• Zdravím :) Tímto bych chtěla poprosit GM zda-li by zjistili kolik je aktivních účtů na metinu :) Ale na celým světě :) Ráda bych tu hru hrála dlouho ^^ Ale pořád se bojím že metin upadá :( Moc prosím GM o odpověď ^^

    Nevím jak by se takováhle věc dala zjistit... jak bys to chtěla přesně spočítat...? .)


    Že metin upadá, nebo ne... a jak se to pozná? Wendy ty taky nezklameš :D bavíš se tady o tom, co upadá a co ne a pak tu takhle sprostě nadáváš .) ty opravdu nezklameš...


    Je to takový pěkný mýtus - moc pěkná hláška "staré dobré časy"... co to je? x) To co tu máme, jsme si vyrobili sami.. dozajista tento "úpadek", zapříčinili hráči typu "udělám si 55 a budu machrovat na všechny větší levely, které dám" - to je teda fakt sranda, zábava co? no někde se povyšovat musí, když v realu na to nemají, že :) takoví lidé to tady zabíjí nejvíce. Jinak jsou zde skvělí hráči, s kterými se mi hraje výborně :)


    @Ashwilailanel: Pokud chceš hrát, tak hraj a nezaobírej se zobecňováním typu "metin upadá" ;)

  • A tak Joedo zabila board. Ty jsi primárně píča a až potom blázen. Už jsi totálně mimo.

    Nejsem moderátor fóra, protože jinak bych vás už dávno z něj vykopal všechny do jednoho za to, jaké nesmysly tu píšete.
    Ale tohle už je moc. Upozorňuju tě, že jestli ti dělá problém slušné vyjadřování, okamžitě přestaň psát na fórum. Jsi fajn holka, ale pokud tu od tebe najdu ještě jeden takovýhle kus hnoje, poletíš z fóra moderátor-nemoderátor.


    Pište si tu, dohadujte se, diskutujte, milujte se i nenáviďte... ale takhle se tu psát NEBUDE. Jasné?

  • @Lendin já to cenzurovala do doby, než odsud vyhnala lidi, takže ano, beru na vědomí, ale stejně tak jako jsem psala už jinde, s blokací počítám, a nevadí mi to. Říkám to, co si myslí už hromada lidí a zrovna tohle brát zpět nebudu. Ne a ne a ne.

    Nábor do cechu Demolitions - Jinno - Fenix


    Kontakt: Jezebeth, Mehir, Sshad, Insaniity

  • Dovolím si nesouhlasit s valnou většinou příspěvků, které se zde nacházejí.


    Absolutně nechápu důvod, proč by někoho mělo zajímat něco tak nicneříkajícího jako je počet aktivních hráčů?
    Není přeci důležité, kolik hráčů je aktivních, resp. kolik je online postav ve hře, protože většina hráčů vlastní v průměru cca 5 postav?


    A co to vlastně znamená? Uveďme si příklad.
    Dejme tomu, že na metinu je ve špičce aktivních 25 000 hráčů, ale vzhledem k tomu, že by v průměru na jednoho unikátního hráče připadalo 5 postav, tak si to číslo musíme vydělit 5 a ejhle, už nám vychází najednou pouze 5 tisíc.


    Takže něco jako počet aktivních hráčů je opravdu nicneříkající číslo.
    Já kdybych byl na místě provozovatele hry, tak by mě spíš než online hráči zajímalo to, kolik server aktivně vydělává.


    Uveďme si další příklad.
    Máme server X, kde hraje 50 000 hráčů, ale pouze 5% z nich aktivně kupuje DM, což znamená, že z 50 000 hráčů kupuje pouze 2500 hráčů dračí mince.
    Ale pak tady budeme mít server Y, kde hraje pouze 20 000 hráčů, ale 35% z nich si aktivně kupuje DM, což ve výsledku znamená, že 7000 hráčů aktivně platí za dračí mince.


    Což je zhruba vysvětlení toho, proč není podstatné to, kolik je hráčů online, ale spíš to, kolik hráčů aktivně platí.
    Protože by přeci nemělo smysl udržovat hru pro 50 000 hráčů, když by hra neprosperovala a šla trvale do mínusu.


    Je to v podstatě stejně jako pracovní pozice v některých firmách, člověk musí vydělat tolik peněz, aby zaplatil sám svojí pozici a pak teprve něco přinesl firmě.
    Stejně takhle to funguje u nás ve firmě i přesto, že se počítá s tím, že některé pozice nikdy nebudou vydělávat tolik, aby zaplatily samy sebe, ale i přesto jsou přínosem pro celou firmu, protože by se bez nich nikdo neobešel. Ale pak tady máme obchodní pozice, kde jsou důležité výdělky jednotlivých obchodníků. Co tím chci říct? Když bude mít obchodník nulové výdělky, tak firma do něj musí stále investovat peníze (Výplata), ale nijak se to firmě nevrací, protože obchodník nezaplatí v podstatě ani sám svojí pozici a stejně takhle je to i s hrou.
    Pokud hra nezaplatí sama svůj chod, tak nemá smysl jí provozovat, protože se z ní stává nekonečná kasička a jsou tu pak pouze dvě varianty.


