Multi-accounting

  • Zdravím,
    túto hru som hral naposledy pred 4 rokmi a vidím, že aj po štyroch rokoch to má tie isté chyby.


    Jednou z nich je Multi-accounting.
    Preco ked idem do chramu ze natažím slzy a trochu si zarobím tam nájdem účty ako:
    NELID3
    NELIDKAjr
    (a 2 ďalšie)


    Dobre tomu rozumiem, že si môžem pokojne spraviť 10 účtov a keď to moj PC utiahne, možem zarobiť 10x viac než obyčajný hráč?
    Je to nespravodlivé jednak pre hráčov so slabším internetom, so slabším PC a pre čestných hráčov. To naozaj metin podporuje tie sebecké kur*ičky čo si spravia milióny účtov aby mali výhodu proti ostatným?


    Vopred Ďakujem za odpoveď,
    Matej B.

  • Takže chceš zakázat i buffky, obchodní postavy apod? To myslíš vážně? Vypni ten svůj počítač s Win 98 a kup si za pár tisíc obyčejný notebook, i na tom bez problémů utáhneš víc metinů naráz. Jinak ty výše zmíněné postavy jsou boti, to problém je, ale nikdo s tím už pěkných pár let nic nedělá.

    :borg:

  • Takže chceš zakázat i buffky, obchodní postavy apod? To myslíš vážně? Vypni ten svůj počítač s Win 98 a kup si za pár tisíc obyčejný notebook, i na tom bez problémů utáhneš víc metinů naráz. Jinak ty výše zmíněné postavy jsou boti, to problém je, ale nikdo s tím už pěkných pár let nic nedělá.


    Neboj, moj pc to tiez utiahne, ja som ten cestny.. No paci sa mi ako si sebecky a neriesis hracov, ktorým to pc neutiahne :)


    Ku zakazu buffky a shopa. Nie, ale aj keby.. Ta hra neni o tom ze zapnes shopa, zapnes buffa, zapnes mining bota, zapnes main ucet.. a hras.. Ta hra je o otm ze zapnes main ucet a ked treba tazit, ides tazit.. ked chces buffa, najdes si v tej hre kamarata..


    Multi accounting je z nejakeho dovodu zakanazy v kazdej rpg hre, neboj, dovod na to je. Predpokladam ze aj metin to ma zakazane len to absolutne neriesia.


    EDIT:
    (zly priklad ale pre pochopenie staci)
    Predstav si ze by CS:GO bolo na style metinu (taz rudy a zarabaj) a bol by povoleny multi accounting..
    Za 10 minut tazenia rudy na CS:GO servery by si ziskal 10-centovy skin.
    Ty by si si pustil 100 uctov a zarabal by si.
    Predstav si co by to spravilo s ekonomikou CS:GO itemov. Uplne by ju to znicilo. + bet v uvahu, ze CS:GO stoji 10€ a metin je free. viem ti zarucit ze aj ked to stoji 10€, 99% ludi by si dalsie ucty pokupovalo.


    Multi accounting je vec ktora nici celu ekonomiku hry a preto si myslim, ze by to malo byt odstranene. Sice ako vravis, pravdepodobne by to bolo na ukor buffu a shopov, no za ucelom buffa si zacnes robit kamaratov (pripadne vznikne novy sposob zarobku ako buff) a kvoli shopu sa bude pouzivat viac global chat. Taktiez sa prestane robit miliard shopov, shop uvidis na ch1 len ked je fakt plny, ked je normalny.. Teraz plno debilov robi shop so slzami po 2kk. takych shopov tam je 40% a kvoli tomu opat zbytocnie niekomu seka hra. Takto by si mal istotu ze v meste je 80% normalnych shopov a nie 30% ako teraz.

    Edited once, last by Ayin ().

