Extrémní snížení dropu úlomků

  • Zdravím,


    chtěl bych si postěžovat, že po posledním updatu je extrémně zmenšený drop úlomků dračího kamene. Chodil sem věž se 42 WP surou ( 3x ) a měl sem 50 úlomků a první pečetě. Nyní dojdu ke kováři a mám jich okolo 40, čili musím chodit dvakrát. To samé s levlem 55... Rukavice mám a začalo to dělat až po tom slavném mýtickém updatu. Bude se to nějak řešit nebo si mám zvykat, že úlomky místo 20 minut denně budu dělat za dvojnásobný čas ?

  • No sorry, ale ono je to docela zásadní... pro někoho, kdo hraje jako já... a ostatním droperům, kterých ve věži lítají desítky to musí taky vadit, že z ničeho nic se drop takto EXTRÉMNĚ snížil

  • Alchymie mě pěkně štve, protože každý kámen má tak silné vlastnosti jako regulérní doplněk výbavy. Nemít byť jen jeden kámen je jako nemít brnění a nebo náhrdelník. Už to není o tom, že si můžeme sbírat úlomky jen tak při lovení metinu na oblíbené postavě, ale o tom že si tu alchymii musíme dělat a to ne jen na 1 postavě. Docela mě zajímá jak chtějí vytvořit nový obsah hry a přitom brát ohled na hráče jejíž alchymie nebude nebude top.
    Jestli se hráči prostě zaseknou na levlu a nebudou moct pokračovat ,protože od jisté fáze hry se bude počítat že mají jistou úroveň alchymie a teď se celá hra bude točit jen okolo úlomku a úlomku, tak je to unudí k smrti. Pracovní tábory ala metin2 dračí alchymie.


    Hráči co mají legendární alchymii se mohou zatím aspoň o něco opřít, ale jak se zdá mystické legendární kameny bychom klidně mohli přejmenovat na kameny nekonečna (jak to mají Avengers :D ).

    Stranger107 - Šaman healer , Thalion (Chunjo)

  • Je fakt, že tím, že si člověk nasadí na prcka matný legendární rubín, tak je to jako by si tam nandal druhou zbraň a brňko. Alcha na jednu stranu hru posunula, ale na stranu druhou vytvořila tak propastný rozdíly, že je půjde jen těžko srovnat.


    Jinak k tomu dropu - tolik jsem to necítil, možná to byl jen blbej den, ale ať už je to jakkoliv, tak si myslím, že by to snižovat neměli - už před zrušením obchodovatelnosti úlomků byla alcha drahá, teď když to musí usekat každá postava zvlášť tak je extradrahá a jestli to bude žrát víc času, tak se z její ceny normálně po...

  • I came here on the German board because this is the most populated among the boards, hoping to obtain good answers and not trolling ones. Like I wrote in my signature, German is not my language: thanks to everyone who came here only to mocking me.
    So now I'm trying with english, hoping this will not break any board's rule or hurt someone.


    After the 19.0 patch, the 3h thief's gloves have a different description, stating that increase drop rate by 50% (before it was doubled, so 100%) and it seems to be an actual nerf even tho it is not stated in the patch notes.Now I'm trying this "new" gloves and it seems to really work worse than before, I tried it on Metins and on Dragon Stone Shard.
    Does anyone else noticed this possible nerf?


    Jak je psáno výše, změnili popisek u rukavic, nedávají již 100% navíc, jen 50% navíc. Takže rukavice z ISKA = jediná cesta k dropu.

    Není zač. Pac a pusu

  • To je super, takže si jako máme zvykat na další problém, a to že rukavice budou fungovat úplně na nic ? bez nějaké informace z týmu, že se to bude měnit ? To si mám zvykat, že ve věži mi nebude nic padat a v levelu 110, mi z metinů lv 100 padne kniha, kámen a bronzová svorka ?

  • Tak se mi potvrdilo, co říkám já a říkají i všichni mí přátelé kolem. GF nám bez JAKÉKOLIV informace SNÍŽILO efektivitu normálních rukavic, abychom my hráči museli kupovat rukavice itemové, které mají čtyřnásobně vyšší efektivitu. Za mě je to poslední kapka do ohně, kdy si hra podkopala moji důvěru, aby se něco posunulo k lepšímu.


    Místo oprav chyb jako jsou stánky nad příšerama. neustálé padání a kopání ze hry, zrušení změny ch a stovky booterů běhajících ve všech lokacích... Dokonce 120 levli, ano čtete dobře, i 120 vídám na čítech, tak se tu jen kurví věci, zdražují Dm kupony, zdražují truhly v IS a ještě snížit drop rukavic, to už je na mě moc....


    Téma mužete closed, protože za 10 let hraní téhle hry, už jsem si 100% jistý, že se s těmihle problémy lautr nic neudělá.

