Což takhle Retrometin? (Inspirováno rokem 2017, protože od 2009 do 9/17 se dělaly i dobré updaty)

  • Kéžby se vrátili i ti lidé co tu bejvali dřív, to bych možná ještě zvážil, že začnu znovu hooodně aktivně hrát...Co se týče eventů, klidně bych je o 50% osekal, jak množstvim, tak dýlkou trvání.
    V podstatě si ale v daný lokaci bez slušný výbavy a bonama neškrtneš....teda nemyslim Pyu a Bakru :D ale Les, Věž, Jeskyni atd atd... bez potřebných obran (aspoň něco málo) a bonů Silný proti (aspoň něco málo) je to v podstatě přesně tak jak píšeš, moc si neškrtneš.... teda na místní poměry :D

    No hele. Není pravda, že zas musíš mít luxusní bonusy. Když dám metin 75 se šamankou lvl 53 a i když to trvá, tak to i přesto dám.
    A to mám výbavu jen přes ZB a bonusy takové nemám. K tomu jsem léčitelka, takže nulový buff a nic. Krom pár buffu na útok a průmka. To člověku vystačí a až přijde na to jak si vydělávat, tak budou mít lepší věci. Já osobně asi začnu jezdit věž, jelikož musím si zkusit vylepšit štít. :D :D Ale do metinu přišlo tolik změn, jako je alcha a další, bez kterých nemůžeš být. Je to strašně na nic a člověka to doslova zdržuje.

    " If love is a lie, then why do we need it? "

  • No hele. Není pravda, že zas musíš mít luxusní bonusy. Když dám metin 75 se šamankou lvl 53 a i když to trvá, tak to i přesto dám.
    A to mám výbavu jen přes ZB a bonusy takové nemám. K tomu jsem léčitelka, takže nulový buff a nic. Krom pár buffu na útok a průmka. To člověku vystačí a až přijde na to jak si vydělávat, tak budou mít lepší věci. Já osobně asi začnu jezdit věž, jelikož musím si zkusit vylepšit štít. Ale do metinu přišlo tolik změn, jako je alcha a další, bez kterých nemůžeš být. Je to strašně na nic a člověka to doslova zdržuje.

    Nepsal jsem že potřeba jsou luxusní bony, psal jsem, že bez slušný výbavy (dostatek zb ) a nějakejch těch bonusů na danou lokaci si moc neškrtneš. Každopádně nebudem tady snad slovíčkařit a popisovat vše naprosto detailně že ne? :) O tom že chodíš s lvl 53 na metiny 75 mám svoje mínění a neni moc hezký, ale každýho věc, jen si tu pak prosim nezapomeň Ty a tobě podobní postěžovat, jak vás všude sesekávaj a že si nezamobaříte a že nemáte kam chodit dropovat ....Tohle je totiž přesně ten důvod, proč Vás všude kosej. Malej lvl na velkejch metinech :) to už ale nepíšete když si tu vylejváte srdíčko jak se k vám chovaj ty velký lvly strašně hnusně a jak jsou na vás zlí :D dobře vám tak :D

  • Nepsal jsem že potřeba jsou luxusní bony, psal jsem, že bez slušný výbavy (dostatek zb ) a nějakejch těch bonusů na danou lokaci si moc neškrtneš. Každopádně nebudem tady snad slovíčkařit a popisovat vše naprosto detailně že ne? :) O tom že chodíš s lvl 53 na metiny 75 mám svoje mínění a neni moc hezký, ale každýho věc, jen si tu pak prosim nezapomeň Ty a tobě podobní postěžovat, jak vás všude sesekávaj a že si nezamobaříte a že nemáte kam chodit dropovat ....Tohle je totiž přesně ten důvod, proč Vás všude kosej. Malej lvl na velkejch metinech :) to už ale nepíšete když si tu vylejváte srdíčko jak se k vám chovaj ty velký lvly strašně hnusně a jak jsou na vás zlí :D dobře vám tak :D

    Nevím kdo všechno bere doslova teď. A to jsi zrovna ty. Jelikož já jsem nikdy nezmínila, že mě někdo sesekává a že ničím velký metiny. Já je vůbec neničím, jen jsem tam dělala misi a metin byl přímo přede mnou, tak jsem si ho zničila. Já chodím ke chrámu i s 53 a tam mě každý sesekává, jelikož tam je plno lidí přes odpoledne. Takže teď chodím buď ráno a nebo večer. A přestaň mě laskavě brát do své pusy, jelikož na tvé rýpání nemám náladu. Děláš tu akorát ze sebe chytrého a pak tu prskáš na menší lvl a prskáš ohledně toho, jak tu každý brečí. Znám slušné vysoké lvli, kteří dokážou pomoct a ty tu akorát překrucuješ to co píšu. :) Tak to tedy tleskám.

