nový kanál ch4

  • Jak říkám, když asi za každý CH platí a aktivita na Mith nesplňuje jejich kvótu pro ponechání, tak hledej problém jinde.

    Nábor do cechu Demolitions - Jinno - Fenix


    Kontakt: Jezebeth, Mehir, Sshad, Insaniity

  • @Lousos Tady ale vůbec nejde o to, že Fenix je 6v1 a Mithgard je jen jeden novej,maličkatej,chudinka nedoceněnej servřík :D Tady jde hlavně! o aktivitu. A pokud vidim, že je na obchodnim ch prakticky mrtvo, za hodinu jakýsi aktivity/běhání po mapách potkám stěží 40lidí, pak se bavíme o mrtvym serveru a je jedno jestli má 3 nebo 15cháček. To že ve světě maj ch4 je daný vytíženim serveru a velikostí komunity.
    Furt mrmláš že srovnáváme Fenix kterej je složenej 6v1, ale kchemo, to už tak brát nemůžeš, je sice sloučenej, ale od tý doby už uplynulo pár let a mraky lidí odešly, ale taky pár lidí přišlo, tzn, myslim, že Fenix je
    teď srovnatelnej s Thalionem ( bohužel včetně čorek co z něj dolezly... Já chci zpátky Elrohir :D ).


    Upřímě řečeno, podle toho jak znám zdejší ufňukanou komunitu tak si dost dobře dovedu představit, jak je na Mithu plno, maximálně 7 lidí na mapu v nejrušnější dobu a hned se nedá mobařit :D


    K tomu Globalu, já si furt nějak nemůžu pomoct zbavit se dojmu, že to neni ofik, ale privát.


    K tomu co tu píšete mám jednu radu, smiřte se s 3ma CH a naučte se hrát - hrát ne hamtat, naučte se koexistovat, pro tak malou hráčskou základnu jakou Mith má,
    pochybuju že jich budete mít víc, i kdyby jste se na hlavu postavily :-(
    Pokud máte pocit, že Vás 100ka hráčů, i kdyby 150, na 3ch (rozházená po různých lvl a mapách) je děsně velký množství a nemáte kvuli tomu možnost ukojit svoje hráčský
    Já, musíte se obrátit buďto mnooohem vejš s oficální žádostí, a nebo jít na Fenix.
    Každopádně, k tomu mě napadá ještě jedna myšlenka. Kolik lidí je aktivně hrajících v době od 15 do 19 ? a od 19 do 22 hod ?
    Stánky a zevliče na námku nepočítám. Pochybuju že tolik, aby se nedalo mobařit. V tuhle dobu bejvá na Fenixu největší nátřesk lidí a stejně se mobařit dá, tak kde je problém? v nedostatku CH? nebo v lenosti a pohodlnosti? :)

  • No počkat, jsem původně Thalion a tam bylo mrtvěji než teď na sloučeným.


    A CH nepřidají, to mohlo být jasný snad všem hned :D

    Nábor do cechu Demolitions - Jinno - Fenix


    Kontakt: Jezebeth, Mehir, Sshad, Insaniity

  • Ale byl to nejplnější server ze všech :) a od lidí co na něm hrály vim,nebo aspoň mám info, že měl dny kdy byl fakt uplně plnej a pak dny, kdy to tam zas až tak akční nebylo :D
    Takže bych to klidně i přirovnal k současnýmu Fenixu :) pár desítek hráčů/zaplejch účtů sem pár desítek tam :D


    Tak jako třeba se stane zázrak a přidaj :D ikdyž nevidim sebemenší důvod to dělat ;-)

  • Určitě to bude mít nějaký důvod proč to stáhli na pouhé 3 CH a nemyslím, že by se tam nahrnulo více hráčů než když bylo ještě 6 CH. Takže bych nedoufala, že by jedno CH přidali pro větší pohodlnost hráčů. Jedině, že by jste provedli nábor a zaplnili server aspoň z poloviny jako Fénix a pak by se dalo diskutovat o rozšíření CH :D Bohužel pro nás hráče, je to o financích GF.

