CPU vyuziti pri "black screen shopu"

  • Ahojte, mám taký problém pri bežnom minimalizovanom metinu ( bez čiernej obrazovky ) mi metin berie max 3% CPU ale keď je už čierna obrazovka ten bug.. po nejakej dobe, tak mi to berie 15%CPU, neviete čo stým? jedine čo pomáha je zatvoriť stanok a odbugovať tu čiernu obrazovku a nanovo stanok... ale to ma uz nebavi budem rad za nejake typy.. atd. Vdaka

  • A když spustíš okno metinu na nejmenší rozlišení (800x600), vypneš jména ve hře, jména stánků atd, furt ti to bude brát tolik? Určitě vyzkoušej. Já jsem takhle schopnej postavit 5 a víc shopů (účtů), aniž by to můj relativně starej PC nějak zásadně zatěžovalo a dokážu normálně na PC fungovat i s těmahle zapnutýma klientama

  • Mám na najnižšie na shopoch ponastované, mám vzdy zapnute 4-6 shopy, ked neni cierna obrazovka beru max tych 3% ale ked uz to zcerna tak bere 15% mne to nevadi moc mám i7 7700, len ma to moc irituje :D ked vidim ze metin mi berie 15%.. a hned po odbugovani ciernej obrazovky je to spet na 3%.

  • na mým starým notebooku( Intel Celeron 530 ) mi žere metin 99% procesoru a na mým hlavním(Intel core I5 6400 ) sem to ještě nezjištoval ale zkusím to

  • taktiež to zažívam :D mám i7-6700k s vodným chladením a metin je jediná hra ktorá ho dokáže zahriať na 50 C :D optimalizácia a správne programovanie nadovšetko :D

  • Ahoj,


    ráda bych odkázala sem : Neustálé padání hry post 18


    prosím přečtěte si pozorně co tam GM psalo.Vlatně to i krásně polopaticky vysvětlil.Proč to tak je - a tak mi nezbývá než konstatovat - v nastavení hry udělejte to,co Brodie psal.Ještě se hodí ve hře - nastavení - a trošku experimentujte - skryjte co se skrýt dá.


    Ale na druhou stranu buďte rádi,že zhasnou.Aspoň ušetříte za elektřinu ne? :-)

    Edited once, last by Joedo ().

  • počkej,
    my máme intely a tam je napsáno AMD a ATI a to si myslim že jsou grafiky protože ATI neexistuje jako procesor :)

  • A jo,teď sem si toho všimla,že tam má CPU :-) No zřejmě ať zakáže parkování jader CPU - sou na to různy fixy (neplést s barvičkama)


    No ještě může zkusit si pohrát s prioritou - záleží na něm - najde to ve správci úloh.Bud realnej čas - což je kravina - páč se to bude nejspíš sekat,nebo u krámků nízká a může využít "výkon" jinde.Pak Intelacký CPU maj Virtualizaci - ale to nevím jak si to rozumí s toudle hrou - spíš otázka na Brodieho.Jestli zapnout virtualizaci nebo ne - za mě na intelu jo.Ale chtělo by to to aby se k tomuto nastavení vyjádřilo více lidí.

    Edited once, last by Joedo ().

  • Panejo...to máte ještě dobrý :D ten muj zgarb od AMD co si říká FX 4300 Quad core 3.8GHz jede i u blbýho stánku na 95% a hicuje na 50°C :D :-(
    Je to takovej šit, že jak s nim vlezu někam, kde je víc mobů a větší nárok na CPU, okamžitě kolabuje a zasekne se obraz. Takže něco jako jít si hezky vycválat do Věže nepřipadá v úvahu...a v podstatě všude kde se mobaří se modlim ať se mi to nekousne :D
    Už nějakou dobu mi vrtá hlavou taková myšlenka...jde nějak omezit počet jáder ? Jak zrychlit procesor? :D

  • Panejo...to máte ještě dobrý :D ten muj zgarb od AMD co si říká FX 4300 Quad core 3.8GHz jede i u blbýho stánku na 95% a hicuje na 50°C :D :-(
    Je to takovej šit, že jak s nim vlezu někam, kde je víc mobů a větší nárok na CPU, okamžitě kolabuje a zasekne se obraz. Takže něco jako jít si hezky vycválat do Věže nepřipadá v úvahu...a v podstatě všude kde se mobaří se modlim ať se mi to nekousne :D
    Už nějakou dobu mi vrtá hlavou taková myšlenka...jde nějak omezit počet jáder ? Jak zrychlit procesor? :D

