Vesmír,život,a takové malé konspirace

 • Omuluva je výrazem slušnosti-ale zárověň je to projev slabosti - nízké sebevědomí - třeba.

  Omluva a uznání chyby je projevem silný osobnosti a charakteru. Slaboch, ubožák, nula, nicka, zamindrákovanec a jiný povl nic takovýho nedokáže.
  A omluvy ze strachu neberu jako argument hodnej uznání.

 • Mark Harmon jako Leroy Jethro Gibbs seriál NCIS

  Upřímně - nečekala jsem,že na to přijdete (přijdeš) tak rychle.Navíc to jedniný je - pravda - fakt.Nezpochybnitelný - takže super - klobouk dolů pane. :-)  Omluva a uznání chyby je projevem silný osobnosti a charakteru. Slaboch, ubožák, nula, nicka, zamindrákovanec a jiný povl nic takovýho nedokáže.A omluvy ze strachu neberu jako argument hodnej uznání.

  Jediné o čem byla řeč - bylo to - co napsal kolega nad tebou - o nic víc nešlo :-) Já ti pouze dál zpapouškovala to,co dotyčný pronesl.Proč se o tom pak diskutuje? :-) Poznals z toho že to byl - můj názor - nebo jsem to prostě jen slyšela a sem napsala? V tom je rozdíl :-D Já se nebabrám v tom jak uvádíš .... :-)

 • Nu ale,přeci jen se jedná o hru,divadlo nebo film,nic co by nás mělo nějak v našich životech zasáhnout - tím myslím hru :-)


  Asi tohle patří spíše do sekce návrhy - hádanky - ale třeba někdo na to přijde okamžitě:


  Skládá se to převážně z rúzných odstínů barvy modré.
  Je to roztomilé.
  Ačkoliv se může zdát,přesto nikdy neuslyšíte štěkot.
  Má roztomilý čumáček.
  A krásné modré očička.
  A bez této skutečnosti by nás tahle hra asi ani nebavila - na koho teď myslím? Uhádnete to?


  A trošku jinak:
  Ačkoliv moudrá to může být osoba,přesto to nevnímáme.
  Mnohdy občas druhé povzbudí jindy je pro ně "nepochopitelný".
  I když ví co život obnáší,přesto zůstává objektivní.
  Indicie by mohla být to,že jak kladivem tak srpem když se dotkneme sami sebe,vždy výsledek bude rudá barva - Na koho myslím - uhádnete to?


  A do třetice:
  Ačkoliv je pro každou legraci nikdy se tak nevyjádří.
  Mnohdy pláče "zlaté slzy" které chtějí všichni sebrat,ale nezamyslí se ,že materiální bohatsví z nikoho člověka neudělá.
  Není slabá i když si to mnozí myslí.
  Její humor často mnozí označují slovem - arogance a hrubost,i když je to převážně míněno jako nadsázka - tak aby pravda nezanikla ale zároveň neurazila.
  Je zřejmé že miluje pořádek - plný koš není to co objevíte.
  A má umělecké nadání,krásně kreslí,zejména ne piktogramy,ale malé obrázky které jsou vidět,pokud chce být viděno. Na koho myslím - uhádnete to?


  :-)

 • Nu přátelé,když jsem se dopracovali takhle daleko,ještě by stálo tak trošku podebatit o tom,co je zde bráno jakkoliv,ačkoliv to může mít pro jednotlivce výdělek.


  A tím je ono známé slovo - trolling - troll.


  Nebudu pracně rozebírat vše je s tímto slovem spojeno - tzn. všechny činnosti.Ale myslím si,že je vhodné upozornit,že není všechno tak jak na první naše pohledy vypadá nebo se zdá.
  Trolling je totiž ,mohdy placený a to reálnou měnou.Ať již jsou to řádově stokoruny nebo dokonce eura.Nebudu se zminovat o všech úskalích.Ale toto je realita.
  Jak v ruské zemi tak ve velké británii existuje uskupení - řekněme že firma či společnost - která podobně zaujaté lidi na internetu vyhledává.A platí jim za to.Za trolling.


