• Zdravím :) Tímto bych chtěla poprosit GM zda-li by zjistili kolik je aktivních účtů na metinu :) Ale na celým světě :) Ráda bych tu hru hrála dlouho ^^ Ale pořád se bojím že metin upadá :( Moc prosím GM o odpověď ^^

  • Docela by mě zajímala odpověď.


    P.S.: Bojíš se právem, metin upadá. Bez debat.

    Nábor do cechu Demolitions - Jinno - Fenix


    Kontakt: Jezebeth, Mehir, Sshad, Insaniity

  • Zdravím,snad nebude vadit když vyjádřím svůj názor na toto téma,ačkoliv nejsem žádáná GM:


    Takže - dle jistých stránek - finance - společnost Webzen měla roční procentualní nárůst zisku o 10-12% - ačkoliv tato společnost netvoří pouze hru metin 2.Tudíž GF jako zadavatel ne ovšem kasička - finanční část bude mít zřejmě za úkol spešl oddělení o kterém se tu vůbec nepíše - a třeba na to bych znala ráda odpověd - kdo financuje tuhle hru :-) Je to jako vývoz a dovoz - o to se stará přeneseně GF - ale o finance někdo jinej - kdo netuším :-)


    Dále je třeba si uvědomit že Webzen je jihokorejská společnost,která "schlamstla" Ymir.O tom jsem psala v jiném vláknu.


    Další věc je to na co se ptáš - po celém světě? Ale ono na to nelze odpovědět - jelikož provider pro Asii je TEC Interactive pro USA je to G4Box.Inc a pro Evropu Gameforge.A to znamená že odpověd by musela být globálně od všech 3 providerů což je téměř neuskutečnitelné.Bohužel.


    Dáke - info že metin končí vzniklo z neznalosti - prostě Ymir se přesunul pod Webzen a lidi z toho udělali že hru nemá kdo zpravovat a tak končí,ano byly ukončeny některé korejské servery,ale bylo to vesměs podobné tomu co se děje u nás i jinde.Smrsklo se to.Takže,dokud hra bude mít zisky - tzn. že se vyplatí jí nadále provozovat,pak bude logicky i dále pokračovat.Má stále co nabídnout i za 10 let jelikož tahle hra není stavěna na grafické stránce ale na bezplatnosti a dalo by se říci i jakési "anarchii".Jiné hry podléhají cenzuře a jsou i zpoplatněny - což jse uváděla i v jiných vláknech.
    Pokud se ptáš,jestli hra bude pokračovat - dle získaných info ti mohu jen upřesnit to:


    -produt manager je pro, obchoďák ne- (pro příklad)


    Přeneseně - GF chce aby hra nadále pokračovala,je ochotno jí rozvýjet i vyvíjet,bohužel finanční prostředí (+ sponozoři) říkají takové to nejisté - ne.AION mohl být nástupcem metinu 2 ale vůbec neměl potenciál,včetně finančího zázemí aby nahradil Metin 2,takže prozatím je Metin 2 ziskový a "nenahraditelný" - ale na jak dlouho se neví.A proto nadále pokračuje vývoj - tzn nějaké nové věci možná přijdou (má konspirace,ale logicky to k tomuhle vede) a metin tu vydrží dalších 5/6 let.A nebo se vypustí nová hry,komunita přejde tam a metin 2 sám od sebe zanikne.
    Myslím si,že ani od týmu nelze čekat přesnou odpověd.Nemůžu psát za ně,ale co jsem vyčuchala na netu tak Čína ano - tohle je baví,Evropa zaznamenala za 2 roky mírný pokles,ale objektivně by se měla chystat nová věc co hru snad nakopne.Pokud se na to zeptas manaferů - neodpoví - což jen tuhle konspiraci potvrzuje,takže kdo ví? :-)


    Co se týče vlastních investic do hry - já za sebe říkám - ne,a není to ze strachu z toho že by metin zejtra skončil,ale prostě je to z toho důvodu,že metin 2 má pořád stejný chyby a bugy a za nic jim cpát do chřtánu prachy nebudu - když opravý chyby - pak je to o něčem jiným - jinak tůdle :-)


    EDIT: Toto je jen názor nikoho.Slouží pouze jako názor nikoho a tudíž nelze k němu přistupovat jako že je to tvrzení..A tudíž se autorka zříká jakékoliv odpovědnosti za info uvedené v tomto postu.(Na to nemá funkci/oprávnění - tudíž toto slouží pouze jako její názor).

    Takže navrhuji - s prosbou a žádostí o korektnosti informací ohledně financování hry (kdo jí sponzoruje,a kdo se stará o finanční úsek,tak aby to bylo jasné a průhledné a nikoliv tajné a tvořící fikce či mylné domněnky.Tím se zabrání dalším ostřejším názorům na účet GF.Dále bych navrhla,aby bylo zde na foru jasně a zřetelně dohledatelné - kdo co dělá.Tzn kdo je zodpovědný za vývoj hry (společnost) kdo za ten finanční úsek (společnost + sponzoři) a kdo je vlastně kdo.Děkuji.

