Otázky na daggery

  • Čau parto,


    potřebuju poradit jak dál, jelikož si chci svýho daggera vyšperkovat. Jsem lvl 75. Stojím zatím na tomto lvlu protože chci:
    1) Dropit z metinů v Ohnivce
    2) Dropit z metinů v Lese
    3) Chodit ke Kováři


    Chápu, že pro Ohnivku a později Waterku je nejlepší co nejvíc % na ďábla, do veže zase % na nemrtvé. A díky alchymii nebude problém celkem vydělat na dva sety. :-)


    Aktuální výbava je BS+9-> půjde na FI plus šutry +4 samozřejmě.


    Řetězovka +9 s bony Obnova ZB a MB +20%, Poškození 5% absorbováno do MB, Šance na otravu 5% a 4% ezo


    Tygří štít +9 antistun, 20% zvířata, 3% šance odvrátit tělesný útok, ďábel, nemrtvý 4%


    Ebeny +8 s Rychlost pohybu 6%, 8% Nechat dvojnásobně padnout předměty, Obrana proti šípům 15%, Obouruční meče 15%, 10% proti zvonům


    Náramek ze slz +6 10% nemrtvý, 3% šance na průnik, Max ZB +1500


    Náhrdelník ze slz +6 MAx ZB +1500, +3% kritik, Poškození 5% absorpce do MB, Obnova +20% MB


    boty extáze +4 Max ZB +1500, Zpomalení 2%, Obrana proti mečům 2%


    Nejpodstatnější zbraně:
    1) Siamky +7 +5% na průnik, Otrava +5%, Zpomalení +3%, Rychlost kouzla +20%, šutry návrat +3 anti war a antisura +3 -> vím, že je to totálně na prd, aktuálně si sháním Chakry +9


    2) Víla +7 nemrtvý +10%, Ezo +6%, POH +8, Ďábel 10%, +3% na průnik


    Nejvíc mě trápí boty, který chci určitě vyměnit, otázkou je však za jaké? Vítězství nebo Ostnaté? Samozřejmě že za +9 nejlépe. :-) Jak náhrdlo tak i náramek buď sehnat nebo kovnout na +9 je taktéž jistota. Otázkou však dál zůstává jestli bony na náhrdlu a náramku zkusit znova protočit s cílem získat bony ZB +ďábel a nemrtvý.


    Určitě si pak taky chci pořídit Jedák kvůli metinům a 5. patru ve věži. S čímž taky souvisí další otázka. Budou Chakry lepší než sekat 5. patro z koně?


    A jelikož jsem člověk tak trochen nerozhodný co z toho pořídit jako první?


    Dík za rady.

  • Chápu, že pro Ohnivku a později Waterku je nejlepší co nejvíc % na ďábla

    Ohnivka je nejlepší co nejvíc na Nemrtvý a Zvěř, ale vem to čert :D Watery Dábel a Pololidi.... (než se budeš chtít dohadovat... info mám už skoro 4 roky z DE wiki a ověřený v praxi létama hraní :) )
    K těm gunám a potažmo celý výbavě, s tim bych možná do Ohnivky a Lesa a do Věže asi ani nechodil, moc si nezamobaříš... jako neDroper char potřebuješ o dost lepší výbavu než jen nějaký tuctový průměr který by stačil
    mě jako WP s P, nebo mentalovi , který ustojí prakticky cokoliv.
    Ale až dáš dohromady nějakou libovou sestavu vercajku, pak to bude hodně velká čuryna :)

  • Dohadovat se nechci a ani nebudu :-) . S tím co mám teďka není problém se dostat do 5. patra věže ale tam taky končím. ;-) . Metin v Ohnivce upižlám, ale hodně musím odbíhat a drop mi přijde slabý, kvůli času kterej ho pižlám. A jak jsem psal, tak určitě CHCI lepší výbavu. Který z těch dvou bot bys doporučoval? :-)

  • Preferuji sekání metinu z koně, je to pohodlnější a leckdy i rychlejší. Zvolila bych fénické/ostny se zb a kritikem ideláně. Pokud ti berou hodně lukaři, tak místo kritiku s odolností na šípy (kombinace všeho se asi nedoplatiš :D ). Do věže nejsou na škodu ani obyč holínky se zb.


    Rozhodně sežeň ebeny +9, nestojí takovou pálku ani s nějakým slušným bonusem a ty zb se dost hodí. Dostaneš s plným osazením 910 zb navíc.


    Náramek ani náhrdlo nejsou nutně důležité +9. Ale zase cenově se moc nevyplatí točit +6. Asi bych prodala minimálně náhrdlo a sehnala s odolností na šípy + zb, to se ti hodí na všechno.