  A zde jde ruku v ruce psaní hate komentářů.Ono to je o lidech,ale zejména o penězích.Takže je pak na každém,zda-li bude hejtit kde co,ale obdrží za to poplatek řádově ve stokorunách ale s tím že bude časem zablokován - zda se to vyplatí - nevím.Ale rozhodně i na tomto foru lze nalézt hejtery.A docela by mě zajímalo zda-li i oni nepobírají za podobné komentáře reálné peníze.Co na tom,že je zablokují - přesunou se pak jinam.Ale pořád z toho budou mít zisk.Myslím si,že tohle je třeba úskalí všech for a vůbec názorových diskuzí.Rejpat je to samé,je psané slušnější verzí.


  A závěrem,v ČR existuje společnost (hate ... - z dúvodu reklamy nemohu uvést doslova) - která se má zabávat,nejen hejtováním ale i vulgaritou.Pokud budete hledat,pak zjistíte,že si nevymýšlím a že skutečně je i 3 možnost jak řešit ono napadání od druhých.


  A samozřejmě nesmím zapomenout na Facebooky,twitery apod. kde se to vulgaritou,agresivitou a vůbec žumpou jenom hemží.Toto píšu jen proto,abychom si uvědomili,že i když dám kontakt na skype,facebook apod. vždy musím počítat že přínosnými komentáři se tu "určitě bude jen hemžit". Ne ne a ne.Připravte se na to,že pokud kdekoliv dáte "neznámému" na internetu kontakt na váš facebook popř. jiný,vesměs přínos pro vás to bude mít nulový - spíš negativní.Ale pozitivní věc tam najdete také - totiž to,že se náš slovníček vulgárních slov rozšíří o nová slova a pokud to ještě neumíme,pak se tímto můžeme skutečně dopracovat na mistrovský lvl v rejpání.


  To je vše.Zkusme se někdy nad tím vším zamyslet - protože vždy je to o nás - i když často bez nás :-)


  Příště něco o nekromarcích :-)

 • A po čase bych zde v rámci diskuze zareagovala o tématu,které je snad zde ve všech sekcích ačkoliv je to pojem,který se často "špatně" emapticky chápe a přiděluje se mu "sláva" ačkoliv je to zobecněné slovo,které známe asi všichni ale přesto tomu přikládáme každý/á jiný význam - a ano je to téma,které se řadí poslední dobou do sekce TABU: (pro škarohlídy - pokud čekáte krátký post,pak prosím,přeskočte,u VOP či jiných pravidel hry/fora vám to jde skvěle a se samozřejmostí,včetně čtení asi šifer či kodů od GM,SGM,GA - děkuji vám předem za toleranci,respekt a ochotu - a to těm co by měli nutkání psát a napadat něco metafyzického o kterém toho vědí strašně moc a přitom - nic.Děkuji).


  Hacker,hacking - hacky (háčky).


  Háčky - kdo má rád/a pletení,má rád i obdobu tohoto - a tím je háčkování,či vyšívání a je to kumšt,při kterém hraje hlavní roli - šikovnost,trpělivost,tolerance od okolí,jelikož náš nápad je manuálně vyráběn a pokud ho přerušíme,možná že se potom zapomene na to hlavní co to mělo zobrazit - stejné jako u diskuzních for či her.Dále pouze zainteresovaní "kritici" nám budou prosměšní,jelikož mají stejný koníček a možná ví jak a co udělat/předělat tak,aby to bylo nápomocné).


  A teď všeobecně nejprve o hackerech,smyslu ve hrách:
  Nejprve si všichni laskavě všichni uvědomíme,že hacking a tím i samotný hacker je kyberzločinec.Může jim jít pouze o to "ukrást" účet/y na foru her,nebo přímo ve hrách.Ty se potom prodávají na "černém trhu".A to skutečně mnohdy za realnou měnu jako např.za EU.Ale pozor,nejen tyto účty mohou být zneužity,ale přímou úměrou jsou i naše/vaše informace na bankovních či internetových kartách = reálný zisk našich/vašich peněz.


  Dle průzkumu společnosti Kaspersky Lab. (firma zabývající se antivirovou ochranou v PC) hraje on-line internet. hry více než 53% lidí na světě.Je to dané věkem mezi 25/34 lety hraje pravidelně 64% populace.Mezi vělem 16/24 let jich je již 67%.Např. v platformě steam se aktivně pohybuje přes 2.2 miliardy lidí.A počet každoročně roste.A tak není divu,že takovýto počet lidí láká tyto kyberzločince k podvodnému jednání a také k zisku málo chráněných účtů - at již to je v podobě hesel a ID či jiných.


