Drop, později hlavní

  • Ahoj,
    mám postavu šamanku lv 76 s rozečteným vedením a buffy. Nyní si chci udělat dropa na metiny 70, 85, 90, opiciho lorda.
    Rozhoduji se mezi aurou a wp.
    Na auru už bych výbavu měl, ale na WPcko bych sehnal zatim co bych ho vyrabel.
    Nikdy jsem nehral za WPcko a za valecnika se mi hraje dobre (mám vyzkouseno jen na privatech).
    Lvl by byl asi 61 ze zacatku, pozdeji bych s nim chtel expit co nejvic, posunout se do jeskyne a na vyssi metiny/bosse (hlavne metiny).
    Za wp jsem nehral a bojim se do nej investovat, je pomalejsi, takze je tam ta zavislost na zelenych elikach, musel bych kupovat exorcismy na strach i cepel.


    Moc bych chtěl pomoci při rozhodování, zodpovezenim par otazek a vasimi zkusenosti s wp.


    1. Jak hodne sura pije modre elixiry na 85, 90 metinech? Jestli se mu tam moc nevypina cepel, kdyz vylezou stromové a je třeba klikat zběsile na elixiry. A jak pomůže třeba 10procent absorbace do MB.
    2. Kdybych chtěl ničit co nejdříve, bude sura skála i třeba pri strachu, brnku M5?
    3. O kolik je odhadem pomalejsi pri niceni metinu, pri stejne vybavenim?
    4. Je nachylost na poskozeni u zurka tak zasadni pri zurku G-P, ze by mi to mohlo pusobit problemy u metinu, v jeskyni a musel bych mit o hodne lepsi vybavu nez sura WP?
    5. Kdo ma vyssi utok, kdybych si mohl diky obrane sury dovolit udelat druheho biologa 2x do hodnoty utoku a pouzivat mounta s hodnotou utoku?


    E: a jaky biolog pro PvM auru?

    Edited 2 times, last by Lemnos ().

  • Když teda odbočím, v dnešní době dělat dropera na tyhle menší metiny (70,85,90), to je naprostý nesmysl podle mě :) Z metinů dropneš knížky kde de facto krom aury za 3kk můžeš všechno zahodit, duše za 3kk a občas kámen +4. To je tak všechno. Když už dropit, tak doporučuju mapy 90 a 95, kde se kováním epických věcí a sbíráním surovin na kov daj vydělat stovky mega denně. Samozřejmě to s sebou nene značnou investici a dlouhou cestu, ale hodně rychle se pak náklady vrátí :) Tohle spíš jen tak z mého pohledu, dropeři do ohnivky nebo do lesa, to už je dávno překonaná věc :)

  • No ještě je tu jedna možnost a to pokračovat v šamanovi, to by byla asi nejrychlejsi cesta k tem metinum, jenze saman ma na metiny pomerne maly dmg a nevim kolik bych mel tak brat, abych se u toho neunudil.
    Take nevim kolik tech metinu tam byva, hraji na globalu, ale tak vsechno se da najit a cena tech bsek je jeste taky dobra.
    A kdybych mel jit wara nebo suru musel bych se prave zastavit, docist, shanet vybavu, takze bych se k te 90 dopracoval nevim za jak dlouho.


    Toť mé dalsi otazky: jaky dmg, obrana, je treba na ty metiny? A jestli se to vyplati pizlat se samanem, jestli to vubec jde s prumernou vybavou, kdybych diky tomu usetril mnoho casu?


    Jsem nerozhodny a hraji po delsi dobe, je toho dost noveho.
    Dekuji za odpovedi

  • Pokud se ti za auráka hraje dobře a ještě k tomu na něj máš věci tak není co řešit. Za buffku nemusíš hrát jen proto, že je lvl 76, protože to je opravdu hned, nech si ji pouze na buffování na metiny kam budeš chodit. WP taky není špatný, hrála jsem za něj párkrát, za auráka také, ale lykan je dle mého na metiny nejsilnější.


    Bohužel nehraji na Fenixu, takže nevím jaké tam jsou ceny.. Ale pokud je to tak, jak říká Klepík, tak nevím, zda se ti to vyplatí. Zase na druhou stranu pokud nemáš dobrou výbavu, tak ten lvl 90 bude udělat těžší a nějak si vydělat musíš.