    Jedák se ti tak jako tak bude hodit na metiny. Chakry zase na expení. Ve věži ti můžou stačit i chakry, ale pokud to neustojíš, tak z koně s mečem rychleji sesekáš ty co stojí u tebe a pak přehodíš na dýky na lukaře. Metiny v lese kašli, sice to ustojíš, ale drop o ničem, raději přejdi do redka (pokud jsi nemyslel zrovna tohle).


    Vyměnila bych i štít antistun + nemrtví (tohle by jsi měl na dropení a nestojí zase tolik). Do waterka je štít dražší, takže ten bych sháněla až to bude aktuální.


    Sežeň si i helmu od 61, dostaneš další bonus odvrátit tělesný útok. Řetězka co máš tě už nespasí, jediný slušný bonus je otrava. Obnova zb není závratná, aby to nahradilo bonus šípy/nemrtvé/ďábel.


    Rozhodně nahrabej více bonusu na nemrtvé + šípy. A do waterka zase ďábla + šípy. Teoreticky na nemrtvé ti může stačit 60%. Do waterka sežeň 80% na ďábla ideálně (ze začátku může být méně), taky se tady hodí odolnost na magii a blesk. Taky čím víc absorpce do zb, tím lépe, víc toho ustojíš. Samozřejmě záleží na tom jestli máš alchu, šerpu, jestli kupuješ kostýmy, jestli máš mazlíky atd. S tímto třeba nebude ani nutné sehnat tolik % :) Není toho málo no :D

  • Zdarec, opět jsem se po delší pauze podíval do Metinu. Co se týče přidaného obsahu tak to nechávám bez komentáře, jinak bych dostal ban. :-)


    K věci, pamatuju si, že jsem tam udělal menší progress, takže aktuální equip mám( nepodstatný bony nezmiňuju jako např. Orkové 6 % na Chakrech):
    Chakry ďábla +9 průmka 25 %, 10 % ďábel, 5 % průnik, určitě jsem je chtěl točit dál

    Jedák +9 Průmka 32 %, Ďábel 20 %, Otrava 3 %, INT +6, kameny +4 nestvůr, smrtelný rány a průniku

    Kokoska: Kukla orků +9 Pololidi 3 %, Nemrtvý 20 %, Otrava 5%

    Brnko: BSko+9 +2k ZB, Odolnost oheň +15 %, 3% odrazit přímý útok, kameny výhybko, obrana, schýlení všechny +4

    Škrpály: Ostny +7 Obrana proti mečům 10 %, obrana proti dýkám +6 %, +2k ZB, 3 % šnace na kritik

    Štít: Tygří +9 Antistun, Ďábel 10%, VIT +8

    Náramek: Z nebeských slz +6, Nemrtvý 10%, +1,5k ZB, 3 % šance na průnik

    Náhrdlo: Z nebeských slz +6 +1,5k ZB, 3% šance na kritik

    Naušky: Ebenky +9 Nemrtvý 6 %, 20 % šance pustit dvojnásobně předměty, Ďábel 20%


    Alchu nepoužívám, spíš se ji snažím prodávat, mazla mám, ale po tak dlouhý době zdechlýho.


    S malou pomocí bilé rosy( teď fakt nevím, ale myslím, že je to +50 Obrana) si už v klidu zvládám vyběhnout věžku, sice ne úplně k zubaté, ale ke kováři v klidu. Stejně tak metiny v redku a ohnivka, padají jako mouchy bez potíží.


    Taky mám v invu čistý Dračáky +9, ale už jsem komplet zapomněl jakej jsem s nima měl plán, jestli je upgradovat na bezdušáky nebo na meče pěti elementů. Co z toho je lepší? Bezdušáky nebo pětiemelentovky? A vyplatí se vůbec vlastnit bezdušáky? Rozhodně ale itemnout na full a narvat tam určo kombinaci ďábel, nemrtvý, lidi. Nebo přikoupit ještě jedny dračáky a mít oboje dýky, abych pětielementovky mohl upgradnout na kyanitovky?

  • Ahoj, na co se ptáš? Jelikož vypisuješ výbavu, tak tě asi nezajímá jen co s dračákama.

    A co se týče jich. Poté co jsou do hry přidané průmkové zbraně ze zvěrokruhu, tak pvm bezduše již nejsou zrovna ideální. Stačí natočit lepší průmku na chakrech a ty ti vydrží do dýk zvěrokruhu. Záleží jak ti pak bude vyhovovat expit ve waterku. Já osobně jsem si pvm bezduše kovla, jelikož jsem expila ze země, ale jakmile tam skončíš, už ti budou poměrně k ničemu. Možná se ti ani nevyplatí točit pvp dračáky a překovávat je na bezduše. V poslední době jsem dost pvp bezduší viděla na stáncích, jen některé by bylo třeba dokovat na +9. Záleží jak velké máš nároky co tam chceš. Nedoporučuji mít jedny dýky na pvp i na pvm, hlavně kvůli kamenům. Elementy nebo kyanitová dýka jsou pvp zbraně, ty raději na pvm ani nezkoušej. Btw. nesnaž se překovávat dračáky na elementy, bonusy nepřeneseš a pak polo nebo ďábla nenatočíš ;)

  • Ahoj

    Dóležitá vec pri ninjovi je ,vykašlať sa na meč, a chodiť aj metiny zo zeme, kedže ninja má rýchlosť útoku 2,5x vyššiu ako s mečom, síce čísla budú kus nižšie, ale tá rýchlosť útoku spraví svoje, ja chodím zo zeme úplne všetko, meč ani nemám, len luk do premeny.