  • To je jako když si soused koupí Mercedes E a ty máš jen usmrkanou Škodu Fabii. Si v 21. století a každý má to, co si zaslouží a na co si vydělá. To můžeš brečet, že někdo vybírá tombolu na 10 účtech a ty máš jen jeden. Bez práce nejsou koláče, to si uvědom. Od 15 let se za nás normálně chodilo na brigády, aby jsme si mohli koupit nový mobil, motorku nebo našetřili na auto a dnes? Ani po škole se mladý nehrnou do práce, protože je utáhnou rodiče a vše jim koupí. To jen pro ujasnění s tím slabším PC a netem.

  • To je jako když si soused koupí Mercedes E a ty máš jen usmrkanou Škodu Fabii. Si v 21. století a každý má to, co si zaslouží a na co si vydělá. To můžeš brečet, že někdo vybírá tombolu na 10 účtech a ty máš jen jeden. Bez práce nejsou koláče, to si uvědom. Od 15 let se za nás normálně chodilo na brigády, aby jsme si mohli koupit nový mobil, motorku nebo našetřili na auto a dnes? Ani po škole se mladý nehrnou do práce, protože je utáhnou rodiče a vše jim koupí. To jen pro ujasnění s tím slabším PC a netem.

    Myslim si, ze ziadna hra by nemala umyselne znevyhodnovat hracov so slabsim pc, to bohate staci ako argument.


    Ku netu, niekto moze byt z dediny kde je cela dedina na jednom satelite a prosto si nemoze dovolit pustit metin 3x, lebo mu ubde ucty vkuse odpajat.. a moze si zaplatit kolko chce, nikdy nebude mat istotu ze mu ten net stabilne pojde kym neni v meste (samozrejme, 500€ mesacne a mas tu istotu no ale aby niekto minal 500€ mesacne len aby bola rovnost medzi nim a hracom z mesta..)

  • Dobré ránko, posielam pozdrav do roku 2009, kde PC utiahol maximálne jeden klient.
    Je rok 2017 a za 150€ máš pc, ktorý utiahne v pohode 3-4 klienty :-)


    Neviem čo riešiš... Ak niekomu PC neutiahne poriadne jednu hru, tak ten PC nie je určený na hry, nemyslíš si to?
    Ja neviem, keď hrám jednu hru kde sa striela a vidíme, že hráč má vysoký ping a seká sa jak prasco, tak dostane automaticky kick, lebo brzdí spoluhráčov.
    Low-end PC nie sú určené na hry, tak to už prosím ľudia pochopte... Ja na notebooku za 7 kíl, ťahám bez problémov 5-7 metinov...


    Jediné čo mi z toho vychádza je to, že všetko čo popisuješ sa deje práve tebe a trošku ťa to štve. Ak nemáš v dedine poriadneho poskytovateľa internetu, radšej si zvol internet cez pevnú linku, pomalý ale stabilný než cez tanier. Našetri si aspoň 200-300€ a potiahneš aj ty ako drak.


    A ako som povedal, hry nie sú na slabé PC - treba na to myslieť stále... Napíš vývojárom hier, že nech robia grafiku z roku 2008, lebo niekomu to neutiahne PC :-D Pekne sa zasmejú v kancli...

  • Dalsia nechapava osoba.
    Myslim si, ze ziadna hra by nemala umyselne znevyhodnovat hracov so slabsim pc, to bohate staci ako argument. :)


    Pozri si ten priklad s CS:GO a predstav si pod tym priklad inej rpg hry ak ti CS:GO prekaza (WoW, RuneScape)
    V RS je presne to iste ako tu.. vezmes ucet a rubes s nim 3 minut jeden strom. zruhes ho a ides na iny. kym zrubes druhy, prvy sa obnovi. predstav si ze by si tam mal 10 uctov a zarabal by si 10x. Co myslis, co by to spravilo s ekonomikou? Kazdy jeden sposob zarabania by bol takto zneuzivany. Rozdiel medzi metin2 a RS3 je, ze rs3 ma serioznych developerov a adminov a nedovolia multi accounting..

