Několikaleté herní chyby bez naděje na zlepšení..

• Zdravím, nevím jak vás, ale pomalu mě začíná unavovat, jak je hra, která je deset let stará, ještě stále plná bugů a to dost zásadních.. A proto se ptám, jestli je vůbec v plánu nějaké zlepšení ,vylepšení, updaty, jestli vůbec někdo posílá do Německa seznam chyb, které hra obsahuje. Zkusím to sem trošku ve zkratce sepsat a poprosit o váš názor..

STÁNKY NAD PŘÍŠERAMI
    Každý to zná, když jdu jeskyni, věž nebo mapy, na jednom ch najdu i pět mobů, které nad sebou mají nějaký název stánku. Tato chyba trvá přes dva roky, né-li déle. TO je opravdu těžké něco v té hře změnit, aby se tohle nestalo ?

MINIMÁLNÍ DOHLEDNOST V MAPÁCH 90+
    Né každy tuhle chybu může mít, ale určitě se pár lidem stává ( u mě je to 90% hraní ), že když je v mapách např. v Nefritu, že má téměř nulovou viditelnost, všude mlhu a celkově se hra vůbec nevykresluje. Nejsem rozhodně sám, co má tento problém a určitě to není počítačem, grafikou ani internetem. Počítač mám velmi nad potřebu hry a i při jednom spuštěném metinu se mi hra v těchto mapách nedokresluje..

PADÁNÍ HRY PŘI TELEPORTACI
    Určitě každý zná. Dobrý půl rok si hráči musí zvykat, že občas se stane, že při teleportaci at do jiné mapy nebo třeba při teleportaci snubákem buffkou hra spadne. Opět to není počítačem a nejsem jediný. A to nemluvím jen o CH1, kde ot dělá s železnou pravidelností, ale na všech CH

VYPÍNÁNÍ HRY PŘI TELEPORTACI I PŘI OBYČEJNÉM HRANÍ
    To dost souvisí s postem výše. Jak je možné, že při jednom spuštěném metinu se mi hra při teleportaci nebo vůbec při hře občas sama od sebe vypne a musím zapínat metin znovu. Tahle chyba trvá taky nějaký pátek a ono je docela otravné zapínat tu hru neustále znovu.

NEMOŽNOST VSTUPU K RAZADOROVI PŘI SPADNUTÍ HRY
    Znají a ví asi jen ti, kteří chodí Razika, ale když při razadorovi spadne hra, což se děje běžně, tak při nalogování postavy už vás to nepustí dovnitř, s hláškou, že jsi byl déle jak ( teď tuším víc jak minutu až tři minuty ), přitom psotava je nalogovaná do 15 vteřin a déle offline není.

PADÁNÍ METINŮ MIMO DOSAH HRÁČŮ
    Je smutné, že i po deseti letech existence hry je možné, že metin padne na skálu, do vody, do ohrady nebo na jiné místo, kde je zkrátka nemožné ho sesekat. Celý týden pak je na dané mapě o metin méně a v mapách, které se na metiny chodí je to pak docela problém. Je opravdu těžké v systému nastavit nebo změnit úsek/výseč míst, kde metin může padnout ?

STAKOVATELNOST VĚCÍ Z TOMBOLY NEBO JINÝCH EVENTŮ
    Opět další bug nebo chyba. Sice je pěkné, že mi v tombole padne 15 ebenové rudy, ale k čemu mi ta ruda je, když alchymista bere jen rudy stakované po stovce a těch 15 mi prostě nevezme, protože se nedají stakovat s těmi vytěženými ?

STAKOVATELNOST OSTATNÍCH VĚCÍ
    Tleskám za stakovatelnost pergamenů, už nemám 6 postav pergáčů ale mám je na pár políčkách, ale proč se nestakují ostatní předměty a věci z tomboly ? Ani jedna věc z tomboly nejde stakovat. Proč nejdou stakovat kameny duše +, trochu mimo, ale proč nejdou stakovat stejné knihy schopností ? Trochu off, ale na některých privátech funguje i tohle. Proč se nestakují věci, které padají z truhel rybek ? Tím myslím např. expáky. Padne mi expák, dám ho do skladu, otevřu další truhlu a chci ho dát na expák ve skladu, jenže to nejde stakovat, ač při otevírání truhel najednou se stakují. Asi vím, proč máme 4 inventáře.