  • Tohle se mi líbí :-)


    Podme hledat chyby jinde - ok? :-) Já nevím,za mě stačil by u těch serverů 2 ch.Vždyt to není o tom co schlamstne GF - ale o nás.A vždycky bylo i na 1 ch sme my - a jde se dohodnout,ale to bychom se asi měli k sobě chovat jinak.Pak opravdu bude stačit 1 ch a budou spokojení všichni.Dál 1/2 ch se hlídá lépe než 4-6.Další výhoda/ nevýhoda pro hackery - Eventy co spouští vyloženě Ga (prominte,ale lhát nebudu).I těch by bylo víc,ono vše zlé je na něco dobré :-)


    Takže - pro mě by bylo i lepší mít mín chček - byla by lepší domluva společně,ne jen já sama,ale protě všichni z cechu třeba,něco podnikat.Ale to asi vidím zas jen já - ono vše "zlé" je k něčemu dobré.
    A konečně,třeba bychom pak konečně mohli poklábosit normálne s Lůcou nebo Lendou a ne jen přes nesmyslnej tiket (podpora).


    A @Tatsuhime - jasný - aspon pro mě :-) Osobně - a opět to opakuju - 2 věci co si myslím že GF dělá obráceně - místo se zabývat základní chybou (tzn - chybovost s novýma kompy,systémy,antiviry-což je opravdu opruz když ti po 30 min padne klient nebo se nemá rád s dalšíma programy - oni řeší chyby v oblastech hry - ale na co? At vyřeší item,aby nešlo švindlovat.Ať se vyprdnou na nějaký úpravy statů nebo mobů apod.
    Vždyt na to jsme si všichni už dávno zvykli - ale at už konečně opravý to nejdůležitější - aby když po hodce prodávání ve hře si nemusela restartovat celej komp,jelikož grafika spí.Aby po nečinnosti třeba těch 30 min,hra nelagovala - nekopala - v tom vidím pořád ty zásadní chyby na který se kašle snad nějakejch 7-8 let.


    Nu a proč ne další chčka?Jak jsi psala - zbytečný.Jsou tu multi účty,kterých tu je mraky.Ale to neznamená - že všechny sou aktivní - třeba 50% jen při eventech.Pak dál spí - to o něčem vypovídá - o čem,to si nechám pro sebe :-) Shrnuto - za 10 let hra byla vtržena do minulosti - dřív existoval pouze Thalion- a 2 pak 4 ch.Pak přibyly další servery - a asi to byl chybnej krok.Ale proč to házet (další server) na Steam doted nechápu - žádná obněna tam není.Není to zase zbytečnej krok? A proč neskrouhnout třena mith... na 2 ch.Potom pokud bude docházet k přetížení všech 2 chček at přidaj další,jinak ne.To je opět asi špatnej krok od GF.Jistá si nejsem nemám z čeho čerpat - ale myslím si presne tohle :-)


    Edit:A všetečná otázka pro @Darcoon:
    Your opinion at this questinos - the number of servers and the theme of trading in the game?
    And subsection - it is important for the company to increase the number channel at the game Metin2?

    Edited once, last by Joedo ().

  • Ono to o tom ale je docela hodně. Dost lidí mývá od her něco jako pauzu, potom se k tomu vrátí. Je jedno, jestli má ten člověk level 40 nebo 90, všechno má vždycky na Fénixu. Nemá žádný důvod jít na nový server. Hrát se 3mi ch se dá, ale opět - díval jsem se na zahraniční nové servery a hraje tam výrazně méně lidí než na Mithgardu a 4 chčka mají - opět píšu, jsme JEDINÝ server se 3mi ch.
    Global EU je server pod UK, stačí si to najít, máš k tomu i oficiální žebříček. Server zažil velký boom prvního půl roku a teď je tam víc mrtvo než bývalo na Sioně při eventech.
    Ten nedostatek ch je hlavně problém u věcí typu klíčáky na draka. Tady jsou prostě 3 chčka jednoznačný omezování a konečná/časová ztráta pro docela velkou skupinu lidí.