  • Ayin ty tomu proste nechápeš MT na multi accouting ide už od začiatku tá hra je nato robená a ďalšia vec v hre Buffa na vyššom lvl potrebuješ a nájsť niekoho kto bude v ten a ten čas online len kôli tomu aby ťa buffoval a ty si mohol expit je skoro nemožné nie každý má čas... A ďalšia vec sťažuješ sa tu jak sú hráči zo slabším pc znevýhodnení že môžu zapnúť len jeden klient to je ako keby som sa ja sťažoval tvorcom rise of the tomb raider že mi môj pc ich hru neutiahne a mali by zmenšiť požiadavky... :D každá hra má svoje požiadavky grafiku,procesor a mt zas taká náročná hra není keď som aj ja 2roky dozadu mal pc vykopavku s win.xp grafikou 1gb a 968 mb RAM a dva účty som si pustil síce to trochu lagovalo ale hrať sa to dalo a internetové pripojenie v dnešnej dobe není problém len treba nájsť poskytovateľa čo má dostačujúce pokrytie a takisto som z dediny za net a tv platím 25€ mesačne a na rýchlosť sa sťažovať nemôžem ta je až dostačujúca len treba ísť za poskytovateľom čo má internetové pokrytie v danej oblasti a ver že malo ich není :D

  • Na hráče se slabšími PC se nesmí brát ohledy a už vůbec se kvůli nim nesmí zpomalovat vývoj. Ty píšeš o "náročnosti" hry, která je víc než 10 let stará proboha. Téhle hře by minimálně grafický upgrade hodně prospěl, a ty tady píšeš takovýhle nesmysly.
    Bez obchodních postav ti zaručuju, že neseženeš nic, protože se ti tady na to každý akorát tak vykašle. To samé buff - už teď vidím, jak si na Mithgardu najdu kamaráda, který hraje převážně v noci a bude hrát dračího šamana. Pojď, někoho takového najdi a koupím ti hodinky s vodotryskem. CSko už takhle víceméně funguje, stačí farmit na více účtech první level up v týdnu a máš garantovaný drop. Slzy za 2kk - co je na tom špatně? Pokud to někdo koupí, protože ty levnější budou vyprodané, tak co je na tom špatně? Že si ty neschopný si na to vydělat? Život není fér, zkus si na to zvyknout.

    :borg:

  • Dalsia nechapava osoba.Myslim si, ze ziadna hra by nemala umyselne znevyhodnovat hracov so slabsim pc, to bohate staci ako argument. :)


    Pozri si ten priklad s CS:GO a predstav si pod tym priklad inej rpg hry ak ti CS:GO prekaza (WoW, RuneScape)
    V RS je presne to iste ako tu.. vezmes ucet a rubes s nim 3 minut jeden strom. zruhes ho a ides na iny. kym zrubes druhy, prvy sa obnovi. predstav si ze by si tam mal 10 uctov a zarabal by si 10x. Co myslis, co by to spravilo s ekonomikou? Kazdy jeden sposob zarabania by bol takto zneuzivany. Rozdiel medzi metin2 a RS3 je, ze rs3 ma serioznych developerov a adminov a nedovolia multi accounting..

    Pozri sa, ja hrávam CS** tak, že mám 2 notebooky a jeden stolný PC. Vždy si vytváram Lobby aby som si mohol dať oba účty do jedného MM. Hodím účet na vyšší rank, predám = profit. To že to nemôže robiť niekto druhý, jeho problém. Nemá k tomu prostriedky? Jeho problém. Dokonca aj boostujem účty za skiny, takže z tohoto môžem usúdiť že druhý hráči majú obmedzenie, lebo nemajú skill a tým pádom to robiť nemôžu. Ale neporovnávaj iné hry s Metinom.


