Návrh proti botům

 • Mám trochu nepříjemný návrh na OMEZENÍ botů.


  Nahlašováním a blokováním postav to moc nikam nevede, vytvoří si nové účty a maximálně tak spotřebovávají jména pro vytvoření nových účtů a postav.
  Přesto si myslím, že jsou poměrně závažným problémem už jen v narušování ekonomiky hry (viz boti o vánocích na každém rohu dropují ponožky, ze kterých padají věci z ItemShopu, ItemShop ztrácí na hodnotě).
  Tento problém se mi zdá jako nejvíc nefér, kdy doplácí hlavně "platící" hráči, i když to není jediný problém (spamování, …).
  IP ban, kvůli veřejným místům, nepřipadá v úvahu (ve škole, na koleji, práce, kdekoliv...). :ban:
  Návrh spočívá v ověření registrovaného účtu přes telefon. Došel by klasický kód přes SMS. Tím by se účet "svázal" s mobilním číslem. Na jedno mobilní číslo by šlo "svázat" více účtů, tím by se vyřešil problém se stánky, sklady atd.
  Pro poctivé hráče je to samozřejmě nepříjemnost, ale jedno opsání kódu se dá přežít (většina z nás nemá nové telefonní číslo každý týden).
  Pro změnu telefonního čísla by byla kolonka na účtu, něco na způsob "změnit email", asi víte co myslím, tak "změnit tel. číslo" a jen by se přepsalo tel. číslo na nové a znovu zadat kód z SMS z nového čísla.


  V případě, že by došlo k zablokování účtu, zablokovaly by se všechny účty se stejným tel. číslem a zablokované tel. číslo by nešlo použít znovu.


  SIM karet si člověk asi může vytvořit taky kolik chce (nevím, jak je to s poplatky a jestli musí člověk poskytnout nějaké údaje, dlouho jsem to nedělal). Určitě by se jednalo o komplikovanější proces vytvoření účtu než je tomu doteď, kdy než stihnou zablokovat jeden účet, tak další 2 nové jsou vytvořené.
  Problém mohou být lidé se dvěma účty (2 různé SIM), ale dřív nebo později by se jedna SIM zablokovala, a chodit si obden pro nové SIMky do krámu jak na rohlíky nwm jestli jde (viz výše, o SIM nemám úplný přehled, můžete informovat v diskuzi).


  Návrh můžete podpořit, vyvrátit, rozvinout, zavrhnout, diskuze je volná. A bylo by dobré téma na "hackeři, boti, cheateři, …" nenechat dlouho suché, ať se konečně něco začne dít, metin2 dostává zabrat čím dál více a nějaké zlepšení je ve hvězdách.  Rok 2018 je pomalu za námi,
  štěstí, zdraví ať je s Vámi,
  mějte se dobře i v příštím roce,
  a proč ne, i v celém životě přece.
  :beer:

 • No to se mi moc nelíbí jelikož mám jen jedno telefonní číslo a to bych nerad někde posílal protože slouží pro autorizování plateb v bance a zřídit si další by byl problém když bez dobití vydrží jen 6 měsíců a dobíjet další číslo je zbytečné když neprovolám ani povinné dobíjení toho prvního

 • Souhlas, to neni spatny, jak psal lendin, dame do Nemecka a uvidime :)

  Dle jmena doufam ze zensky rod je nasnade,osloveni v nem povazuji za samozrejmost 8)
  " Prekvapuje me, ze te vidim... ja myslel, ze GM jsou jen mytus"
  obdrzeny warn neni nutne zacatkem pratelske konverzace,staci si ho precist :)

