Vesmír,život,a takové malé konspirace

  • Mylníky můžou být i míle :-)


    Ale já si tedy ty milníky představuji asi takhle:


    a) Hra (myšleno Metin2) dosáhla jednoho ze svých mylníků (cílů,vrcholů).Proto se děj hry může odvíjet i jiným směrem-směrem mě neznámému,třeba v ámci zvýšení lvl herním postavám,nových předmětů - lokací.A pokud hra již dále nemá moc co nabídnout,pak pomalu oznamovat že se dračí bůh zotavuje a čeká nás konečný boj ..... . Prostě takový shrnutí toho co bylo,a dnes již v rámci příběhu či vývoje již není či je předěláno,pak co jako další mylník pro tuto hru bude (např. připravovaná verze nevím kolik 17.5) a jaký mylník se hodlá překonat do budoucna.


    b) Myšleno na uživatele - takový myslníky by mohly být lvl jednotlivých postav.Já nevím třeba první mylník postavy 50 lvl,kde stručně,tabulkově by mohlo být znázorněno,co vše dotyčný uživatel splnil a co ne.Pokud to od lvl 1 do lvl 50 nesplnil,potom se vše automaticky ruší.Tzn,žádné další protahování úkolů apod.Byl na to čas,neudělali jsme to,pak máme smůlu.Procentuelně ohodnotit - mylník - úkoly + lovecký + nějaký to sekání metinů + nějaký to PVP.Za vše by mohly být nějaké body a po dovršení určité hranice bodů by za úspěšné splnění mylníku mohla být odměna např. Šperk či brnění obdoba "zbraní pro začátečníka".Další mylník 75 lvl,další 90 a v dnešní době max mylník 120 lvl. Nějak tak bych si to představovala.Odměny by měly být adekvátní lvl a tím splnění mylníku - tzn.čím vyšší mylník dosáhneme tím lepší odměnu můžeme získat.Klidně by mohlo existovat něco jako gener bonusů - pokud se ti přiřazený předmět nelíbí (bonusy nebo průměrné poškození) potom máš šanci 1x zkusit štěstí a zkusit změnit bonus.Mohl by vyjít/nemusel.Prostě trošku toho generování navíc.


    EDIT: No pokud jde o hru,pak přátelství by mělo být samozřemostí všude,kde jsou aspoň klany,cechy apod.Ne si každý dělat co chce ... Ale být prostě loajální ku svému cechu a pokud to bude jen trošku možný,vždy řadit na 1 místo cech - tzn. své přátele :-)


    A v realitě je nejlepší možná volba chodit se bavit,do společnosti-přeci jen hra nikomu nenahradí vystupování,charisma a jiný ty krásný věci na který můžeme být všichni právem pyšní :-)

  • Ty jsi mě pobavil :-D :-D :-D Čím dál tím lepší.Ono když v postu 62 na to někdo upozorňuje (a to úplně normálně) pak najednou přijde post 63 a tam je to znova.A ne jednou - pouze jedenkrát je to napsaný správně.Aha,že by to byla chyba nebo mýlka? (Nebo je to něčí úmysl)-(Aby se zamezilo dohadům,pošli odkaz nebo zdroj,že víš,jak to přesně myslím,dík - jinak je to opět nesmysl,to na co odkazuješ) Otázka je,a co když je to třeba opravdu úmysl? Právě přesně na tohle chování jaký tu dost dlouho převádíš.:-)


    Hledáš něco do čeho rejpnout a nezáleží ti absoltně na textu,a už vůbec na jeho pochopení.Stejně jako v jiných vláknech píšeš nesmysly-což vím,jelikož jinak bys neměl žádnej zisk.Ve hře by si tě nikdo ani nevšiml,tak to doháníš tady.A teď je to kospirace? Není? Doložit to nemůžu - ale třeba ty jo viď :-) Zkus to,třeba mě to znova rozesměje.Ono totiž i rejpat je umění.


    No jinak co vy si myslíte o mylnících?

  • Nečetl jsem ani post 62, ani 61, jen jsem viděl pravopisný chyby a poslal jsem ti odkaz abys mohla zdokonalit (svoje téměř dokonalé) všeobecné znalosti. Jestli tam máš ty pravopisný chyby naschvál a vytváříš zrovna nová slova pro svůj Joedův slovník naučný, tak to nech plavat.


