Zpětná vazba - aktualizace (všeobecně)

  • Rozvázat vztah s webzenem :)


    Tohle je nereálné oni totiž nemají vztah, jen GF má PRONAJATOU LICENCI na PROVOZOVANI metinu :)
    To znamená že všechny úpravy, vylepšení atd. zadá webzenu on jim to naprogramuje a stále vlastní práva na zdrojáky výhradně on.
    To je totiž ten hlavní kostlivec ve skříni, zakopanej pes a ryba co nesmrdí od ocasu ale úplně celá ;)

  • Musí se nechat, že jsou to konstruktivně položené dotazy, ať se máme z čeho odrazit. Vařit jen z vody není značka ideal :)


    @Nekro takže je to stále o tom, že GF si "naobjedná" a Webzen provede. Sám Webzen nic neudělá?

  • @Nekro pak ale nevidím problém dále pokračovat v petici, pokud samotná hra ohrozí výdělky obecně a opravdu velká vzpoura hráčů - dá - li se to tak nazvat, zasype vysloveně GF, pak svoji nespokojenost logicky GF musí s pravým majitelem vyřešit. Podmínky pro nájem mi nejsou známé, nicméně věřím tomu, že nějaký odstavec o tom, že webzen je povinný jako majitel GF poskytovat dostatečnou obsluhu veškerého jádra hry (netuším, jak vhodně to nazvat), pokud by smlouva byla nevyhovující či porušena, kromě rozvázání smlouvy by logicky GF mohlo samotný webzen napadnout pro porušování smlouvy, což by v konkurenčním trhu her rozhodně nemuselo být vůbec pro webzen dobré. Nicméně opět, smlouvu mezi nimi jsem neviděla a pochybuji, že je dostupná veřejně, navíc nejsem právník a pro každou zemi platí obecně jiná práva a tresty v závislosti na smlouvě a závažnosti porušení. Stejně tak jako by mohl být problém pro samotný webzen prachy, opět nevidím problém vybrat pro webzen určitou solidární částku na základě IS výprodejů, která by se v další smlouvě zavazovala být plně použita na kompletní renovaci hry, opět - pokud smlouva nebude naplněna, často se objevuje odstavec o náhradě škody, stejně jako kdyby si někdo objednal produkt apod. ale to už jsou zbytečné hovna navíc. Mě to teď nepřijde vůbec složitý a ba naopak, pro všechny strany - Webzen, GF a hráči by tahle cesta byla asi ideální. Logicky - z hráčů se vybere částka XXXX. Mezi Webzenem a GF bude podepsána smlouva, zavazující se k renovaci pod XXXX podmínkami. Webzen bude muset na základě smlouvy výhodné i pro ni (jelikož jejich majetek vlastně naprosto zadarmo a ještě s nějakým zbytkem určitě pro ně) dostane možnost čelit mnohem modernějším hrám a absolutním znovuobživení, ze kterýho koukají další prachy z nových hráčů a konec konců i z těch staronových. Pokud by renovace dopadla úspěšně, prospěch z toho budou mít hráči, webzen i GF, pro ně prachy, pro nás zasranej KLID.



    Chápu, že to je reálně složitější, ale nepřijde mi to vůbec nereálné natolik, aby už tolik let kolem toho dělali takové caviky.


    Edit.: Ještě mě napadla poslední věc. Jednat s Webzenem o odkupu. Na základě toho vybrat tu částku.

    Nábor do cechu Demolitions - Jinno - Fenix


    Kontakt: Jezebeth, Mehir, Sshad, Insaniity

    Edited once, last by wendysis ().

  • Musí se nechat, že jsou to konstruktivně položené dotazy, ať se máme z čeho odrazit. Vařit jen z vody není značka ideal :)


    @Nekro takže je to stále o tom, že GF si "naobjedná" a Webzen provede. Sám Webzen nic neudělá?

    @Tatsuhime Nemám úplně přesné info, ale před cca 2ma lety webzen ukončil provozování a podporu svých serverů metin, a správu údržbu kódu už provádí jen na základě požadavku licencientů.


    Možná je to teď trošku jinak, ale v podstatě tam velké rozdíly nebudou.

  • Já nechápu, proč by někdo chtěl mít "pronajmutou" hru, kterou nemůže dobře spravovat. Nejde mi to na rozum. Vždyť jsou všichni nespokojení.

    Nábor do cechu Demolitions - Jinno - Fenix


    Kontakt: Jezebeth, Mehir, Sshad, Insaniity

  • Já nechápu, proč by někdo chtěl mít "pronajmutou" hru, kterou nemůže dobře spravovat. Nejde mi to na rozum. Vždyť jsou všichni nespokojení.