    " If love is a lie, then why do we need it? "

  • Metiny 75 ani nejezdi, pokud nejsou super kameny, tak je to vzhledem k dropům naprostá ztráta času. Padej radši do pouště/sohan.

    Já osobně chodím k chrámu a na Sohanu zaboha nemůžu najít metin od 55, zatímco od 65 jich najdu hromadu.

    " If love is a lie, then why do we need it? "

  • Já osobně chodím k chrámu a na Sohanu zaboha nemůžu najít metin od 55, zatímco od 65 jich najdu hromadu.

    Metiny 55 hledej uprostřed kolem teleportéra, vždy 2 na ch, objížděj takový to kolo kolem teleportéra až k výjezdům, dál už ne. Smrti jsou taky 2 na ch, jedna dole u památníku (vlevo dole na mapě tak cestou k němu) a druhý je na cestě do Lungsamu. Respawny nevím, tyhle metiny jsem nikdy tolik nejezdil, vždycky jsem tyhle levely přeletěl moc rychle a pak už chodil do red lesa.

    :borg:

  • Metiny 55 hledej uprostřed kolem teleportéra, vždy 2 na ch, objížděj takový to kolo kolem teleportéra až k výjezdům, dál už ne. Smrti jsou taky 2 na ch, jedna dole u památníku (vlevo dole na mapě tak cestou k němu) a druhý je na cestě do Lungsamu. Respawny nevím, tyhle metiny jsem nikdy tolik nejezdil, vždycky jsem tyhle levely přeletěl moc rychle a pak už chodil do red lesa.

    Právě že okolo teleportera najdu maximálně jeden a to se štěstím. : D Nom uvidíme.

    " If love is a lie, then why do we need it? "

  • Nevím kdo všechno bere doslova teď. A to jsi zrovna ty. Jelikož já jsem nikdy nezmínila, že mě někdo sesekává a že ničím velký metiny. Já je vůbec neničím, jen jsem tam dělala misi a metin byl přímo přede mnou, tak jsem si ho zničila. Já chodím ke chrámu i s 53 a tam mě každý sesekává, jelikož tam je plno lidí přes odpoledne. Takže teď chodím buď ráno a nebo večer. A přestaň mě laskavě brát do své pusy, jelikož na tvé rýpání nemám náladu. Děláš tu akorát ze sebe chytrého a pak tu prskáš na menší lvl a prskáš ohledně toho, jak tu každý brečí. Znám slušné vysoké lvli, kteří dokážou pomoct a ty tu akorát překrucuješ to co píšu. Tak to tedy tleskám.

    :D hezký :D Tak jo... Napsala jsi , cituji: "Když dám metin 75 se šamankou lvl 53 a i když to trvá, tak to i přesto dám." Podle tohohle se dá krásně usuzovat, že na metiny 75 chodíš pravidelně, nebo prostě na ně chodíš... Kdyby jsi napsala, že jsi ho jednou zkusila a (uplně náhodou) sesekala ho, pak by to byla uplně jiná písnička :) a neni o to slovíčkaření, je to o tom, jak věci podáš :)
    Tak to ne, nepřekrucuju vůbec nic, reaguju na to, co jsi napsala :) to neni překrucování....
    že na moje rejpání nemáš náladu, hele, to je tvuj problém :) já reagoval na to co jsi napsala, rejpání to nebylo, ale předpokládám že mym nesouhlasem utrpěla tvá ženská/dívčí ješitnost. Co má moje protireakce na tebe společnýho s tim, jakej mám já nebo ty lvl a s tim, jestli dokáže druhým pomoct nebo ne? to mi prosimtě vysvětli :D V podstatě je mi jedno jakej jsi lvl, jestli vyšší než já nebo menší, napsala jsi že sesekáš metin 75 a na to jsem reagoval, copak se ti na tom nelíbilo? povidej :) Chytrýho? tyjo, to mi taky vysvětli, dělám tu chytrýho tim, že mám na něco vlastní názor? :D tývado :D
    a s tim, že tu pak smradi s malejma lvl ( co chodej mobařit na vyšší metiny, nebo do jinejch říší) píšou srdceryvný výlevy o tom jak jsou na ně velký lvl zlý a kosej je, to je fakt... :)

  • Akvárko, promiň, ale kopnu si. Tvůj výkon je na tom metinu... no, dáš ho, ale na rovinu, tímhle by sis vydělávat nechtěla, že ne? Taky dám metiny 75 s velmi průměrným dropem lvl 36, ale je to o tom jít sundat dryády po každém spawnu... a to poměrně šupem.