  GDPR - jednoznačně skupina hráčů hrající přes internet je nejzranitelnější skupinou lidí,kteří mnohdy poskytují své osobní informace třetím stranám.Ačkoliv absolutně neví,nečtou,nepřekládají s čím souhlasí a ani neví jak třetí strana tyto jejich data zpracovává.A zde je vhodné připomenout také na stránky tvářící se jako firemní,kteří jsou poskytovány vybranou společností,ale přesto se jedná o podvodnou stránku.
  Další věcí je hratelnost her a její oblíbenost.Čím je oblíbenost hry vyšší,tím větší zájem o ní projevují hackeři.A tento fakt si můžeme potvrdit i zde.To jen pro morouse co zde zastávají názor,že tato hra jde "do kopru".Nikoliv,jste mimo :-)


  Také pokud se ve hře obchoduje s předměty, které se kupují za reálné peníze (např. nové postavy, nové vizualizace zbraní atd.), je též větší šance, že se stane cílem útočníků - a tento fakt je potvrzován i zde.
  Proto zde nesnáším sekci jako například obchod - chápeme? :-)Další problematikou jsou účty u kterých je zjevné že investují do obchodu,pro již zminované výhody ve hrách.Tyto účty lákají podobné útočníky kteří až moc dobře vědí,kolik peněz to pro ně bude znamenat,když takový účet získají.A proto zde pokud je má doměnka správná by měly být účty,ze kterých odchází spousty peněz do itemu hlídány administrátory.Už je kvůli bezpečnosti a možnému zneužití.Zde stojí za zmínku steam - kde denně přichází x uživatelů o své účty,nejen vlastní nedbalostí a důvěrou,kdy naprosto nesmyslně píší o svých investicích do hry.To je takové lákadlo - stejně jako zde v herním chatu kdy kdy např. koupím PSC - je to nesmysl jen se zjičtuje kdo používá platební karty a kdo - které účty - investují do hry.Zde říkám,nepsat o tomto je nasnadě a v tomto směru doporučuji ale opravdouvou opatrnost.
  Dále pishing - to je to kdy sami hráči vyzradí své údaje.A zde existují jakési kampaně pro zisk dotyčných údajů - opět - opatrnost a nedůvěra je na místě zvláště k podobným akcím.(Což je uváděno i zde ale i ve hře že cz.tým po vás nikdy nebude žádat ID a heslo).

  Nápor na hráčovu psychiku
  Hráči si ale mnohdy daleko více než her, které si mohou koupit znovu, cení svých úspěchů, dosažených úrovní a vybavenosti herních postav či příběhů. Jejich vytváření věnovali desítky hodin u monitorů, které by po útoku mohly být rázem ztraceny.
  „Řada hráčů totiž po zablokování svého účtu nebo odcizení hry přichází o nejoblíbenější volnočasovou aktivitu a o prostředí, kde se střetávají se svými kamarády. Spousta z nich navíc do svých virtuálních postav a příběhů investuje spoustu času a mnohdy i peněz, a tak se u nich v případě ztráty těchto dlouhodobě budovaných identit může dostavit psychický stres,“ tvrdí experti na digitální bezpečnost.(Jen krátký výnatek z "bezpečnostnostích rizik" od členů této zájmové skupiny).

  Škodlivé kódy a software
  Nejčastějším způsobem, jakým se útočník dostane k účtu, je používání pomocných nebo podpůrných nástrojů či programů, které často hráče nějakým způsobem ve hře zvýhodňují – často označované jako cheaty nebo hacky.
  „Další možností napadení účtu je přes doplňky vytvářené samotnými hráči (může se jednat o nové mapy, vylepšení herních mechanismů atd.), což umožňuje častá podpora komunitního vývoje. Stejně jako různé cheaty, hacky či trainery mohou i tyto mapy obsahovat další přibalené části skrytých programů, které otevřou útočníkům cestu k účtu uživatele,“ zmínil Šimer z Avastu.
  „Riziko představují veškeré věci nepocházející přímo od autorů hry, ale z různých fór či diskusí, kde mohou být i jinak legitimní věci upraveny k šíření škodlivého kódu. Některé z těchto věcí mohou obsahovat škodlivý software, který se zaměřuje na získávání přístupů k jiným účtům,“ dodal expert.
  Přímo přes online hru se hacker nemůže příliš dál realizovat. Ovšem hra nebo prostředí, ve kterém hra běží, může obsahovat nějakou chybu nebo „nedomyšlenost“, kterou může útočník použít a ovládnout celý počítač. Další velkou oblastí je případná komunikace v online hře. Útočník může přímo od hráče nebo jiného hráče získat důležité informace, které mu pomohou počítač někoho jiného napadnout, získat přístupy k jiným účtům (například sociálních sítí) a nebo zablokovat.(Další fakt od členů zájmové skupiny zabývající se internetovou bezpečností).