  • Aha, to vysvětluje proč mi z metinu tvrdosti na levlu 53 padnul jen kámen a žádná kniha.
    Nevadí mi ani tak, že to snížili, ale to ,že to jaksi "zapomněli" oznámit. Vyvstává potom otázka kolik věci už pozměnili a my o tom ani nevíme. Jestli si chce GF ztratit důvěru komunity, tak začíná dobře.

    Stranger107 - Šaman healer , Thalion (Chunjo)

  • Obávám se, ře aby ji mohlo ztratit, tak by nejdřív nějakou muselo mít. Vzhledem k tomu, že 99% poznání je v metinu induktivně generováno hráči, tak od GF víme totální minimum a když vidíme, jak to funguje, tak důvěra v to 1% informací není příliš velká :D


    Rozhodně bych ale GF opět vytknul jednu věc - montují se do věcí, které fungují, více méně k všeobecné spokojenost, a věci, které dlouhodobě zlobí - kopající servery, kousající se klient, jeden bonus se jmenuje tak třemi, čtyřmi jmény, hackeři a boti na každém rohu a hromada dalších věcí, se nechávají ležet ladem.


    A závěrem přidám povzdech nad tím, že navzdory tomu, že hra vydělává slušné peníze, tak její správu zajišťují neplacení dobrovolníci. Což je od nich sice laskavé a vážím si toho, že to vůbec někdo dělá, ale full time správce by byl tak 100x spolehlivější řešení.

  • POZNATEK Č.1
    Rukavice 3h z metinů drop 50%
    IS rukavice 200% drop
    Suma sumárum celkem 250% drop


    WP sura 42 lv čepel M4 50% drop rukavice 3h ---> 50 úlomků ani ke kovář nedropnuto
    Wp sura 42 lv čepel M4 250% drop ---> 50 úlomků dropnuto přesně u první pečetě, celkový čas dropu 11 a půl minuty

  • Trošku oprava tvé matematické úvahy. Kdyby hráč měl při nasazení zlodějek z lesa 50% dropu. Kolik % by měl bez rukavice ??? ?( 0% určitě ne.


    Dalo by se uvažovat že hráč bez ničeho je 100%,
    rukavice z IS je +100%
    rukavice z lesa + 50%
    Pak bychom se dostali na 250%.


    Ale je tu ještě jiná možnost. A to ta, že se šance násobí.pak by to bylo...
    bonus rukavice z lesa 150% základní hodnoty (koeficient 1,5)
    bonus rukavice z IS 200% základní hodnoty (koeficient 2)
    1,5 * 2 * (100%) = 300%


    A poslední možnost, že se rukavice nijak nesčítají a platil by ten větší bonus . Ale vzhledem k tomu propastnému rozdílu, který jsi měl při výjezdu s a bez rukavice z IS tomu asi tak nebude , neboť 150% a 200% je jen čtvrtinový.


    Byl bych ti fakt vděčný kdyby sis udělal 3 výstupy bez ničeho, 3 výstupy s rukavici z lesa 3 výstupy s rukavici z IS a 3x obojí a podělil se o výsledky. <3


    Vůbec tě nechci zneužívat, aby sis náhodou nemyslel že to nechávám na tobě, protože jsem sám línej. :whistling: ....No vlastně jsem :phatgrin:

    Stranger107 - Šaman healer , Thalion (Chunjo)

  • Fuuu, moc jsem nepochopil, jak jsi to počítal, ale zkusím to napsat jinak :)


    Rozklikni si klávesou ( C ) okno postavy a dej vpravo tu šipku -> jeď úplně dolů, kde je nadpis speciální bonus ( BZK, Šance na pad. předm. a dvojité yangy ) nás bude v tuto chvíli zajímat šance na ty předměty.


    Pokud nemáš IS rukavici a rukavici z itemu je šance na pad. předm. 0
    Pokud máš rukavici z itemu, je šance 50% ( i samy rukavice mají v popisu 50% )
    A pokud máš itemovou rukavici, je šance 200%
    Ještě jednou suma sumárum... itemová ( 200 ) + metinová ( 50 ) =* 250%


    Bez rukavice jsem to nikdy nezkoušel, to by dělal sebevrah :D
    Pouze s metinovou rukavicí jsem ani ke kováři 50 úlomků neudělal
    A s IS rukavicí i metinovou jsem měl úlomky nejprve za 11 a poté za 9 minut u první pečetě..


    RUKAVICE BERU 3H A 2H Z METINŮ 90+ Z MAP


    Snad byl můj popis kvalitnější :D


    Jinak poznatek 2
    Počet vlajek u razadora s 50% -> 150
    Počet vlajek u razadora s 250% -> 220
    Na ozubenym kole jsem se nezdržel ani v jednom případě.

    Edited once, last by HracMetinu ().