    Jinak nechci shazovat modráčka, ale s tím, kolik berou dnešní mobky je nereálný vracet se na původní hodnoty. S +800 ZB ve výbavě si můžeš ve watery tak leda trhnout, už takhle člověk při stunech lehá. A přijde mi škoda rušit tolik nových lokací.



    Jinak ze své pozice bez práv bych prosil, aby skončila hádka a zahájila se nějaká rozumná diskuze, jinak to tu zavřu.

  • :D hezký :D Tak jo... Napsala jsi , cituji: "Když dám metin 75 se šamankou lvl 53 a i když to trvá, tak to i přesto dám." Podle tohohle se dá krásně usuzovat, že na metiny 75 chodíš pravidelně, nebo prostě na ně chodíš... Kdyby jsi napsala, že jsi ho jednou zkusila a (uplně náhodou) sesekala ho, pak by to byla uplně jiná písnička :) a neni o to slovíčkaření, je to o tom, jak věci podáš :) Tak to ne, nepřekrucuju vůbec nic, reaguju na to, co jsi napsala :) to neni překrucování....
    že na moje rejpání nemáš náladu, hele, to je tvuj problém :) já reagoval na to co jsi napsala, rejpání to nebylo, ale předpokládám že mym nesouhlasem utrpěla tvá ženská/dívčí ješitnost. Co má moje protireakce na tebe společnýho s tim, jakej mám já nebo ty lvl a s tim, jestli dokáže druhým pomoct nebo ne? to mi prosimtě vysvětli :D V podstatě je mi jedno jakej jsi lvl, jestli vyšší než já nebo menší, napsala jsi že sesekáš metin 75 a na to jsem reagoval, copak se ti na tom nelíbilo? povidej :) Chytrýho? tyjo, to mi taky vysvětli, dělám tu chytrýho tim, že mám na něco vlastní názor? :D tývado :D
    a s tim, že tu pak smradi s malejma lvl ( co chodej mobařit na vyšší metiny, nebo do jinejch říší) píšou srdceryvný výlevy o tom jak jsou na ně velký lvl zlý a kosej je, to je fakt... :)

    To je akorát to, že každý má svůj názor. A já jsem jen jednou zničila metin 75, protože proč ne? Bylo to hned na začátku a já se okolo toho akorát motala. Většinou tam zabíjím dryády a stromy duchů. Jelikož mise je něco, přes co si mohu vydělat. Vysoké lvli metinu ani neničím, protože na to prostě nemám. A stejně z nich padá velký nic. A já to ani tak neřeším. Většinou jsem chodívala třeba do chrámu, ale tam taky najdu samé "ehm... cheatery?" či jak to nazvat. :) Takže teď ničím jen metiny pro kameny na tavbu a sem tam nějaké knihy padnou. A tak samo, když tě u Bo otravuje modrák furt a furt a furt a nevede to konce a všechno ti vyžere přes pláště. No samozřejmě bych mohla jít dropovat ulomky třeba do chrámu, ale to jsou už element, takže berou pěkný čočky. :D A ano bereš tady za slovíčka a k tomu ještě útočíš na mojí ženskost? Uvědom si, že už taky nejsem nejmladší a mluvit se mnou takovým tónem se mi vůbec nelíbí. Takže by ses měl hodit do klidu " Pane ženská ješitnost". Jelikož ty asi rád se tu dohaduješ s lidma a když vyhráváš, tak máš radost. A tak mi to prostě příjde a tečka a je to. :D Dál to rozebírat nebudu. Jen jsem poukazovala na to, že i když člověk má podprůměrnou výbavu, tak toho zvládne dost.

    " If love is a lie, then why do we need it? "

  • Já dryády neničím. Až když jich tam je více. Jelikož mi neberou takové čočky jak jsem očekávala.