    EDIT: Tak cca 8 hodin stará zpráva, že mají na UK metinech v plánu to sloučit všechno pod Sol - jak US, tak EU globál.
    https://board.en.metin2.gamefo…?postID=750270#post750270

    :borg:

  • Quote from Lousos


    Ono to o tom ale je docela hodně. Dost lidí mývá od her něco jako pauzu,potom se k tomu vrátí. Je jedno, jestli má ten člověk level 40 nebo 90,všechno má vždycky na Fénixu. Nemá žádný důvod jít na nový server. Hrát se 3mi ch se dá, ale opět - díval jsem se na zahraniční nové servery a hraje tam výrazně méně lidí než na Mithgardu a 4 chčka mají - opět píšu,jsme JEDINÝ server se 3mi ch. Global EU je server pod UK, stačí si to najít, máš k tomu i oficiální žebříček. Server zažil velký boom prvního půl roku a teď je tam víc mrtvo než bývalo na Sioně při eventech.
    Ten nedostatek ch je hlavně problém u věcí typu klíčáky na draka. Tady jsou prostě 3 chčka jednoznačný omezování a konečná/časová ztráta prodocela velkou skupinu lidí.


    EDIT: Tak cca 8 hodin stará zpráva, že mají na UK metinech v plánu to sloučit všechno pod Sol - jak US, tak EU globál.


    Pokud se to napíše takhle,souhlasím.Ne kvůli nějaké nespravedlnosti ale kvůli tomu,že to může odradit od hraní více lidí.Otázkou je,jaký počet lidí.K tomu slouží průzkum.Ale víme,jak to z těma průzkumy je.Stačí stejnej průzkum udělat na 3 serverech - o jedinou věc,a pak po vyhodnocení průzkumu,se informace na všech 3 serverech budou dost lišit.I když by neměly ... :-)


    Horší je prostě je,že srovnáváme nesrovnatelný.Možná na to odpovídal tak trochu i @Archangellus.Přeci nemůžeme srovnávat EU,UK,Global servery se serverem pro CZ.Jedná a jednalo se vždycky o počet lidí v jednotlivých státech.Takže ne komunita,ale zalidněnost se řeší - a větší stát má v tomhle výhodu.Těžko donutíš,angličana psát česky.Stejně jako korejce,nevím francouze,turky apod.V tom máme hodně co dohánět .. :-)

  • @Joedo krásná myšlenka, že bychom se domlouvali. Osobně bych to brala. Odpadly by zbytečné nervy :rolleyes: Jen bohužel, domlouvat se dá v menší skupině, ne na celém serveru. Kdyby tu byli podobné mapy, jako je věž že se dá jít jedno ch odděleně od ostatních a na všechny se dostane, spousta lidí by bylo spokojených, ale na metinu se to nedá moc uplatnit :/ A rozhodně souhlasím, že by se mělo něco udělat s technickou stránkou hry. Zalagování obchodu je asi to nejmešní, na to jsem si docela zvykla. Ale je opruz mít kvůli shopu stále zaplé pc. Nejvíce mi ovšem vadí to zmíněné padání klienta. Je docela alarmující, že se s tím pořádně nic nedělalo už tolik let a je otázkou, jestli vůbec něco s tím provedou.

  • Global EU je server

    Dobře, nechceš přijmout realitu takovou jaká je, tak si mysli dál, že máte 3 ch jen proto, že GF je prostě líný vám udělat 4 a že to vůbec nemá nic společnýho s tim, kolik
    lidí na Mithu hraje, respektive nehraje. Snažil jsem se ti to tu trochu objasnit proč máte jen 3ch narozdíl od komunit který maj mnoooohem větší herní základnu než je ta naše, ale je to očividně jak
    hučet do zdi :D holt, komu neni rady, tomu neni pomoci. Vadí ti že máte jen 3 ch? jdi za lepším a to tam, kde maj CH4. jinou radu pro tebe už nemám.