    Zrychlit? Ale jde - smůla je v tom,že AMD neudává kmitočet jednodtlivejch jader ale součet všech - což je děsná "kravina".Zrychlit voltáží o 0.01 a méně voltu.Jedná se o desetiny nebosetiny voltu ne o celý volty jinak ho upečeš. Omezit počet jader u AMD - mají modulaci jader - tzn jádro 1a2 mají modul (fyzicky 1 jádro) jádro 3a4 modul (fyzicky 2 jádro).Děsná to pochopit,ale je to tak - fyzicky existují 2 jádra ale s modulací jsou to 4 jádra tudíš je to zminovaný čtyrjádro.Hrůza o tomhle psát :-D Je to něco jako 1 jádro + jeho zrcadlo,virtual :-D Jde to vypnout v BIOSU - ale vždy po modulech - tzn vypínáš rádoby 2 jádra bud 1a2 nebo 3a4.Mikdy nezůstane jen 1 jádro :-D


    Co se týše teploty myslím že AMD udává + 15 stupnů si přičti k senzorům a máš skutečnou ghodnotu - tzn 50 stupnů - ne ale 65 :-D Choděj bezchyby do 85-90 stupnů.Teda na 90 to vypíná no :-D Šit je na tom že je to FX procák.Jinak tahle hra je jedno vlákno - tzn 1 jádro´= 1 vlákno.2jádra se ale už nerovnají 1 vláknu - a o tom to je :-)

  • Zrychlit? Ale jde - smůla je v tom,že AMD neudává kmitočet jednodtlivejch jader ale součet všech - což je děsná "kravina".Zrychlit voltáží o 0.01 a méně voltu.Jedná se o desetiny nebosetiny voltu ne o celý volty jinak ho upečeš. Omezit počet jader u AMD - mají modulaci jader - tzn jádro 1a2 mají modul (fyzicky 1 jádro) jádro 3a4 modul (fyzicky 2 jádro).Děsná to pochopit,ale je to tak - fyzicky existují 2 jádra ale s modulací jsou to 4 jádra tudíš je to zminovaný čtyrjádro.Hrůza o tomhle psát Je to něco jako 1 jádro + jeho zrcadlo,virtual Jde to vypnout v BIOSU - ale vždy po modulech - tzn vypínáš rádoby 2 jádra bud 1a2 nebo 3a4.Mikdy nezůstane jen 1 jádro


    Co se týše teploty myslím že AMD udává + 15 stupnů si přičti k senzorům a máš skutečnou ghodnotu - tzn 50 stupnů - ne ale 65 Choděj bezchyby do 85-90 stupnů.Teda na 90 to vypíná no Šit je na tom že je to FX procák.Jinak tahle hra je jedno vlákno - tzn 1 jádro´= 1 vlákno.2jádra se ale už nerovnají 1 vláknu - a o tom to je

    Hm, takže odebrat 2 jádra sice jde, ale v podstatě to svižnost kompu nepřidá? chápu to správně?
    Ježíšmarijajosefe že já si tenkrát ty paprče radši nepřerazil, když jsem tenhle krám kupoval :D jsou s tim jen samý trable..
    Jako masakr, hicuje jak cip..větrák na něm mám velkej jak vrtuli od letadla s chladicim šistémem taky jak z mrazáku a stejně se zahřejvá na těch 50°respektive 65°jak řikáš Ty :D aaaach muuuj bože :D

  • Hm, takže odebrat 2 jádra sice jde, ale v podstatě to svižnost kompu nepřidá? chápu to správně?Ježíšmarijajosefe že já si tenkrát ty paprče radši nepřerazil, když jsem tenhle krám kupoval :D jsou s tim jen samý trable..
    Jako masakr, hicuje jak cip..větrák na něm mám velkej jak vrtuli od letadla s chladicim šistémem taky jak z mrazáku a stejně se zahřejvá na těch 50°respektive 65°jak řikáš Ty :D aaaach muuuj bože :D

    no pokud odebereš jádra tak ho zpomalíš protože ty jádra jsou nataktovaný na těch 3,8 GHZ a výkon tvého processoru je 3 X 3,8 protože máš tři jádra a každé to jádro má svuj takt :D ale pokud nemáš kompa na záruce mužeš ho vyměnit procesor pokud chceš herní tak bych spíše volil u nových FX který jsou 8 jádrový a nebo pak u Intelu I5 -I7 ale i I3 taky není špatná :D



    EDIT : snad to pochopíš :D



    další EDIT : tuto je asi muj největší post co sem napsal :D

    Edited once, last by itea500 ().

