasi politici.

  • Přiznám se že jsem nečetl ty slohovky co jste tu psali, zkrátím to, zabanovat botovací postavy lvl 50-70 co běhají ve věcech +9 s proměnama dokonce i ve městě není žádný problém, jsou takoví co tu jsou opravdu rok, dokonce i dva, kdyby jim občas někdo hodil banán, aspoň jim to znepříjemní botování. Máte pravdu v tom že se botů nedá zbavit, ani se s nimi nedá bojovat banováním, ale není problém banovat ty top lvly a největší botery (8 z 10 top účastníků eventů typu okey jsou boti, nevěřím že se nedá během 10 minut zjistit kam jdou ty yangy a truhly)

  • Presne o to mi ide..


    Keby GM chceli, tak vedia presne zistit, kam tie dropnute veci idu, komu idu prachy atd. GM vedia presne zistit s kym si obchodoval a co si mu dal. A takto by mohli zabanovat aj obchodne postavy boterov. Popripade sa dopatrat aj k hlavnym postavam.
    Proste ak by vazne chceli, tak sa vedia dopatrat k celej hierarchii postav..
    Ale ked sa im nechce, alebo to maju zakazane od vedenia, tak nech to priznaju, ze podporuju boterov..


    Vidis, ze GM nemaju ani tolko slusnosti aby sa tu na fore vyjadrili..

  • Přiznám se že jsem nečetl ty slohovky co jste tu psali, zkrátím to, zabanovat botovací postavy lvl 50-70 co běhají ve věcech +9 s proměnama dokonce i ve městě není žádný problém, jsou takoví co tu jsou opravdu rok, dokonce i dva, kdyby jim občas někdo hodil banán, aspoň jim to znepříjemní botování. Máte pravdu v tom že se botů nedá zbavit, ani se s nimi nedá bojovat banováním, ale není problém banovat ty top lvly a největší botery (8 z 10 top účastníků eventů typu okey jsou boti, nevěřím že se nedá během 10 minut zjistit kam jdou ty yangy a truhly)

    Kdyby měli banovat všechny učty, který mají byť jen jeden nabotený yang tak na tý hře nikdo nezůstal. Nedělam si iluze že boteři ty yangy, věci na kov a buh ví co ještě dropujou rozprodaj docela rychle. A upřímně řečeno, já si rád koupim levný zuby orka nebo léky+ a původ mě nezajímá. Stejně jako většina lidi tady.

    VyhulenáViki 119lv Archer :-S:-S

  • Kdyby měli banovat všechny učty, který mají byť jen jeden nabotený yang tak na tý hře nikdo nezůstal.

    No jasný, jestli takovouhle hloupost budou všichni používat jako výmluvu tak nikdo nic nikdy neudělá.

  • Já by som asi videl problem kto su asi tak ty ludia čo najviac botuju a nikto nanich nemôže? X nahlaseni od X hracu a asi 2-3 krat som zažil ze bot vážne zmyzol ale zase len lvl 1-15 na eventy ale čo ty čo botuju lvl 50+ 75-90 dokonca človek stretne botov plnu watery a všetko OK? nevravim o autolovoch každý kto hrá metin mesiac to vie rozoznať aký tam je rozdiel ale asi má niekto v týme dôvod to neriešiť a udržiavať botov na istý príjem žejo. A vopred ďakujem za warn alebo rovno ban ak som tu niekoho z velkomožných urazil aspon tu niečo môžte dokázat a spraviť a postaviť sa ktomu ako dospelý a rozdať pokarhanie za porušenie pravidiel. Keď dokážu deti čo maju priváty X krát okopirované jeden od druheho udržať bez výrazného rozsahu botov prečo to nedokáže team o X luďoch na jednom serveri ? Pretože logicky to dokázať nechce... Kto tvrdí že to tak neni zapnite si DE metin a hladajte botov o eventu dokola sa menia pretože ich banujú asi tam GM majú s čoho žiť nie s metin yangov hold... Pekný ďen celému TEAM-u :puke:

  • Prave sem si projel bakru na ch2 a potkal sem behem par minut 4 boty,co tam farmi metiny, nektere z nich sem hlasil na ticketu cca pred 10ti dny a oni si vesele farmi dal....je to vysmech, jak chcete aby metin hralo vic lidi,kdyz zacinajici hrac ma minimalni sanci si vydelat dropem z metinu ve druhem meste,kdyz 80% metinu vyzerou boti?