NEPRODEJNOST BÉČKOVÝCH VĚCÍ
    Opět stupidita. Proč, proč a zase proč... Proč nemohu prodat Bčkové věci, které mi padají z různých truhel ? Já tu věc nechci, nechci za ní yangy, ale proč se jí nemůžu zbavit, když jí nikdy nevyužiju ?
    Proč nejdou prodat náčelníci a černé koně ? Mám 75 černých koňů a obdobně náčelníků a zabírá mi to celý inventář. Proč takovéhle věci nemohu prodat obchodnici nebo třeba hráčům ?

A co teprve elixíry.. Třeba ty purpurové. Padají alternativně, z truhel, z tomboly, z bosů a nejdou stakovat mezi sebou. Přitom mají většinou stejný název a účinek. Není to nesmysl ????

Mohl bych takhle pokračovat další hodinku, ale tohle jsou chyby, které jsou v té hře dost limitující a dělají tu hru prakticky nehratelnou. Ptám se tedy a otevírám diskuzi, je v řešení nějaké řešení těhle problémů nebo jsem vůbec první, komu tyhle chyby vadí ? Díky za věcné názory..

Charon

• O tom se tu diskutuje prakticky roky, ale výsledek žádný. Neznám jedinou osobu, která by na metinu nechtěla nic měnit. Btw ten problém v mapách jsem myslela že mám jediná.

Nábor do cechu Demolitions - Jinno - Fenix

Kontakt: Jezebeth, Mehir, Sshad, Insaniity

• Stánky nad príšerami ani neopravia lebo to vo webezene nevedia - oficiálna info ;-)

Padanie hry - neopravia vôbec, hru by museli celú prepísať, toto nemajú vyriešené ani priváty. Tá hra je nascriptovaná tak, ako keby to robili na strednej škole.
    (Stačí keď naposledy "necythonizovali" root v kliente, bordel, hnus, grc...)

Padanie metinov mimo dosah - možno sa raz dočkáme ale pochybujem

• To co je popisováno je fakt (post1).

Ale pokud se stanu majitelkou nebo provozovatelkou co to pro mě znamená? V čem mám jistotu že když to opravím,se mi tyto finance vrátí? Mám finančíky co dekádně zprůměrujou zisk - tzn v každé zemi kolik se za x měsíců/týdnů vydělává např na DM. O kolik by to znamenalo zdražit tyhle věci,aby se zaplatila oprava?

Pokud to vezmu jako hráčka - bylo by to super.Protože mě třeba tohle nemusí zajímat.

Pokud bych to vzala jako majitelka - v čem to má pro mě přínos? Kolik lidí (hráčů) tím získám aby platili? Proč to mám opavovat,když vím,že současné hry jsou už jinde - na jiným základu s jinou grafikou?

A tak je otázka - co je pro mě větší přínos? Předstírat zájem,předstírat řešení všeho kolem,ale přesto jít tvrdě za svým cílem? A tím byl je a bude zisk.Nic víc v tom není.Pokud překopu,nevznike víc chyb?
    Jak dlouho to bude trvat než se to ověří - že nevznikly nové chyby? A nebylo by pak lepší začít odznova - nová hra? - Do čeho je pak lepší investovat - stará věc vždy stojí víc peněz než hra nová.Je prostě náročnější na údržbu,a vždy bude.

A konečně - PODLE MĚ - o tom co se zde uvádí víme my (komunita),ví i tým,ví i GF ví i marketingový poradci společnosti.A proč to neřeší? Protože tohle neovlivní zásadním směrem hru.Spustíš hru?
    Ano - hraješ jí aspon chvíli - tzn spadne snad hned? Ne. Jak dlouho ji chceš hrát? Irelevantní.Podstatný - proto aby jsi si hru užil a i s těma pády a neduhy jsi si jí zahrál (ale pro mě jako majitelku je to naprosto nezajímavá a nelákavá a nic neříkající věc,já tohle takhle nikdy řešit nebudu) - Co bude lepší - udělat nový věci - tak aby jsi na ty starý s chybabama zapomněl,přidat věci do IS,za který se PLATÍ,ale tobě to pomůže "urychlit" svůj lvl popř sesekáš rrychlejc moby apod.Zajistí ti to třeba to,že neztratíš BZK.A pod.Ale to vše je o hráčích - a mě nezajímají hráči - mě zajímají peníze a zisk,abych měla ještě víc peněz.(Z pohledu managera).