  _________________________________________
  Pravidla fora | Komunitní průvodce

 • O telefonní číslo bych se zas tolik nebál, využívá to i např. email (při ztrátě hesla zašlou nové na sms). A pokud jste se registroval například na Facebooku, máte Gmail, Instagram nebo nějakou podobnou službu, která je více obchodní než IT společnost, tak kdo ví kde všude to číslo koluje. (Pokud jste ho ještě nikde nezadal, čest výjimkám, které si to dokážou pohlídat i v dnešní době a toto by pro Vás mohl být opravdu problém). Dříve byly zlaté stránky, kde šla volně dohledat čísla. A určitě i ty banky, operátoři obchodují s číslama (občas obdržím telefonát s nabídkou šperku i když jsem nikdy nikde šperk nekupoval a už vůbec jsem jim nedával číslo).  Pořádný anti-cheat systém by byl určitě pohodlnější, ale vidím v tom více problémů než užitku:
  - zůstává problém s lehkou registrací
  - náklady na vývoj (programátoři, čas, obtížnost - je "nemožné" vytvořit neprolomitelnou ochranu)
  - už zde byl hackshield a teď nějaký nový gameguard, problém byl pořád stejný akorát blokoval navíc prohlížeče, přehrávače muziky...
  - realtime kontrola je náročná a server by ji asi neutáhl (kontrola každých +- 500 ms třeba 1 milion hráčů) musela by se řešit u každého lokálně a to bychom nemohli hrát na notebooku za 10 tis. kč, potřebovali bychom o dost výkonnější CPU (viz Denuvo ochrana u AC:Odyssey, žrala +- 40% výpočetního času procesoru a stejně byla prolomena, a to byla "JEN" ochrana typu pirátská/nepirátská verze hry. Žádné další ověřování podmínek typu: Pohybuje se ta postava příliš rychle? Nemá moc velký DMG? Vytahuje ryby ve stejném intervalu? Nachází se postava na souřadnicích běžně nedostupných (mimo mapu)? Používá pláště? A kolik plášťů má v inventáři?, ... a ověřovat 100, 200, 300 takových podmínek každých 500 ms není sranda.
  Nehledě na situaci, kdy běží 3 metiny (hlavní, obchod, sklad), s tím by měli problém při takových kontrolách i výkonné stolní CPUčka.

 • v tom nevidím moc velké řešení poctiví hráči na to doplatí a boti si budou chodit pro sim karty do krámu,navíc jak by to bylo řešené na steam učtech kde již telefoní číslo mam připnuté a navíc na českém metinu chybí rychlost banování v jeden den sem nahlasil bota jak na irc tak na podporu hry hlásil sem jej 16.12 stím že mi přišla odpověd že to prověří atd a dnes je 27.12 a hackera tam vidím běhat dál a dál si nahání a dál ničí moby bez sekání (a to sem hlásil víc postav všechny byli i ve stejném cechu a už jen dle nazvu cechcu v kterém je X hackeru se mužete dopídit nick vudce a tím asi i přímo odpovědnou postavu)
  Navíc další problém je že se začínají rozmáhat internetové sim karty nebo jak tomu řikají kdy si sim kartu a telefoní číslo pořešíš v klidu z domova (nevím v jakém stadiu je to v ČR ale již v některých evropských státech stím začly)
  další problém vidím při ztrátě mobilního telefonu v 90% případech ztratíš i telefoní číslo a tak pak nemáš možnost si zasílat nějake ověřovací SMS (např na změnu čísla)
  a boti nad tím stejně vyzrají své hlavní postavy si dají na jiné tel číslo něž učty na kterých jim jede nějaké zakazaný program navíc jak sem již popsal rychlost banování postav tak si ti nepoctiví hráči nebudou muset běhat stále do krámu pro simku když po nahlašení uběhne 10 dní a nic se neděje to mu bude stačit když si tam zběhne jednou za dva měsíce než mu zabanují postavu

 • Návrh je to sice velice hezky,ale spiš bych udělala variantu proti botům jinou. a to tu jiz kdysi nekdo psal, ze po 5 minutach by se objevilo okynko pokud by postava byla dlouho na stejnem miste ač sekala, nereagovala na jine podměty./ jako u přihlašovani / o psal by se kod, a pokud nic, tak by se hra vypla- bylo by to 100 x lepši a rychlejši, nez si omylem zablokovat postavy nečim ze neco nekde v rychlosti špatne opiše, protoze by byl ve škole, a končila hodina a najednou mu pipne sms, a honem rychle.to same ti co hraji i z prace, musi nekam odbehnout rychle a je o problem postarano. ( od začatku sem uz hlasila nekolik botů :D a stejne tam sou, drzi si TOP10 v tabulce na okey karty a je to v pořadku :) to by meli rovnou hazet na molo umoře, nebo do ohrad k ponikům aby tihle hrači nemohli dale přimo na mistě,stači projit chčka joan bojk, a najdete jich tolik ze to az bolí )