    GM,SGM,GA uz se tu kua vyjadrete, nebo si jen hrajete na vlastnim pisecku a na ostatni dlabete? A reci o tom,ze po zabanovani si dotycny zalozi dalsi ucet sou jen vymluvy.....


    Bud s tim neco delejte a nebo rezignujte na sve funkce, pokud to na privatech zvlada jeden clovek, tak tady to musi tech 15 clenu tymu dat s prstem v nose.

  • ahoj já včera sem šel z dropem na metiny a našel sem hráče Hackera kterého sem už před 3 roky nahlašoval a to sem ho ještě nahlašoval 2 krát



    EDIT: *Z dropem :D

  • Tak jsem si početl, celý ty Vaše slohovky. A můžu Vám říct, že před takovými 10 roky, byla situace ještě mnohem horší. Tehdy nebylo bez nastavení zákazu šepotu možný projet městem aniž byste neměli cca 20 obálek šepotu se spamem od spambotů. Tenkrát se servery uzavíraly, aby GM mohli provést čistku na serveru od botů. Nový registrace byli zakázaný, dokud server nebyl jakš takš čistej. A jestli mě paměť neklame Jerry tak banovat můžou teprve až SGM. Nic není tak jednoduchý, jak vypadá, členů sice vidíš kolik vidíš ale TGM->Trial Game Master je GM ve zkušebce. GM->Game Master je klasickej GM co sbírá důkazy a předává je SGM->Super Game Master, který teprve až tento může banovat, možná i GA->Game Administrator, ale tím si nejsem jistý na 100%. Přece jen ve hře jsem opět po 10 letech, takže některý vědomosti utekly.. A jelikož SGM jsou jen 4.... a případně GA jen 2. I ty sám nejsi ve hře 24/7 a i oni jsou lidé, kteří mají svůj život. Neomlouvám jejich práci, omlouvám je jako lidi. Všichni chceme spát, chodíme do práce a GMkování je v naší republice pro ně spíš dobrovolná práce za kterou podle starých vědomostí mají jen pár Dračích mincí na konci měsíce( na stovky bych to nepočítal, ale tak pár desítek asi jo). Já osobně bych GM nechtěl být ani za zlatý prase. Při představě, že mám doma aktuálně malou osmiměsíční dcerku, vrátit se domů po 8 směně, a večer pak ještě procházet během 2-3 hodin mraky ticketů( mnohdy hádám zbytečných typu alá "ja chci bit GM, je my 19 let prosim at sem GM děkuji", nebo "franta ma hacky a hackuje a vikradl mi učet pls zabanujte ho") a hledat v tom opravdu nějaký smysluplný na který má cenu odpovídat.... By se mi tak chtělo, obětovat i ty poslední volný minuty místo hraní tak dohadování se s mnohdy usmrkanci, kdo má vlastně větší pravdu, ne děkuju.


    Řešení by bylo, zavřít server pro nový registrace a pak server vyčistit od botů. Ani mě nepřijde fér, že si frackové papínků co nevěděj co s prachama, seženou nějaký ten hack, s kterým si pak pískaj protože maj všechno +9, 5 stánků plnejch bílejch perel, Jedáků, kladeb, ledovejch kuliček, mušlí, písků, při eventech samejch zlatejch cen, tři zadnice truhel z posledních bossů atd. atd. Jenže to už pak záleží na Ymiru, jestli GF dovolí pozavírat servery, aby pak GMka mohli čistit servery od botů. NA druhou stranu, to že je mraky bílých perel, je celkem fajn. Ještě před těmi 10 lety byla cena bílé perly 15-18kk za KUS. Protože tenkrát tolik fishbotů nebylo, nebyla ani Watery, kde dropnete mušli. Všichni poctivě stáli u rybáře a chytali ryby. Dnes je cena bílé perly poloviční. Ovšem, že se cena taky řídí zákony ekonomiky, kde je poptávka, tam se vždy nějaké zboží najde. Ceny jsou víceméně z takových 90 % na hráčích samotných. Osobně prodávám, lehce pod cenou, asi tak abych vydělal já. Například, vidím, že tavenina Nebeských slz prodává cca za 1,4kk. Tak si ji na svůj stáněk naflákám za 1kk. Já vydělám vždycky a to že se najde šílenec, kterej si ode mě koupí jakožto překupní zboží a pak se ji snaží prodat za skoro 2kk, jen aby utržil ve finále usmolených 700k... Jestli na to má čas.... každopádně já vydělal rychle a hned. Takže tak asi k botům.