    S tím druhým odstavcem máš pravdu, píšu nesmysly a z nich mám zisk. Nikdo si mě nevšímá, mám nudný život, nemám kamarády a jediným mým zájmem jsi ty, ano - chápeš to správně. Jedinou pravdu a rozum tu máš ty, takže mě omluv, jdu si udělat dropera BM suru a na mentálovi přehodím full INT

  • Zaujala mě zmínka o vězení, bylo by cool a super opruz, kdyby zabanovaný hráč mohl lognout na ucet, ale postavy by měl v místnosti 2x2 metry bez oken a možnosti komunikace ve hře :D
    To by byl teprve správný trest :D
    A místo roubíku (zákaz chatu na 3 a více hodin) bych mu tam hodil tanaku a musel by ho umlátit rukama než by mohl zase mluvit :)

  • věřím pořád že ve vesmíru nejsme sami.... a potom ještě věřím že jsme taková malá bunka že je ještě o mnoho větší život jak jsme my

    Zajímavé na tom je že smýšlíme v tomto směru podobně.Začínáme od jedné buňky,časem se nám buňky začnou množit a začnou utvářet jakési uskupení.Člověk to nazval tkání.
    A co je tkáň? Orgány pro život potřebné jako srdce,plíce a mnoho dalších.....


    Takže přeneseně když se v tomhle úhlu pohledu začneme dívat na vesmír,je to živé.Tvořivé a vyvýjející se.Odrazem tohoto a i malým potvrzením můžeme být i my.Lidé,fungujeme na stejném principu.Stejně jako rostliny ..... . A kdo ví,co je vlastně pomyslnou hranicí evoluce člověka? Klidně můžeme na to stavět počítačové programy.Brát v potaz úvahy renomovaných vědců - ale to co bude skutečnost vůbec nebude záležet na nás.Ale na našem okolí-a v tom je jádro pudla.Možná že nastal čas přehodnit naše myšlení a začít se na vše dívat jinak,ano i s použitím své fantazie - i ta z nás každého dělá jedičné a vyjímečné osobnosti.Třeba zpěváci,mají svou fantazii - představují si že svým hlasem dokáží zapůsobit na své publikum.Pokud si budou zpívat jen tak do sebe pro sebe nikdy nebudou úspěšní - zde je pouze a čistě o fantazie a nálady ....... :-)

  • právě a planety se rodí dál a dál narážejí na sebe právě takhle se stala naše planeta.... ale to je na dlouhý vyprávění :D

    Já jsem ta poslední který by něco vadilo.Pokud máš čas a chuť klidně se rozepiš.Já to přečtu ať je to jakkoliv dlouhé.Život taky není o jedné jediné větě i když končí jedním slovem ...

  • Dřívě než si shrneme o čem jsme již diskutovali a co bychom mohli vlastní úvahou analyzovat,zajímala by mě další věc:


    Všichní známe základní chem. prvky.Také víme,že se nám občas stane,že naši milovaní vědci přijdou s objevem nového prvku.A tak mě napadlo - pokud funguje na světě to čemu taoisté říkají Jing a Jang,u nás to jsou protiklady,potom víme,že opakem života je smrt.Tam kde je voda,je i oheň. A co kdyby existoval prvek či hmota která je opakem gravitace - prostě funguje opačně.To jaký by to byl přínos pro nové motory a pohony nechme stranou - ale co si myslíte,existuje podobná hmota nebo prvek? :-)


    Další věcí je teorie velkého třesku.Pokud zvážímě,že z ničeho vzniklo něco,pak je tato teze trošku děravá.Snad by ještě šlo pochopit,že náš svět a naše výhledy do vesmíru mají jisté hranice - hranice toho,kam nás pustí sféra černé díry,jelikož i naše soustava může být její "začínající" hranicí - žijeme v černé díře :-)


    A co si myslíte o Dysonově sféře? Je to jen utopie,nebo existuje možnost něčeho podobného jinde? :-)


    Děkuji za vaše názory a náměty do diskuze.

  • Co myslíte,určujeme ryhlost podle světla.Ale co je opakem světla? Tma? A jak ona se rychle šíří? Jaké má definice?


    Trošku ubohý příklad,ale nemohu momentálně vymyslet lepší.Takže omluva všem,co by se cítili pobouřeni,ale o lidech to není - je to pouhý příklad:


    Zvažme:


    Pokud se člověk narodí bez očí,tudíž nemá to,čím by zachytil světlo/a.Pak pro něj vždy zůstane realitou tma.Tím jak roste,zjistí,že okolní svět není jen černá tma,ale obsahuje barvy a hlavně světlo.Což je pro něj unikum.On to nezná,přesto se naučí že světlo existuje a že je fyzikální jednotkou.Navíc se měří dle něj i vzdálenost.Ale i když tohle pochopí,přesto pro něj bude realita vždy tma.


