Návrh proti botům

 • Nevím jak můžou boti vydělávat reálnou měnu. A pokud od nich někdo nakupuje stačí přece blokovat i účty které od nich nakupuji yangy to by snad šlo dohledat

 • Když ti bot přenese na tvůj účet yangy není to důkaz o ničem i když ono to nic jiného moc znamenat nemůže. Ale kdyby se za to začalo banovat. Boteři by se záměrně mohli zbavovat poctivých hráčů už jen proto že se jim znelíbí a nebo z nudy.  Princip náhodnosti ti jaksi ruší Begforskyho princip

  Ale tahle věta mě zaujala. Nedokážu na tuto větu reagovat jelikož překračuje moje znalosti (jsem totálně blbééé :crazy: ).
  Mohl by mi někdo poslat odkaz nebo vysvětlit jak tenhle princip funguje? Ono náhodnost se vyjadřuje přes statistické metody, ale výraz Begforskyho princip neznám.


  Člověk aby už měl na fórku metinu znalosti matematické a statistické analýzy a základy kryptografie jinak se ztrácí :thumbsup: .

  Stranger107 - Šaman healer , Thalion (Chunjo)

 • Zjednodušeně řečeno Begforskyho princip říká, že každý kód je prolomitelný, je to jen otázka času.


  Vezmi si zprávu, bude zakódovaná nějakým číslem mezi 0 a 256. Begforskyho princip říká, že pokud vyzkoušíme všechny možnosti mezi 0 a 256, zaručeně dojdeme k výsledku. Samozřejmě časová náročnost na prolomení roste s počtem možností. Nicméně abys neodradil nové hráče, tak nemůžeš udělat úkoly příliš komplexní... Takže tahle možnost padá.


  Jinak boti vydělávají snadno - narveš to na event, bude ti to dropit karty, ty pak akorát odehraješ hry. Nebo bude dropit ponožky, ty pak akorát inkasuješ dárky... A můžeš prodávat točky, zesilka, a pokud nebude GF naprosto detailně zkoumat transakce, nemůžou říct, jestli si boter točil svoje brnko z hlavní, nebo to byl nevinnej hráč, kterej za to normálně zaplatil, netuše, že kupuje od bota...

  Fénix
  TheGodness
  Endurancee

 • Mělo by být neustále jedno GM online přímo ve hře. Mít nějaký program,který mu ukazuje dropovací a expící oblasti typu věž pavoučí podzemí nebo jeskyně vyhnanství města a pod. Viděl jestli tam jsou hráči, byl by schopen se tam v řádu sekund přenést uviděl by zda je to bot (jde to vidět na první pohled) a nějakým rychlým způsobem smazat účet. Kdyby účty s boty byly takto mazány a tím pádem by nemohly nic vydělat. Logicky by se na to po nějaké době ti co ty boty používají vykašlali. Po té co by se situace zlepšila. By tu mohli sedět GM namátkově. Myslím že takto by se tento problém dal úplně vymítit. Pravdou totiž je že na ně narážíme my hráči denně.

 • Nicméně abys neodradil nové hráče, tak nemůžeš udělat úkoly příliš komplexní


  Boti mají oproti hráčům jednu nevýhodu. Neumí číst a myslet. Úkoly nemusí být komplexní. Ale tvůj software ano. Ono aby ti bot plnil úplně jiný úkol než mu byl zadán by byla sranda.
  Kdyby nebyla přesně daná posloupnost úkonu. Tvůj bot by se musel naučit rozeznat zadání úkolu a to bys musel udělat ty tím že ho naučíš analyzovat všechny možnosti zadání.


  Nevěřím, že by se kvůli metinu někomu do toho chtělo jít.
  Možné to je, ale...... ne tohle by odradilo tvůrce botu :rocketlauncher:

  Stranger107 - Šaman healer , Thalion (Chunjo)

 • No jo, ale i kdyby bylo 20 úkolů, a házelo by ti to je náhodně, to je pro normál hráče taková relativně maximální akceptovatelná hodnota... Víc by už asi odrazovalo.
  Rozpoznání zadání není nic složitého, buď bych načítal text a porovnával klíčová slova, nebo, pokud bych k textu vůbec neměl přístup, tak něco na principu SCAR systému - vezmu barvu pixelu na daném místě a porovnám se zadáními. Bylo by to nadlouho to vytvořit tak, aby to fungovalo správně, ale šlo by to.