    Edited 5 times, last by Joedo ().

  • Upadajú len ofiko servery. Na privátoch je stále živo, lebo tie majú čo ponúknuť :-)

    Nu nesouhlas.


    Priváty vs Offiko - rozdíl je v tom,že privát má např. český adminy - a ty přímo zasahují do hry.Mají možnost opravovat chyby - maj zdrojáky a "práva".Tady se o to stará firma.Což způsobuje prodlevy někdy x leté.


    Ale nevýhody jsou - z vody duši? Ale no tak.Modrá smrt? Ale no tak - to sou věci který by měli být ojedinělý a no mít bossa kdekoliv a jakkoliv.Sice tím potlačíš cheatry který hamtaj,ale na ukor hratelnosti a "napětí".
    To proč lidi raději privát je jasný - nevykazuje tolik herních chyb.To je celý.


    Co se týče dalších věcí - nikdy nebudeš mít pravoplatný zastání na privátu - je to malinko já na bráchu brácha na mě.Tady je aspon jakási neutrality a šance na pravdu :-)


    Přeber si to jak chceš - a nezapomen že legraci a srandu ti nepřinese žádná hra - o tohle jediný se staráme my - komunita :-D

  • Zdravím :) Tímto bych chtěla poprosit GM zda-li by zjistili kolik je aktivních účtů na metinu :) Ale na celým světě :) Ráda bych tu hru hrála dlouho ^^ Ale pořád se bojím že metin upadá :( Moc prosím GM o odpověď ^^

    Na tohle ti žádná statistika odpověď nedá a hlavně počet aktivních účtů vůbec nevyjadřuje to, jak hra žije, nehledě na to, jak špatně je otázka položená ;)
    Co je to aktivní účet? Přihlášený do hry každý den? Nebo minimálně 1x za týden? Nebo za měsíc? Jak dlouho musí být účet přihlášený, aby byl považován za aktivní? Minutu? Hodinu? 12 hodin? Musí herní postava aktivně ve hře něco dělat? Nebo stačí být lognutý ve hře a koukat třeba na film?


    Mnohem zajímavější statistika je počet účtů online za nějakou časovou jednotku a ještě mnohem zajímavější je množství utracených DM za časovou jednotku a pak různé poměry jako jsou počty neplatících hráčů na jednoho platícího, průměrná hodnota nákupu (jednorázově, měsíčně,...). Tohle jsou ukazatele, které vypovídají o tom, jestli hra žije. Ale takové ukazatele ti GM nesdělí - jedině, kdybys je oslovil třeba s nabídkou na odkup licence na provozování Metin2 :D

  • Jelikož provider pro Asii je TEC Interactive

    Už dávno ne nebo ta firma pořád existuje, ale dřív to patřilo normálně webzenu, jenže se nějak nepohodli a ze Singapuru je už privát :D Věci +9 u npcček a za ukoly taky věci +9, takže co se týče TECu dělají si na tom co chtějí a lze to přirovnat třeba k Ek**e :D


    Jinak čísla má metin určitě pořád dobré, podle mě co se týče číselných statistik (počtu hráčů online,registrovaných učtu atd...) je na tom skoro nejlíp na světě. Proč by ne? Boti pořád jedou, ty těm GFkům udělají luxusní čísla...Pak se člověk nemusí divit, že neudělají ochranu. Hratelnost by klesla o 80% a nemohli by si namlouvat, že to ještě někdo hraje :D A proto jediný co GF zveřejní je to, že mají x milionu registrovaných učtů :D, to je jasný, že bude vysoký, když z toho je 80% učtů na botování :D


    Takže hrát to dlouho, to spíš ne..raději být tebou tak pochvilkách a točit na tom cash...Dokud ty věci mají hodnotu, protože když hráči odchází tak samozřejmě cena věcí dost klesá :)

    Ok, změněna signatura, protože to hafo let nikomu nevadí a nová podržtaška s tím má problém :-S:thumbsup:

  • @Dzohny nemůžu si pomoct ale mě přijde, že naopak cena věcí stoupá, soudím dle cen, co si někdo vůbec zkouší dávat na stánky za sra*ky. S mužem procházíme modrou každý den a někdy nám úplně zůstává hlava kolem :D Naopak něco hrozně kleslo, ekonomika ve hře je hrozně pohyblivá.

    Nábor do cechu Demolitions - Jinno - Fenix


    Kontakt: Jezebeth, Mehir, Sshad, Insaniity

  • Herní/tržní systém + určování cen si vytvořila komunita sama.


    Podložené to je i zde na foru - (ehm) tým se "nestará" o obchodní stránku hry.


