Úprava pravidel v Bitevní zóně

  • Přeji příjemný den. Někteří hráči si v Bitevní zóně ve velkém nahání body na vlastních postavách a přijde mi to vůči ostatním velmi nečestné. Jelikož jsem zapřisáhlý pvp hráč, možnost Bitevní zóny a boj o první tři místa se mi jako nápad velice líbí. Bohužel jsou tu ale hráči, kteří si tam přinesou 10 postav a neustále si na nich farmí body, aby získali první místo. Myslím, že tímto způsobem bitevní zóna ztrácí na popularitě a proto tam už tolik hráčů nechodí. Je jim totiž jasné, že první místa zase připadnou farmerům - nečestně. Můj návrh zní, že by se měly upravit pravidla a to do takového znění, že zabíjení postav spuštěných na vlastní IP adrese bude zakázáno (laicky řečeno, jeden hráč může mít v bitevní zóně pouze jednu postavu, ne jich tam brát více). Poté bych mohl určité farmery nahlásit a hru od nich očistit. Bitevní zóna by už měla pro čestné hráče smysl a mohli by bojovat o první příčky tím správným způsobem - bojem s jinými hráči. O tom to přeci je, nikoliv o tom, kdo jakýmkoliv způsobem přijde k co nejvíce bodům. Nemám pravdu?


    Děkuji za zvážení a za zpětnou vazbu. Hezký den.

  • Ahoj,


    jeden mimozemský názor:


    nic proti co navrhuješ ale:


    Uvědom si,že i když je to proti - kolik se nechá vydělat na týhle hře konkrétně u jednotlivců? Řádově ne pár stovek Kč ale leze to do tisíců - klidně tomuhle věř.
    Stačí u toho trochu myslet - důkazy nejdou zajistit.A dá se vydělat i když je to proti všemu co se zde nachází ve VOP a podobnejch kravinách.


    Jako návod - blokace - to co tu proběhlo - v rámci yangů kde se to provalilo - přesně si to nepamatuju - jen info bylo hodně obecný :-D


    EDIT: za mě je blokace IP adres nesmyslná a nelogická.Jelikož pokud budeš mít statickou IP a budeš mít neveřejnou (jako sdružení) IP adresu - odrovnáš tím třeba stovky lidí co jsou na jedný veřejný IP.
    Ano i tohle je důvodem proč se nedávají IP bany.A pokud ano - vždy je to ošemetné a jen málokdo k tomuhle přistoupí :-)

    Edited once, last by Joedo ().

  • Nezlob se, ale nějak jsem nepochopil tvou reakci, přijde mi jako kdyby jsi reagoval úplně na jiný příspěvek :D . Nikde neříkám nic o vydělávání peněz a ani o IP banech 8| ..

  • Ahoj,


    tato situace se již do Gameforge nahlašovala, neúspěšně.
    Nicméně plán, že by za zabíjení postav ze stejné IP adresy nebyly obdrženy bitevní body zní dobře, ale taky je důležité si uvědomit to, že je spousty vesnic a lidí, kteří jsou na jedné IP adrese :rolleyes:

  • Jak psal Sunday tak i dle mého názoru farmeři v bitevce nejsou kvůli prvním třem místům ale kvůli odměnám za získané body o místo jde pouze lidem kteří si musí dokazovat že sou top a pak pouze nadávaji na ty co si z bytevky udělali biznis

  • Rewi to trochu nedomyslel... Jedna věc je fajn, snaha zamezit podvádění, ale např. já jsem ten hráč, kterýmu by tvoje volba uškodila už i jak pravil Joedo, sice mám dynamickou IP, ale jsem se svým routerem a ještě dalšími 3mi lidmi napojen na společnou krabičku, která má 1 veřejnou IP adresu navenek, zbytek schováno za NATem pod neveřejnou a ještě k tomu jsme 2 hrající Metin, čímž kdyby toto omezení platilo, jeden z nás by nemohl např. být současně v bitevní zóně, tímhle řešením to prostě není možný a proto IP bany nemůžou být možný, protože jeden hráč pak může být nevinně zabanován a těhle hráčů je více na Metinu, co něco sdílí.

  • Bitevka neslouží na pvp všichni tam farmí a tahaj si 10 postav proto aby měli kuličky proměny z truhel za body, ty pak používají na meley hydru atd atd. Takže pvp mapa, je čistě jen farmící mapa, s pvp to nemá nic společného ;) =)

  • Za mě to je aspoň jediné místo, kde může proběhnout nějaký konflikt mezi hráči. Když neexistuje žádný boss, o kterého by se dalo mlátit, tak aspoň v bitevce můžeš někomu škodit, zabíjet mu postavy, nenechat ho odhlásit. Hlavně je to zábava :)

  • yep, a potom sa tam najdu individua co nefarmia kulicky pretoze maju vsetko narvane v pvp vybave a farmenie je im k nicomu pretoze neutiahnu miesta ako les kde im kulicky ani netreba :D takze jo dobre akorat ked ta pride nasrat taky individual, ktory preafkuje na namku 24x7

  • Přeji příjemný den. Někteří hráči si v Bitevní zóně ve velkém nahání body na vlastních postavách a přijde mi to vůči ostatním velmi nečestné. Jelikož jsem zapřisáhlý pvp hráč, možnost Bitevní zóny a boj o první tři místa se mi jako nápad velice líbí. Bohužel jsou tu ale hráči, kteří si tam přinesou 10 postav a neustále si na nich farmí body, aby získali první místo. Myslím, že tímto způsobem bitevní zóna ztrácí na popularitě a proto tam už tolik hráčů nechodí. Je jim totiž jasné, že první místa zase připadnou farmerům - nečestně. Můj návrh zní, že by se měly upravit pravidla a to do takového znění, že zabíjení postav spuštěných na vlastní IP adrese bude zakázáno (laicky řečeno, jeden hráč může mít v bitevní zóně pouze jednu postavu, ne jich tam brát více). Poté bych mohl určité farmery nahlásit a hru od nich očistit. Bitevní zóna by už měla pro čestné hráče smysl a mohli by bojovat o první příčky tím správným způsobem - bojem s jinými hráči. O tom to přeci je, nikoliv o tom, kdo jakýmkoliv způsobem přijde k co nejvíce bodům. Nemám pravdu?