  Fénix
  TheGodness
  Endurancee

 • Boti vzdy boli a vzdy budu, ale to ze hra pada kazdych 20 minut ci uz v normalnych mapach, pri questoch na kona alebo vo vezi je naozaj neakceptovatelne... A vypinanie obchodov na ch1 je vysmech... Ked pri tom clovek nesedi 24/7 tak sa mu to ani neoplati zapinat...

 • Jen k doplnění - číslo by se zadalo jednou při registraci (podobně jako email), při běžném přihlašování do hry určitě ne (vyplnění login, heslo a číslo NE!), to by bylo moc otravné.
  A při použití více účtů se stejným číslem - na jedno číslo byste si mohli registrovat kolik chcete účtů tj. klidně 10 stánků, 20 skladů, 5 hlavních účtů atd., tam by nebylo omezení. A pokud by někdo měl 30 účtů s botama (30*5 postav), a aspoň jedna postava z nich by dostala ban, tak dojde k zablokování všech účtů se stejným číslem, takový hromadný ban, aby nemuseli řešit účet od účtu zvlášť (tj. ban dostane 30*5 postav).
  To by řešilo i otravnost vytvářet boty: chcete vytvořit boty? -> vytvořit 10 účtů -> 10x čekat na sms -> a pak najednou všech 10 zablokujou -> letět na další simku a znova všecko. A né jak je to teď rychlé -> vytvořit účty -> udělat postavy a po měsíci přijdou třeba na 4 z 10 postav.


  Návrh s opsáním kódu ve hře, pokud by někdo stál a nebo dělal opakovaně činnost po určitou dobu je docela otravné (buff jen stojí a buffuje, stánky, lidi co postávaj v chrámu a těží, ...).


  Úvodní lokace s úkoly jako má lycan zní taky fajn (bludiště je celkem nanic, když můžou chodit "přes zdi"). Tady jsem si všiml další zajímavé věci - lycany nevidíme jako boty nejspíš kvůli tomu, že nejsou "vhodní" jako boti, a né protože je nutné projít úvodní sekcí. Všude ve věži vídám jen válečníky boty, ale třeba ninju nebo šamana jsem neviděl snad ani jednou (párkrát šamana jak lítá po chrámu přes zdi a těží), ale na drop věcí je určitě válečník atraktivnější než třeba ninja a možná je to ten samý případ s lycanem. Vytvořit "efektivnějšího" wara nebo zapnout ninju nebo lycana jako bota?

 • Upřímně řečeno, ono by úplně stačilo, kdyby nám tu fungoval tým, který by měl pravomoc banovat na potkání a podobně. Každý automatický systém ochrany někdo zlomí, ale člověka, který je za svou práci placený a bude jí dělat pořád dokola nikdy nikdo nezlomí (respektive se najde další, který to po něm vezme).

  "Nikdo není dokonalý, to ale neznamená, že bychom měli být všichni hovada."

  Až se rozum zeptá, co jsi dělal celý roky, co mu odpovíš?

  Východní Evropa? To jako fakt?

 • Vůbec by se měli změnit pravidla banování, aby stačilo video nebo pouhá přítomnost a zvednout pravomoce většině GMkům, aby tu nebyli jen dva lidi, kteří mohou banovat..

 • Upřímně řečeno, ono by úplně stačilo, kdyby nám tu fungoval tým, který by měl pravomoc banovat na potkání a podobně. Každý automatický systém ochrany někdo zlomí, ale člověka, který je za svou práci placený a bude jí dělat pořád dokola nikdy nikdo nezlomí (respektive se najde další, který to po něm vezme).

  Tohle naráží na lidskou chybu, bohužel...