    Od začiatku si mal možnosť si urobiť multiacc aj keď to bolo zakázané. Pokiaľ si nebol trdlo a nepriznal si sa, tak nikto neriešil multiacc a vždy sa dalo vyhovoriť, že dvaja hrávate na jednej IP - nie raz mi to prešlo u našich GM keď metin začínal :-)
    A v tej dobe, som bol rád že mi metin utiahne 2 klienty aj to som mal zapnutý len metin a hudbu som riešil cez ten vstavaný prehravač, lebo procesor 100%, ram 100% a grafika si odletela s výkonom už len pri načítaní windowsu... Potom som investoval asi 150€ do PC, kúpil som si jazdenku, ktorá už v pohode ťahala 2-3 klienty a tiež to nebol klasický herný PC ale kancelársky... Nové hry? Pfffff, nepoznal som... Staršie hry? Jo, to sa dalo ale obmedzene... Plakal som? Nie... Už v tej dobe boli ľudia, čo si do veže ťahali aj 5 postáv do veže a bolo to fér / nefér... Ak niekto nemá PC, ktorý má ešte stále Windows XP a ram 512MB, tak by to ma hodiť do koša, lebo taký PC je žrút elektriny a za druhé zdraviu škodlivý... Ak si pozrieš normy žiarenia, tak staré PC sú fakt zabijaky...
    A taký PC by som nedaroval ani JoanExpicovi... Čau Joan bráško :-D
    Je potom podľa teba aj nefér, keď niekto dáva peniaze do IS? Ja som dal dnes asi 20€ do IS, len aby som nakúpil nejaké drobnosti a predbehol som tak týždeň čítania kníh... Tiež nefér, čo? Niekto ďalší na to peniaze nemá, musí čakať 7 dní aby prečítal 7 knih, ja som to dal za 5 minut. Nefér...


    O férovosti a neférovosti hier, by sme mohli kecať a kecať...

  • Mě vadí jedno že tvrdíš že kdo má více účtů není čestný hráč.
    Ano mám více účtů.
    Ano myslím si že jsem čestný hráč.
    Ne nehodlám se omezovat, protože někdo nemá takové možnosti.
    Proč spíš doma v domě? Vždyť přeci na ulici je spousta bezdomovců, nechceš tedy být čestný a spát taky pod mostem? ;)

  • A multiacc jako takový zakázaný nebyl - stačilo to nahlásit někomu z týmu.Tzn. - ne sem do vláken fora,ale příslušným lidem.To bylo dříve, teď je to povolený oficiálně.Vytvořit si účtů,drahý zakladateli,můžeš kolik chceš - přečti si co potvrzuješ když zakládáš nový účet.Píše se tam i o funkčnosti klienta(ů) pokud jich budeš mít připojených víc než 1 účet najednou.


    Bojuje se všude na světě proti podobným "vykukům" co podvádí - kdyby ne - pak GF bude ve stejný pozici jako já a vy - všude do něj budou rejt a budou do něj kopat jako do zdechliny.A to že to vypadá že s tím nic nedělá? Hm,ale proč by nám měli o tom psát? Že my je tu nechcem (podvodníky) ale přesto 40% lidí tu úpravu kodů (jistej program) použilo.Není právě tohle ten důvod - proč něco podobnýho zavádět,když je to ve výsledku kontraproduktivní.Ne o tom psát a nadávat - ale změnit to můžem jen my - žádný GF,program nebo nevím co to nezmění - změníme to jen my - prostě podobný podvodný programy nepoužívejme. :-)


    Jinak jen nesouhlas s postem 3 a to konkrétně:
    Nutný rozlišovat 2 účty na každém oddělené postavy a ne 1 účet se 2 společně spustenýma postavama - jedno lze je povolený - druhé nelze.Duble ne (na 1 účtu živatel má spuštěné více než 1 charakter,postavu) multi ano (2 - x účtů jednoho uživatele - ale nelze spustit 1=logly všechny postavy ve hře;ale 1 účet=1 postava ve hře není nic špatného,pokud nepoužívá nějaký podovodný program).Navíc,hra neni obchodní strategie - takže nesouhlasím se zněním obsahu postu 3 v celé míře.