    Vyjmuto z kontextu postu 9 - nikoliv,ten kdo končí nemá DŮVOD rozprodávat věci - je to nelogické.Proč by je prodával za herní měnu,když končí = hrát či ve hraní pokračovat nebude?K čemu mu pak jsou yangy-wony? (No i na to znám odpověď) :-D


    Omluva @Lendin - respetuji tvůj post,a dál jsem psát nebudu.Vyjádření máme.

  • A co má vlastně společnýho počet aktivních hráčů s tím, že chceš hrát metin dlouho?))


    Metin můžeš hrát dlouho jak chceš i bez milionu lidí kolem. To mě na něm osobně vždy bavilo nejvíc. Jde jen o to, zda hraješ kvůli dosažení nějakejch virtuálních úspěchů, nebo se chceš jen odreagovat, pobavit atd.


    Najít ve hře lidi, se kterejma tě baví hrát, by měl bejt bonus, ne podmínka.

    Be a warrior, not a worrier.

  • To je hodně blbej komentář, logicky čím menší je počet aktivních hráčů, tím spíše server uzavřou. Provozování je evidentně něco stojí a pokud hra neprosperuje, není důvod jí udržet.

    Nábor do cechu Demolitions - Jinno - Fenix


    Kontakt: Jezebeth, Mehir, Sshad, Insaniity

  • To je hodně blbej komentář, logicky čím menší je počet aktivních hráčů, tím spíše server uzavřou. Provozování je evidentně něco stojí a pokud hra neprosperuje, není důvod jí udržet.

    Ano, to samozřejmě logický je.


    Přece jenom - nekončí jen to, co nezačíná. Ten úpadek samozřejmě každej vidí, respektive každej, kdo to tady sleduje těch 10 let cca. Ať už tady na fóru, nebo ve hře. Ale to je logickej vývoj jako u všeho.


    Nicméně to nemění nic na tom, že stále může zakladatelka threadu z vesela hrát když chce, nebo ne? Nebo už snad nemá cenu registrovat postavu a hrát, protože lidí málo a co kdyby třeba za měsíc ten metin skončil?)))

    Be a warrior, not a worrier.

  • @MOISekCZ já rozumím tomu komentáři, nicméně metin pro mě je vysloveně budovatelská hra, kterou nelze hrát jenom měsíc.. To prostě není ončo :)

    Nábor do cechu Demolitions - Jinno - Fenix


    Kontakt: Jezebeth, Mehir, Sshad, Insaniity

  • @MOISekCZ já rozumím tomu komentáři, nicméně metin pro mě je vysloveně budovatelská hra, kterou nelze hrát jenom měsíc.. To prostě není ončo

    Na jednu stranu souhlasim, na druhou stranu, dýl jak měsíc to v dnešní době stejně nikdo aktivně hrát nevydrží, protože ho začnou s*át ty věčný lagy,bugy, boteři, zloději
    a nevychovaný sprostý haranti :D

  • .... už jsem zažila hráče, co odcházeli po měsíci kvůli úkolům, co je nebavili :D

    Já zažila hráče,co odešli jen kvůli jistému cechu,a pár nickum od jednoho člověka,co do nich pořád rejpal.Hra je bavila,ale bohužel se mi je nepodařilo přesvědčit,že tu jsou i normální hráči/hráčky.Mohla bych citovat ... :-) njn,ono to povyšování se jim nelíbilo ... :-)



    ... logicky čím menší je počet aktivních hráčů, tím spíše server uzavřou. Provozování je evidentně něco stojí a pokud hra neprosperuje, není důvod jí udržet.


    Aktivních hráčů - o jakém počtu hráčů se tu píše - 10/100/1000? Co je to ta aktivita? Postávání na námku,nebo nějaká činnost? Kdy - v jakou dobu - časově - za 12/hod - den týden měsíc? Kolik je to stojí? Co přesně znamená to prosperuje? O jakou částku se jedná? Ať je jasný kolik hra musí vydělat aby se udržela.Z čeho je vypočítáván zisk - kde se hra platí?



    Najít ve hře lidi, se kterejma tě baví hrát, by měl bejt bonus, ne podmínka.

    Podle mě - spíš by to měl bejt základ - ne bonus.Bonus je mít na hru stejný názory :-)

    Edited 4 times, last by Joedo ().

  • A tak Joedo zabila board. Ty jsi primárně **** a až potom blázen. Už jsi totálně mimo.


    vulgarita/warn Lucyana

    Nábor do cechu Demolitions - Jinno - Fenix


    Kontakt: Jezebeth, Mehir, Sshad, Insaniity

    Edited 2 times, last by Lucyana ().

  • A tak Joedo zabila board. Ty jsi primárně .. a až potom blázen. Už jsi totálně mimo.

    Na podobné komentáře nereaguji.To co jsem/nejsem,je tvá fikce a konspirace.

    Edited once, last by Joedo ().