  Proč se systémy ochrany snaží firmy svěřit spíš počítačům a programům, než lidem? Protože zkušenosti říkají, že lidé mají tendenci začít někomu nadržovat, nechat se uplatit, něco nevidět, atd...


  A upřímně - představ si - jsi GM, máš právo banovat na potkání, a máš kamaráda, se kterým hraješ hromadu let. Tají to dobře, ale nakonec se dozvíš, že botí. Kamarád jak ve hře, tak v RL. A teď mi řekni - přivřeš to oko, nebo ne?...

  Fénix
  TheGodness
  Endurancee

 • 2wend:


  Tak jasně v určitém smyslu s Tebou souhlasím, ale to už bychom mohli spíš rozebírat morálku zdejších lidí. Jak řekl Dracone, každou ochranu jednou někdo zlomí, opravdu ultimátní ochrana nebude existovat nikdy. Vždycky se najde nějaký koumák, kterej to prolomí a pak ať už ano nebo ne, může a nemusí na tom prolomení začít vydělávat( jakože nejspíš začne, ruku na srdce, bejt první kdo to prolomí, přece tu dřinu nenechám ostatním grátis ne?!). Člověk jako takový, je vždycky úplatný nebudem si nic nalhávat, metodou pokus omyl se vždy najde ta správná cena. Čert vem, jestli pak takovýmu bude podvodník novým trikem "otročit" aby měl kápo plnou hubu a on se moc nenadřel. Hlavní je bejt ve hře a dál sdírat ostatní z Yangů a Wonů.


  Mě se v začátku návrh svázat to se SIMkou líbí asi nejvíc. Ale to si myslím je už na dlouhý lokty, protože si myslím, že by pak musela existovat i nějaká úmluva s operátory. Dalo by se to vychytat například ještě jednou za měsíc poslat kontrolní přihlašovací kód do hry. Jeden den kdy hráč musí udělat pár kliků navíc a zabere mu to o 10 vteřin dýl, si myslím, že nikoho nezabije. Den kdy by chodil kód by byl náhodný, tak aby se vyhnulo situacím kdy si takovýhle koumáci koupí 20 SIMek a pak si jednorázově nechaj poslat kód a holaj duša jedem dál. Pokud už svázáno s číslem tak ať je to na totál. Pokud by se ukázalo, že číslo není používáno, zanikl by účet. Asi tak nějak.

 • moc se nesnažte sekce návrhy tu je jen pro srandu.
  Z čeho GF nebudou mít cash do toho nepujdou.
  Takže ztoho na 100% nic nebude stejně jako všechny ostatní návrhy.

 • Pořád si myslím, že lidi jsou spolehlivější než anticheat boti, navíc kdyby byli placení a měli na to smlouvu, tak si málokdo lajsne se nechat takhle ukecat.


  Závěrem: Smutná pravda je, že jestli se někdy něco z návrhů dostalo do hry, tak to bylo jen omylem.


  PS: Proč jsou kontrolovaný nový thready, když v prvním příspěvku v odpovědi si můžu napsat co chci? To je přece ... (slovo za které je roubík).

  "Nikdo není dokonalý, to ale neznamená, že bychom měli být všichni hovada."

  Až se rozum zeptá, co jsi dělal celý roky, co mu odpovíš?

  Východní Evropa? To jako fakt?

 • Lidem se tu vždy nadržovalo, ti kteří měli prokazatelně hacky nedostávali ban už před 10 lety, ikdyž to vidělo 20 lidí a několik lidí z GM teamu, ale hráč asi platil tak ban nedostal, přitom ostatní dostávali permu za každý malý přestupek, vytržení z kontextu nebo nedorozumění. Takže je to na pováženou, jestli by si GM zase nedělali co chtěli a nedávali bany jen těm menším hříšníkům, kdyby měli takové pravomoce. Na druhou stranu nevidím důvod proč by nemohli banovat lidi za prokazatelné boty a hacky, na tom se dá těžko něco pokazit, pokud budou mít důkazy.