Žádost o zpětnou vazbu k updatu 18.2 a následným opravám

  • Rádi bychom vás požádali o vaše názory k posledním aktualizacím od 18.2 výše. Pište své konstruktivní postřehy (pozitivní i negativní), ale držte se tématu a nepouštějte se do diskuze.
    Děkujeme.

  • jediná věc která se mě dotkla je alcha , 5 corů deně mi stačí leda na elixíry na kování nákých legendů mohu zapomenout. budu rád za 1 staro za měsíc

  • Zvednutí na 5 cor draconisů mi pomohlo tím že se konečně můžu věnovat hře a nemusím je pracně přehazovat na druhou postavu ať jich mám víc než 3 denně a že zachovali přenos draconisů z jiné postavy na výrobu elíků

  • no, nakolko nebolo nic spomenute ohladne zosilnenia bossov a clovek ide na bossov naistotu s tym ze ich porazi ako pred updatom v utorok, musim povedat ze Jotun pred updatom v dvojici mi trval 5 max 7 minut teraz 15 vypol ma v polovici jeho ZB na skok... fajn ako na to je clovek zvyknuty sem tam je bugnuty a trieska spely a cisla nehoraznych hodnot ale nie na zaciatku a na konci je takmer neudrzatelny, a to cely čas mam na sebe oceany titan a brilantny diamant. To iste u meley pred updatom sme natahovali 2 bossov sli dole v cajku, po update jeden dokaze prestrelit cele zb su hraci ktory to davaju aj teraz ale u nas porovnavanie pred a po je jednoznacne zosilnenie bossov, neviem kde to bolo napisane ale v utorok som na forku pozeral viac krat preco trva tak dlho udrzba nebolo nikde spomenute ze bossovia nadobudnu 2x silnejsi dmg na spelly. hold bossovia sa stali pokoritelnymi pre viacere skupiny ale ak nieco zosilnia tak logicky by mala byt stedrejsia odmena alebo aspon nam poskytnuta šanca sa niekde zosilnit nie co urobili v 18.1 uviedli polovicny update s alchou mali ho uviest bud cely alebo vobec ako si priala 99% komunity z metinu. 1% pravdepodobne su zastancovia z Webzenu nasi mili Korejci

  • Schopnost Rendyho a spol přizpůsobit se nové situaci mě už docela vytáčí.Je mi vážně líto, že ti něco brání vytvořit si na účtě 5 solidních postav místo 1, ze které jsi vše přehazoval a tudíž jsi odsouzen na 5 coru denně namísto 15. zatímco jiní přizpůsobiví jich teď budou mít 25.
    Ono je třeba taky možnost dělat si to na 20 postavách a ve finále si na 1 postavu hodit starokameny.
    Ale to není fér, protože ty to chceš tak jak jsi zvyklý a basta.


    Aktualizace jako takové bych ani moc nekritizoval zvlášť když jsem ještě nenašel čas si nově vyzkoušet odolnosti :whistling: .
    Co mi vadí je neuváženost kroků a následné hašení problému systémem pokus omyl, jejíž finálním výsledkem bude úplná dezorientace. Jinými slovy když si ke hře sedne úplný nováček, co je například navyklý na hry jako je baldurs gate, bude při hře metin 2 naprosto zírat co znamená 50%. Díky kostýmům je možné získat na odolnosti (blesk vítr oheň) přes 100%, což je super protože teď se musí redukovat. ( No v BG by mě nepřátelský útok léčil 8) ).
    Že by se GF poučilo??? NE!!! Plánovali zavést mystickou alchymii po jejíž zavedení by bylo možné dosáhnout k blízkosti 100% další bonus a to je odolnost proti poškození schopnosti.Co by to asi znamenalo?? No asi nic jen update 18.5 kde 90% OPPS bude asi tak silné jako nynějších 60%.
    Dle mě by redukce neměli nikdy mít možnost přesáhnout 75%. vezměme si příklad silný proti a obrana proti (např. pololidi).
    hráč č.1 má útok 1000 a snaží se dát útok za 1000 zatímco druhý se ho snaží redukovat.
    redukce 0% -- silný proti 0%
    redukce 25% -- silný proti 33%
    redukce 50% -- silný proti 100%
    redukce 75% -- silný proti 300%
    redukce 90% -- silný proti 900%
    To, že se sejdou v pvp 2 top redukování hráči a nesejmou se na 2 skilly vítám. Aspoň se do hry dostanou i jiné elementy jako je sekání, otrava,krvácení, stun.
    Ale skilly by měli přece jen hrát svou roli, když už nejsem dýkář, lykan a nebo aurák. Protože jinak můžu pvp zabalit

    Stranger107 - Šaman healer , Thalion (Chunjo)

    Edited once, last by pista107 ().