  Pozor na hesla typu 12345
  Mnohdy si ale za problémy mohou hráči i sami. Pro hraní her po síti už dávno není nezbytně nutný domácí počítač, jsou dnes jednoduše dostupné na jakékoliv platformě připojené k internetu. Bezmála čtvrtina hráčů (23 procent) k přihlášení ke svým herním účtům využívá veřejné Wi-Fi sítě, které bývají velmi špatně zabezpečené. Průzkum ale odhalil, že 56 procent hráčů při jejich využívání nevěnuje bezpečnosti dostatečnou pozornost.
  „Profesionální i amatérští hráči online her mají obavy z toho, že se hackeři nabourají do jejich účtů, nebo že zapomenou svá hesla. Mnohdy tak stojí před dilematem, jestli si pro všechny své účty mají nastavit stejné heslo, nebo vytvořit různá, ale jednoduchá hesla,“ zmínil Mochola.
  „Ani jedna možnost není správná, protože v obou případech výrazně usnadňují hackerům práci. Vždy by si totiž měli vytvářet silná a unikátní hesla pro každý svůj účet. Tím zajistí, že jejich osobní data i herní úspěchy zůstanou před hackery v bezpečí,“ připojil odborník.
  Jak předejít útokům na online hry?

  • Hesla by neměla být snadno odhadnutelná (například jméno mého domácího mazlíčka, datum narození nebo oblíbený sport).
  • Silné heslo by mělo být dostatečně dlouhé (čím delší, tím lepší), ale zároveň takové, které uživatel nezapomene (např. „tohlejetakdlouheheslozetoopravduutocnikneda“ ;).
  • Heslo by nemělo být v seznamu nejčastěji používaných hesel jako např. 123456.
  • Kupte si u autorizovaných prodejců program na správu hesel. Některé vás i upozorní v případě úniku vašeho e-mailu a vy budete vědět, že máte heslo změnit.
  • Používejte silnou antivirovou ochranu jak pro počítač, tak pro tablet či mobilní telefon.


  Takže ano - problém s hackingem a hackery se řešil,řeší a bude řešit všude.A na kolik procent se jedná pouze o naší "hloupost a bezpředmětnou důveru k třetím stranám" si udělejte sami.A jelikož i zítra je den víkendu,pak ještě doplním delším článkem na téma "Jak se stát hackerem či co jak a proč". :-D

 • Je neděle a tak doplním svůj "článek" o hackerech,tak jak jsem uvedla v předchozím postu.Ale nejdříve mi dovolte jednu ne dobrou věc,protože jak se říká do her a sportu politika nepatří.Bohužel není to tak,a politika je všude.A o co jde?


  Dle návrhů EU vzniká jakýsi opět nesmyslný zákon o jakých si poplatcích za datový tok (data které všichni používáme v internetu,jinak bychom nemohli vůbec internet používat - jsou ty malé pakety které se odesílají z for,prohlížečů apod.).A co je špatně? Internet by měl být právě bezpoplatný.Je zdarma.(Internet - ne připojení k němu).A pokud si představíme globální server v jednotlivých zemích (je to něco jako ústředna přes kterou jdou všechny data z jednotlivých zemích a která komunikuje z další zemí - právě přes podobnou ústřednu) pak tyto data co putují přes ústřednu chtějí zpoplatnit.A to se dotkne všech.
  Tzn prohlížeče,seznam,google apod. pokud by nezaplatili,pak se dostanou na druhou - pomalejší kolej - než ty co zaplatí za tok dat.A jak by dopadla tato hra? Pokud by se to uzákonilo,a GF za to nezaplatila,pak nejen této ale mnoha dalším hrám můžeme na 100% říci pa pá.Myslím si,že tohle je opravdovský námět k diskuzi.