    - Ukončení provozu hry
    - Marketingový tah, který může ovlivnit prosperitu hry


    A samozřejmě nemluvím o spoustě dalších faktorech, které na toto mají vliv, jako např. kolik platící hráči platí? Někdo platí míň, někdo víc, je to individuální.
    Ale zkráceně, hra pro provozovatele není hrou, nýbrž byznysem, který musí být výdělečný, jinak nemá smysl takový byznys udržovat.

    Back-end webdeveloper / designer / programmer.

  • @PanPringles upřímně se mi to číst nechtělo, páč to hodně vypadalo na Joedo, ale dolouskala jsem to a máš pravdu. Otázka byla relativně blbě řečená, ale myslím, že smysl tu každý pochopil. :)

    Nábor do cechu Demolitions - Jinno - Fenix


    Kontakt: Jezebeth, Mehir, Sshad, Insaniity

  • Je to v podstatě stejně jako pracovní pozice v některých firmách, člověk musí vydělat tolik peněz, aby zaplatil sám svojí pozici a pak teprve něco přinesl firmě.

    S timhle nesouhlasim, podle svejch nemalejch dosavadních zkušeností můžu říct, že to funguje přesně naopak. Nejdřív musíš vydělat na firmu, aby jsi se jim zaplatil Ty jako zaměstnanec + další náklady a jejich výdělek a teprve potom vyděláváš na sebe. Pokud by jsi vždy vydělával prvně na sebe a až v druhý řadě na firmu, bylo by to z 90% pro tu firmu vždycky prodělečný :D Možná ne na jednom zaměstnanci, ale n pár oddělůeních už by ta firma profrčela takovej balík, že by za chvíli krachla.

  • S timhle nesouhlasim, podle svejch nemalejch dosavadních zkušeností můžu říct, že to funguje přesně naopak. Nejdřív musíš vydělat na firmu, aby jsi se jim zaplatil Ty jako zaměstnanec + další náklady a jejich výdělek a teprve potom vyděláváš na sebe. Pokud by jsi vždy vydělával prvně na sebe a až v druhý řadě na firmu, bylo by to z 90% pro tu firmu vždycky prodělečný :D Možná ne na jednom zaměstnanci, ale n pár oddělůeních už by ta firma profrčela takovej balík, že by za chvíli krachla.

    Možná jsem se špatně vyjádřil, já to myslel v podstatě tak, jak ty říkáš.


    Dejme tomu, že pracuješ na pozici X, kde vyděláváš cca 12 tisíc, ale zaměstnavatele jako takového stojíš třeba těch 25-29 tisíc a to je přesně to, co ty musíš vydělat, abys pro zaměstnavatele začal být výdělečný, protože dokud zaměstnavateli nevyděláš na jeho výdaje na tebe, tak logicky nemůžeš vydělávat nic firmě, protože v první řadě musíš zaplatit sám svojí pozici, aby mohlo být něco navíc, co by mohlo jít pak do chodu firmy.


    Ale ve své podstatě je to jedno, protože tak i tak se ty peníze do firmy zpátky vracejí, otázka je spíš v jakých hodnotách.



    Snad chápeš, co tím chci říct.

    Back-end webdeveloper / designer / programmer.

  • Když už jsme u toho, docela by mě zajímalo, kolik jim to sype. Ono to nebude málo.

    Nábor do cechu Demolitions - Jinno - Fenix


    Kontakt: Jezebeth, Mehir, Sshad, Insaniity

  • Jistě že ne, to by bylo jako veřejné přiznání že o nic jinýho než o prachy nejde ;) Věřim ale že nějaký šikula dokáže hypoteticky průměr vyčíslit.

    Nábor do cechu Demolitions - Jinno - Fenix


    Kontakt: Jezebeth, Mehir, Sshad, Insaniity

  • Jistě že ne, to by bylo jako veřejné přiznání že o nic jinýho než o prachy nejde ;) Věřim ale že nějaký šikula dokáže hypoteticky průměr vyčíslit.

    Veřejně přístupná data jsou jen do roku 2010 (Gameforge Berlin AG). Tehdy měli odbyt 22,6 milionů EUR za rok a z toho měli provozní zisk 1,74 milionů EUR.

  • @Parker to je osm let, za tu dobu se ohromně zvýšil nápor na IS aspoň u metinu, jak u ostatního - netuším.

    Nábor do cechu Demolitions - Jinno - Fenix


    Kontakt: Jezebeth, Mehir, Sshad, Insaniity