  • Ta síla bosů je fakt nehorázná, už tak na Thalohiru válčíme co to jde, abychom si alespoň něco zabili a vydělali, teď už ani nemá smysl nic zkoušet.


    Nevadí, že je to težší, ale vadí mi to, že není proti tomu co dělat.
    Omezení lvl na mapy, kdy draka nemůžu nad 97 lvl takže lepší věci od 100lvl nelze.
    Talismany nejsou a zvěrokruh asi netřeba komentovat, jednoduše ten bude tak za rok (jestli vůbec).
    A nová alchymie není, takže není možnost jak s tím bojovat, jednině čekat jestli se něco z těchto bodů co jsem vypsal neupraví, nebo počkat než se většina hráčů dostanou do alespoň stejné úrovně i díky IS (nereálné, nebo možná za pár let).
    Takže shrnutí za mě hrůza, Thalohir nehratelný max do lvl 75-90 chodit metiny nic víc jo a čekat na nějaký ten event.

  • to co se provedlo s odolnostmi je hrůza ... dříve stačilo 82% cca teď má člověk 94% a stejně berou ... a jak už psal kolega ohledně thalohiru je to těžká bída... pochopil bych ty odolnosti kdyby se přidala nová alchymie která by to snad napravila co se týče aspoň o něco většího dmg protože dávat do draka 7k nebo 5k je znatelný rozdíl ... a co mě nejvíce naštvalo je to že vyjde update a stejně není možnost točit mazlíčka přitom Kámen osudu mazlíka u obchodnice je (ten červený) a kde je ten modrý nebo mi to nějak uniklo jak se točí ?

  • Většina věcí už zde byla zmíněna v postech o něco výše... Rád bych zopakoval, že neinformovat o stížení 2 map (Jotun a Meley) je vrchol... Plno lidí do hry investuje jak plno času, tak peněz a ani nedostanou nějaké info o této zásadní změně. Nad tím by se měl celý Metin tým zamyslet. A pokud jde o Thalohir, tak vás lituju a divím se, že tam ještě hrajete

    Edited once, last by Sarsm ().

  • Tak ještě jeden dodatek k Jotunovi... Je na něj 30m... Tak mi twl vysvětlete, jak je možný, že v 01 vlezu do pevnosti a ve 21 mi to napíše, že mi zbývá 5m na zabití Jotuna?

    Edited once, last by Sarsm ().

  • Pokud snížím DMG do bossů, logicky to musím něčím nahradit. Máte novou knihu na mazlíka a bude nová alchymie, tím budete brát ještě víc, než předtím.


    Co už se mě ale týká je skokové navýšení DMG razadora. A ať mám 0 oheň nebo 75 oheň, moc se ustát nedá..


    A pak klasika, něco přidají a spousty novým bugů se vytvoří.
    -Stále jsou stánky nad příšerami, už tři roky, to to nikdo ještě do Německa nenahlásil ?
    -Nejde kombinovat expák s flaškou od prvního levlu (100%), to vždycky šlo
    -Strašně, ale strašně dlouho trvá, než se hráč " obnoví " při vstupu do teleportu např. v jeskyni nebo při smrti "spustit znovu na místě"... Je to třeba i pět vteřin, než může hrátčplnohodnotně hrát, protože do té doby stojí a já nevím, jestli se načítá, ale nelze s ním hrát..
    -To samé při teleportaci, strašně dlouhá teleportace. Když hraju od 18:00 do jedné, tak mi klidně 20x zamrzne okno v teleportu.
    -Z ničeho nic mi spadne celá hra, celé okno se shodí a to třeba jen jdu po náměstí
    -Když se přihlásím a vyberu postavu, tak zamrzne a musím učet shodit druhým logem..
    ->Počítáčem to není, tahám věž 15účtu úplně na klid


    A asi co mi nejvíc vadí, že nefungují loga cechu. Ti, kteří teď měli hru znovu staženou, těm to nejde. Když smažu složku mark, stejně se v dalším načítání hry znovu načte a loga nevidím. A pokud smažu složku mark popř. při výběru postavy, tak postava nejde vybrat a hra spadne..
    Je blbý si zvykat po skoro deseti letech hraní, že už nevidím a nemohu vidět loga cechů....