    Edited 7 times, last by Joedo ().

  • Kompletní souhlas s Nekrem, mám hlavní a buffku, semtam postavím shopa a toček jsem expil... hafo.
    Přesto jsem vždy čestný (v rámci mé osobní definice tohoto pojmu) a pokud možno i sociální a nedej bože přátelský.
    Mám možnosti a plně je využiju, když někdo možnosti nemá, tak to holt musí vymyslet jinak (třeba nejen provádět aktivity, které se lépe vyplatí na více účtech).

  • Řeknu to asi takhle - mám asi 4 roky starý NTB, odešla mi v něm grafika a je tam už jen shit integrovaná. I tak rozjedu minimálně 4 metiny docela vklidu (ano, lagy jsou, ale dá se to přežít). Pak mi řekni, co musí mít lidi, co rozjedou jeden klient...


    Pokud jde o net, taky žádná hitparáda, metin mi nějak koliduje buď se síťovkou nebo s nastavením routeru, takže co 20 minut jsem odpojenej (s jedním klientem v pohodě, zvláštní...) ;)


    Každopádně multiacc nečestným neshledávám. Mám hlavní, buff (jestli má po tom nerfu ještě smysl), obchody, dropa (začínajícího), toček asi 50, než to přesunuli na lvl 40... Obchodní postavy v jiných říších, abych kvůli prolízání stánků nemusel jezdit... Postav hafo.


    Že si je použiju třeba při rybářským eventu, abych vydělal? Tady těžko říct, nečestnost to dle mého není, jestli je to proti VOP... Pokud si pamatuju, je tam psáno, že hráč může mít postav kolik chce, ale ty si nesmějí navzájem pomáhat. Nicméně prokázat, že všechny postavy ovládal jeden hráč, a neměl u toho další 3 sourozence, co by mu rybařili, to se dá jen těžko...

    Fénix

    Neverwish
    TheGodness
    Endurancee

  • Tohle mi nedá a musím taky něco napsat. Každá hra ma uvedeny minimální požadavky na to aby fungovala, občas je i uvedeno doporučené nastavení, aby se hráč nemusel omezovat. Takže je na každém, aby si zjistil jestli tu hru vůbec utáhne a má smysl ji hrát. Konkrétně metin je dost stará hra, která ty systémové požadavky radikálně nemění. Více účtú je povoleno, takže toto je bez debat. Je to na hráčí jak je dokáže využít (bez hacků). Konkrétně to rybaření, když zvládneš 10 účtů ok, někdo nedá pořádně ani 2. Mít pouze jeden zapnutý účet je u této hry dosti omezující, obzvláště v případě obchodů, offline stánky nám pořád nepřidali. Můžeš trvdit, že jedeš tryhard a pouze na jeden online účet, ale nestěžuj si na to, je to tvá volba. Tvrdíš, že můžeš zapnout více klietů, tak do toho, proti pravidlům to není. Tato hra se nedělí na to kdo má lepší a horší podmínky na zapnutí více klientů, ale kdo do toho dá peníze a kdo ne.

  • Přesně jak tu hovoříte. :)
    Jen jeden dodatek k botům. Team nemůže pokrýt 24h denně každou mapu a proto mají hráči možnost boty samozřejmě nahlásit přes IRC nebo Ticket. Pokud uvidíš bota ať už fish, exp či minning, běž na IRC a nahlaš ho někomu z teamu. Jsem si jistý, že každý člen teamu by se na něj šel ihned podívat a něco by s ním udělal.

    K lidem se chovej s úctou, pokorou a respektem.
    Nikdy nevíš, kdo je na druhé straně.