    PS: ninju hrám 11 rokov

    120lv:growup:

    ninja

    LÉČKA: P:pump:

    VÍŘENÍ KORDU: P :minigun:

    JEDOVATÝ OBLAK: P :beer:

    BLESKOVÝ ÚTOK: P :chinese:

    ZAMASKOVANÍ: P:sniper:

    ZÁLUDNÝ JED: P :shit:

  • Ahoj

    Dóležitá vec pri ninjovi je ,vykašlať sa na meč, a chodiť aj metiny zo zeme, kedže ninja má rýchlosť útoku 2,5x vyššiu ako s mečom, síce čísla budú kus nižšie, ale tá rýchlosť útoku spraví svoje, ja chodím zo zeme úplne všetko, meč ani nemám, len luk do premeny.

    PS: ninju hrám 11 rokov

    Já si na meč stěžovat nemůžu, je to poměrně o dost snadnější. S tou rychlostí bych se možná hádala. Ale tak záleží co komu vyhovuje :)

  • Tatsuhime: Napsal jsem to dost kostrbatě, už jsem byl v době psaní postu dost ztahanej, ale tím equipem jsem chtěl zabránit dotazu jakej mám. Doplním to. Aktuálně jsem lvl 77, takže prozatím volím jistotu, věž, redko, ohnivka, sem tam možná waterko. Bony na to snad mám aspoň trochu dobrý. Po lvlu 80 moc netuším kam dál, zas tak daleko jsem to nezkoumal, ale hádám že na exp bude waterko ideál. Jsem víceméně hodně PvM zaměřenej, nějaký PvP mi může víme co, mlátit se s případným kreditkářem, kterej se ničím bavit moc neumí než jen machrovat, že tě sundá na jedno kouzlo, to mě fakt nebere. To se radši relognu na jinej CH, nebo to na chvíli vypnu, neexistuje jen Metin, takový Metro Exodus je taky prima :-). Jinak teda doporučuješ natočit co nejlepší průmku a bony na chakrech a nechat si je až do zvěrokruhu?

    FreeMindSoul: Co se týče čistého používání dýk na metiny, nedělá mi problém, si srknout zelenej elík, takže bych řekl, že efekt bude ve finále stejný. :-)

  • Ono toho od 80 do 90 ani moc nejde, je to spíš přechodné období než budeš moct na mapy. Takže budeš hodně času trávit ve waterku. Na to budeš muset mít nejspíše ještě upravenou výbavu. Ďábla máš málo, šípy žádné a ani absorpci do zb. Do 85 to zvládneš na golemech z koně a s jedákem. Poté už budeš muset pomalu přejít na setou a ti jsou vcelku otravní jak ti budou moc brát nebo je nebudeš rychle čistit. Tady je vcelku podstatné jakou strategii zvolíš a podle toho si výbavu upravíš nebo když to půjde i necháš.

    A ano chakry stačit budou bohatě. Ideál průmka 40%+ nebo 20% ale s 20% ďáblem atd., případně nižší průmka a k tomu další bonusy jako kritik nebo otrava/krvácení.

  • Já si na meč stěžovat nemůžu, je to poměrně o dost snadnější. S tou rychlostí bych se možná hádala. Ale tak záleží co komu vyhovuje :)

    hadat sa možme, ale ja som si to stopol a meral xD , ninja seka zo zeme 2,5x rychlejsie ako mečom zo zvierata. Samozrejme cca. Ja som po tomto zisteni meč vyhodil kupil poriadne dyky.

    120lv:growup:

    ninja

    LÉČKA: P:pump:

    VÍŘENÍ KORDU: P :minigun:

    JEDOVATÝ OBLAK: P :beer:

    BLESKOVÝ ÚTOK: P :chinese:

    ZAMASKOVANÍ: P:sniper:

    ZÁLUDNÝ JED: P :shit:

  • hadat sa možme, ale ja som si to stopol a meral xD , ninja seka zo zeme 2,5x rychlejsie ako mečom zo zvierata. Samozrejme cca. Ja som po tomto zisteni meč vyhodil kupil poriadne dyky.

    Toto jsem myslím testovala na cca lvl 30 a potom ty hodnoty útoku u zbraní na vyšší lvl jsou poměrně srovnané, takže si ten test asi udělám ještě jednou :D