  • A asi co mi nejvíc vadí, že nefungují loga cechu. Ti, kteří teď měli hru znovu staženou, těm to nejde. Když smažu složku mark, stejně se v dalším načítání hry znovu načte a loga nevidím. A pokud smažu složku mark popř. při výběru postavy, tak postava nejde vybrat a hra spadne..

    Netušim proč mažeš složku mark, to uplně nechápu, ale i tak radu pro tebe mám....založ si ve složce s hrou složku Upload a tam si nakopíruj všechny obrázky co chceš mít jako potenciální logo cechu. Problem vyřešen.


    Co se týče posílení bossů, Já jsem jedině pro.. bylo to moc snadný když si i ty "nejtěžší " bossíky už skoro polovina hráčů dávala solo... takhle to aspoň bude zas trochu zajímavější. Boss má bejt potvora skoro nesundatelná a solo prakticky nesmrtelná a ne snadná jak těhotenskej test.

  • Netušim proč mažeš složku mark, to uplně nechápu, ale i tak radu pro tebe mám....založ si ve složce s hrou složku Upload a tam si nakopíruj všechny obrázky co chceš mít jako potenciální logo cechu. Problem vyřešen.

    Bohužel to co píšeš, jsem dělal několikrát a nejsem jediný co to dělal s těmi logy, poprosil jsem někoho zda mi by mi právě tu složku upload neposlal celou a já si to stáhnul do složky, kde je hra, zkoušel jsem i reinstall atd... a složku danou tam nechal bohužel nefunguje, takže chyba je na jejich straně, že při stahování hry a přepatchování nemají přidanou právě složku upload a všem nejdou ty loga...dřív to šlo krásně v pohodě a nemusel jsem to řešit...


    Co se týče bossů, jotun je neskutečně silný, úplně s tím talismanem +25% odolnost je ještě snad horší než bylo a ten nejsilnější skill se opravdu nedá ustát...další boss je Nemer, který vůbec nešel otrávit a už ne vůbec krvácko, ke konci je strašně silný, ale neskutečně, že s talismanem +25% odolnost opravdu bere nesmyslné pecky, nad tím by se taky měli zamyslet, nevím zda tenhle bug byl opraven, to brzo zjistím...a Razador? Nekomentuju, taky pěkně zesílený, ale tak moc co se týče mobek, ty jsou taky nehorázně silné, předtím jsem nepotřeboval ani kostým na razadora, dával v pohodě s věcma kde jsem měl samý oheň, ale teď je kostým potřeba abych vůbec ustál ten jeho konec a trochu ho sesekal s otravou....


    Jediné co bych uvítal je přidat jezdectvo u Nemera a nebyly by s tím takové problémy...


    + Gratuluji k Jotunovi, neskutečně jste to zvorali, ten čas je opravdu super, tleskám co jste dokázali úplně zahodit a hlavně Jotun byl pro někoho slušný výdělek, teď na to můžu zapomenout, ten čas vám fakt nesedí, napíše nám to 15 minut a za 5 minut nám to napíše že je čas jen 5 minut to jako vážně? Ještě ta síla, to je taky nehorázné, měl jsem na odolnost 42 a talisman 25 a přesto mi vezme v půlce 57k? Po skončení Jotunovi, nás to portne zpět k útesu, taky skvělá věc zase hledat strom a jít zpět do lesa, myslím si že se tam asi nevrátím na nějakou dobu...

    Edited once, last by Caveat ().

  • Jak píše IBestDrop, tohle problém neřeší, logo nefunguje...


    A další problém... opět nejde cechovní skladiště. Nemohu vybrat ani vložit peníze, čili si nemohu koupit cechovní pozemek....