    V roce 2006? to asi Němci viděli jinak. Metin tehdy celkem slušně konkuroval WoWku.

    :borg:

  • Souhlasím s @Tatsuhime - nevím proč je okolo toho tolik tajemství a záhad.Navíc @Necro pokud to je pravda,potom nikde neproběhlo o tom ani info.Nevím,v čem by třeba tohle měl bejt nějaký tajný interní důvod proč tyhle zprávy nám nesdělit.Nebýt třeba tebe,pak o tom "nikdo" tady neví a vlastně pak se můžeme všichni jen vystavovat posměchu a jakému si pocitu křivdy či méněcennosti.Když takhle mlžej - není to fér.


    K postu 63,zlob se na mě jak chceš,ale lajk jsem ti odebrala.A to proto,že tohle nění poradní vlákno,ani právnický,co musí nebo by měla společnost GF udělat.Maj svý lidi.
    A my tu řešíme zpětnou vazbu ne návrhy.Takže zde bych poprosila o konstruktivnost dalších příspěvků a ne co by kdyby.Děkuji,snad se to dá pochopit.


    A jen tak mimochodem,je divné,že např. věž se chová nestabilně při větší počtu klientů - pak tmavne.Obávám se,že i tohle je zásadní chyba.Nejen přímo kod hry,ale nastavení serveru s jednotlivejma rychlostma na link,kdy server v jistých vláknech stávkuje a místo aby zrychlil link,naopak ho zpomalí.Protože i při zatížení serveru na zaneprázdněný tato oblast tmavne.Stejně ale jako když je server volný.Zde nebude chyba jen v kodu ale i v tom nastavení rychlosti pro jednotlivý uživatele.A proto jsem o tom psala a píšu znova.Aktualizace popmocí torentu je sice jednoduchá pro nás,ale už ne tak pro server - proto si myslím,že třeba i tohle stahovaní na pozadí a on-line aktivování je prasárna na entou.Proč když jsou staticky daný věci v jednotlivejch lokacích hry,se musej stejně propočítavat a renderovat i když jsme stále v té samé lokaci a ty věci jsou prostě nastálo,na pevno.Jak je možný,že tohle se neukládá přímo do našich kompů?.


    A nechápala jsem,proč pro tuhle hru se nechce uvolnit EDITOR.Tak ted už to chápu - ono je to toiž tak provázaný že ani příběh od nás fandů přes editor nejde sestavit.Je to tak prasácky udělaný že i samotnej editor má chyby - poklona pánové :-)

  • A jen tak mimochodem,je divné,že např. věž se chová nestabilně při větší počtu klientů - pak tmavne.Obávám se,že i tohle je zásadní chyba.Nejen přímo kod hry,ale nastavení serveru s jednotlivejma rychlostma na link,kdy server v jistých vláknech stávkuje a místo aby zrychlil link,naopak ho zpomalí.Protože i při zatížení serveru na zaneprázdněný tato oblast tmavne.Stejně ale jako když je server volný.Zde nebude chyba jen v kodu ale i v tom nastavení rychlosti pro jednotlivý uživatele.A proto jsem o tom psala a píšu znova.Aktualizace popmocí torentu je sice jednoduchá pro nás,ale už ne tak pro server - proto si myslím,že třeba i tohle stahovaní na pozadí a on-line aktivování je prasárna na entou.Proč když jsou staticky daný věci v jednotlivejch lokacích hry,se musej stejně propočítavat a renderovat i když jsme stále v té samé lokaci a ty věci jsou prostě nastálo,na pevno.Jak je možný,že tohle se neukládá přímo do našich kompů?.

    Ono takové tmavnutí věže a jiné bugy, jsou hlavně tím že metin prostě nespolupracuje s AMD procesorem , pokud ti tmavnou textury ve věži tak hádám že máš taky AMD procesor (když tak mě vyvěď z omylu :D ) stejně tak mě nejde např autopilot který se sekne po půl hodině někdy i po pár minutách a hru musím úplně vypnout.. a je to mnohem více věcí .. ze zoufalství jsem si musel poskladat takovéj slabší "počítač" ze starých komponentů co jsem našel ve skříni kde byl intel abych rozchodil aspoň ten autopilot na questy xD
    btw. nedávno jsem řešil problém proč se mě tak strašně laguje CH1... po dlouhém pátrání jsem zjistil že za to můžou ovladače na mou AMD grafiku.. :D takže jsem stáhl ovladače někde z prosince 2016 a už to jede plynule... :D

    DonKatto
    BlackStarX
    BlackKillerX
    jarinac

  • @BlackStarX tak u mě bylo jedno, že mám Intel s kombinaci nVidia. Černalo a černá to pořád. Obávám se, že přestupem na novější model PC/notebooku si absolutně nepolepším, spíš naopak :D


    @Joedo určitě by pomohlo, kdyby lokace a nevím co ještě bylo přímo uložené u uživatele, spousta lidí už nebude mít problém s velikostí volné paměti na HDD.

  • @Tatsuhime lokace a já nevím co ještě všechno myslíš jsou samozřejmě součástí klienta, na serveru jsou jen obslužné scripty a jádro s databází.
    Celý problém je v DX9 nebo možná i 8 teď si nejsem jist :)


    Ona podpora v nových ovladačích je čím dál horší.
    A přepisovat to do 11tky a víc se nevyplatí, to by byla práce na hoooodně dlouho.


    Pro mě by ideální stav znamenal, začít pracovat na úplně nové verzi se zachováním logiky a lokací původní hry, zároveň by bylo možné do nových lokací již použít lepší modely, textury a efekty.


    Hlavní lokace bych potom postupně přepisoval (věž, katakomby, dungeony)


    Možností by byla spousta.
    Ale stejně si myslím že Metin 3 by už takový úspěch neměl, takže je pro GF jednodušší dělat další věci a snažit se hru udržet ještě pár let živou.


    To si spočítá každý manager.



    Realita je krutá, ale řešení by byla asi opravdu nějaká veřejná sbirka (musela by proběhnout napříč všemi komunitami, klidně i formou výprodeje v IS, ale tomu moc nevěřím)
    A nechat napsat klienta opravdu načisto znovu, což znamená milion nových bugů a dalších pár let ladění.
    Když si vezmu jak každá oprava v minulosti zavedla nové chyby .......


    No nevim nevim .

  • Nu myslím si,že konstruktívních názorů je zde na foru jako šafránu (kdo neví,prosím vyguglujte),takže:


    Nejen za sebe (jelikož zde opravdu jako jednotlivec nic neznamenám stejně jako další jednotlivci) zajímalo by mě:


    1.Byl odebrán chanell ze serveru Mig... - důvod(?)
    2.Vybalancování - ok,serveru - jak a v čem(?)
    3.Neustálá lagování a pády nezpůsobují pouze chyby kodů,ale také nedostupnost serveru + dlouhý tagy,takže co se zjistilo(?)
    4.Jak jsou jednotlivé cháčka upravovány (?)
    5.Z jakého dúvodu není upraven text vyzývající k zadání ID uživatele,který překračuje rozsah (parametry) řádku(?)
    6.To že se úpravy na Dricet 11 - 12 nedočkáme čtu ze všech stran.Takže - v čem je částečný vlastník,producent (GF) ochoten investovat své finance do oprav (?) (Vysvětlení do jak závažných chyb - tzn kosmetický úpravy - nebo se snad někdy budou řešit i zásadnější chyby kodů)
    7.Společnost GF přistupuje ke všem svým hrám stejným způsobem (rozuměj - stará se tak i o jiné své hry) co nesou hlavičku GF jako je třeba metin 2 - nebo je tohle jen vyjímka potvrzující pravidlo (?)
    8.Návrhy - hlášení chyb a podobné témata + tickety hlášky z IRC - jakou důležitost k tomu přidávají manageri ze společnosti GF?
    9.Aktualizace - na jednu stranu to považuji za jakýsi podklad k tomu,že se něco dělá (ale ono většinou to jsou jen slova).chlubení se "svojí" prací - co se zeptat na názor přímo zodpovědnýho pracovníka z GF,proč se takto obeznamuje komunita,když často to vede pouze k podvodům - jelikož je přímo odkazováno na podvody (nebo možné podvody) a tím je upozornována komunita že tohle se dá možná i takhle obejít (?)
    10 Souvisí z bodem 9 - Proč místo toho chlubení se jak jsou schopní tu není ani zmínka v aktualizacích o tom,na co se přišlo nebo co se hodlá opravovat do dalších aktualizacích (?)
    11.Majetek,pokud je účet majetkem společnosti,tzn společnost s každým účtem může dělat co chce,nenabízí se tak trošku otázka - důvěra/podvod ze strany společnosti?
    12 A co sdílení osobních dat? Včetně nákupí přes pay safe či jiné - kdepak je nějakej paragraf o tom že moje osobní data NEBUDOU poskytovány třetím stranám (?)


    Tohle momentálně považuji za součást budoucí aktualizace :-)