  • I ty sám nejsi ve hře 24/7 a i oni jsou lidé, kteří mají svůj život. Neomlouvám jejich práci, omlouvám je jako lidi. Všichni chceme spát, chodíme do práce a GMkování je v naší republice pro ně spíš dobrovolná práce za kterou podle starých vědomostí mají jen pár Dračích mincí na konci měsíce( na stovky bych to nepočítal, ale tak pár desítek asi jo). Já osobně bych GM nechtěl být ani za zlatý prase. Při představě, že mám doma aktuálně malou osmiměsíční dcerku, vrátit se domů po 8 směně, a večer pak ještě procházet během 2-3 hodin mraky ticketů( mnohdy hádám zbytečných typu alá "ja chci bit GM, je my 19 let prosim at sem GM děkuji", nebo "franta ma hacky a hackuje a vikradl mi učet pls zabanujte ho") a hledat v tom opravdu nějaký smysluplný na který má cenu odpovídat.... By se mi tak chtělo, obětovat i ty poslední volný minuty místo hraní tak dohadování se s mnohdy usmrkanci, kdo má vlastně větší pravdu, ne děkuju.

    Znova opakujem, nikde som nenapisal, ze tu maju sediet 24/7... Na druhu stranu, ak na GM-kovanie nemaju cas, robia to nasilu a podobne, tak nech to nerobia vobec. Naco teda mame SGM, GM a neviem este koho, ked nemozu banovat botov? Aby odpisovali na tickety? Svojim sposobom aj tak my ako hraci nevidime ziadnu ich aktivitu, ziadne vysledky. (Co je smutne) Este mi pride, ze ich aktivita po rokoch upadla. Tato hra mi pripada ako keby ziadne vedenie nemala. Proste cista anarchia..


    Pod adminom si predstavujem niekoho, kto sa pripoji do hry a lietaju hromy, blesky.


    Hlavnym problemom, ktorym riesim je to, ze botteri maju postavy lvl 70, 80, 90+, tito boti su niekolko X-krat nahlaseny, a ani po 2 rokoch nedostanu ban. To je to co riesim a vnimam to ako vysmech slusnym hracom.



    Vidis, ze si tento thread citaju admini a nemaju ochotu ani napisat ako to funguje s banovanim botov. Preco sa nic nedeje, alebo ci sa to zlepsi. Proste admini ignoruju komunitu.. to ma stve.

  • @Darcoon In short - the community is not sattisfied with the lack of interest / activity of your team regarding bot infestation. Botting characters running arround for months, even years without a ban. Not cool! Care to explain yourself, please?


    K tématu:


    Výmluvy typu, že založí nové postavy po blokaci jsou pasé a zcela zcestné. Toto se týkalo čínských yang farmářů, kteří měli systém zcela automatizovaný vč. spambotů na náměsích. Toto jsou hřáčské účty na přílepšení pro hlavní postavy, či k výdělku za reálné penízky.


    Podaří se zde vyburcovat takový zájem/nátlak, aby došlo k razantní změně? Nemyslím, CZ tým je mrtvý, dobrý leda tak na strojní, a k tomu i nepřesné překlady. Jediná rada je asi taková, nedávejte do hry peníze. Ať to GF pocítí na bilanci za určité období, možná si konečně uvědomí, že je komunita/zákazník nadevše a začne tahat za nitky v místech, kde se pracovat prostě nechce :)