  • Itea500 Hm, tak jsem si to myslel správně....No bohužel mám platformu od AMD, tzn že pokud budu chtít (a že chci) Intel, musim vyměnit i desku. a jelikož ten muj zgrab má sloty na DDR3 (nechápu), tak asi bude upgrade komplet kompa :D tykráso...abych to nekupoval za rok znovu, tak to bude za nějakých 16tisíc :D hezký...ale ono je to už stejně potřeba ... Jen kvuli metinu bych to neřešil, ten až tak moc zas neprožívám, ale štve mě, že mi procík dělá neplechu už i u většiny jinejch her..a grafika už taky neni uplně mlaďounká čiperka :D
    Co se tý I3 týče, dočetl jsem na jednom forku, že záleží na verzi jakou si vybereš...jsou I3ky s kterýma novější ( do 5let stáří) hry na full detaily nerozjedeš skoro žádný, ale pak jsou zas verze s kterýma neni problém na plný vizuály i u těch nejnovějších her... Tak těžko říct..já vim prd...v tomhle se orientuju čistě jen uživatelsky :D

  • Vidím, že tu je hodně mylných informací a to hlavně ohledně procesorů.


    Asi to vezmu od začátku.


    Tato hra byla vyvýjena nějak od roku 2002-2003 a když se koukneme na hardware z té doby, tak zjistíme, že v té době byly v domácnostech pouze jedno-jádrové procesory. Z toho důvodu byla tato hra napsaná pouze na jedno jádro. Ano, za tu dobu mohli určitě přepsat ten kod a udělat nějaké větší aktualizace, ale popravdě to asi nemělo ze začátku smysl a nikdo nepočítal s tím, že tu ta hra bude tak dlouho a teď to už smysl nemá vůbec. Takže hra je napsaná tak, že dokáže využít pouze jedno vlákno (vlákno, ne jádro!).
    Dnešní procesory mohou mít těch jáder několik, ale jak je výše napsáno, tak hra s tím nic neudělá. Dnešní procesory mají multithreading (SMT). Pod Intelem známé jako HT (hyperthreading). Znamená to, že jedno jádro dokáže spracovávat dvě instrukce najednou a tedy jedno jádro se chová (virtuálně) jako dvě. Říká se tomu vlákna (threads). Pokud tedy má Váš processor 4 jádra a každé dokáže spracovávat 2 instrukce, tak je v systému viděn jako osmijádrový processor. To, že processor dokáže toto dělat neznamená, že má výkon jako 8 jáder. Výkon těchto virtuálních vláken je většinou kolem 25% normálního jádra. Tedy pokuď budete mít zaplé dva klienty a jeden přiřadíte na samostatné jádro a druhý přiřadíte pouze na jeho virtuální jádro, tak v druhém klientu budete mít pouze 25% výkon. (Může se to hodně měnit podle architektury processoru, vytížení jádra a hlavně toho jak s tím umí pracovat OS, protože Windows je znám tím, že nemá tak dobrou správu vláken.)
    Byly tu zmíněné processory architektury Bulldozer>Piledriver (AMD FX) a ty skutečně měly moduly, kdy jeden modul (CMT) obsahoval dvě jádra, ale tyto jádra nebyly úplně samostatné. Sice tam fyzicky doopravdy byly, ne virtuálně jako u Intelu, ale obě sdílela velkou čast toho co normálně má být vyhrazené pro jedno jádro a tedy taky nedosahovala stejného výkonu (75-80% u druhého jádra). Byl to tedy taky takový mnohem dražší (pro firmu) a na výrobu náročnější hyperthreading. V dnešní době to u processorů od AMD už neplatí a jejich nové Ryzeny jsou výborné (jako majitel jak Intelů, tak AMD mohu objektivně hodnotit).


    Určitě nikdy nesčítejte frekvence a jádra jako bylo vidět nahoře. Je to úplný nesmysl. Jádra procesorů dokážou v jednu chvíli běžet i na několika frekvencích, dále software nemusí být udělaný tak, že dokáže všechny jádra využít a taky musíte mít na paměti, že když je počítač zaplý, tak se vypočítává spousty věcí najednou a tedy i ve hře, která je delaná pouze na jedno jádro můžete vidět rozdíl ve chvíli, kdy jí poběžíte na jednom, dvou nebo čtyřech jádrech, protože v tu chvíli má OS více prostředků na ostatní požadavky a může to celé jedno jádro věnovat pouze té hře, což třeba u jednoho jádra není možné a v dnešní době na normálních Windows ani na dvou jádrech.


    Pozor! Virtualizace a SMT (multihreading) jsou dvě různé věci. Virtualizaci u Metinu nikdy nevyužijete, protože slouží k něčemu úplně jinému, a pokud nevíte co to je, tak jí při normální práci, hrách... Nevyužijete. A asi je zbytečné sem rozepisovat jak to funguje a co to dělá, takže to přeskočím. Pokud je někdo zvědavý, tak zde je pěkné vysvětlení na VMware (ENG).