    " If love is a lie, then why do we need it? "

  • Jí se k tomu kopání nepřidám:


    Výňatek:

    Quote from Archangellus

    Tak jo... Napsala jsi , cituji: "Když dám metin 75 se šamankou lvl 53 a i když to trvá, tak to i přesto dám." Podle tohohle se dá krásně usuzovat, že na metiny 75 chodíš pravidelně, nebo prostě na ně chodíš... Kdyby jsi napsala, že jsi ho jednou zkusila a (uplně náhodou) sesekala ho, pak by to byla uplně jiná písnička a neni o to slovíčkaření, je to o tom, jak věci podá

    S tím se nedá nic víc než souhlasit.I když na druhou stranu,je na každém z nás co a s jakou výbavou a kam chodíme.Také co děláme a je nasnadě že v porovnání obtížnosti je metin lvl 65 od mnoho obtížnější než sesekat metin lvl 75 nebo 80-to by také stálo minimálně za zamyšlení a vybalancování.


    Dále:

    Quote from Aquaira

    No samozřejmě bych mohla jít dropovat ulomky třeba do chrámu, ale to jsou už element, takže berou pěkný čočky. A ano bereš tady za slovíčka a k tomu ještě útočíš na mojí ženskost? Uvědom si, že už taky nejsem nejmladší a mluvit se mnou takovým tónem se mi vůbec nelíbí. Takže by ses měl hodit do klidu " Pane ženská ješitnost". Jelikož ty asi rád se tu dohaduješ s lidma a když vyhráváš, tak máš radost. A tak mi to prostě příjde a tečka a je to. Dál to rozebírat nebudu. Jen jsem poukazovala na to, že i když člověk má podprůměrnou výbavu, tak toho zvládne dost.

    K tomu ti napíšu jediné:


    Pokud chceš diskutovat,nelze jen hladat chyby na tom druhém,ale bohužel to platí hlavně u sebe.To člověk na ně nějak působí,ano i slovy,a pak přichází reakce.Někdy stačí jen změnit způsob vyjadřování - komentů a někdy prostě na to nereagovat.I když si dotyční budou myslet "že vyhráli,měli navrch",přitom to budeš jen ty,kdo se jim může smát :-) Navíc,účelem bývá druhého jen vyprovokovat nejde ani už tolik o názor jako o to druhýho naštvat - takže pak je otázka - ty takové "ehm komenty" necháš vítězit?Aby ti pkazily náladu a racionální uvažování? Ani dotyčného neznáš,a to se ho nijak nezastávám.On napsal svůj názor + to jak co pochopil.To jestli je na omylu je jeho věc.Zbytečný se pak handrkovat o slovíčka.



    Závěr,takhle bych tedy diskutovat nechtěla - pravdu má @Dracone - pak nezbude nic jiného,než podobné témata ihned uzavřít :-) I když se dá diskutovat na tohle téma:



    Polohy metinů jsou krásně znázorněny na polské wiki - mapka + zakreslená místa včetně bosů ......



    O tom,že šamani sílu nepotřebují - bud to jsou čistě magické postavy nebo by si měli umět nějakým tím pasivním skillem k síle dopomoci.Stejně jako WP sura není upír.Tudíž absorbce HP by mohla být i vykoupena jakýmsi magickým poškozením + sůrové jsou valkýry - umí obalamutit smrt,takže by při "sání" HP v klidu mohli přesáhnout hranici svých HP.


    Např o 50/100 % takový nadlimit při akcích.Tzn - hard to kill.Stejné jako BM sura a duchové - určitě lepší skript aby to nelítalo tam kam nemá či na koho nemá.Je to svým způsobem bug,když nad někým stojíš s duchem a postrádá to jakoukoliv zábava o hratelnosti nemluvě.Lykan - něco jako klon válečníka a šamana.At má obrovskej útok,ale at se mu snížé velikost HP pokud aktivuje podpurný skill.Při jeho skillech by byla vhodná delší animace - viz ninjové lukaři.Má to pořád dost jednoduchý a je stále moc silny.


    Ninové nejsou jen zabijáci,ale jsou to špehové,intrikátoři - měli by mít daný jedinou věc do vínku - obalamutit bose a to tak,že se stačí před ním skrýt a pak ze zálohy pěkně do zad a s kritikem bodnout - backstab.Minimálně by mohl sundat bosovi půl zdraví - při kritiku na jednu ránu celé - nehledně na jeho lvl vs boss.To by jste viděli kolik ninju by tu zacalo behat.Válečník - ano ůtočné skilly at jsou tvoreny 2 staty - sila pohyb nebo vitalita.Ale logické by mělo být,že aura meče není fyzickej skill - je to aura mystika = magie.