    Na metiny do lesa jsem s wp chodila před pár lety a vím, že s modrýma elikama nikdy problém nebyl. Sura určitě vydrží víc jak aurák, ta absorbce zb v čepeli je hrozně znát, navíc má strach. Já osobně jsem začarované brnění nikdy na wp nedávala, ale to proto, protože to byla má hlavní postava. Pokud by to byl pouze dropík, tak ho určitě dej.

  • Teď mám balvan v hlavě, musim nastudovat lycana, jak on vlastne seka do tech metinu, on muze vlk sedet na koni nebo to dava ze zeme?
    Ten buff by se mohl hodit ve skupine s brachou, ktery hraje mentala.
    No vcera vecer jsem rozjel suru, ale ted jsem na nej neobjevil zatim nic do vybavy, ja hraji na EU.
    A ta vybava na valecnika, to by bylo po brachovi, ale zas hrat dva valecniky mi prijde divne ackoliv je to aurak.
    Tak jsem premyslel jen o Pvm postavach a zahrnul jsem pouze suru, ale zapomnel jsem na lycana. Zase bych chtel ustat treba opiciho lorda s prumernou vybavou a on se asi moc branit neumí?


    Ja prave slysel mnoho nazoru, ze je sura mene zabavna postava, ale hraji hlavne pvm, tak by to mohla byt dobra volba.

    Edited once, last by Lemnos ().

  • Když budeš mít auráka jako dropa a budeš mít opravdu top výbavu, tak bude lepší než WP sura - seseká to rychleji. Při měsíčkách toho aurák, který zvládne plášťovat SD3, vyseká o dost víc než WP sura. Pokud ale tu výbavu nemáš, tak jdi do WP sury. Lycana jsem nikdy nehrál.

    :borg:

  • Takhle jsem nad tim take premyslel, protoze sd3 s aurakem asi zatim neusekam nevim co k tomu je hlavne potreba.
    Mam buffy 35, mohl bych udelat 61lvl na stit, nejaky s odvracenim, mit mounta 150 obrany a 20 absorbace Zb, zbran mam Rib+9 39prumky, tak nevim jak bych si stal. Tam navrh davaji to otravko.


    Potom bych chtel s nim jit i na vyssi úroveň.A treba na ty metiny 95 nebo jeskyni nevim o kolik musi mit aurak lepsi vybavu nez sura, aby tam nepadal.


    Pro auraka hraje takova malickost, ze staci cist jen tu auru a takhle do jedne schopnosti bych jeste zainvestoval par yangu do exorcismu takze by mohl byt podstatne rychleji nacteny, ale stejne biolog.

    Edited 2 times, last by Lemnos ().

  • Tak... Hrával jsem auráka, hraju WP.


    Shrnutí - u WP dáš mnohem míň za první P... Aura na P stojí cca 640kk, Čepel na P vyjde na cca 300kk. Pokud máš omezenej rozpočet, dost to hraje roli.


    WP je držák. S víceméně špatnou výbavou ustojím kde co... Brnko na P ti dá nějakých 160 obrany, u bosse to nepoznáš... Ale když budeš tahat věž, je to úplně někde jinde. Cena brnka a strachu nikde nebyla přemrštěná, to už je vklidu.


    Aurák je rychlej, má dobrou DMG - lepší jak WP. Ale málo vydrží. Jeho malá výdrž je ještě podpořená zuřkem... Pokud se hodláš s aurou vyrovnat WP ve výdrži, znamená to všechno na +9, hromadu HP a odolnosti šípům. I tak budeš furt pozadu, ale trochu si to zlepšíš.


    Za to se ti aurák odmění zajímavějším a akčnějším gameplayem, ale nebudeš moct (bez top věcí) jen tak nechat sekat metin a jít si udělat kafe.


    Já jel WP kvůli nulovým investicím realu do hry, a čepeli a strachu v jednom.


    Edit: Ty ceny jsou vztaženy na Fénix, ale poměrově to asi bude sedět všude...

    Fénix

    Neverwish
    TheGodness
    Endurancee

    Edited once, last by wend ().

  • Děkuji vám, už jsem se tedy rozhodl pro suru, má od všeho něco, jen trochu do té ryhlosti, ale ted jsem hral za samana a mentala a ti jsou na tom stejne. Navíc se mi moc líbí zruško, ani se s někým nemusím mlátit a i přesto ho naštvu :)


    Strach mě překvapil, že na mě neběhají agresivní příšery, ačkoliv to je mozna i nevyhoda, ale je to zajímavé.