    A o ní nic moc není.Takže co vy si o tom myslíte? :-D

  • Tma je definována jako absence světla, tudíž přemýšlet o nějakém jejím šíření je zbytečné...


    Člověk, který se narodí slepý... On bude vždy mít svoji fantazii, založenou hlavně na dalších vjemech. Tma tam samozřejmě figurovat bude, světlo si jeho mozek navzdory popisu vybájit neumí. Vědomě ví, o čem je řeč, ale podvědomě to mozek nenasimuluje...


    Edit: pokud bys tu první část myslela metaforicky - je moc pozdě nad tím přemýšlet a já jsem v těchto věcech zatracenej realista :D

    Fénix

    Neverwish
    TheGodness
    Endurancee

  • Člověk, který se narodí slepý nezná světlo, ale ani tmu. Pro něj takový vjem neexistuje. Pokud člověk vidí a poté oslepne, tak dokáže mít i po osmi letech sny, které se tvoří z obrazců, ale v průměru po těch 8 letech jsou sny tvořeny už pouze z ostatních vjemů. Mozek na to prostě zapomene. Krásný příklad je 3D a 4D. Žijeme ve 3D světě, víme, že existuje 4D nebo dokonce i 5D, ale absolutně si to v reálném světě nedokážeme nějak připustit a ani nad tím přemýšlet. Pro bytosti, které by žily např. v 4D jsme právě my ti slepí a hluší.


    Tma se nešíří a její definice je lehko dohledatelná.


    Popravdě mnohem zajímavější otázka je co je rychlejší než světlo. Celá naše fyzika se zakládá na tom, že světlo je nejrychlejší a pouze teoreticky se počítá s tím, že jsou částice, které například při výbuchu supernovy dokážou po milisekundy předběhnout fotony. Další věc je roztahování vesmíru, kdy některé části vesmíru se roztahují rychleji než je rychlost světla a tedy je nikdy nejsme schopni ani zahlédnout.


    Další věc, která by teoreticky mohla být rychlejší než světlo a hodně se teď řeší jsou pozitivní a negativní náboje v částicích, kdy zjednodušeně jedna bude vždy negativní a druhý částice vždy pozitivní, ale přitom tyto částice nemají tento náboj předem daný, ale určí se až ve chvíli měření. Pokud tyto částice vystřelíte každou na druhou stranu vesmíru a jednu změříte např. tu pozitivní, tak ta druhá se automaticky mění na negativní v přesně tu danou chvilku co se změřila ta první. Problém je ten, že nechápeme, jak si mohou tu informaci tak rychle předat, protože např. světlo by letělo tisíce let, než by ke druhé částici doletělo a oni tu informaci mezi sebou sdílí ihned. Teorie, které vedou jsou buď meziprostorová komunikace (červí díry), která předává pouze nějaké informace na pozadí našeho světa a tato teorie vede převážně k tomu, že si dost vědců myslí, že jsme pouze počítačová simulace, což by v tomto případě hodně vysvětlovalo. (Bohužel, sv_cheats 1 nefunguje, vyzkoušeno)


    Jinak pokud by někoho zajímalo jaké má slepý člověk pocity a jak si věci představuje, tak na Youtube je skvělý channel The Tommy Edison experience (ZDE), kdy pán je celý život slepý a popisuje věci z jeho perspektivy. Je to fakt zajímavé.



    Dávám yangy zdarma! Přijďte si na adresu Ústavní 91, Praha 8 a na recepci řekněte, že si jdete pro zlaté, že Vás posílá Lycan a oni Vás nasměrují.

  • Tma – svetlo = nekonečný príbeh protikladov,... u mňa v tomto prípade prvý, východiskový.....život – smrť......


    Tma sa nešíri,....záleží od veľkosti svetla.... východ slnka, západ slnka – život.
    Definícia svetla, rýchlosť svetla,... vodítko.


    Realita = tma = človek..... realitu človeka nedefinuje tma, ale svetlo = život, nezáleží na tom, či vidí svetlo alebo nevidí, on sám svieti,... žije....

  • Ke snowově postu - ty častice se nám pouze mohou zdát tak daleko od sebe - a fyzicky v našech třech dimenzích jsou... Nicméně v některé z těch dalších mohou být těsně vedle sebe...