    Stejné jako silné tělo,je to nazpůsob aury.Takže zde je intoška na místě :-) Když to sečtu pak u vara máte k dispozici všechny 4 statusy - a pak záleží na každém z nás jak se k tomu postavý.Ze začátku nejspíš rozpačitě,ale časem se může zjistit že to tak špatný zasejc nejni :-)

  • Občas přemýšlím, jaký někteří lidé vidí smysl ve hraní nějaké hry, když je pak napadají takové hovadiny, jako jsou zmíněné v příspěvku nademnou. Taky mám chuť dát teď někomu backstab, ideálně za celý hp bar.

    :borg:

  • Ahoj,


    len toľko retrometin vz. metiny. Od nepamäti, teda čo si ja pamätám :) , bolo pravidlo, neviem teraz či písané /nepísané,... hráč má "právo" sekať metiny na mapách s rozdielom o 10 lvl (spojené s dropom), takže v retrometine ak som skúšala napr. na lvl 65 sekať lvl 85 v červenom lese (jasne, že skúšame), tak okamžite „Auf Wiedersehen“. Tak ma stadiaľ hráči, ktorí mali ten lvl k metinu, prášili, jedna radosť.

    Edited 3 times, last by Mortisia ().

  • Ahoj,


    len toľko retrometin vz. metiny. Od nepamäti, teda čo si ja pamätám :) , bolo pravidlo, neviem teraz či písané /nepísané,... hráč má "právo" sekať metiny na mapách s rozdielom o 10 lvl (spojené s dropom), takže v retrometine ak som skúšala napr. na lvl 65 sekať lvl 85 v červenom lese (jasne, že skúšame), tak okamžite „Auf Wiedersehen“. Tak ma stadiaľ hráči, ktorí mali ten lvl k metinu, prášili, jedna radosť.

    K tomu lze jen napsat - pokud na to nahlédneme z téhle strany,o což asi i ta ktrochu @Dracone jde,pak má v tomhle směru jen a jen pravdu.A vlastně ty taktéž.


    Dřív nebyly podp§ený věci v tomhle měřítku,nebyla výbava.Takže pokud retro,a v tomhle směru - máte pravdu oba dva :-)



    Občas přemýšlím, jaký někteří lidé vidí smysl ve hraní nějaké hry, když je pak napadají takové hovadiny, jako jsou zmíněné v příspěvku nademnou. Taky mám chuť dát teď někomu backstab, ideálně za celý hp bar.

    No ne každý názor,musí souhlasit s tím co si kdo myslí.Není potřeba do toho nějak moc rýpat.Co říkáš? :-)

  • Neumim si představit už hrát tu starou zabugovanou hru kde si šaman ani nemohl pořádně seknout metin :D Jsem rád za to co je ted, že je alcha a je každý den co dropovat. Že si mužu expit mazlíčky - chodit je dropovat, yrábět a kovat opasky. Ted je tu milion možností co hra nabízí. A dřív max jezdit metiny/bosse (z kterých jsou mizerný dropy) a chodit věž...Chcete oldschool? Však vám jeden jutuber spustil metin inspirovaný offikem z roku 2009 a jak to tam asi vypadá? Každej skončil, protože to je prostě už nuda. Dřív si to nikdo neuvědomoval, chodilo se na metiny a dalo se vydělat i z kamenu +3 expilo se na bo v 5ti lidech a vše šlo pomalu. Dnešní komunita at už nových či starých hráčů by to nehrála. Nebo možná tak měsíc (přesně tak jak ten nejmenovaný privat). A to že je více eventů, proboha...každej nadává jak to je pay to win ale to že máte x krát do roka možnost získat věci z is (začarka zesilka atd) jen tím že je event a vy dropujete to je jako špatně? Podle mě je super itemovat a točit výbavu za 0Kč. Jediný co mě štve jsou ty kostýmy no, udělal bych jen pvm bonusy kostýmy jsou právě to co zničilo pvp: magie 30% v tom a magický chary byly špatný tak udělají antimagii,zruší kombinování voda+rosa najednou zase neni obrana skoro žádná :D od tý doby co jsou kostýmy šlo právě to pvp do háje...

    Ok, změněna signatura, protože to hafo let nikomu nevadí a nová podržtaška s tím má problém :-S:thumbsup: