Aktualizace 17.5

  • Ahoj. Kde zjistim o kolik procent se sníží odolnost proti magii? A jak jste spokojeni s novou aktualizací? Lycani RIP :-)))

  • Aktualizace mě přesvědčila, že je čas skončit :) Abych si na lvl 111 předělával pvp vějíř na zvon, nebo abych měl u šamana kouzla na sílu to je fakt moc. A to nemluvím o snížených buffech. Pro jinou postavu -30 %, pro sebe -20% + delší načítaní talismanu a střílení. K tomu další věci: zvětšení útoku BM, OP ninja luk,zabití lycana (na kterém narejžovali po přidání do hry statisíce) a všechny ty kraviny okolo.. Mapy dungy, areny, začíná to být až moc přeplácané.

  • Aktualizace už je ve hře... Pokud nebyly zatím vidět změny, pak jsou plánovány až na určitý čas... Jako třeba event (ve hře už je, ale změny se aplikují až za nějakej čas od nahrání aktualizace...)

    Fénix

    Neverwish
    TheGodness
    Endurancee

  • Začínám v Metinu ztrácet přehled a tím se hra stává nezajímavou,rozchodil jsem ještě přidání Mazlíka
    Alchymii včetně energetického systému,šerpy a opasky nepoužívám a ani se jimi zabývat nadále nehodlám
    Drop jezdeckých zvířat jen obtěžuje hru a je taky zbytečný stačilo jen umožnit zvyšování stávajících Koní a v Jeskyni vyhnanství svitky padaly již dříve
    Zavedli drop karet a od té doby se nedá narazit na bosse a tak jsem vzdal i biologa 90 lv, a plním ho jen když náhodou jdu do věže s takovou ho splním za několik let
    Celé mi to připadá tak že se vše dělá pro to aby hráči co nemají trpělivost mohli hrát na nízkých lv tam kde by to normálně nedali
    A k tomu tu ještě přibylo 6 a 7,8 kouzlo tak ty jsem se nesnažil ani pochopit snad je že mají význam jen pro PvP

    Edited once, last by modraček ().

  • Jak tak koukám tak zatím jen negativní poznámky :D Ale konečně se do tý hry přidává něco i pro menší levely , nový bomby pecky a celkově aspoň něco echt :3 Co tu hru jen vylepší ^^

  • Opravdu úžasné změny...Nejdříve ze hry dělají sólovou jízdu a pak to začnou mrzačit všelijakými výstřelky...Beru ještě zmrzačení lycanů,pokud člověk nebyl lempl,tak byl šaman neskutečně silná mlátička,ale mrzačení šamanů šance na kritik u pomoci draka?Zvýšení doby obnovy u Běžet a Útoku+?Nezbývá než zatleskat ********.Namísto aby se začali věnovat pádům metinu,konfliktům s antiviry a tak dále a tak podobnmě,tak vymýšlejí další a další zrůdnosti,jen aby se zavděčili více a více potencionálním platičům,které to beztak stejně přestane bavit,až zjistí,že 90% hry je zabugovaných už 9 let a nikoho to nějak extra nezajímá... :thumbdown:


    EDIT:Autocenzura...

    Bída a hlad na světě není pro to, že bychom nedokázali nakrmit chudé, ale proto, že nedokážeme uživit bohaté


    Náboženství vzniklo tehdy, když první podvodník potkal prvního hlupáka


    Náboženství láme charakter dřív, než se v dětství zformuje, a to učením lží ještě před tím, než je dítě schopné lež rozeznat, odepřením zvyku myslet před tím, než se myslet naučí a vytvořením pokrytce z dítěte dřív než může poznat jiný postoj k životu

    Ayn Rand

    Edited once, last by LordDiabolka ().

  • Za mě:


    Pozitiva:


    Konečně logický postup ve skillech.(Síla=výše útoku,intoška = zvýšení poškození na skill=i ta intoška bude kompenzovat skilly tzn.každá ta postava bude jiná).Konečně se specifikují postavy - i když v malém měřítku,ale určitá specializace je tam vidět.Šamani,ninjové jsou až ta 2 linie,popř obránci či podporovatelé.Změna brnění také potěší.Přidání dungu od 20 lvl je další pozitivum.Konečně se přidává smysl PVP soubojům a ne jen tak.Přibudou i nové kombinace věcí.Konečně úprava poškození šamanům,kdy po více než 9 let byly "nehratelné".A konečně se začíná klást důraz na to,nebejt líný a taky u hry přemýšlet.Změna eventu - jen samý klad.O lykanech nemluvě.Konečně popora spolupráce - nikdo nikoho nenutí mít 2 účty.Záleží na spolupráci a domluvě.


    Negativa:
    Nerozlišení kultury ve stalech brnění a kostýmů.Stále se jedná o "starou hru" se spoustou chyb.Možná že tohle je další bod k další větší aktualizaci.Jinak mě nic negativního nenapadá - mohu dopsat až po odzkoušení aktualizace a aspon 4 měsíčním hraní hry.Opět nic pro ty nejmenší lidičky.Ve smyslu přizpůsobení hry dětem-tzn.od lvl 1 - lvl 81 zjednodušení interakcí a tím zvýšení lootu a dropu,tak aby ti mladí mohli ještě do hry investovat měny.Od lvl 81 je to více či méně stejně hra pro vyvolené :-) A ještě za zmínku stojí - i když to bylo jen v rozhovoru - ukládání pozic hry? To jako vážně? Já myslím,že pokud by tohle do hry zavedli - pak se rovnou ze hry stane single - a pak budu mít pravdu já.S tímto bych si tedy dovolila nesouhlasit,a od této myšlenky se save hry upustit.


    Takže hodnotím,zatím předpojatě a v přesudku jen dle info tady 9.5/10


    Edit - re @LordDiabolka - neber to nějak rejpavě,je to čistě můj názor na to co jsi psal - Ymira schlamstnul Webzen - je to něco jen odnož Webzenu.Ale kluci z Ymiru jsou pořád takový jací jsou - a metin ale hlavně Metin2 je jejich dítě.V mnohém si na něj nedají sáhnout (neověřeno,ale logickým úsudkem se to dá vyvodit).Jde o to jak na GF slyší a jaký mají protiargumenty.Není to nejspíš firma jako Blizzard apod.Pokud by GF a jiní producenti poskytli dost peněz,možná že celou hru by čekal nový kabát,a možná že ne-to je jen moje fikce i když základ může vycházet z pravdy :-) Spíš si myslím,že Webzen "brzdí" nápady Ymiru.A to ve směru násilností a krutostí ve hře pro Evropu a USA.Podléhá to trošku cenzuře :-) Stejně jako naše návrhy,pak třeba i hodně dobrý nápady od Ymiru kočí v koši,jelikož na to GF nevynaloží žádné investice.No třeba se pletu,ale možná že zas tolik ne.
    Určo stojí za zmínku nocé hry co produkuje GF - je to krok do neznáma - tam vidím zásadní chybu - investování (holding) do více her.Stačí udělat 2-3 hry ale starat se o ně a brát v potaz náměty hráčů - ty tu hru hrají - ne GF :-D Ale upřímně,kdyby jsi byl v jejich roli,investoval by jsi do strého ingame jádra hry? Já ne - když už,pak jedině s novýma mody a přístupy a to znamená překopání celé hry na nový engime :-D :-D :-D


    Edit2:


    1) Abych si na lvl 111 předělával pvp vějíř na zvon, nebo abych měl u šamana kouzla na sílu to je fakt moc. A to nemluvím o snížených buffech.
    Pro jinou postavu -30 %, pro sebe -20% + delší načítaní talismanu a střílení.
    2) K tomu další věci: zvětšení útoku BM, OP ninja luk,zabití lycana (na kterém narejžovali po přidání do hry statisíce) a všechny ty kraviny okolo..
    3) Mapy dungy, areny, začíná to být až moc přeplácané.


    Dovol mi k tomu napsat můj osobní názor:
    1) A o to jde také - "donutit" k nějaké té akci i vyšší lvl.Nejen se vést.Navíc to znamená,že nejen ti co tu byly a začali hrát před x lety ale hlavně ti,co přichází mají šanci se měřit i s temi "starousedlíky".Jak chceš obněnit starou hru kde 98% je už známá a stává se z ní sterotyp? Třeba tímhle.A možná,ano,mnohé (ty co se někam ženou) to odradí-ale pokud to vezmu objektivně - nový/staří hráči - pak v tom vidím spíš pozitivum.A nocé objevování a kombinace - jen na to prostě už ted nejsme zvyklý - na něco jsme si zvykli a pak přijde podobná změna.A navíc znáš to ne? My češi mám takovou tu špatnou vlastnost - všechno kritizujem o když předem nevíme jaké to vlastně je a nebo jestli to opravdu bude tak špatné jak si myslíme.(Jsem objektivní a upřímná,neber to prosím tě,nijak útočně,je to vždy můj názor,ne tvrzení - OK?) A bufy - každý to znal a využíval to pro své 1 postavy - šaman byl pouhý sluha/otrok hry.A býval zneužitý - já naopak s tímhle krokem souhlasím-promiň.



    2) No ono svým způsobem půjde vždy o prachy.S tím bychom se měli smířit.Naštve to,ale asi se musí platit vývoj (charita nikdo ze společností není).A vždy půjde mít výdělek a ne blaho hráčů - to je až na 2 u GF si myslím 5 místě :-) (Vše přichází pozdě a bez informací - nejdřív získat názor většiny pak se rozhodnout.) No je to nevhodný zpúsob,ale v rámci ekonomiky velice výnosný - to udělat takhle ... dál to rozvádět nebudu - ale budme objektivní :-) Kraviny? Ehm,no a co potom je v kontextu celá tahle hra? a tím odpovím na bod 3



    3)Přeplácané by to bylo,kdy hra byla provázaná příběhem ....... Což si dovoluji napsat,že absolutně není.Příběh téměř nulový - pokud tam známka příběhu je,pak je to většinou klišé či staronový - přines/zabij.Žádná inovace.Takže co nás žene to hrát? Příběh určo ne.Tak potom i tenhle krok co je připravován v aktualizaci,je logický a mě nezbývá než smeknout.A souhlasit i s tímto krokem. :-)


    @modraček - ale no tak,proč mám dlouhý komentáře? Ehm,co třeba příprava na složitější (jiné) věci.Najdi to podstatný v komentu,ostatní slova smaž :-) (Ach jo,pořád nepochopena)

    Edited 5 times, last by Joedo ().

  • Osobně si myslím že ten update není uplně špatný, jen sem i nelíbí to přemaxování Lukaře, už takhle jsou silný, myslím že ten toulec který ignoruje sílu skilů v závislosti na vzdálenosti. To mi trošku nedává smysl, a to nemluvím o tom že lukař bude trávit, zpomalovat + bomby a ještě zamaskování :-D to je i na mě moc.


    Co se týče šamana až tak strašný mi to nepřijde akorát uvidíme jak bude fungovat ten dračí řev, snížená pomoc není až takovej konec světa, co ale nechápu je proč šaman má brát víc se zvonem než s vějířem, šaman dycky měl hlavně vějíř protože je silnější na kouzla, tomu absolutně nerozumím.


    Lycani? no tomu se jen směju a ti co hrajou za Lycany což jich moc není na CZ serverech ty lituju. Nadruhou stranu Lycan byl strašně přemaxovanej, takže se dalo čekat že to jednou stáhnou. Uvidíme jak bude update fungovat.


    Nové věci a tak mi až tak nevadí, Kyanit brnka nejsou nutný, Brnka Zodiaca taky ne ale budou krásný jako kostým, Zbraně Zodiac to bude masakr, čekal jsem že se to bude dát moc překovat z jedákku ale to asi neklapne takže ti co mají edáky kolem 50 nebudou rádi. Kyanitový zbraně jsou silnější ale ne o tolik, navíc u Sury tam zvýšili jen utok magická hodnota zustala, ale co se dá dělat.


    Ovšem co se týče talismanů to dělat na + 200 to mi nejde do hlavy, a silně pochybuji na tom že na Betě měli na to kladné ohlasy, občas je něco fakt obtížní dát na + 9 nattož na + 200 xD


    Jak říkám uvidíme jak to pude v praxi.

    Edited once, last by Blackerr ().

  • Aktualizace mě přesvědčila, že je čas skončit :) Abych si na lvl 111 předělával pvp vějíř na zvon, nebo abych měl u šamana kouzla na sílu to je fakt moc. A to nemluvím o snížených buffech. Pro jinou postavu -30 %, pro sebe -20% + delší načítaní talismanu a střílení. K tomu další věci: zvětšení útoku BM, OP ninja luk,zabití lycana (na kterém narejžovali po přidání do hry statisíce) a všechny ty kraviny okolo.. Mapy dungy, areny, začíná to být až moc přeplácané.

    Zvětšení útoku BM? To si vzal kde? O BM tam nepadla ani zmíňka. Btw lukaři si to zaslouží , nesmíme zapomenout že na ně je nejvíce obran, viz kožené holínky ,zlatý náhrdelník atd. Navíc se jim dost těžko expí a moc jich není. Vemte si jiná MMORPG kde jsou lukaři na prvním místě.

  • Zvětšení útoku BM? To si vzal kde? O BM tam nepadla ani zmíňka. Btw lukaři si to zaslouží , nesmíme zapomenout že na ně je nejvíce obran, viz kožené holínky ,zlatý náhrdelník atd. Navíc se jim dost těžko expí a moc jich není. Vemte si jiná MMORPG kde jsou lukaři na prvním místě.

    BM budou silnější, protože se nám ruší omezení v temný ochraně (v současné době jelo na nějakých 30% i přes to že popisek byl třeba 95% ) + se obecně snižuje odolnost proti magii u všech postav co budou mít obrany, to nejen z BM ale ze všech postav, co mají magický útok dělá automaticky lepší pvp. BM nepřidali, ale BM teď budou masakr. A to varuji, že dle všeho stále nechávají u BM snížené antimagičáky, i přes to to vypadá, že to bude dávat slušný gardy i přes snížený kritik.

    Nábor do cechu Demolitions - Jinno - Fenix


    Kontakt: Jezebeth, Mehir, Sshad, Insaniity

  • BM budou silnější, protože se nám ruší omezení v temný ochraně (v současné době jelo na nějakých 30% i přes to že popisek byl třeba 95% ) + se obecně snižuje odolnost proti magii u všech postav co budou mít obrany, to nejen z BM ale ze všech postav, co mají magický útok dělá automaticky lepší pvp. BM nepřidali, ale BM teď budou masakr. A to varuji, že dle všeho stále nechávají u BM snížené antimagičáky, i přes to to vypadá, že to bude dávat slušný gardy i přes snížený kritik.

    takže moje ochrana ma 45% snížení poškození a chceš mi říct že tech 45% to není? Nějak nechápu to omezení, můžeš se o tom více rozepsat, prosím?

  • Najvác zabili že aurakom pribudne dalši status ktory zvedne dmg kouzel ..ale wpčku omezí zruško .chyba velká
    a ten lukar ..si vezmi že snim vyzamentaš po zemi .. toto je len mala kompenzace.
    Bmko je najsilnejši v hre v pvp ..a oni mu ešte pridaj :D vtipné tak jak aurakov...
    a ten talisman ..kovanat na +200 ... :D nesmysel ... takže ked sa na to pozrieš celkovo,
    okom majtela na tento zlaty dul :D .. tak uvidiš že tie upravi su v prospech IS.
    a zoadiak brnká a zbrane ..všetko podobne jak lv 105 co su nejhezči v hre
    a oni stoho spravia nechutné fialové kopie ..hnus :)


    tedka neco +
    + skupinovi buff a heal ..tak jak to je všude v jinich hrách KONECNE :D
    + ten lycan bol moc OP ..sám som ho mal (naštastie už nie)..takže ta uprava je okey.
    +možná lukar to bude mit trošičku lepši v pvm ...to zamasko na 2 sekundy je len hezky efekt
    ale nepouzitelné.

  • @Vikulina skutečně není, ty procenta se pohybují tuším nějak kolem 33% a víc ne, a je jedno, zda máš M či P, prostě je to doposud zaseklé na určité hodnotě a přes to nejede vlak. Upřímně teď nevím, zda jde o bug či záměr jak snížit BM kvůli jejich "síle" - zda to tak nazvat, nicméně já tomu prvně také nevěřila, donutila jsem kamaráda udělat test s BM na stejných lvl s ohranou na M a na G a skutečně ty hodnoty byly úplně totožné vyjma + - 3 bodů. Proto se přes půl roku dožaduji, aby temná ochrana fungovala tak, jak má, což jak jsem z textu aktualizací a vyrovnávání pochopila, již konečně nastane. Dalším omezením u BM jsou snížené funkčnosti antimagických kamenů ve zbrani a brnění, normální hodnota je 25%, u bm polovina. To evidentně stále ponechali.

    Nábor do cechu Demolitions - Jinno - Fenix


    Kontakt: Jezebeth, Mehir, Sshad, Insaniity

  • @wendysis ale v update logu se nikde nepise o uprave temne ochrany, osobne jsem zastancem tvrzeni, ze temna ochrana funguje tak, jak ma, jen je nestastne zvolen/prelozen jeji popisek. Pokud by mela fungovat tak, ze snizi poskozeni poskozeni o dane %, tak jsem s mymi 105 % za vodou :D


    Co se tyce ostatnich uprav, tak naprosto schvaluji omezeni funkcnosti u zrusit kouzlo a oslabeni lycanu. Naopak se mi nelibi neskutecne posileni archeru a zruseni funkce blokatora pro stuny aniz by napr. healerum pridali neco jako kompenzaci.

    ● BM sura lvl 98 ● cech VERITAS ●

  • @wendysis ale v update logu se nikde nepise o uprave temne ochrany, osobne jsem zastancem tvrzeni, ze temna ochrana funguje tak, jak ma, jen je nestastne zvolen/prelozen jeji popisek. Pokud by mela fungovat tak, ze snizi poskozeni poskozeni o dane %, tak jsem s mymi 105 % za vodou :D


    Co se tyce ostatnich uprav, tak naprosto schvaluji omezeni funkcnosti u zrusit kouzlo a oslabeni lycanu. Naopak se mi nelibi neskutecne posileni archeru a zruseni funkce blokatora pro stuny aniz by napr. healerum pridali neco jako kompenzaci.

    Tak si to přečti znovu, rozhodně nefunguje tak, jak by fungovat měla, a ze základu matematiky bys měl vědět, že 33% není 95% nebo 105% ;) A rozhodně aby ochrana jela na M a P úplně stejně je vysloveně poškozená schopnost a blbost.

    Nábor do cechu Demolitions - Jinno - Fenix


    Kontakt: Jezebeth, Mehir, Sshad, Insaniity

  • @Vikulina skutečně není, ty procenta se pohybují tuším nějak kolem 33% a víc ne, a je jedno, zda máš M či P, prostě je to doposud zaseklé na určité hodnotě a přes to nejede vlak. Upřímně teď nevím, zda jde o bug či záměr jak snížit BM kvůli jejich "síle" - zda to tak nazvat, nicméně já tomu prvně také nevěřila, donutila jsem kamaráda udělat test s BM na stejných lvl s ohranou na M a na G a skutečně ty hodnoty byly úplně totožné vyjma + - 3 bodů. Proto se přes půl roku dožaduji, aby temná ochrana fungovala tak, jak má, což jak jsem z textu aktualizací a vyrovnávání pochopila, již konečně nastane. Dalším omezením u BM jsou snížené funkčnosti antimagických kamenů ve zbrani a brnění, normální hodnota je 25%, u bm polovina. To evidentně stále ponechali.

    takze je jedno jestli mam ochranu m3 nebo m9... G nebo p? :-) tomu se ni nechce věřit :-(

  • Tohle jsou jen dohady. Chtělo by to oficiální prohlášení ze shora, jak to vlastně s ochranou je.

  • Tohle jsou jen dohady. Chtělo by to oficiální prohlášení ze shora, jak to vlastně s ochranou je.

    Souhlasím,mám na to stejný názor + všechno z toho jsou pohé spekulace.Jedině až se to uploadne (což už je) a spustí,pak po několika měsíčním hraní můžeme prohlásit a vyjádřit pravdivý názor - ano bylo to upraveno tak a tak a funguje to tak a tak.


    Jinak mě spekulace baví,jen tak dál :-)