  • Ahoj, v kostce- do update sme chodili s cechem razadora, youtuna, a pod, at uz sme šli 2- nebo 6 ( podle mapy) ale stejne sme se delili s cechem o vyhry, aby se ti menši zlepšili posilili a nemuseli dane veci kupovat :) naš cech zasadně hraje týmově, ale po update navyšeni dmg razadora , nemereho, 30 min jen u youtuna, to ani v 6 lidech 105lv+ nemame šanci dat, s 70% ohen mi razador flakal dmg pruniky kolem 37k--- wtf???nejsem zadna topka a jen šamanek - alchu mam jen bezchyb, briliant, ale toto se neda ustat- fakt ne.
    Chtělo to aspon informaci že se něco takoveho bude dít. popř když uz teda se navyšilo dmg. implentovat do hry i tu alchymii, ted nikdo neví kdy bude. jestli do vanoc, po vanocích?? nehlede na to ze sme přišli o materialy- aby se mohli u nas zlepšovat menši :) ti sami mají problem na dane veci našetřit- pro nas toto byla možnost jak zesilit my, a zaroven pomoci přatelům v cechu s menšim lv , aby zesilili,nyni stojime a nemuzeme nic. :) ( mimo tema: díky botum prave ty menši přichazi o vydělky- kdy to cenově je pro ně neadekvatni , kdyz dany šperk ktery potřebuji stoji 9W nemaji šanci našetřit (tavky vynechte- chram sem byla za mesic 5x a je to tam samej bot na kopaní, ulomky se prodavat již nedají, a materialy- bojk, poušt a pod- zase zaskladaji trh boti a cena je příliž nizka - přesycením trhu ) a kdyz konečne se jim povede danou častku nastřadat - obchodnik jim zvedne cenu zase výše, protože vidi ze je oto zajem , takže to opět nekoupí. (to same alchymie- za 3 bonusovej rubin briliant chtit 450W??? a 2 bonusovej bezchyb 199 W ? )


    Mazličky neřešim- stěmi problem nemam a infor- modre svitky by měli byt pozdeji dodany v IS- je to psane i v infu na forum co obsahuje update .)

    „Čím více poznávám lidi, tím více miluji psy.“
    Romain Rolland

  • Ahoj, v kostce- do update sme chodili s cechem razadora, youtuna, a pod, at uz sme šli 2- nebo 6 ( podle mapy) ale stejne sme se delili s cechem o vyhry, aby se ti menši zlepšili posilili a nemuseli dane veci kupovat :) naš cech zasadně hraje týmově, ale po update navyšeni dmg razadora , nemereho, 30 min jen u youtuna, to ani v 6 lidech 105lv+ nemame šanci dat, s 70% ohen mi razador flakal dmg pruniky kolem 37k--- wtf???nejsem zadna topka a jen šamanek - alchu mam jen bezchyb, briliant, ale toto se neda ustat- fakt ne.
    Chtělo to aspon informaci že se něco takoveho bude dít. popř když uz teda se navyšilo dmg. implentovat do hry i tu alchymii, ted nikdo neví kdy bude. jestli do vanoc, po vanocích?? nehlede na to ze sme přišli o materialy- aby se mohli u nas zlepšovat menši :) ti sami mají problem na dane veci našetřit- pro nas toto byla možnost jak zesilit my, a zaroven pomoci přatelům v cechu s menšim lv , aby zesilili,nyni stojime a nemuzeme nic. :) ( mimo tema: díky botum prave ty menši přichazi o vydělky- kdy to cenově je pro ně neadekvatni , kdyz dany šperk ktery potřebuji stoji 9W nemaji šanci našetřit (tavky vynechte- chram sem byla za mesic 5x a je to tam samej bot na kopaní, ulomky se prodavat již nedají, a materialy- bojk, poušt a pod- zase zaskladaji trh boti a cena je příliž nizka - přesycením trhu ) a kdyz konečne se jim povede danou častku nastřadat - obchodnik jim zvedne cenu zase výše, protože vidi ze je oto zajem , takže to opět nekoupí. (to same alchymie- za 3 bonusovej rubin briliant chtit 450W??? a 2 bonusovej bezchyb 199 W ? )


    Mazličky neřešim- stěmi problem nemam a infor- modre svitky by měli byt pozdeji dodany v IS- je to psane i v infu na forum co obsahuje update .)

    :) razador je podla mna beze zmeny ustojim ho a dole je na 1 čepel a tiež niesom nejaka topka drzim v pohode s titanom a bril diamantom, moja spoluhráčka ho udrzi s matnym, je to len o tom ako u neho stojis, hlavnym problemom je 21minutovy limit Jotuna ked mal byt 30 ale ani to neni taka tragedia de to ale dře to. mozno zvolt lepsiu strategiu davam ho v dvojici a hrac u mna v cechu ho dava solo :) posilni dabla lecitele jotuna pri full zostave nemozu obnovit ani o 1/2 mali by ste ho mat do 5 min dole. Tak isto mozu mne oargumentovat tu meley su hraci co to davaju, ja bol pred updatom na hranici ze to dám a zase som tam kde som bol :) hold webzen skusa kto ma aku vytrvalost az im nepadne komunita na 50 aktivnych o vikendu + stanky.

  • Stížení Jotuna je ve finále adekvátní, je třeba se ho naučit chodit... až na tu ojebávku s tím časem (který by měl být když už těch 30m a ne že vám to zkrátěj o 5m u konce z 15m). Alespoň tam nebude oxidovat každej "ňouma". Je třeba hru dál posouvat a za chvíli by se tu válely 100vky truhel, který by byly bez ceny, takže jestli to v 5 lidech 105+ nedáte, tak fakt nechápu proč na takovým levlu jste (Aha, cech Rioters? To se pak nedivím). Prostě se zlepšujte a časem ho třeba dáte... Já mám minimum větru a odolnosti a už vůbec nemám excel alchu a sundám ho do časovýho limitu. V případě přidání nový alchy bych stejně volil další stížení, protože i přes toto stížení, máte možnost udělat excelentní alchymii, se kterou to dáte bez problemů do pár minut.


    Takže stížení hry ve finále oceňuju, akorát bych i ocenil nějaký to info o tom + co jsem napsal.

  • Baví mě číst jak tady polovina cz komunity brečí jak nedají ani Razadora.. :D Razador, Jotun, Nemer sólo bez větších problémů, Melley ve třech s tím, že by to šlo i ve dvou ale to bychom se museli dřít. Nemám ani Excel alchu ani talismany +4. Prostě se to musíte naučit hrát jinak. :)
    Jediná věc co by byla potřeba opravit je opravdu to padání a zamrzání klienta.

    Fus4kl4 Aura šamp 1
    BufferWoman Dračí 103
    Pozistor WP 75
    HealDream Healer 102

    Kalwen Dýkař šamp 1


    Ať žijí děti na metinu!! :dash::rofl:

  • Stížení Jotuna je ve finále adekvátní, je třeba se ho naučit chodit... až na tu ojebávku s tím časem (který by měl být když už těch 30m a ne že vám to zkrátěj o 5m u konce z 15m). Alespoň tam nebude oxidovat každej "ňouma". Je třeba hru dál posouvat a za chvíli by se tu válely 100vky truhel, který by byly bez ceny, takže jestli to v 5 lidech 105+ nedáte, tak fakt nechápu proč na takovým levlu jste (Aha, cech Rioters? To se pak nedivím). Prostě se zlepšujte a časem ho třeba dáte... Já mám minimum větru a odolnosti a už vůbec nemám excel alchu a sundám ho do časovýho limitu. V případě přidání nový alchy bych stejně volil další stížení, protože i přes toto stížení, máte možnost udělat excelentní alchymii, se kterou to dáte bez problemů do pár minut.


    Takže stížení hry ve finále oceňuju, akorát bych i ocenil nějaký to info o tom + co jsem napsal.

    Tak nevim co ma někdo proti našemu cechu. budiz. ale razadora sme doted chodili ve 2- wp a ja. youtuna v 5 ti - levou zadni- po update NIC .Tak mi netvrd ze je to nama nebo špatnou strategiii. a jestli ti přijde normal ze po update to 116. 111 lv 110lv 106 a 101 lv neustoji- kdyz sme to před update dali OK. Tak nevim kde je chyba, ale rozhodne ne ve strategii- navic tu sam vidiš ze si vic lidi stezuje ze maji stejny- podob problem. Jen vy TOP platiči ne :) sory nebudu vrazet love nekam- kdyz mi vic da real :)

    „Čím více poznávám lidi, tím více miluji psy.“
    Romain Rolland

  • Nikde jsem nepsal, že mám něco proti vašemu cechu :) Jen vím, že na tom moc dobře nejste, když to chodíte v 5. Je jasný, že s updatem to budete hůř dávat, ale od toho je to stížení, aby hráči měli zas motivaci se zlepšovat, hold budete muset zamakat, než to zase dáte. Btw. jestli myslíš ty 2, tak to je velká odezva... Kdyby nebyla regulace, tak nic nebude mít už smysl dělat. Určitě stragie je základ, není divu, že před updatem to dá hráč s full odolností na poško, brili alchou a po updatu ne a pak je tu hráč, co to jede s matnou a nulovou odolností a dá to. Real ti pomoct může, určitě se na "love" nevymlouvej. Každej hraje nějakým stylem a každej ten styl mít může.