Prvý príspevok po 12 rokoch - čo sa to deje

  • Čaute, rohodol som sa po 12 rokoch hrania Metinu CZ napísať tento príspevok pretože už nechápem naozaj ničomu a chcem počuť aj Váš názor a názor podpory.Predtým chcem zdôrazniť že nenarážam na CZ podporu a GM ktorý to tu spravujú pretože toto sa týka celkovo správu a developera hry. Mám taký problém ktorí má asi veľmi veľa ľudí a možno to tu už aj bolo niekde písané, neviem. Keď hrám Metin tak mi zamrzne obraz, chat a všetko prakticky ide ale nič nevidíte a ste nútený reštartovať hru ( čo pri vyšších lvl je už celkom problém pretože chodíte často dung) tento problém mám už dosť dlho a na čas som sa ja s tým čiastočne zmieril alebo som mal prestávku s Metinom. Hľadal som aj príspevky po iných boards v EU a chyba mi mala podľa všetkého byť v grafike alebo v procesore, jasné že sa to môže stať v každej hre ale mám problém s tým že táto chyba tu je už niekoľko rokov a som si istý že sa to už muselo dostať aj k ľudom ktorý majú na starosti Metin a develop ľudom v gameforge. Prečo stále nevydali nejakú informáciu o tom alebo že na tom pracujú, niekedy v patchi dostaneme akurát nové veci do IS aby sme nakupoval, ale čo sa týka problémov so serverom hráči nedostávajú žiadne informácie, či už je to tento problém alebo aj chyba pri zmene CH ktorá v hre nie je už niekoľko mesiacov, to naozaj nechápem... Nikdy žiadne stanovisko zo strany gameforge. Po tých xx rokoch čo Metin2 svetovo beží mi príde toto ako nejaký začiatočnícka neznalosť nejakého privátu ktorý beží týždeň a ktorú spravuje jeden človek. :dash:

  • Ahoj, v každym update( či nové verzi hry) maš informace o Bugfixech ktere byly opraveny, stači si to jen najit a čist :)
    Změna ch nejde od 12 prosince- a to zduvodu opravy, takže ne několik mesiců ale 1 mesic a cca 25 dní .)
    Pokud je naka chyba a vyskytne se, informace maš v novinky ze hry.
    Taktež sou tam informace od GM- kdyz se snaží pomoci hračům chranit si své učty- přikladem nabouraní databaze privatů , a rada o rychlou změnu hesel,pokud máš stejne id a heslo na privatu tak na ofíku. ATD ATD.
    A ten nový patch, v update log/ aktualizace Update log / aktualizace


    opravy maš uplně dole :) stači se tam jen srolovat a ne si přečist co chceš :)


    A poslední v nastaveni systemu :) at uz při načitani hry , nebo i ve hře samotne, je nove nastaveni- stači si to prolezt a vyzkoušet ktere sedne tvému počitači :)

    „Čím více poznávám lidi, tím více miluji psy.“
    Romain Rolland

  • Tohle všecho je sice pravda @kurama, snaží se, ale faktem je, že tu máme prostě chyby, které už bohužel snad i k Metinu patří - za ty naprosto klasické bych si asi troufnul označit černání věže, zasekávání obrazu (zatím mám dvě místa v údolí, asi 3 v chrámu (možná víc, ty schody tam jsou na to fakt peklo), jedno v č. lese, jsou to takové hrby které nějak shodí grafiku), fakt, že stánky přetěžují ch 1 a hromada dalších, drobných kravin, které člověka prostě ... dráždí. Kolikrát stačí člověka brutálně podráždit už jen fakt, že náhodné generátory čísel jsou při kování, čtení, biologovi, dropu, točení a dělání mazlů vždy proti němu, natož když se musí ještě patlat v takovém marastu.


    Takže si myslím, že je sice pěkné, že fixují bugy, které jsem já nikdy nezažil (zhruba z 95%), ale takovéhle klasiky, které zažil téměř každý nám tu hnijí již několik let. Jak si tak vzpomínám na rozhovor s GF, který tu byl tak 2 roky zpátky, tak řídit metin je jako řídit tanker - Webzen nic neudělá rychle a domluvit to je pracné. Ale pokud někdo s tím tankerem ani za těch 12 let (potažmo 5, které teď hraju a všechny tyhle chyby vídám) nedokáže dojet do cíle, tak je buď totálně neschopný nebo na to kašle. A bití jsme na tom zase my, klienti.

  • Tohle všecho je sice pravda @kurama, snaží se, ale faktem je, že tu máme prostě chyby, které už bohužel snad i k Metinu patří - za ty naprosto klasické bych si asi troufnul označit černání věže, zasekávání obrazu (zatím mám dvě místa v údolí, asi 3 v chrámu (možná víc, ty schody tam jsou na to fakt peklo), jedno v č. lese, jsou to takové hrby které nějak shodí grafiku), fakt, že stánky přetěžují ch 1 a hromada dalších, drobných kravin, které člověka prostě ... dráždí. Kolikrát stačí člověka brutálně podráždit už jen fakt, že náhodné generátory čísel jsou při kování, čtení, biologovi, dropu, točení a dělání mazlů vždy proti němu, natož když se musí ještě patlat v takovém marastu.


    Takže si myslím, že je sice pěkné, že fixují bugy, které jsem já nikdy nezažil (zhruba z 95%), ale takovéhle klasiky, které zažil téměř každý nám tu hnijí již několik let. Jak si tak vzpomínám na rozhovor s GF, který tu byl tak 2 roky zpátky, tak řídit metin je jako řídit tanker - Webzen nic neudělá rychle a domluvit to je pracné. Ale pokud někdo s tím tankerem ani za těch 12 let (potažmo 5, které teď hraju a všechny tyhle chyby vídám) nedokáže dojet do cíle, tak je buď totálně neschopný nebo na to kašle. A bití jsme na tom zase my, klienti.

    Neuděláš nic... tady se nějaká změna k lepšímu, co se týče stabilizace hry a opravy bugů nechystá..


    Jen poznámka, věž černá hlavně pokud máš počítač s AMD, ostatním procesorům to nedělá nebo jen velmi vyjímečně :)

  • @kurama beriem čo píšeš a je to aj pravda že veľa informácií si nevyhľadáme ale nepochopil si asi podstatu toho o čom som hovoril + k nastaveniu hry nepomáha nič či si to nastavíš tak alebo onak stále sa to bude zasekávať, skúšal som už všetko aj som o tom hľadal dosť informácií. Informácie ktoré dostaneme nie sú také dôležité ako zlepšenie a kvalita hry pre hráčov. A aj tá zmena ch 1 mesiac a 25 dní? Pri tom už bol aj patch kde akurát pridali veci do IS? Chyby a bugs ktoré sú tu roky a nič sa s nimi nedeje. Neverím že o tom nevedia. Keď hrám aj iné online mmorpg tak keď nastane nejaká chyba, bug tak sa to opraví tak do týždňa max, niekedy aj hneď na druhý deň. Neverím že 2 mesiace aktívne pracujú na zmene ch. @Dracone to vystihol celkom presne Webzen sa o tu hru nestará tak ako by mal, povedzme si pravdu. Je mi skôr smutno z toho že celá Metin komunita a GMs zo všetkých krajín nebola schopná dotlačiť webzen ani k základným opravám.