    Ke globalu, ANO, uznávám neni to teda privát, podle toho co jsem se dočetl na UK foru (spletl jsem si to s jinym privátem) a jestli jsem to správně pochopil, jedná se SERVER - přesně jak jsi až teď sám napsal, ne o samostatný GLOBAL metin, tak jak jsi to tu zavádějícně podával celou dobu. Takže když ho chtěj sloučit s druhym serverem, udělaj jen jeden server jako byl jednu chvíli Fenix.
    Když nad tim tak přemýšlim, moc nechápu jakou mělo pointu, že jsi o něm začal, ale to je buřta ;-)


    A že jsi se díval na zahraniční servery,no, to je možný :) Taky jsem byl na zahraničních servrech a moc dobře vim jak to tam funguje, je to stejný jako tady u nás, záleží v jakou denní dobu tam člověk vleze - podle toho tam budou lidi. A jestli mi chceš s vážností tvrdit že na zahraničních servrech (kde maj povětšinou asi tak 50násobně větší herní komunitu než tady u nás) hraje míň lidí než na mrtvym Mithgardu, v tom případě tam těch lidí musí bejt tak málo, až se dost divim, že to pro GF má vůbec smysl držet a financovat :D


    Jak jsem psal vejš, 4 CH mít nebudete z jedinýho prostýho důvodu, jste bezcená zanedbatelná hráčská minizákladna - to než aby vám udělali 4. ch, to vás radši sloučej s Fenixem. hough domluvil jsem :D

  • Prej domlouvat mezi sebou, v bojové hře se chtějí domlouvat. Bože bože :D

    Nábor do cechu Demolitions - Jinno - Fenix


    Kontakt: Jezebeth, Mehir, Sshad, Insaniity

  • Já třeba hrával do sloučení serveru ve skupině pokud to bylo potřeba. Expení ve skupině má pozitivní vliv na zvedání BZK a o to moc nestojím.
    Po sloučení jsem zůstal aktivní sám a tak to zůstalo dodnes nechce se mi nikoho hledat

  • Možná proto, že na tom Globálu je těch stánků a všeho míň než na Mithu, tak možná proto jsem to zmiňoval. Posílal jsem i odkaz, tam si to stačí přečíst, na Globálu je to v tuhle chvíli skoro nehratelná záležitost pomalu, proto tam hráči volají po spojení. A kdyby Mithgardu to čtvrté chčko neodebrali s tím, že nám ho po nějaké době zase vrátí, tak po tom taky volá míň lidí :D.

    :borg:

  • @Tatsuhime Prosimtě a to vidíš kde, že jsem sólo? :D Hrajeme s mužem, při akcích typu baronka věž azra si uděláme skupu s přáteli, nicméně nevidím důvod, proč se všude domlouvat s jinou říší, jedu, neznám, je slabší - nasrat, zabírám. Je silnější - mám smolíka, je to hra. Nevidím jediný důvod, proč by v bojové hře se měli tři národy domlouvat, to je houby motivace.


    Každá porážka mě nutila lepšit. (nejsem nejlepší, už hraju jen rekreačně, na druhou stranu po BM málokdo jde).

    Nábor do cechu Demolitions - Jinno - Fenix


    Kontakt: Jezebeth, Mehir, Sshad, Insaniity

  • @Tatsuhime Prosimtě a to vidíš kde, že jsem sólo? :D Hrajeme s mužem, při akcích typu baronka věž azra si uděláme skupu s přáteli, nicméně nevidím důvod, proč se všude domlouvat s jinou říší, jedu, neznám, je slabší - nasrat, zabírám. Je silnější - mám smolíka, je to hra. Nevidím jediný důvod, proč by v bojové hře se měli tři národy domlouvat, to je houby motivace.


    Každá porážka mě nutila lepšit. (nejsem nejlepší, už hraju jen rekreačně, na druhou stranu po BM málokdo jde).

    Nu,zde se chci @Tatsuhime zastat.


    Jistě,z toho co je uvedeno - pokud hraju hru,pak je to silnej argument,pokud vím něco o příběhu těch říší - jenže ... ono to takhle tady nefunguje,že jo? Každej to bere osobně.Takže už pak o ten herní příběh nejde.Tohle je faktickej argument.