    Black-screen bug je ve hře známej hodně dlouho a je to několik let co se mi ho povedlo po několika hodinách odstranit (na úplné minimum) a hra přesto běžela úplně v pohodě (GameGuard nebo co to bylo si toho ani nevšiml). Bohužel několik updatů na to to přestalo takto fungovat a popravdě jsem to dál neřešil, protože to je čistě práce vývojářů a jejich optimalizace, respektive neexistující optimalizace.
    Když nastane Black-screen, tak se to dané jádro, kde je ten klient (bin) přiřazenej vytíží na 100%, protože je tam loop (smyčka?! Nevzpomenu si na CZ název, od školy je to dlouho) a to dané jádro, jak už název napovídá, počítá stále to stejné dokola, aby ho to na konci instrukce zase hodilo na začátek. Když to necháte hodně dlouho, tak by to Windows měl rozpoznat a aplikaci ukončit, ale....
    Určitě se snažte omezit všechny efekty na úplné minimum a to i ideálně tak, že dáte zoom-in na max a budete koukat do země. (chat, efekty, točící se kruh u stánku > vše pryč)


    Určitě nevěřte komentářům typu "Hra běží pod AMD špatně" nebo "Hra běží lépe pod Intely". Intel i AMD dělají oba x86 processory, takže co je napsané na jeden, tak nějak poběží i pod druhým. Můžem se tu bavit o optimalizaci, ale pokud se začnem bavit o optimalizacích přímo na daný typ processoru, tak už jsme v business sféře a to Metin2 není.
    Jde o to jak dobrá architektura processorů to je, jak velký je takt, kolik je tam jáder a HLAVNĚ! Jak moc ten processor vytížíte ostatníma věcma, které běží na pozadí.


    Další věc je teplota. Většina processorů dokáže v pohodě a relativně bezpečně fungovat při teplotách 70-80C (max.) a poté se už může snižovat jejich životnost. Hlavní problém je zde thermální šok, který processory poškodí, protože se díky šoku přeruší jejich spoje. V idle (bez zatížení) je normální teplota 30-40C. 50C při zatížení je krásná teplota. Ale opět... Může se to lišit podle architektury processorů. Například staré FX mají jako max udáváno 62C, ale vše nové funguje v pohodě na výše zmíněných teplotách. (POZOR! Pokud je teplota 80C a CPU není přetaktované se zvýšeným napětí, tak je něco špatně.)
    Pokud se teplota CPU hodně zvedne, tak nebojte, nezačne hořet. Začne snižovat svou frekvenci nebo počítat prázdné cykly. Tím se hodně sníží výkon a CPU se ochladí. Samozřejmě je zde riziko poškození.


    Na grafice u Metinu2 vůbec nezáleží. Vše co jde dnes nebo co šlo před 7 lety koupit je stále overkill pro Metin2.


    Pokud chcete v dnešní době kupovat processor, tak vzhledem k ceně a výkonu doporučuji určitě nové Ryzeny od AMD. Výkon na jedno jádro je skoro jak nové Intely a díky většímu množství jáder je to prostě jasná volba. Určitě nekupovat i3 ani i5. Ryzen 3 a Ryzen 5 je vzhledem k ceně a výkonu mnohem lepší volba. Pro představu uvedu, že momentální i5 od Intelu mají 4 fyzická jádra, žádný multithreading. Ryzen 5 za stejnou cenu má jáder 6 ak tomu SMT, takže se chová jako 12 jáder a navíc lze přetaktovat všechny verze. Tedy jak na hry, tak na práci je momentálně volba jasná. Uvidíme s čím Intel za chvilku přijde, ale momentálně je volba Ryzen.


    Jinak všechny frekvence u procesorů jsou udávané podle základní frekvence všech jáder. Tedy ano, AMD udává frekvence normálně, nikoliv jejich součet. To je úplná hovadina. Pokud je udána frekvence 3.8Ghz, tak každé jádro dokáže pracovat na 3.8Ghz a v případě různých vytížení (pokud je třeba ze 4 potřeba jen 1), tak CPU dokáže 3 zbylé podtaktovat a naopak to 1 lehce přetaktovat na větší frekvenci.


    Osobně nedoporučuji ručně přiřazovat požadavky na jádro. Nechal bych to na Windows aby se s tím popral.


    Určitě jsem na něco ještě zapomněl, tak když bude někoho něco zajímat, tak se tu můžete klidně optat.



    Dávám yangy zdarma! Přijďte si na adresu Ústavní 91, Praha 8 a na recepci řekněte, že si jdete pro zlaté, že Vás posílá Lycan a oni Vás nasměrují.