    Krásná ukázka - představ si krychlovou místnost. Na střed spodní podstavy (podlahy) nakreslíš tečku. Na střed stropu další tečku. Pokud bychom uvažovali ve 2D, vzdálenost, kterou musí urazit jedna tečka k druhé je dvakrát hrana krychle. Ve 3D to vezme středem a "spadne na tu na podlaze" - vzdálenost jedenkrát hrana krychle. Bohužel nejsme uzpůsobeni k chápání více dimenzí (mimo časovou dimenzi, skrz kterou se ale nemůžeme pohybovat...).

    Fénix

    Neverwish
    TheGodness
    Endurancee

  • Přátelé,je fajn číst si takovéto názory.Dělá mi to obrovskou radost.Jenže,neberte to nějak ve zlém i když obrázek u mého profilu je asi špatný a preferuje zlo ..........


    Takže jen moje reakce na tmu - kdo chce ať tento post přeskočí,a dál se věnuje tomu o čem tu nade mnou píší:


    Definice tmy neexistuje.Někod tvrdí že je to absence světla.Jiní tvrdí že absolutní tma neexistuje.Tma je prostě stav s minimem světla - ale to světlo tam je pořád.Záleží co si vybereme.


    Ale ta reakce je - tma nic není - není pro ní fyzikální zákon.Není to žádná veličina (jako třeba zima nebo pocit chladu - i když to není přesto to cítíme,vnímáme).Ale to co by stálo za další zamyšlení - nebudu tu rozebírat nějaké rychlosti světla,fotony,tachyony apod.Ale vezměme si,místnost - je v ní tma (stejně jako v okolí),my si vezmeme baterku a rozsvítíme okamžitě vidíme světlo-což se dá brát tak,že tato rychlost je zřejmě nejvyšší rychlostí i ve vesmíru (viz teorie relativity A.Eistein).Jenže,světlo nemá hmotnost (pak by při takové rychlosti záleželo na vzdálenosti které urazí - tzn. čím dále by se šířilo tím by bylo těžší.


    Ale otázka pořád zůstává - tma také nemá hmotnost,je to stav kde není (i když je možné že obsahuje nepatrný zlomek fotonů - tzn obsahuje světlo) světlo.Šíří se nešíří je otázka.
    Další věc,kam nám tma zmizí když se aktivuje - převládne světlo? A co přechod něco mezi světlem a tmou?Přesně ten bod než převládne tma nebo světlo.


    Na to nám slouží kvantová mechanika popř. kvantová fyzika,která vychází právě i z těchto bodů či úvah.Možná že je nepřesná a složitá na pochopení ale rozhodně není tím co by z ní spousty vědců udělalo - totiž lež :-D

  • Světlo má hmotnost, respektive je to energie a funguje na této bázi solární pohon. Pokud je den, tak plocha o nějakých 250km čtverečních je těžší o celých 400kg. Klidně si to ověř.
    Definice tmy neexistuje? Světlo je energie, tma ne a tedy pro ní nemůže platit nějaký zákon, ale zákon a definice je něco úplně jiného.
    Nelze srovnávat tmu a světlo.
    Pro světlo neplatí čas, je stále v nulovém čase a tedy nezáleží jak daleko urazí, pokud bychom se pohybovali rychlostí světla, tak nikdy nezjistíme, jak dlouho jsme letěli, pouze vnější pozorovatel by to dokázal určit.


    (Wow, tak nakonec mi něco Vsauce, MinutePhysic, ASAPscience a Kurzgesakt do té hlavy za ty leta vtloukli.)


    EDIT: Ještě bych rádl dodal, že slepí lidé tmu a světlo nevnímají. Celé noce mohou být vzhůru a ani neví, že mají zhasnuto. Proč by vůbec měli mít rozsvíceno? Světlo používáme při koordinaci. Můžeš cítit, když si někdo uprdne, ale ne když zhasne.)



    Dávám yangy zdarma! Přijďte si na adresu Ústavní 91, Praha 8 a na recepci řekněte, že si jdete pro zlaté, že Vás posílá Lycan a oni Vás nasměrují.

  • Aniž bych se chtěl vměšovat do vědeckých debat, není právě na NEHMOTNOSTI světla (fotonů) založena kvantová teorie a následně výpočet energie přes Planckovu konstantu? Doteď jsem žil v domnění že foton je brán jako absolutně nehmotná částice, tedy m=0, proto se jeho energie vyjadřuje výpočtem přes Plankovu konstantu. Kde se teda bere ono zatížení? :-D

  • Ja jsem si rikal, ze jsem posledni dobou nejak pribral a ono vlastne mam v pokoji jen moc svetla. Od ted se vazim zasadne v noci :thumbsup:

    ● BM sura lvl 98 ● cech VERITAS ●