    Takže pak je druhej úhel - když se to bere takhle,pak ano - hra to přímo nabízí.Dohoda,klidně se všema říšema - spilenectví s jinou říší,kažení hry protože jsem dohodlá třeba s červenejma - to vím jen já a dotyční.
    Nikdo jiný - takhle to zas funguje v týhle hře.Kdo to nechápe - pak tu píše agresivně - já pouze konstatuji.Vím o čem píšu včetně tý hloupý arény která je jedním velikým podvodem na solo hráče :-D Ještě že máme twitery,mobily apod.Je to fakt sranda .... :-) (Překvapení není na místě - chytří pochopí pro další to zůstane jen na oko bojová hra).


    A ještě něco - kdo z vás tu zná ten příběh co má mít metin2? Jaký to je příběh? O kom ? Opravdu víme proč jednotlivé NPC postavy ve hře existují nebo je jen využíváme? A jejich příběh je nám putna? (Co třeba Ah-yu - kdo to je,jaký má příběh - z hlavy to nikdo hned tak nedáte). A o tom to je :-D

  • Libí se mi jak se tu rozběhla kvuli toho debata :) možná to budou brát v potaz.. já psala na irc a neodpověděli mi na otázku proč mi to kope postavy takže si myslím že to je prostě tím že nebudou vrážet prachy do novych serveru prostě to jede na nějakych starych a oni jen těží prachy.. já nevím teda ale myslím si že pokud chcou aby lidi nekončili s hrou nebo nebyli otrávení věčnym kopanim nedej bože ve věži tak by to měli řešit.. a vubec servery to je spotřební zboží všechno myslím hardware.. možná i zastaralý chtělo by to překopat trošku ten metin a vubec když maji na to aby všude cpali reklamy s metinem tak proč s tim něco neudělají proč neudělají officialní videa o metinu nějaký tutorialy ikdyž je tu na to dost youtuberu atp.. proč neudělat víc videí nebo rozběhnout metin trošku jinym směrem než z toho dělat privat za peníze.. to si mužu rovnou koupit 2x32gb ram a rozjet svuj privat kde budu sama svoji paní ale tak.. chci hrát offik a jelikož ho nevlastním tak s tím nic neudělám.. :D :)

  • Libí se mi jak se tu rozběhla kvuli toho debata :) možná to budou brát v potaz.. já psala na irc a neodpověděli mi na otázku proč mi to kope postavy takže si myslím že to je prostě tím že nebudou vrážet prachy do novych serveru prostě to jede na nějakych starych a oni jen těží prachy.. já nevím teda ale myslím si že pokud chcou aby lidi nekončili s hrou nebo nebyli otrávení věčnym kopanim nedej bože ve věži tak by to měli řešit.. a vubec servery to je spotřební zboží všechno myslím hardware.. možná i zastaralý chtělo by to překopat trošku ten metin a vubec když maji na to aby všude cpali reklamy s metinem tak proč s tim něco neudělají proč neudělají officialní videa o metinu nějaký tutorialy ikdyž je tu na to dost youtuberu atp.. proč neudělat víc videí nebo rozběhnout metin trošku jinym směrem než z toho dělat privat za peníze.. to si mužu rovnou koupit 2x32gb ram a rozjet svuj privat kde budu sama svoji paní ale tak.. chci hrát offik a jelikož ho nevlastním tak s tím nic neudělám.. :D:)

    O metin se už nikdo nestará a jde to poznat. Jako třeba, že metin furt jede na pythonu. Jako by si nemohli připlatit a podle mě dost peněz mají. Pokud vím, GF má pod sebou i 4story a to opravili tak, aby na windows10 jel a nesekal se. Tak proč by nemohli něco udělat pro metinářskou komunitu. Opravdu to nechápu. Těžit peníze z toho furt vytěží, protože děti a nebo i starší si prostě do toho něco vrazí... Ale ani bych se nedivila, kdyby to zas kvůli těmhle chybám se server zas rozpadl, když je nestabilní. :D

    " If love is a lie, then why do we need it? "