    Děkuji za zvážení a za zpětnou vazbu. Hezký den.

    nezabudni ze ty farmeri ako to nazivas tak produkujeme yangy na servery keby neboli farmeri v bitevke tak ekonomika an servery by vypadala o nieco inak.

  • nezabudni ze ty farmeri ako to nazivas tak produkujeme yangy na servery keby neboli farmeri v bitevke tak ekonomika an servery by vypadala o nieco inak.

    No na jednu stranu dost najivní názor... na druhou stranu, je fakt, že nebejt farmerů, nebylo by velký množství věcí totálně znehodnocených a bezcenných...je to totéž jako s dropboterama.

  • Nevím kolik kuliček se z bitevky vytahá, ale rozhodně jich nevidím nikde na trhu žádné převisy... bez farmerů bitevky by kuličky byly tak drahý, že by si v proměnovém pvm (meley, hydra, možná i něco dalšího) málokdo zahrál a akorát by vznikala zbytečná cenová hradba, navíc by poptávka zvedla i počet botů na jejich dropení a domrvila trh.


    Stejně tak by se dalo říct, že je nefér sólovat meley pak jí vyzvednout s 16ti postavama.


    Suma sumárum: Tito farmeři by neměli být glorifikováni a ověnčeni medailemi, ale zároveň je nelze zcela odstřihnout.

  • @Dracone Čoveče, já nevim jak to dělám, ale asi tim, že poctivě prolejzám všechny stánky bo nepatřim k těm co mrknou na 5 šopíků a pak celý den spamují Koupim ... i přes to, že na stánkách toho je randál moc... cca 2x (odhad, jen takovej průměr) do týdne při čumendě po stáncích ( obcházim všechny říše když něco shánim) narazim na 3-4 stánky od prvního po poslední políčko narvaný kuličkama proměny...cena kuliček je tak nízká, že kdyby šla ještě níž, už by nemělo smysl je sbírat. Já pamatuju průměrnou kuličku za 2kk, lepší kuličku za 5kk a ty kuličky pro mazáky (lvl 80+) stály 10kk a víc... od doby co je bitevka kuličky šly dolu minimálně o polovinu... a ještě v létě se kulky jako pěšák a pes
    daly vidět za necelý 1kk.. takže se nezlob, ale v tomhle si dovolit hodně nesouhlasit se všema co tvrdíte, že farmeři jsou vlastně v cajku...a neškodí.. jsou to stejnej povl jak boteři. z toho co cenu má, udělaj předměty naprosto bezcený.

  • Stojím si za tím, že bez nich by se PvM na vyšším lvlu zhroutilo.
    Vzhledem k tomu, že kuličky se těžko farmí z mobek (když to padá jednou do roka) a jejich spotřeba je obrovská, tak by se ceny úplně šíleně rozesraly.
    Každopádně mi ale přijde škoda, že zrovna bitevka skončila takhle.

  • Stojím si za tím, že bez nich by se PvM na vyšším lvlu zhroutilo

    No, o tom člověče dost pochybuju, nezhroutilo se před buhví kolika lety než se Bitevka udělala, tak co by se to hroutilo teď. Dřív kuličky prostě byly cenný protože jich neměl klaždej
    plnej stánek nebo sklad. A tak to má bejt. Ne aby se hájili tihle farmeři a boteři uplně nesmyslnejma řečma o tom, jak by to zhroutilo jeden herní styl.. nesmysl čeče, nezlob se Dracu, ale je to fakt nesmysl.
    Holt by se hráči museli víc snažit a řekl bych, že to by velký většině neuškodilo.. a těm co by to vadilo až moc, no tak by přestali hrát... a co má bejt :)
    Bitevka... hele mě přijde škoda že skoro celej metin dopadl jak dopadl....Ale kdo chce kam...

  • Tenhle problem lze vyřešit i jednodušeji- rozdělit vstupy podle lv :) 50- 59 / 60-69 / 70-79 atd vždy podle vybav Rozhodne i ted je to neprakticke- ze by 120lv - tam zabijel 50lv aktivniho hrače -tento 50lv hrač si takto nikdy nezíska body/ v dane mapě díky kostymum a kostymum z ostatních brnek BS atd nepozna co je dany hrač za lv/ a v tu chvíli to pro ty menši lv ztrací vyznam a aktraktivitu. jednodušeji proč bych tam lezl si zafightit kdyz mě mezi dveřma sejme 120.



    Farmeři sou připad sam pro sebe, zabiji si jen pro zakladni bednu kde sou kuličky psa :) , a ty pouzivaj na meley či hydru.kde sou ty doby kdy si kazdy musel kouli vybit sam z moba a radostne jasal ze mu padl fanatik , poddany či pavouček.

    „Čím více poznávám lidi, tím více miluji psy.“
    Romain Rolland