  Variantu podobnou ma i automatickou ochrana proti fishbotům, ktera funguje, pokud delši dobu stojiš na jednom miste / řešilo se tu to take min rok u hry rybaře./ akorat ze dana automaticka ochrana nebrala v uvahu ze človek stoji 20 min u skladu, a otvira si bedny, a stejne ban dal, ze zrovna vtu chvili rybařiš :D to bylo spiš problem pak to zpetne dořešovat kdo fakt jo a kdo ne :)


  Protoze dany problem to stejne nevyřeši, dany hrač si pořidí 2 simkarty. na jednu si da hlavni, na druhe boty, a jede, hlavni mu to nezabanuje nikdy.a pořidi si za 50kč od nejmenovanych spol . simky s 50kč kreditem a jede znova

  „Čím více poznávám lidi, tím více miluji psy.“
  Romain Rolland

 • Ono by bohatě stačilo, aby si hra s obratem v řádech desítek milionů EUR obstarala pořádný anticheat.. Když to jde na privátech, proč by to nešlo tady.. To jsou jen další zbytečné věci jak ztížit hru poctivým hráčům a udělat hru ještě víc nepříjemnější, než je. To samé zvýšení pravomoci GM, aby se okamžitě dalo banovat a měli tuto možnost víc než pár lidí na celou hru... Včera v chrámu před měsíčkami 12 chetaerů uplně nahoře. + dalších 12 na žábách.. a to nemluvím o dalších mapách, o čítrech lv 120, o čítrech, kteří dělají automaticky stánky atd.. vymklo se to kontrole, ale neuvěřitelně a ta hra jde kvůli tomu dohajzlu.... Smutný, velmi smutný obrázek, že si taková společnost může něco takového dovolit..


  Jinka nápad jako takový super, možná by měli problém děcka, který nemaj mobily, ale to i to by se dalo nějak udělat..

 • Souhlasim s tou autorizací, zavedli to i u větších her jako je Counter Strike Global Offensive ale myslim že u Metinu je největší problem s botama. Pokud tuto zavedete tak se jich hodně zbavíte a komu se to nelíbí tak si myslim že s botama rád obchoduju či dokonce sám botuje.

 • Ztráta telefonu by byla vyřešená, "změnit tel. číslo" a na nové číslo by došel kód, pokud bys ho nezadal do cca 5, 10 min nebo zadal špatně, kód by propadl a žádná změna by se neprovedla.
  Steam ani e-sim mě nenapadli, tam je problém a potřebovalo by to nějak pokrýt.
  Autorizační SMS by se vyřešil problém, aby nevznikla pay-to-play hra (vstupní poplatek). Poplatek by se přesunul na SIM kartu (ověření je zdarma) a hra by zůstala free-to-play.
  Určitě by to pomohlo omezit boty a pár lidí by si rozmyslelo jestli každý týden vyhodí prachy za simku nebo za svačinu.
  Možná i e-sim je vyřešená (změnu čísla provádí operátor, a pokud tam napíšeš každý týden o změnu čísla, nwm jak budou reagovat), protože jde i tam změnit číslo a i kdyby nešlo tak běžní lidi se nemají čeho bát. Pokud nebudou dělat činnosti, které vedou k zablokování účtu, tak by neměl být nikde problém.


  Ani anti-cheaty nejsou dokonalé, jsou větší společnosti (Blizzard, Activision, Valve, ...), které mají větší zisky (obrat má kdejaká firma velký) a nedokážou se vypořádat a udělat 100% anti-cheat.
  Tady by se akorát zvýšila psychická bariéra, že člověk dělá něco, co by neměl. Zmizli by případy typu, každou neděli jdu mámě pomoc s nákupem a hodím si do košíku simku stejně jak orbitky. Dělají to normální lidi? Je toto běžné?
  A pokud by do toho někdo sypal prachy a skupoval je ve velkém tak tomu už není pomoci, ten by nasypal prachy i do probourání jakékoliv bezpečnosti (anti-cheatu), platil by si vstupní poplatky kdyby to byla pay-to-play hra, a narval by prachy do čehokoliv.
  Teď za to není žádný postih, a hodně lidí si řekne: "Ok, tak proč to nezkusit ty cheaty, přinejhorším přijdu o free účet a nic se nestane."

 • Pche, vázat registraci na mobil. To jste čajíčkové. Já bych pro každý charakter zavedl vstupní lokaci jako má lykan, kterou by nebylo možné opustit pokud by hráč nesplnil 100 vstupních úkolu. ^^
  Pak bych chtěl vidět jaké kecy by měli boteři až by si vytvářeli 20 účtu.
  Neuvěřitelné žvásty jak to ničí poctivé hráče apod. 8)

  Stranger107 - Šaman healer , Thalion (Chunjo)

 • Pche, vázat registraci na mobil. To jste čajíčkové. Já bych pro každý charakter zavedl vstupní lokaci jako má lykan, kterou by nebylo možné opustit pokud by hráč nesplnil 100 vstupních úkolu. ^^
  Pak bych chtěl vidět jaké kecy by měli boteři až by si vytvářeli 20 účtu.
  Neuvěřitelné žvásty jak to ničí poctivé hráče apod. 8)

  Náhodou to by bylo luxusní, problém je v tom že GF jsou líní udělat normální questy, biology atd pro levely 90+, natož aby dělali dalších 100 nebo dokonce 400 :D

 • proti boterom to je super ano ale preco obmedzovanie bude to vazane na telefonne cislo a tym sa zabanuju vsetky ucty ak na jednom z nich bude hackovat, obmedzovanie je nedomyslene, sklady/bocne postavy/dropovia/shoppy ja mam cca 15 uctov az 20 ktore vyuzivam na vstupy k bossom na dropy cez eventy ako mesacne velka noc a potom sklady, aby nám GF este nedalo do IS slot na účet jj myslím že horším smerom by uz sa to vyvinut ani nemohlo ale nasiel sa predsa len ďalší sposob ako to este pokafrat snad na tieto veci sa bude prihlizet az si to inžinieri precitaju v nemecku.

 • Pokud to bude fungovat, tak jak píšeš, že na 1 číslo půjde neomezeně účtů připojit, pak v tom problém nevidím a taky s návrhem souhlasím. Pokud bude logování účtu mít další kolonku čísla, tak to zdržování bude, ale to všichni přežijou :) Nebo zda to myslíš tím, že si ho pouze budou muset povinně přidat na stránkách, jinak se do hry nepřipojí. Něco ve stylu propojení s IS. Botery to zamezí, chytrý ne, ale určitě s tím budou mít větší komplikaci, takže jich minimálně polovina odpadne, trhliny tam tak či tak pořád jsou.


  Druhá věc je, že to na 99% zamítnou, protože jim vyhovuje mít botery. Kdyby jim to vadilo, tak už dávno vyvinou SW, jako má už každý nový privátní server. Zvládnou ho naprogramovat 18 letí kluci, proč by to nemohl udělat někdo od nich. Tohle je už omáčka omývaná dokola s nulovým výsledkem.

 • zdarím dnes jsem potkal pana ,,Cau + nejaky jmeno. Regulerně si na ch1 expi v bokjung 10 postav, kdyspozici screen kdy mi v chatu píše že dnes jakmile doexpí 30 končí drop na vseš ch v BK. Je to jediná mapa kam mohu chodit na metiny a přijde mi nefer když tento člověk si vydělá nejen ve hře ale má z toho i realne peníze. Psal mi, mam i screen že tímhle si vydělá 32 euro denně , a to jeste nebyl event. Doufám že GM alespon na narozeniy metinu budou sodní a budou banovat jako o život. Přeji pěkný den

 • hoj, ja bojkung na dropovi potkavam denne 5 boterů + toho cau....... , (můzou řikat ze tou jsou automaty, koupene z IS) , az mi vysvetli, ze se dany bottt ( a nepřesvedči me ze to tak neni budu tvrdit ze je to BOTT) , zmizi, objevi se o pul mapy dal, nelogicky beha po skalach, nahoru dolů, v mistech kde nemaj vubec co dělat, a normalni hrač se tam takto nedostane, prochazi budovama,nekteři dokonce i těmi rybniky, a nekteři dokonce kradou dropy i kdyz je natom vaše jmeno.Nebo dokonce jeden war běha v kostymu vodka , bezezbrane, mota se v metinu jakmile ho rozbijete vy, sebere vam dropy a pokračuje v běhu na dalši metin.


  Zame bud udelat variantu, kod na vypsani, kazdych 5 minut. nevypišeš ,nebo špatne kop ze hry ven
  Nebo jak tu výše někdo psal- udělat každemu charu vlastni mapu / jak to ma lycan/ a splněni 15 ti ukolů.
  A dalši variantou aby 2 GM si vzali RED,2 blue a 2 zlutou a prochazeli namatkove bojkung i joan, a všechny tyto boty likvidovali prubězne na mistě./ nekteři nepoznaji ze je to bott, nebo ma automat aproto to i nehlasi nebo v momentu kdyz se unich objevi bott okamzite zmizi a nemaji šanci screan nebo tak. - a GM by meli jasno hned.
  a posledni 1GM aby si vzal i chram , vetšinou od 3- 10 patra vidim taky plno botů. a taky to namatkove kontrolovat.


  Měla by to byt obooustrana spoluprace jak týmu tak i hračů aby se toto odstranilo.

  „Čím více poznávám lidi, tím více miluji psy.“
  Romain Rolland

 • Nápad s lokací je zbytečnost, projdu si to jednou s real postavou a do pár dní můžu vytvořit bota, kterej to bude procházet automaticky jen daným sledem operací... Zbytečnost.


  Registrace na Simky je lepší nápad, ale zase rvát svý číslo do nějaký takový služby... No nevím.
  Nakonec asi taky spíš zbytečná, přijdu do obchodu a do košíku hodím 50 předplacených simek po 20kč kreditu... A mám prakticky 50 účtů (tj. 250 postav).


  Pořádnej anticheat nemá moc smysl vyvíjet, vždycky to půjde breaknout. A vždycky se najdou lidi, kterým to bude stát za to (i když se to nevyplatí finančně, tak ten pocit, že to prolomíš je... O to jde :) )

  Fénix
  TheGodness
  Endurancee

 • A já bych tě strašně rád nechal toho bota za pár dní udělat. Schválně bych něco generoval náhodně, aby ses při programování softwaru nenudil. :thumbup:
  A rozhodně bych tě chtěl vidět jak kupuješ 50 simek a pěkně je střídáš.... nové náklady na čas + peníze.


  Možná by telefonní společnosti začali dotovat pozice GM v různých hrách, neboť čím víc zabanovaných hráčů s podobným myšlením, tím větší kšefty. :beer:
  5 kč za každého zabanovaného bota. Stačilo by se co 2 hodiny přihlásit do hry. Zeptat se lidí jestli neviděli někde nějaké boty , prověřit to, zabanovat a hned by bylo pár kaček.

  Stranger107 - Šaman healer , Thalion (Chunjo)

  Edited once, last by pista107 ().

 • Princip náhodnosti ti jaksi ruší Begforskyho princip... Vzhledem k tomu, aby se to nedalo lehce prolomit, musel bys mít velké množství poměrně komplexních úkolů - což ti zase způsobuje problém u real postav.Průchod náhodným bludištěm není nic tak těžkýho...
  Přinejhorším by prolezení jedné postavy místo 20 minut trvalo hodinu... Vzhledem k tomu, že na casual noťasu spustím kolem 5 metinů relativně v klidu, docela by to šlo.


  50 SIM by bylo na houby, ale dalo by se to. Náklady časové - 1 odpoledne.
  Náklady peněžní - asi 1100 Kč.


  Kdyby přežilo z 250 postav 100, a člověk to pustil na event (třeba karty krále), tak - v přepočtu zpět na koruny si za event vydělám asi 6 - 7 tisíc... Samozřejmě to je další čas na odehrání her a další náklady třeba na energie, ale to už nepočítám...


  Jinak abych nepadl v podezření, bota na metin jsem zatím nikdy netvořil ani nepoužíval. Hru jsem prakticky od května nezapnul, takže výdělky atd se mohou lehce měnit :)

  Fénix
  TheGodness
  Endurancee