  Ale zpět.Již slíbený hacker apod.


  Dříve se hacker označoval slovem (spešl - IQ 170 - člověk) programátor.Nic z toho,jak to známe ted.Žádné zneužívání programů - tento člověk vycházel z matematiky a logických operátorů.Proč? Každý/á totiž dokážeme vyřešit nějaký ten problém,ale už málo kdo z nás mu věnuje hluboké přemýšlení díky kterému ten problém plně pochopí a tím najde tu nejlepší realizaci.A to je tím hlavním rozdílem mezi programátory a hackery.
  Ale máme zde média,kteří slovo hacker pojmenovaly slovem cracker což dnes znamená slovo spojené s překonáváním ochran programů.A jelikož se to dělí podle "klobouků" můžeme si stručně napsat:
  White hat - lidé kteří (často za peníze) pomáhají a tvoří antihackerský software.
  Black hat -[/i] lidé kteří se vlamují do systémů, kradou údaje a mažou data (takže pozor na lamy)
  Gray hat - jsou pak míněny ti lidé, jenž se pohybují v šedé zóně někde mezi, nebo nemají potřebu se vyhraňovat.


  Člověk který je hackerem - je člověk který má obrovskou moc.Je jako čarodějnice ovládající technomagii :-) Vůbec to neznamená,že se musí umět dostat do cizích počítačů,ale prostě že umí nebo ví tolik,že my ostatní se často cítíme méněcennými a naše projekty a návrhy nám přijdou jak hračky pro děti.A pozor,hacker nezná slovo "NEJDE" - pokud se hacker do něčeho pustí,pak dříve nebo později uspěje.A to právě proto,že dokáží problém pochopit a na problém se podívat z více úhlů a přijdou s neotřelým řešením,které nikoho nenapadlo :-)


  Možná jste teď zmateni - kde jsou ti hackeři co se vlamují do systému? Ve skutečnosti nejsou moc podstatní. Článek není o této "špíně", ale směřuje k hackerům které jsem popsala. S tím jak se jim (doufám že nebudete) přibližovat, jednoho dne zjistíte, že hacking ve smyslu nabourávání se někam už pro vás není problém.Je to jako s piloty (tankisty - doplněto vhodné slovo sami) - neexistuje střední škola pro piloty, ale pokud se stanete dobrým pilotem se skvělou fyzičkou, inteligencí a nějakými těmi praktickými zkušenostmi, máte šanci se k podobným lidem dostat. Stejně tak, pokud budete dobrým programátorem kterému matematika, logika a elektronika nedělá problémy, máte slušné předpoklady stát se hackerem.


  Jestliže se jen chcete zítra vlámat do systému vašeho kamaráda a dál vás to nezajímá, nikdy se hackerem nestanete, tak jako se děti nestanou kosmonauty, protože mají naprosto zkreslenou představu o tom co to obnáší.Je důležité aby jste pochopili, že hacker je něco jako mistr bojových umění. Je možné se jím stát, ale chce to spoustu snahy; 20 let celý den trénovat boj a jednou za čas skutečně bojovat. Pokud si myslíte že k tomu stačí pár programů, jste jako ožralý týpek co v hospodě sebral tyč a myslí si, že je velký drsňák. Skutečnému mistrovi bojových umění však není ani pro smích. :-)  Ale jo proč to nenapsat - předpoklady?:  IQ > 100


  Ač to možná některé naštve, na to stát se hackerem, nebo něčím co ho alespoň připomíná potřebujete inteligenci. Pokud máte IQ menší než 100, jste prakticky bez šance. Optimum je tak 160 ;), ale nikdo není dokonalý a víc jak 100 by vám mělo umožnit na sobě pracovat.


  Zde vidíte jeden z důvodů, proč jsou hackery nejčastěji matfyzáci a vůbec studenti vysokých škol. Není to jen proto, že mají spoustu volného času, ale i díky tomu, že jsou dostatečně inteligentní a nacházejí se u informačních pramenů, ze kterých můžou čerpat.