A ted něco afektovanýho - zruš IS - hra během pár měsícu bude ukončena = nefunkční IS.Kolik lidí nadává že nefunguje IS? Zatím sem se s nikým takovým nepotkala.Vyjma způsobu platby,ale o to se třeba marketing GF zřehjmě nestará - třeba od nich mají nasmlouvaný prachy.A ty jim pujdou furt.Pokud ale nefunkce plateb bude zásadní pak se začne něco dít - viz dřívější změna způsobu platby - a je to vyřešený do 2/3 měsíců .-)

Odstran chyby ve hře - kolik nových PLATÍCÍCH lidí to přitáhne? A má to v téhle době vůbec smysl? Pro kolik lidí´,který pravidelně kupují věci z IS by se to dělalo - protože z pohledu managera,mě další hrající nezajímají.

Tolik můj názor. :-)

Edited 2 times, last by Joedo ().

• Samozřejmě, že proč by se někdo dělal s nějakou změnou, když z toho nic nekápne, ale neměl by se naopak snažit něco dělat, aby právě ti platiči neodcházeli ?

Já to hraju skoro deset let a před X lety jsem přestal, protože se skoro dva roky slibovalo sloučení a nic nebylo. A znám hafo lidí, kteří skončili ze stejného důvodu jako já nebo prostě proto, že už je unavovalo, jak je ta hra nestabilní. Já jsem itemák, jednou za měsíc si tam pár stovek pošlu a pokud takhle skončí víc lidí, je to určitě finanční výpadek. Teď jsem se minulý rok vrátil, když bylo konečně po sloučení, ale zas mě to přestává pomalu bavit, protože hraju s mnoha účty, a když neustále padají a to i na velkých bossech, kde je ta ztráta docela citelná, tak tě to začne za chvilku štvát...

A nemyslím si, že se tu bavíme o.. já nevím.. desítkách tisíc euro za to, že někdo opraví chybu, aby nebyly stánky nad příšerama.

• Zkusme to napsat jinak:

Bohužel odkaz jsem dat nemůžu - důvod reklama:

Když to zprůměruju 911 711 lidí co má účet na steamu zaokrouhleno 1 milion + - 2 miliony tady = každej dejme tomu 10? (1 000 000 + 2 000 000 = 3 000 000/10) (tzn 300 000 nákupů měsíčně) něco v IS koupí - čistý příjem je dejme tomu pro GF 20 až 24% - pak nám vychází suma sumárum = 72 000 (pokud je průměr zisk 24%).Ale to je průměr.A předpoklad že každý 10 si něco koupí - jednu věc - za korunu.Víme že to tak není - min. stovka tzn + dvě nuly = a je to je kolik? 7 200 000 měsíčně - a to není zrovna málo a jen z cz. Takže podle mě,prachy na to maj - ale jestli se přistupuje k tomu všemu jak sem uvedla - bohužel no.

Já ti rozumím - ale podle mě je skutečnost to co jsem psala vejš - je to dohad,ale já bych jako managerka společnosti nejednala jinak.

Ale to je spekulace - naštěstí.

EDIT:
    Ráda a s prosbou bych požádala o odpověď na toto:
    Odstraň chyby ve hře - kolik nových PLATÍCÍCH lidí to přitáhne? A má to v téhle době vůbec smysl? Pro kolik lidí´,který pravidelně kupují věci z IS by se to dělalo - protože z pohledu managera,mě další hrající nezajímají.
    Vím je to tvrdý,hnusný,arogantní,bezohledný ... - ale takový je byznys.Bohužel :(

Edited once, last by Joedo ().

• Hlavne aby to pritahlo ľudí, museli by tomu vylepšiť trochu grafiku.
    Nehovorím že je zlá, len na dnešnú dobu je trošičku zaostalá.
    Určite by som menil grafiku a pre ľudí, čo by plakali že si nemôžu zapnúť buffku, tak by som pridal "peta" šamana, ktorý by sa leveloval a čítal knihy rovnako ako normálna postava (áno, už som to niekde videl a funguje to fajn)...