  • Ve hře momentálně existují 2 bonusy tohoto typu
    1.Šance, nechat dvojnásobně spadnout předměty
    Můžeme jej mít po 20% v náušnicích a náramcích. Podobný popisek se vyskytuje u prstenu z IS.
    Můžeme jen teoreticky zvažovat, že vlastně prsten z Is má defakto 100% šanci nechat dvojnásobně spadnout předmět. Zatímco s náušnice s 20% by ti zafungovali jako zlodějky z IS u každého pátého metinu či obludy.


    2.Šance na pád předmětu
    Ten teď momentálně máme v rukavicích z metinu 50%, ale můžou jej taky navýšit eventy (10% :thumbsup: ) a nebo desky z yutnori dávají 5%





    Jak přesně tyto bonusy fungují se můžeme jen dohadovat.Ale na některé věci stačí zapojit logiku.


    Pokud máš počet vlajek u razadora s 50% okolo 150 kusů, tak s 250% bys měl mít 5 x víc kusů tj. +-750. Skutečnost je 220.
    (ono asi těch 200% co je tam napsaných znamená, že máš aktivovaný double, nikoliv + bonus 200%)


    Uvažujme teoreticky, hráč bez bonusů by asi získal 100 vlajek, s 50% by to potom mělo být okolo 150. S IS rukavicí by to potom mělo být 200.
    S oběma rukavicemi...... UNKNOWN.
    Bez znalosti vzorce pro výpočet navýšení počtu pádu předmětů jsme nahraní. Jediná možnost je pokusit se to zjistit přes statistické metody... hračka. Jen je k tomu potřeba větší množství vstupních dat a je potřeba to opakovat kvůli odchylkám.

    Stranger107 - Šaman healer , Thalion (Chunjo)

    Edited once, last by pista107 ().

  • Is rukavice rozhodně nemají ten efekt, že by byl zdvojnásobeny drop předmětu jak ty říkáš, jiným slovem že by předmět padl dvakrát .. ten bonus sem měl 44 a nefunguje... Is rukavice prostě zvyšují šanci na drop předmětu... Ono je tu víc bonusů napsáno blbě..


    Už se do toho příliš zamotavas :)

  • Líbí se mi ta úvaha, nicméně bych to doplnil jednou takovou úvahou:


    Všechny bonusy se v Metinu nejdříve sečtou v celé výbavě a až pak se použijí, je to vidět v tom okně se charakteristikou výbavy.
    takže bych čekal, že člověk má v základu šanci x na dropnutí předmětu. Pak nandá zlodějky 50% a má šanci na dropnutí 1,5*x. Se zlodějkou 200% by měl mít šanci 3*x (pokud teda nezmrvili popisek nebo nemají problém s tím, co to jsou procenta). S oběma zlodějkama by to mělo být 3,5*x.


    Z Hráčových výsledků u razadora vidíme, že
    a) náhody se dějou a možná, že to funguje jak je popsáno výše, i když (1,5*x)/(3,5*x) <>150/220
    b) někde někdo něco zkazil a IS zlodějka není tak OP, předpokládejme, že by přidávala 100%, potom (1,5*x)/(2,5*x) = 0,6, což je poměrně blízko 150/220 = 0,68. Tedy se jedná jen o špatné číslo a IS zlodějky nejsou o tolik lepší.


    Jinak jsem rád, že tu jsou i lidi, kteří k věcem přistupují pěkně analyticky snaží se něco zjistit natolik přesně, nakolik to jen v Metinu jde :)

  • A jak jsou na tom prosím vás šance na spadlé předměty? Má to vůbec nějaký efekt, co jsem slyšel od ostatních, že to je useless bonus, totálně neplatný, mám to v náuškách 20% a náramku taky 20% když chci to mám 40% + zlodějky 50%, ale padá mi to víc jak mojí co s ní hraju, ale nijak jsem to nezkoumal, na wiki se nic nedozvím bohužel :)

  • Čistě teoreticky by ti to mělo padat pravděpodobnost dvojásobného dropu *2, tedy v tvém případě 0,4*2=0,8, tedy drop zvednutý o 80%. Bude tam vznikat nějaká chyba, způsobená tím, že se bonus vyhodnocuje diskrétně, ale statisticky by podle mě měl konvergovat k 80%.

  • Tady je poměrně důležitý ty dva bonusy oddělit - prvně se vyhodnocuje šance na drop, pokud něco dropne, tak točíš dalším kolem štěstí na double drop - jestli to, co droplo, padne 2x v jeden moment.


    Jinak každý NPC bude mít nastavený určitý procenta na drop určitýho předmětu, s rukavkama prostě násobíme tyhle procenta...
    Statistiky sice fajn, ale nechtělo by se mi počítat každý NPC co zabiju... A bez toho je to docela k ničemu.

    Fénix

    Neverwish
    TheGodness
    Endurancee