  Zvědavost


  Nejste zvědaví? Tak to z vás hacker nebude. Hacker je člověk, jemuž zvědavost nedá nikdy spát. Touha po poznání ho žene pořád dál, nutí ho číst jeden článek za druhým, nasávat informace. Ve chvíli kdy strávíte čtením článků, manuálů a knih déle než v hospodě či venku s kamarády, začínáte se k tomu blížit.


  Velký bonus získávají knihomolové. V naší společnosti se jedná o pomalu hanlivé označení někoho, kdo rád čte. Ve skutečnosti se jedná o lidi, kteří mají často slušné předpoklady stát se hackerem. Jsou zvědaví, zvyklí neustále vstřebávat informace a až na vyjímky dost inteligentní, protože "blbci" nečtou.


  V textové podobě se ukrývá většina vědění lidstva, ať už v knihovnách, článcích na internetu nebo ve výpisu na vašem terminálu. Pokud se vyhýbáte čtení, připravujete se o důležité zdroje informací! Je podstatné, aby jste přečetli několik článků denně, několik knížek měsíčně a naučili se číst podobný objem dat pravidelně.


  Motivace


  Stát se hackerem je běh na dlouhou trať. Nestane se to během měsíce, roku, nebo pěti let (i když tou dobou se začnete přibližovat).(Pro rýpali,mě už je sedm,heč,i když píšu že mi je 5 let). Po celou tuto dobu musíte mít něco, co vás požene dopředu a bude nutit pokračovat.U některých je to vztek a sociální problémy. Rodiče se hádají, ve vedlejším bytě žijou cikáni, kteří pozdě do noci pouští hudbu, vyhrožují vám "rozbitím úst" a vy je nesnášíte. Dobře, s tím se dá pracovat, jen doufám že vás to nepřejde až vyrostete a odstěhujete se.


  Další možná motivace je závist. Prostě závidíte těm schopnějším, lepším hackerům jejich schopnosti a chcete být jako oni. Tato motivace je lepší než předchozí, protože vás jen tak neopustí a bude vždy hlodat někde na pozadí vaší mysli.


  Poslední která mě při psaní tohoto článku napadá, je fascinovanost, ideálně v kombinaci s lehkou závistí. Pokud vás technologie přitahuje jako můru k plamenům, dříve nebo později absorbujete tolik znalostí, že se z vás hacker stane tak nějak mimochodem.


  Vytrvalost


  Částečně to souvisí s předchozím bodem. Pokud nemáte žádnou motivaci, stačí když jste od přírody vytrvalí, jako buldoci co se zakousnou a už nepustí. Pokud takovou vytrvalost máte, zajistí vám, že nemůžete přestat, i kdyby jste chtěli.


  Ochota učit se


  Hackerská cesta vyžaduje vstřebání a pochopení ohromného množství informací (stovky tisíc stránek textu), přičemž zde nebude nikdo kdo by na vás tlačil. Není to jako ve škole, kde se vám snaží něco vtlouct do hlavy, naopak!


  To vy budete muset chodit do knihovny, půjčovat a kupovat si knihy, číst stovky stran dokumentace, instalovat systémy, naučit se sami programovat, naučit se anglicky atp.. Okolí vám v tom nijak nepomůže, ale bude se vás snažit rozptýlit, interagovat s vámi ve chvíli, kdy se chcete učit něco nového.


  Jak to myslím pochopíte až si poprvé nainstalujete linux. Najednou jste v neznámém systému, ve kterém se nejspíš neorientujete, kde jsou programy které neznáte. Nezahrajete si zde moc her a nebudete vědět jak s ním pracovat. Bude jen na vás vytrvat a naučit se vše podstatné a po několika měsících slíznout sladkou odměnu, přičemž ti slabší to nevydrží a vklouznou zpět do windows, nadávajíce na debilní linux. :-)


  Pokud moderátoři nic nenamítají,ráda bych tento dlouhý a slohový článek dokončila v příštím pokračování.A .... Podobnost s nickem Joedo je čistě náhodná :-)  Já tedy namítám, protože to děláš poměrně často, na místní zvyklosti.
  Pravidla platí i pro tebe, takže, pokud máš potřebu toto dělat, napis komukoliv z modů a s někým to pořeš/Lucyana

  Edited 3 times, last by Lucyana ().